ŻŁOBEK
I PRZEDSZKOLE
ANGLOJĘZYCZNE

Mały Poliglota

INTENSYWNA NAUKA JĘZYKA
ANGIELSKIEGO W FORMIE ZABAWY

2-3 GODZINY DZIENNIE

NOWY

OBIEKT MONITOROWANY
Plemiona indiańskie / Sierpień 2019
W minionym tygodniu dzieci z naszego przedszkola poznały bardzo ciekawe życie plemion indiańskich. Wiedza dzieci na ten temat okazała się ogromna. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w organizowanych zabawach. Wybrano wodza grupy i nadano jej nazwę „Szybkie strzały”, były również tańce indiańskie oraz zabawy w tipi.

Drużyna kangura / Sierpień 2019
Przez całe wakacje w naszym przedszkolu odbywały się zajęcia sportowe organizowane przez Przedszkoliade pod hasłem „Drużyna Kangura”. Zajęcia te sprawiają dzieciom wiele radości. Już podczas pierwszych zajęć na początku roku szkolnego dzieci pokochały pana Mariusza i w każdym tygodniu z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Cieszymy się, że w kolejnym roku szkolnym zajęcia te będą kontynuowane.

Różne zabawy / Lipiec 2019
W wakacyjne dni nie zawsze swieci słońce! Gdy jesteśmy w przedszkolu wymyślamy różne zabawy, aby umilić ten wakacyjny czas. Ostatnio uczyliśmy się tworzyć bańkę w bańce. Dzieci uwielbiają zabawę nimi. To była naprawdę super zabawa!

Klockowisko / Lipiec 2019
W minionym tygodniu zorganizowaliśmy wyjście do klockowiska, które jest niedaleko naszego przedszkola. Dzieci bardzo lubią zabawę w majsterkowicza, a dzięki rożnego rodzaju klocków miały okazje do tworzenia różnych konstrukcji, a jak wiadomo wyobraźnia dziecka nie zna granic. Powstały domy, bazy czy nawet duże pojazdy. Było to bardzo ciekawe i pełne przygód wyjście, a dzieci bawiły się świetnie!

Zabawy w ogrodzie / Lipiec 2019
Zabawy w ogrodzie przedszkolnym to ulubione aktywności naszych przedszkolaków. Znane każdemu zabawy tj. zbijak, wyścigi z przeszkodami i przeciąganie liny to gwarantowany uśmiech na buzi i wiele radości u każdego dziecka. Piękna pogoda tego lata sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, dlatego dzieci z naszego przedszkola właśnie tam spędzają wiele wakacyjnych chwil.

Lody, lody / Lipiec 2019
Lody, lody, zimne dla ochłody. Za oknem poprawa pogody, więc nastroje w naszym przedszkolu też się poprawiły. A, to za sprawą Dnia Smacznych Lodów. Do wyboru były pistacjowe, czekoladowe i truskawkowe, z posypką i bitą śmietaną. Smacznie wyglądały na patyku, z papieru – bo taka słodka była nasza praca techniczna w tym tygodniu. Oczywiście dla dalszej osłody tego dnia, po obiadku, były lody. Prawdziwe, zimne i pyszne. Waniliowo – truskawkowe dla każdego.

Malowanie na folii / Lipiec 2019
Szalenie atrakcyjne okazało się dla dzieci alowanie na folii farbami .Była to niewinna i prosta zabawa, której oddaliśmy się z wielką uciechą, a która to trochę niespodziewanie przekształciła się w wielozmysłowe pole doświadczalne oraz okazję do artystycznych uniesień. Malowane na folii były tęcze, góry, plaża, latawce, a nawet wulkan. Takie radosne i ciekawe zajęcia, nie tylko bawią ale też niesamowicie relaksują.

Zajęcia wakacyjne / Czerwiec 2019
Czas wakacji to również korzystanie z darów lata, takich jak owoce. Na jednych z wakacyjnych zajęć z języka angielskiego dzieci z grup Pszczółki oraz Biedronki utrwalały nazwy wybranych owoców, doskonaląc przy tym umiejętność liczenia.

Początek lata / Czerwiec 2019
Dzieci z grupy „Pszczółki” i „Biedronki” okres wakacyjny spędzają wspólnie na wspólnych zabawach i zajęciach. W pierwszym tygodniu lipca uczyliśmy się, jak dobrze spakować się na wyjazd w góry lub nad wodę. Dla odprężenia lubimy sobie poczytać ciekawe historie. Jest też u nas bardzo smacznie i zdrowo. Zajęcia kulinarne warzywno – owocowe, zostały dosłownie zjedzone! Na zdrowie!. Dla małych artystów, były przygotowane zajęcia z użyciem farb. Piękne kolorowe rybki zagościły na naszych tablicach. Pierwszy wakacyjny tydzień zaliczamy do bardzo udanych.

Nowe zabawki / Czerwiec 2019
W naszym ogrodzie zagościło nowe wyposażenie placu zabaw. Dzieci mogą bawić się w Domku Włoski, korzystać z mostu linowego i dodatkowo bujać się na sprężynie Zebra. Wszystkim przedszkolaczkom życzy udanych zabaw w ogrodzie :) pozdrawiamy słonecznie :)

Słońce na niebie / Czerwiec 2019
Słońce na niebie w letni dzień to doskonały czas, aby aktywnie spędzić go na dworze. W naszym ogrodzie jest wiele ciekawych zabawek z których lubią korzystać nasze przedszkolaki oraz ich niezastąpiona wyobraźnia, dzięki której każda nowa zabawa jest tak samo fajna i wyjątkowa.

Dywan - zabawy / Czerwiec 2019
Mimo wakacji lubimy pogłębiać naszą wiedzę. Zabawy na dywanie podczas których nauczymy się ważnych rzeczy to coś co lubi każdy przedszkolak. Tematy oczywiście wakacyjne! Bo lato w przedszkolu nie musi być nudne!

Tablica interaktywna / Czerwiec 2019
Jedną z form pracy na zajęciach z języka angielskiego w naszym Przedszkolu jest praca z tablica interaktywną. Ostatnio, przy użyciu interaktywnej gry, nasze Pszczółeczki utrwalały nazwy dzikich zwierząt, powtarzając przy okazji przymiotniki określające wielkości.

Warsztaty pierwszej pomocy / Czerwiec 2019
27 czerwca w przedszkolu anglojęzycznym "Mały Poliglota" odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy dla wszystkich rodziców. Na warsztatach rodzice mieli możliwość zagłębić się w tajniki pierwszej pomocy przedmedycznej małych dzieci. Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej z użyciem fantomów. Celem kursu było pozbycie się obaw przed podjęciem udzielania pierwszej pomocy oraz zdobycie podstawowej wiedzy na temat jej udzielania.

Amberkowy turniej tańca / Czerwiec 2019
Dnia 22 czerwca 2019 w hali „Łuczniczka” odbył się Amberkowy Turniej Tańca Sportowego, zorganizowany przez Szkołę Tańca „Amber”. Na turniej zostały zaproszone wszystkie przedszkolaki, które są szkolone przez instruktorów z tej szkoły tańca. Nasze przedszkole reprezentowały grupy „Żuczki”, „Wiewiórki”, „Pszczółki” oraz „Biedronki”. Każda grupa prezentowała jeden układ taneczny, a grupa „Biedronki” dodatkowo wystąpiła tańcząc w parach walca, polkę i cza czę. Turniej został przygotowany bardzo profesjonalnie. W komisji sędziowskiej zasiedli trenerzy, na parkiecie występowali tancerze i tancerki z klubu, zachwycając swoimi umiejętnościami, była kawiarenka dla gości oraz mnóstwo niesamowitej muzyki. Dzieci za swój wysiłek zostały nagodzone medalami i oklaskami. W trakcie całego turnieju panowała radosna i przyjazna atmosfera, co dodawało odwagi naszym małym tancerzom. Udział w takich wydarzeniach, to początek wielkiej kariery, co może zaowocowac ogromnymi sukcesami. Być może z naszych małych przedszkolaków, wyrosną wielkie gwiazdy parkietu. Serdecznie dziękujemy instruktorom z „Amber” za współpracę i za to, że wywołują w dzieciach uśmiech, zarażają pasją do tańca, rozwijają je i kształcą.

Pszczółki: Koniec roku szkolnego / Czerwiec 2019
Kolejny rok szkolny za nami! Pszczołki pożegnały grupę pięciolatków i od przyszłego roku szkolnego będą już zerówką🙂. To był bardzo intensywny rok. Dużo się u nas działo, poznaliśmy wiele nowych osób, dużo się nauczyliśmy. W naszym przedszkolu zawsze dużo się dzieje,a my się z tego bardzo cieszymy. Teraz jednak czas na zasłużony odpoczynek. Wakacje,witajcie!

Koniec roku szkolnego / Czerwiec 2019
19 czerwca na zakończenie roku szkolnego, za ciężką i owocną pracę naszych kochanych przedszkolaków, czekała super niespodzianka. Tego dnia w ogrodzie odbyły się zabawy zorganizowane przez panią Agę, animatorkę zabaw. Przez dwie godziny dzieci tańczyły, śpiewały, walczyły w różnych konkurencjach. Wszystkim bardzo się podobała taka forma spędzania czasu na świeżym powietrzu. To był bardzo aktywny dzień. Dziękujemy pani Adze za super zabawę!

Teatrzyk kukiełkowy / Czerwiec 2019
Dnia 11 czerwca 2019 nasze przedszkole odwiedzili niezwykli gości. Mam koza, koźlątka i wilk bawiły naszych małych widzów, w trakcie spektaklu kukiełkowego. Kukiełki w sposób bardzo mądry, w trakcie swojej inscenizacji, wyjaśniły dzieciom, że należy być ostrożnym w stosunku do obcych ludzi oraz przede wszystkim słuchać rodziców. Całe przedstawienie zrobiło na dzieciach bardzo duże wrażenie. Na zakończenie dzieci mogły przywitać się bezpośrednio z aktorami, co sprawiło im wiele radości.

Koncert / Czerwiec 2019
Podczas czerwcowego koncertu umuzykalniajacego, dzieci z naszego przedszkola miały okazje posłuchać brzmienia najbardziej popularnego instrumentu strunowego jakim jest gitara. Usłyszeliśmy wiele hitów w akompaniamencie gitar oraz perkusji. Koncert był bardzo ciekawy, a jego dźwięki długo z nami zostaną.

Zajęcia taneczne / Czerwiec 2019
Kolejne zajęcia taneczne za nami. To był bardzo intensywny rok, podczas którego dzieci z grupy Pszczółki nauczyły się wielu układów tanecznych. Niedługo chętne dzieci będą mogły zaprezentowac swoje taneczne możliwości w turnieju organizowanym przez Klub tańca sportowego Amber, który przez cały rok szkolny, pod czujnym okiem pani Julii prowadził w naszym przedszkolu niesamowite zajęcia taneczne.

Pszczółka Maja / Czerwiec 2019
Dnia 31.05.2019 dzieci z naszego przedszkola w ramach Dnia Dziecka, zostały zaproszone do RCK na przedstawienie teatralne pt. „Pszczółka Maja”. Było to pięknie przygotowane widowisko, bardzo bajkowe, opowiadające o przygodach Mai i Gucia i ich przyjaciół na łące. Dzieci bawiły się w miłej, wesołej atmosferze oraz miały okazję aktywnie uczestniczyć w warsztatach teatralnych, zorganizowanych po spektaklu.

Czytanie książki / Czerwiec 2019
Dzisiaj w ramach promowania aktywnego i zdrowego stylu życia wśród najmłodszych odbył się w naszym żłobku Dzień Sportu. Dzieci ubrały się na sportowo, przyniosły wykonane w domu wraz z rodzicami hantle i sztangi oraz ćwiczyły wraz z ciociami. Pamiętamy wszyscy: w zdrowym ciele, zdrowy duch!

Rytmika / Czerwiec 2019
Zajęcia z rytmiki to bardzo ważne zajecia w przedszkolu. Dzieci kształtują na nim poczucie rytmu, rozwijają słuch muzyczny, uczą się poprawnego śpiewania piosenek, poprawnego i estetycznego poruszania się oraz spędzają wspólnie czas przy muzykowaniu świetnie się przy tym bawiąc. Tak było również podczas ostatnich zajęć w tym roku szkolnym. Dzieci pięknie śpiewały nowo poznaną piosenkę, grały na instrumentach perkusyjnych w odpowiednim rytmie oraz tańczyły w parach. Dziękujemy za cudowne zajęcia z rytmiki pani Madzi, która raz w miesiącu odwiedzała nasze przedszkole i dzieki której nasze przedszkolaki pokochały muzykę jeszcze bardziej.

Dzień mamy / Maj 2019
31 maja w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty. W tym jakże ważnym dla dzieci dniu, przedszkolaki przygotowały występ dla swoich kochanych rodziców. Dzieci śpiewały piękne piosenki, recytowały wierszyki, a wszystko w imię miłości do najważniejszych dla nich osób. Dzieci tym występem podziękowały rodzicom za trud jaki wkładają w ich wychowanie, bezwarunkową miłość oraz zrozumienie.

Gimnastyka / Maj 2019
Piękna wiosenna pogoda sprzyja do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Tak również stwierdził pan Łukasz, który piątkowe zajecia z gimnastyki korekcyjnej postanowił poprowadzić w naszym ogrodzie. Dużo miejsca, słońce na niebie, ciepły wietrzyk, doskonale sprawdziły się w aktywnych zajęciach ruchowych. Oby pogoda nadchodzącego lata była taka piękna jak na tych zdjęciach.

Konstruowanie gier / Maj 2019
Nasze przedszkole poraz kolejny zostało zaproszone na XII Konkurs Konstruowania Gier Planszowych, organizowany przez Przedszkole „Morska Kraina”. Tym razem dziewczęta z grupy Bees postanowiły sprawdzić się w tym jakże wymagającym zadaniu. Stworzyły one ciekawą grę planszową pt. „Na ratunek księżniczce”. Przy jej tworzeniu było wiele zabawy. Gospodarze zorganizowali dla wszystkich uczestników poczęstunek oraz trochę zabawy ruchowej. Dziękujemy za zaproszenie, to był bardzo udany dzień.

Koncert umuzykalniający / Maj 2019
Podczas majowego koncertu umuzykalniającego, nasze przedszkole odwiedziła Pszczółka Pola. Przy akompaniamencie skrzypiec i akordeonu przypominała przedszkolakom o konieczności segregowania śmieci i dbania o naszą piękną planetę. Przedszkolaki dobrze wiedzą, jak należy to robić i bardzo chętnie przyłączyły się do wspólnego śpiewania z Pszczółką

Święto Konstytucji 3-go Maja / Maj 2019
Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone na pamiątkę uchwalenia Konstytucji w 1791 roku, jest okazją do rozmów o patriotyzmie, o symbolach narodowych i o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu. Nasze wspólne świętowanie niech będzie wyrazem szacunku dla minionych pokoleń, które walczyły o niepodległą Polskę. Wierszem, słowem i piosenką wyraziliśmy najgłębsze uczucia do naszej Ojczyzny, daliśmy wyraz podniosłości i powagi tego święta. Właśnie w takich chwilach czujemy się dumni z naszego kraju i jego pięknej historii. Niech to uczucie w naszych sercach pozostanie na zawsze.

Dzień ziemi / Kwiecień 2019
22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Jest to bardzo ważny dzień który należy obchodzić i przypominać o nim już najmłodszym dzieciom. Celem tego dnia jest propagowanie postaw proekologicznych. Ważne jest aby każdy przedszkolak wiedział jak bardzo nasza ziemia jest krucha i dlaczego to my musimy o nią zadbać. Nasze przedszkolaki doskonale wiedzą w jaki sposób mogą to zrobić. Wiedzą, ze nie wolno zaśmiecać planety, ze trzeba segregować śmieci oraz trzeba oszczędzać prąd i wodę. Dzieci wiedzą, że nie tylko w tym dniu dbamy o naszą planetę. Robimy to cały rok, ponieważ Ziemia to nasz dom który bardzo wszyscy kochamy!

Moja planeta / Kwiecień 2019
W miesiącu kwiecień obchodzimy bardzo ważny dzień, a jest nim Dzień Ziemi! Przez cały ostatni tydzień dzieci z grupy Bees przypominały sobie o tym dlaczego należy dbać o planetę i jak możemy to robić. Dzieci wykazały się ogromną wiedzę na temat konieczności segregowania śmieci, recyklingu, oszczędzania prądu i wody. Dbania o rośliny i zwierzęta. 24 kwietnia nasze przedszkolaki będą świętować Dzień Ziemi i będą promować postawy proekologiczne.

Viva Italia / Kwiecień 2019
Viva Italia! W drugim tygodniu kwietnia nasze przedszkolaki odbyły podróż do słonecznej Italii. Dzieci poznały symbole Włoch, w tym flagę, oraz wysłuchały włoskiego hymnu narodowego. Wspólnie zwiedziliśmy Wenecję oraz Rzym, poznaliśmy historię Koloseum, a piękne weneckie maski sprawiły, że poczuliśmy się niemal jak na weneckim karnawale. Dzieci miały okazję poznać tradycyjne dania włoskie, odgrywały również role kelnerów i klientów włoskiej restauracji. W piątek mieliśmy przyjemność spróbować prawdziwie włoskiej pizzy w różnych odsłonach.

Warsztaty / Kwiecień 2019
Z okazji zbliżajacych sie Świąt Wielkanocnych w grupie Pszczółek odbyły się smakowite warsztaty kulinarne. Nasze Przedszkolaki wraz z swoimi rodzicami przygotowały pyszną świąteczną sałatkę jarzynową oraz prezentowały swoje pomysły na dekoracje jajek na świąteczny stół. Po degustacji świątecznych przysmaków wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe dyplomy ze wspólnie spędzonego czasu.

Spotkanie z gościem / Marzec 2019
W naszym przedszkolu lubimy wyjątkowych gości! Takimi zawsze są rodzice naszych podopiecznych którzy poświęcają wolną chwile na wspólne zabawy. W minionym tygodniu naszych przedszkolaków odwiedził tata Oliwki. Były wspólne zabawy muzyczne, dużo śmiechu i kodowanie! To było bardzo udane spotkanie. Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców do wspólnej zabawy!

Tańce / Marzec 2019
Samba, polka , walc angielski, cha cha to tance którtych nasze przedszkolaki uczą się na zajęciach tanecznych . Kroki są już coraz lepiej znane, a teraz doszła umiejetność tańca w parze. Poczucie rytmu przedszkolaków widoczne jest na każdych czwartkowych zajęciach, a to dzięki pani Julii które wytrwale uczy wszystkich naszych przedszkolaków.

Gimnastyka korekcyjna / Marzec 2019
Prostujemy plecy, skłon do przodu, przysiad, to tylko niektóre ćwiczenia które nasze przedszkolaki dzielnie ćwiczą na każdych zajęciach z gimnastyki korekcyjnej. W każdy piątek pod uważnym okiem pana Łukasza dzieci pracują nad swoją postawą. Oprócz ćwiczeń, które są coraz trudniejsze, na zajęciach jest dużo zabawy i śmiechu.

Rytmika / Marzec 2019
Raz w miesiącu nasze przedszkole odwiedza pani Madzia ze swoimi skrzypeczkami, która prowadzi zajęcia z rytmiki. Na zajęciach tych jest dużo śpiewu, tańca oraz gry na instrumentach. W tym miesiącu dzieci ćwiczyły odróżnianie dzieków wysokich i niskich- sopran i bas oraz dźwięków głośnych i cichych czyli forte i piano.

Powitanie wiosny / Marzec 2019
Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną. W  salach  zazieleniły  się  kąciki  przyrody.  Dzieci  podlewały   wiosenne  kwiaty – żonkile, hiacynty i  cebule. Nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny.             Witając wiosnę,  22  marca  zorganizowałyśmy  w  przedszkolu  „Zielony  Dzień”.  Każde  dziecko  w  tym  dniu  miało  zielony  strój  i  przygotowany  wcześniej element symbolizujący wiosnę. Po śniadaniu  wszystkie   przedszkolaki  wraz  ze  swoimi  paniami  zebrały  się  w  jednej  sali, żeby  wspólnie  powitać  Panią  Wiosnę. Podczas  uroczystości  dzieci  miały  okazję  przywoływać  Wiosnę  wierszykami  i  piosenkami  i  głośnymi  okrzykami. Jakież  było  ich  zdumienie  i  radość,  gdy  pojawiła  się  Zielona  Pani  Wiosna. Oznajmiła  dzieciom, że  od  dziś  zaczyna  swoje  panowanie  w  przyrodzie  i  w  pogodzie,  i  zaprosiła  dzieci  na  wiosenny  spacer.  Wszystkie  przedszkolaki  razem  z  Panią  Wiosną  przemaszerowały  barwnym  pochodem  po  okolicy, trzymając  w  rękach  wiosenne  symbole. W  ten  sposób  dzieci    wyraziły  swoją  radość  z  przyjścia  nowej pory  roku.

Pokaz baniek mydlanych / Marzec 2019
18 marca 2019 był niesamowitym dniem w naszym przedszkolu! Odwiedziła nas grupa animatorów i zrobiła dzieciom "Pokaz baniek mydlanych".  Przedszkolaki oglądały pokaz ogromnych oraz mnóstwa mniejszych, ale bardzo kolorowych baniek. Każdy miał okazję zrobić własną bańkę, jak i również zostać zamkniętym w bańce! Było to zjawiskowo piękne wydarzenie, po raz pierwszy widziane przez niektóre dzieci pierwszy raz w życiu.

Dzień Świętego Patryka / Marzec 2019
W miniony piątek Wiewiórki, Pszczółki oraz Biedronki obchodziły Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. Z tej okazji dzieci z grupy Pszczółek przygotowały wspaniały występ taneczno-wokalny. Wysłuchaliśmy piosenki o tęczy oraz mieliśmy zaszczyt obejrzeć prawdziwie irlandzki taniec! Wspólnie zaśpiewaliśmy też piosenkę o Leprechaun'ie, któremu tak spodobał się występ, że postanowił obdarować nas garnkiem złota, lecz ukrył ten skarb bardzo skrzętnie - na szczęście Olek z grupy Biedronek wykazał się nie lada sprytem i odnalazł skarb Leprechauna! Do pięciorga dzieci los uśmiechnął się wyjątkowo - udało im się odnaleźć trzylistne koniczynki w gąszczu czterolistnych, co zwiastuje mnóstwo szczęścia na przyszłość

Zajęcia sportowe / Marzec 2019
Zajęcia sportowe zawsze są fajne. Wkoncu można sobie pobiegać, poskakać, porzucać piłką. Nasze przedszkolaki zgadzają się z tym w 100%, gdyż w każdą środę z ogromem energii uczestniczą w zajęciach sportowych pod hasłem „Drużyna Kangura”. Pan Mariusz w każdym tygodniu wprowadza w zabawie elementy różnych dyscyplin sportowych tj.piłka nożna, koszykówka czy piłka ręczna. Przedszkolakom idzie w tych zajęciach coraz lepiej. Kto wie może to przyszli mistrze sportu? Życzymy im tego z całego serca!

Język niemiecki / Marzec 2019
W naszym przedszkolu bardzo lubimy języki obce. Codziennie z chęcià i uśmiechem na ustach uczymy się języka angielskiego i jest on dla nas coraz łatwiejszy. Z językiem niemieckim mamy do czynienia od zeszłego roku i również bardzo go polubiliśmy. Pani Marta odwiedza nas w każdy poniedziałek i z ogromnym zaangażowaniem uczy nas nowych słówek, piosenk i wierszyków. Prawdziwi z nas mali poligloci!

Pierwsza pomoc / Marzec 2019
W miniony piątek w naszym przedszkolu odbyły się bardzo ważne zajęcia dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia te poprowadził pan Łukasz, nauczyciel od gimnastyki korekcyjnej który jest również ratownikiem wodnym. Wiedzę którą pan Łukasz posiada odnośnie ratowania ludzkiego życia, w bardzo przystępny sposób przekazał naszym przedszkolakom. Dzieci w skupieniu wysłuchały wszystkich wskazówek. Brały udział w ćwiczeniach. Przedszkolaki dzięki tym zajęciom znają i potrafią zadzwonić na numer alarmowy, znają podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, wiedzą jak bezpiecznie zachować się nad wodą, ale przede wszystkim wiedzą, że w wyjątkowych, trudnych sytuacjach należy reagować!

Dzień kobiet / Marzec 2019
8 marca 2019 w naszym przedszkolu obchodziliśmy w bardzo miłej atmosferze Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy z najmłodszej grupy przygotowali wierszyk dla naszych pań oraz dziewczynek oraz wszyscy zaśpiewali huczne „Sto lat’. Żeby było jeszcze milej wszyscy razem tańczyliśmy oraz chłopcy poczęstowali dziewczynki słodkościami. Wszystkie dziewczynki otrzymały również dyplomy „Super dziewczyny”. Miłą niespodzianką był też pokaz slajdów, na którym mogliśmy z bliska przyjrzeć się naszym małymi dużym kobietkom. Każda dziewczynka wyszła dziś z przedszkola z małym kwiatuszkiem i upominkiem.

Przegląd piosenki angielskiej / Marzec 2019
5 marca w sali OPP przy ulicy Mazowieckiej odbył się VII Przegląd Piosenki Angielskiej. Udział wzięło 11 przedszkoli, w tym dzieciom z grupy Biedronek i Pszczółek. Zaprezentowaliśmy rockowy hit zespołu Queen pt. "We will rock you". Dzieci miały okazję spotkać rówieśników i podziwiać przygotowane przez nich występy muzyczne.

PRZEDSZKOLIADA / Marzec 2019
W najbliższą sobotę, 2 marca w Hali Milenium, przy ul. Edmunda Łopuskiego 38 w Kołobrzegu odbyła się impreza w ramach największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków – ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR 2019. 18 cioro małych i dużych przedszkolaków z naszego przedszkola wzięło udział w tym niesamowitym wydarzeniu. W pomarańczowych koszulkach „Mały Poliglota” z wielkim zaangażowaniem, każdy brał udział w ekscytujących konkursach np. rzucając do kosza, w slalomie z piłka na głowie lub rozgrywce w piłkę nożną. Wszystkie dzieci bawiły się w trakcie spotkania z wielka radością, obserwując i poznając przy okazji inne dzieci z pozostałych przedszkoli powiatu kołobrzeskiego i kształtowały swoje umiejętności sportowe. Kangur „Przedszkoliada” zagwarantowała wszystkim uczestnikom niemal dwugodzinną rozrywkę ruchową, a kibicom na trybunach zabawę i doping na najwyższych obrotach. Każdy aktywne przedszkolak otrzymał od Kangura: dyplom, medal i niespodzianki. W holu przedszkola „Mały Poliglota” stoi w honorowym miejscu ogromny puchar i dyplom. Impreza została przygotowana i przeprowadzona na bardzo wysokim poziomie. Już nie możemy się doczekać kolejnej takiej imprezy sportowej!

Skamieliny / Marzec 2019
Mimo ze tematyka minionego tygodnia dotyczyła zamierzchłych czasów, bardzo przypadła przedszkolakom do gustu. Dzieci poszerzyły wiedzę na temat śladów przeszłości, takich jak skamieliny. Zdobyły również informacje dotyczące dinozaurów. Wspólnie bawiliśmy się w paleontologów przy wykopaliskach i składaliśmy szkielet dinozaura. Pozaliśmy kilka nazw dinozaurów i sposób ich żywienia. To był bardzo ciekawy tydzień.

Pożegnanie zimy / Luty 2019
Piękna, słoneczna i ciepła, jak na luty, pogoda za oknem, sprawiła, że grupa „Biedronki” wpadła na pomysł, żeby koncertowo pożegnać zimę. Z tej okazji, gośćmi specjalnymi występu, była klasa I D ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu. „Biedronki” w swym wykonaniu wypadły znakomicie, udowodniając, że nie brak im talentu wokalnego, tanecznego i aktorskiego. Na zakończenie pani wychowawczyni klasy pierwszej oraz pierwszaki serdecznie nam podziękowały za zaproszenie, obdarowując wszystkie dzieci upominkami i drobnostkami, które samodzielnie zrobiły, będąc jeszcze w szkole. Dziękujemy za spotkanie.

Bal karnawałowy / Luty 2019
Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia. W piątek 15 lutego w naszym przedszkolu w odbył się Bal Karnawałowy. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Jedne dzieci wchodziły do sali już w swoich kostiumach, inne dźwigały je zapakowane w torby i reklamówki. Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. Po śniadaniu, już wszyscy gotowi do zabawy, rozpoczęli bal. Panie nauczycielki w każdej grupie zachęcały do wesołej, wspołnej zabawy. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami oraz konkursami, zwycięzcy byli nagradzani cukierkami oraz balonikami. W końcu nadszedł czas na wielką niespodziankę. W tym roku był to pokaz magii. Do naszego przedszkola przybył Magik, który bawił dzieci niezwykłymi sztuczkami, pokazami i zagadkami. Po pokazie dzieci miały również okazję do skosztowania słodkich poczęstunków, przygotowanych przez rodziców naszych przedszkolaków. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w naszej pamięci.

Przedstawienie teatralne / Luty 2019
Dnia 12 lutego 2019r. przedszkolaki z grup „Wiewiórki”, „Pszczółki” oraz „Biedronki” wraz z wychowawcami udali się do RCK w Kołobrzegu na rozśpiewany i roztańczony spektakl dla najmłodszych pt.: "Jak Rumcajs Cypiska uratował". Narodowy Teatr Edukacji w niezwykle udany sposób przypomniał dzieciom jedną z bajek dzieciństwa ich rodziców, w której jasno i czytelnie zawarte były podbudowane głębokim morałem nieprzemijające wartości wychowawczo-edukacyjne. "W Rzecholeckim Lesie, nieopodal Jilczyna mieszkał słynny rozbójnik Rumcajs ze swoją żoną Hanką i synkiem Cypiskiem..." w ten sposób zaczęła się piękna czeska bajka. Twórcy Narodowego Teatru Edukacji wraz z dzielnym Rumcajsem zabrali widzów na ekscytującą wycieczkę wgłąb niesamowitego Rzacholeckiego Lasu". Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska i raz na zawsze rozprawienie się ze złem czającym się w głębi tego nieprzebytego boru. Dzieci z wielką uwagą śledziły losy bohaterów, nagradzając aktorów gromkimi brawami za udany występ.

Walentynki / Luty 2019
Na górze róże, na dole fiołki, a my się kochamy jak dwa aniołki:) 14 lutego obchodzimy święto każdego zakochanego! Bo przecież kochamy mamę, tatę czy przyjaciela i w tym dniu ślemy im życzenia. Śpiewaliśmy piosenki i tańcowaliśmy, ponieważ to dzień radosny dla wszystkich. Przedszkolaki życzą szczęśliwego i pełnego miłości Dnia Walentynek! Oby każdy dzień w roku był tak samo wyjątkowy!

Bezpieczny Internet / Luty 2019
Piątego lutego, w całej Europie, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy ten dzień. Wspólnie obejrzeliśmy bajkę o robocie Necio, który wprowadził dzieci w świat internetu, następnie przedstawiona została im prezentacja pt. "Dzieci w sieci-czyli abc bezpiecznego internetu". Dzieci dowiedziały się z niej, co mogą znaleźć w internecie, jakie są korzyści używania go, ale także jakie mogą czyhać na nie niebezpieczeństwa oraz jak im zapobiegać. Na koniec razem zaśpiewaliśmy piosenkę "Necio-fajnie w internecie".

Psiaki / Luty 2019
Każdy przedszkolak kocha zwierzaki! Niektórzy mają pieski, kotki czy chomiki. Jest z nimi duży zabawy oraz radości, ale również obowiązków. O naszych przyjaciół trzeba dbać-karmić, kąpać , wyprowadzać i poświęcać czas aby nie czuły się samotne . Jednak i one czasami mogą poczuć się źle wiec ważne aby wiedzieć do kogo w takiej sytuacji zwrócić się o pomoc. 1 lutego całe nasze przedszkole odwiedziło przychodnię weterynaryjną, aby dowiedzieć się co nie co o pracy lekarza zwierząt. Dzieci dowiedziały się z jakimi problemami zdrowotnymi trafiają do nich zwierzaki, w jaki sposób należy im pomoc oraz jak należy o naszych pupili dbać aby szybko wróciły do zdrowia. Udało się zobaczyć psiaka przygotowywanego do zabiegu oraz pieska który przyszedł z wizytą kontrolną. Teraz już każdy przedszkolak wie, co należy robić i jak pomagać naszym czworonożnym przyjaciołom.

Warsztaty / Luty 2019
W minionym tygodniu, dzieci z grupy Biedronek i Pszczółek, wzięły udział w warsztatach przeprowadzonych przez naszego przedszkolnego psychologa. Warsztaty obejmowały tematykę emocji i rozwiązywania konfliktów interpersonalnych. Wspólnie obejrzeliśmy krótki film pt. "Feeling and emotion for Kids - how to menage emotion. ", w którym w jasny i zabawny sposób przedstawiono podstawowe emocje oraz proste sposoby radzenia sobie z nimi. Następnie dzieci obejrzały odegrane przez wychowawców scenki konfliktów rowieśniczych, z którymi mają na co dzień do czynienia. Nasi podopieczni wymyślali alternatywne, pozytywne zakończenia danych sytuacji. Na koniec wspólnie, z kolorowego papieru, stworzyliśmy "Przedszkolny łańcuch pozytywnych emocji", gdzie każdy kolor oznaczał inną wartość: miłość, przyjaźń, szczerość, tolerancję i zrozumienie. Dzięki udziałowi w spotkaniu dzieci udoskonaliły umiejętność rozpoznawania i radzenia sobie z doświadczanymi emocjami, a także nauczyły się jak, nie raniąc innych, rozwiązywać spotykające ich konflikty z rówieśnikami.

Zima zła / Luty 2019
Hu hu ha zima wcale nie jest zła! Mimo braku śniegu na dworze, nie omijają nas zimowe zabawy na świeżym powietrzu. Jeśli tylko pogoda pozwoli wychodzimy na spacery i zabawy na placu zabaw. Dzieci uwielbiają aktywnie spędzać czas na dworze. Podczas takiego wyjścia jest wiele radości i zabawy. Choć pogoda dzisiaj słoneczna nie ukrywamy, że z utęsknieniem wypatrujemy śniegu który sprawi, że zimowe zabawy będą jeszcze lepsze!

Dzień babci i dziadka / Styczeń 2019
Oh, Grandma, Grandpa... I lovu You! 25 stycznia dzieci z grupy Bees zaprosiły do przedszkola swoich ukochanych dziadków, aby wspólnie z Nimi świętować ich dzień. Dzień Babci i Dziadka to bardzo ważne wydarzenie dla każdego wnuka. Dzieci swoim występem mogą podziękować Dziadkom za Ich miłość, wspólnie spędzony czas, za zabawy, łakocie, opowieści i wiele wiele innych ważnych rzeczy. W tym dniu dzieci przygotowały wiele piosenek, tańców i wierszyków, a wszystko po to aby pokazać Dziadkom jak bardzo ich kochają!

Tydzień narodowy / Styczeń 2019
W styczniu, podczas tygodnia narodowego poznawaliśmy Ukrainę. Nasze przedszkolaki poznały symbole narodowe Ukrainy, wybrane słowa w języku ukraińskim, ukraińskie tradycje - tradycyjne stroje, potrawy i zwyczaje, a także podziwiały wybrane zabytki stolicy Ukrainy – Kijowa. Nasze Pszczółki wykonały także prace plastyczne z papieru i bibuły przedstawiające mak – jeden z kwiatowych symboli Ukrainy oraz tradycyjny ukraiński wianek z kwiatów. Oprócz tego w ciągu tygodnia wspólnie wykonały plakat na temat poznanego państwa.

Koncert umuzykalniający / Styczeń 2019
Nowy Rok przedszkolaki z Przedszkola „Mały Poliglota” powitały koncertowo. Otóż 10 stycznia odbył się pierwszy koncert umuzykalniający pt. „Piosenki naszych bajek”. Prowadzący zachęcali dzieci do wspólnej zabawy i słuchania znanych im dobrze piosenek. Wśród przedszkolaków znalazły się znakomite wokalistki, które bez obaw wystąpiły przed publicznością. Byliśmy pod wielkim wrażeniem talentu wokalnego naszej Ady Herman. Zabawa była bardzo udana i wszystkim było bardzo wesoło. Takim, muzyczno - tanecznym krokiem weszliśmy w rok 2019.

Zdjęcia z zajęć / Styczeń 2019
Ostatnio na zajęciach z języka angielskiego Pszczółki pracowały z tablicą interaktywną. Tematem zajęć były zabawki. Dzieci utrwalały słownictwo oraz rozwijały umiejętność słuchania grając w interaktywna grę memory oraz klasyfikując zabawki pod względem koloru. Dzieciom zdecydowanie spodobał się taki rodzaj zajęć. Oprócz edukacyjnej wartości pracy z tablicą interaktywną, dla Pszczółek była to także forma fascynującej zabawy.

Przegląd piosenki / Grudzień 2018
Dnia 17.12.2018 roku w naszym Przedszkolu odbył się Przegląd Piosenki Świątecznej w Języku Angielskim. Każda z grup zaśpiewała wybrane piosenki świąteczne. Ze wzglądu na okres przygotowań do świątecznych przedstawień dla rodziców konkurs piosenki stanowił doskonałą próbę przed występami naszych Przedszkolaków. W ramach nagrody za wspaniałe wykonania świątecznych piosenek, dzieci otrzymały słodkie upominki, a także każda z grup otrzymała świąteczny dyplom uznania.

Występ / Grudzień 2018
W tym roku spotkanie świąteczne w grupie Bees było bardzo wyjątkowe. Wszystko dlatego, ze Pszczołki przygotowały na ten dzień występ teatralny pt. „Do stajenki”. Na scenie podziwialiśmy Aniołki, Pastuszków, Króli oraz Osiołka i Owieczkę. Wszystkie stroje zostały przygotowane przez rodziców za co bardzo dziękujemy. Pszczółki to prawdziwi aktorzy , na scenie czuli się wyśmienicie. Podczas występu było wiele piosenek świątecznych w języku polskim oraz angielskim. Atmosfera spotkania była bardzo rodzinna, a wszystkim gościom dziękujemy za obecność.

Zajęcia dodatkowe / Grudzień 2018
W naszym przedszkolu przez cały tydzień odbywają się różnorodne zajęcia dodatkowe. Jednymi z nich są czwartkowe tańce z Panią Julią. Dzieci podczas tych zajęć poznały kroki takich tańców jak samba, walc angielski , cha cha. Od kilku tygodni Pszczolki pilnie uczą się kroków kolejnego tańca jakim jest Polka. Jest to bardzo ciekawy i skoczny taniec i naszym przedszkolakom od razu przypadł do gustu. Dzieci z coraz większym zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach tanecznych , a wszystko dzięki Pani Julii która jak nikt inny potrafi porwać do tańca.

Zajęcia dydaktyczne / Grudzień 2018
W grupie Bees dużo się dzieje. Dzieci codziennie pilnie uczestniczą w zajęciach dydaktycznych. Śpiewamy piosenki, tańczymy, mówimy wierszyki oraz poznajemy dużo nowym ważnych rzeczy. W tym roku dzieci z grupy pięciolatków poznają rownież literki,a wszystko to podczas zabawy, bo jak wiadomo nauka przez zabawę to najlepszy sposób na przedszkolaka!

Teatr / Grudzień 2018
Dnia 04 grudnia w Naszym przedszkolu gościliśmy teatr „Tak”. Artyści zaprezentowali spektakl pt. „Grajka Mikołajka”, dzięki któremu poczuliśmy atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Tematem przedstawienia były uroki zimy oraz przygotowania do nadchodzących Świąt. W programie nie zabrakło ciekawych aktywności przeznaczonych dla dzieci. Nasze Przedszkolaki śpiewały piosenki, brały udział w zabawach ruchowych, a także z łatwością rozwiązały quiz wiedzy o Świętach. Bezsprzecznie spektakl zapewnił nam moc radości i atrakcji. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Santa Claus is coming to town / Grudzień 2018
6 grudnia nasze piekne miasto oraz przedszkole odwiedził nikt inny jak sam Święty Mikołaj! Wszystkie dzieci już od kilku dni oczekiwały tego specjalnego gościa, który co roku w tym dniu przynosi im niesamowite prezenty. Każdy ubrany na czerwono i w czapce Mikołaja zaśpiewał piosenkę, zatańczył do znanej piosenki oraz przytulił Mikołaja, który mimo dużego brzuszka oraz długiej białej brody wcale nie wzbudza strachu, przeciwnie dzieci Go kochają i rok w rok na Niego czekają. Święty Mikołaju dziękujemy za prezenty. Do zobaczenia za rok!

Opposites / Listopad 2018
Ostatnio na zajęciach z języka angielskiego dzieci z grupy „Pszczółki” poznały szereg przymiotników o przeciwstawnych znaczeniach. Dzieci z łatwością przyporządkowywały opozycyjne znaczeniowo przymiotniki. Pomocne okazały się piosenki typu Action Song, wykorzystujące metodę reagowania całym ciałem – Total Physical Respons.

Koncert / Listopad 2018
W zeszły czwartek gośćmi Małych Poliglotów byli muzycy Filharmonii Koszalińskiej. Podczas koncertu dzieci poznały brzmienie instrumentów dętych drewnianych, między innymi klarnetu basowego. Przedstawiona została również bajka  o trzech świnkach i wilku, a wszystko to odbyło się  w akompaniamencie ulubionych fragmentów muzyki ze znanych dzieciom bajek oraz filmów.

Dzień misia / Listopad 2018
1. Przywitanie zabawą w parach „Witamy się….(podaną częścią ciała)” 2. Wspólne zaśpiewanie piosenki „Teddy bear, teddy bear turn around” z wykorzystaniem metody TPR. 3. Zapoznanie dzieci z celem spotkania. Opowiedzenie historii o tym skąd znamy i za co kochamy pluszowego misia. 4. Zapoznanie dzieci z etapami produkcji pluszowego misia. 5. Zagadki o znanych dzieciom misiach z bajek 7. Wspólne zabawy taneczne do znanych piosenek o misiach „Pluszowy miś”, „Jadą, jadą misie”, „The Gummy Bear”, „Stary niedźwiedź mocno śpi” 8. Wspólne zaśpiewanie „Sto lat” wszystkim pluszowym misiom, poczęstunek miodowym ciasteczkiem 9. Zabawa „Pamiątkowe zdjęcie”

Drużyna kangura / Listopad 2018
Zajęcia sportowe pod hasłem „Drużyna Kangura” odbywają się  w naszym  przedszkolu w każdą środę. Dzieci od samego rana z niecierpliwością wyczekują pana Mariusza, który od pierwszych dni prowadzenia zajęć skradł ich serca, które to zajęcia po prostu uwielbiają. Podczas tych zabaw dzieci poznają podstawy gry takich dyscyplin sportowych  jak piłka siatkowa, piłka ręczna, koszykówka czy piłka nożna. Wszystko to wykonywane z ogromnym zaangażowaniem i uśmiechem na buzi. 

Andrzejki / Listopad 2018
Na Świetego Andrzeja spełniają się wszystkie marzenia! Pod tym hasłem dzieci z naszego przedszkola  30 listopada obchodziły Andrzejki. Było wiele wróżb. Dzieci wywróżyły sobie gdzie spędzą najbliższe wakacje, jaki będzie ich zawód w przyszłości i co ich czekać jak staną się dorośli. Podczas tych zabaw było wiele uśmiechów i radości. Dzieci z zaangażowaniem brały udział w każdej zabawie. Ten dzień było bardzo udany. 

Wiem, że zdrowo jem / Listopad 2018
W minionym tygodniu w przedszkolu odbył się cykl zajęć „Wiem, że zdrowo jem” . Podczas tych zajęć odbyło się kilka pogadanek na temat zdrowego jedzenia, zdrowych, pełnowartościowych produktach oraz o tym czego powinnismy unikać w naszej codziennej diecie. Dzieci przypomniały sobie Piramidę Zdrowego Żywienia oraz produkty które się na niej znajdują. Jednak nie tylko rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu, ale również postanowiliśmy takie zdrowe posiłki przygotować samodzielnie. We wtorek dzieci przygotowały pyszne i kolorowe kanapeczki, w środę warzywną sałatkę, a w czwartek przepyszne owocowe koktajle. To był bardzo smaczny tydzień. 

Wspólne czytanie / Listopad 2018
7 listopada grupy Pszczółki oraz Wiewiórki odwiedziły miejską Bibliotekę Dziecięcą w Kołobrzegu. Dla dzieci w grupy Wiewiórek była to pierwsza wycieczka do biblioteki. Dzieci z duzym zainteresowaniem oglądały miejsce w którym mieści się tak wiele książek oraz z wielkim zaangażowaniem sluchały czytanej ksiażki o przygodach nikogo innego jak bardzo dobrze im znanej Wiewiórki. Wyjazdy do Biblioteki są bardzo cennym doświadczeniem dla dzieci. Zachęcają do obcowania z literaturą, uczą szacunku do książki, poszerzają słownictwo oraz rozwijają wyobraźnię dzieci podczas wspólnego czytania. 

Świąteczne dekoracje / Listopad 2018
Święta coraz bliżej, a wiec pora na przygotowywanie światecznych dekoracji. 20 listopada nasze przedszkolaki na zajeciach z ceramiki przygotowały swiąteczne aniołki. Prace dzieci są coraz dokładniejsze. Przedszkolaki pracują z gliną w dużym skupieniu, aby ich prace były idealna. Wkoncu te piękne aniołki trafią do ich domów, gdzie będą cieszyć oczy wszystkich domowników podczas wspólnego kolędowania.

Dzień niepodległości / Listopad 2018
9 listopada w Przedszkolu Anglojęzycznym "Mały Poliglota" obchodzilismy 100-lecie lodzyskania Niepodległości. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Podczas występu przygotowanego przez grupę Wiewiórek, dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. 

Wycieczka na teatrzyk / Październik 2018
Najpierw wycieczka na teatrzyk, aby podziwiać aktorów na scenie, nastepnie prawdziwe kino już w przedszkolu aby zobaczyc ich na ekranie. A wszystko dlatego, ponieważ przedszkolaki przez caly tydzień przypominały lub poznawały artystyczne zawody w tym zawód aktora. O ile w teatrze panował spokój i ogromne zaangazowanie w oglądany spektakl, o tyle w kinie atmosfera jest zdecydowanie luźniejsza i nikogo nie rozprasza chrupany popcorn 🙂. Taka forma spedzania czasu bardzo spodobała się dzieciom, które z ogromnym zaciekawieniem oglądały aktorów 

Halloween Party / Październik 2018
30 października w przedszkolu przy ulicy Starynowskiej odbył się 'straszny' bal, czyli Halloween Party. Nasze małe 'straszydła' brały udział w konkursach i zabawach, między innymi w rzucie piłką w paszczę dyni oraz w pokazie kostiumów 30 października w przedszkolu przy ulicy Starynowskiej odbył się 'straszny' bal, czyli Halloween Party. Nasze małe 'straszydła' brały udział w konkursach i zabawach, między innymi w rzucie piłką w paszczę dyni oraz w pokazie kostiumów Halloween'owych. Nie zabrakło również wspólnych tańców i odganiania przerażających potworów. Po zabawie był czas na słodki poczęstunek, a po nim straszny pociąg odwiózł wszystkich uczestników imprezy do ich sal. Happy Halloween!'owych. Nie zabrakło również wspólnych tańców i odganiania przerażających potworów. Po zabawie był czas na słodki poczęstunek, a po nim straszny pociąg odwiózł wszystkich uczestników imprezy do ich sal. Happy Halloween!

Wycieczka do RCK w Kołobrzegu / Październik 2018
24 października grupy Biedronki, Pszczółki oraz Wiewiórki wybrały się do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu na spektakl przygotowany przez Ole Zmruż-Oczko pod tytułem ,,Opowieści z naszego dzieciństwa". Gospodarze przygotowali go z myślą o twórczości ponadczasowych baśni Pana Andersena, jednak nie były to tak popularne i wszystkim znane baśnie jak ,,Królowa Śniegu", ,,Calineczka", ale te rzadziej prezentowane, a równie piekne, głebokie i z pozytywnym przekazem baśnie tj. ,,Świniopas", ,,Szczęśliwa rodzina" oraz ,,Krzesiwo". Było wiele radości, śmiechu , ale rówież były momenty strachu. Wszyscy wiemy, przecież, że w baśni pojawiają się dobre, ale i złe postacie. Jednak zawsze  wszystko kończy się szczęśliwie i tak było również tym  razem. Dzieci z wielkim zaangażowaniem ogladały zmagania bohaterów na scenie. Przeżywały ich emocje. To zdecydowanie była bardzo udana wycieczka. 

Leśne grzybki / Październik 2018
W minionym tygodniu leśna tematyka zajęć w grupie Bees idealnie współgrała z zajęciami z ceramiki, które odbywają się w naszym przedszkolu raz w miesiącu. Dzieci miały za zadanie przygotować leśne grzybki. Przedszkolaki  w dużym skupieniu zabrały sie do pracy, a ich dzieła były bardzo dokładne i piękne. 

Tydzień narodowy / Październik 2018
W naszym Przedszkolu trwa Tydzień Narodowy. W ramach zajęć z języka angielskiego w trzecim tygodniu każdego miesiąca poznajemy wybrany kraj Europy. W październiku jest to Austria. We wtorek dzieci wybrały się na wirtualną wycieczkę po stolicy Austrii, Wiedniu oraz obejrzały krótki film przedstawiający najpiękniejsze krajobrazy państwa austriackiego. Pszczółki wykonały również pracę plastyczną przedstawiającą jeden z symboli Austrii – szarotkę alpejską.

Wizyta policjanta / Październik 2018
Przedszkole Anglojęzyczne "Mały Poliglota"  odwiedził pan policjant, który  przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniał numery alarmowe. Dzieci otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej oraz ataku groźnego psa. Przedszkolaki chętnie ćwiczyły pozycję „żółwika”, która chroni przed atakiem zwierzęcia. Jednak największym  zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta oraz miały okazję przymierzyć część ubioru policyjnego. Dzieci  dzieliły  się także swoimi doświadczeniami, pokazały,  że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.

Spacer do parku / Październik 2018
Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła ona przedszkolaków z grup „Biedronki” oraz „Pszczółki” do spaceru po parku nadmorskim. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, owoce i liście, które zbierały w celu wzbogacenia kącika przyrody. Z zapartym tchem podziwiały Bałtyk, wskazując na mewy oraz łabędzie. Był to bardzo miły spacer.

Wycieczka / Październik 2018
11 października grupy Biedronki i Pszczółki wybrały się na wycieczkę do parku nadmorskiego w poszukiwaniu darów jesieni. Przy pięknej słonecznej pogodzie podziwialiśmy różnobarwne juz korony drzew których liście falowały na ciepłym jesiennym wietrze. Dzieci zbierały najbardziej okazałe liście które pózniej zabrały do przedszkola. Dzięki nim nasze kąciki przyrody bedą jeszcze piękniejsze.

Dzień poczty / Październik 2018
9 października obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Dzień Poczty. Dzieci zapoznały sie z zawodem listonosza, obejrzały film przedstawiający pracę na poczcie. Zobaczyliśmy skrzynki pocztowe które były kiedys i do których dzisiaj wrzucamy nasze listy. Rozmawialiśmy o bardzo odpowiedzialnej i ciężkiej pracy zarówno Pana Listonosza jak i wszystkich innych pracowników na poczcie. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Pan Listonosz” , a na koniec dzieci obejrzały bardzo lubianą przez nich bajkę „Listonosz Pat”.

Dzień edukacji narodowej / Październik 2018
11 października 2018 roku, był w naszym przedszkolu wyjątkowym dniem. Na twarzach pań nauczycielek oraz pracowników obsługi pojawiły się jeszcze większe niż na co dzień uśmiechy, a serca zabiły mocniej. Ten pogodny i ciepły nastrój zawdzięczamy naszym podopiecznym, w szczególności grupie „Biedronki”, którzy pięknie zaprezentowali dla wszystkich , specjalnie przygotowane na tę okazję występy. Starsze przedszkolaki były bardzo dumne i pełne powagi podczas artystycznego wystąpienia. Wszystkie przedszkolaki otrzymały wielkie brawa. Nie zabrakło również uroczystego „Sto lat” dla wszystkich pań. Dopełnieniem tej szczególnej uroczystości było wręczenie kwiatów oraz upominków dla naszych kochanych pań.

Koncert umuzykalniający / Październik 2018
Dnia 4 października 2018 odbył się w naszym przedszkolu koncert umuzykalniający pod nazwą „ Gama – niezwyczajna dama”. Zabawna historia Gamy i pana Adama pełne wesołych piosenek. Nasi młodzi słuchacze zostali zabrani w świat pełen skrupulatnych melodii z odrobiną szaleństwa. Dziękujemy za przyjemny koncert.

Dzień przedszkolaka - Teatrzyk / Wrzesień 2018
W dniu 18.09.2018r. W przedszkolu "Mały Poliglota" odbył się teatrzyk z okazji Dnia Przedszkolaka. Tematem przewodnim przedstawienia była Pipi Lansztrung Pończoszanka i poszukiwanie skarbów, a cały występ nawiązywał do treści anglojęzycznych. Dzieci podczas występu chętnie uczestniczyły w śpiewach, wyliczankach i zgadywankach, co było dla nich ogromną przyjemnością i radością, a dalszą część dnia minęła w miłej i ciepłej atmosferze.

Koncert / Wrzesień 2018
Po długiej wakacyjnej przerwie do naszego przedszkola powrócili muzycy z Filharmonii Koszalińskiej. Ulubieniec naszych przedszkolaków Filip, opowiedział dzieciom o wakacyjnych lekcjach muzyki jakich udzielili mu Melodyjka, Dynamika, Rytm oraz Barwa. Opowieści towarzyszyły znane dzieciom instrumenty tj. Obój , flet poprzeczny oraz trąbka. Koncert jak zawsze był wyśmienity, a przedszkolaki czekają na więcej.

Dzień języków obcych / Wrzesień 2018
Języki Europy nie są nam obce. 26 września obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Podczas wspólnej zabawy poznaliśmy flagi krajów Europy (Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Ukrainy oraz Francji), zaśpiewaliśmy znaną wszystkim piosenkę 'Panie Janie' w kilku wersjach językowych oraz dowiedzieliśmy się jak brzmi powitanie 'dzień dobry' w innych językach europejskich. Zwieńczeniem obchodów Dnia Języków obcych był słodki poczęstunek.

Koncert umuzykalniający / Wrzesień 2018
W czwartek po raz pierwszy odbył się w grupie Żuczki koncert umuzykalnoający. Towarzyszyły nam również dzieci z grupy Krokodylki. Wszystkie dzieci były pod ogromnym wrażeniem. Ze skupieniem obserwowały to co dzieje sie na scenie. Z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert.

Lubimy czytać dzieciom / Wrzesień 2018
Lubimy czytać dzieciom. I zachęcamy do tego rodziców ! W końcu nikogo nie słucha sie z taką ciekawością jak osoby, którą kocha sie najbardziej. Dziękujemy rodzice za zaangażowanie oraz zapraszamy na kolejne wspólne czytanie.

Zajęcia sportowe / Wrzesień 2018
Hura! Hura! Drużyna Kangura ! Pod tym hasłem w przedszkolu odbyły sie kolejne pokazowe zajęcia sportowe które juz niedługo na stałe zagoszczą w tygodniowym planie zajęć. Dzieci uwielbiają aktywnie spędzać czas i na takich zajęciach mają taką możliwość. Dużo biegania, podskoków, zabaw z piłką, a do tego dużo radości i uśmiechów. To zdecydowanie bedą ulubione zajęcia naszych przedszkolaków.