ŻŁOBEK
I PRZEDSZKOLE
ANGLOJĘZYCZNE

Mały Poliglota

INTENSYWNA NAUKA JĘZYKA
ANGIELSKIEGO W FORMIE ZABAWY

2-3 GODZINY DZIENNIE

NOWY

OBIEKT MONITOROWANY
Pożegnanie Oskara / Lipiec 2019
Przed przerwą wakacyjną Krokodylki pożegnały swojego grupowego kolegę- Oskara. Dzieci zaśpiewały i zatańczyły do wesołych piosenek, bawiły się chustą animacyjną a na koniec odbył się poczęstunek i wręczenie dyplomu. Życzymy Oskarowi powodzenia oraz samych słonecznych chwil w życiu!

Bezpieczeństwo / Lipiec 2019
W okresie wakacyjnym grupy Krokodylków i Żuczków przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa podczas spędzania wakacji nad morzem, jeziorem czy basenem. Dzieci wykonały także kolorową piłkę plażową z bibuły. Przy losowaniu kolorów grupy Crocodiles i Beatles miały ogromną frajdę i super zabawę.

Ostatnie zajęcia taneczne / Lipiec 2019
W naszej grupie odbyły się ostatnie zajęcia tanrczne. Żuczki opanowały prawie do perfekcji wszystkie tańce. Taniec sprawia im ogromną radość. Niechętnie żegnaliśmy się z Panem Michałem na przerwę wakacyjną. Teraz nabieramy sił na wrzesień

Urodzinki Weroniki / Lipiec 2019
W naszej grupie świętowaliśmy kolejne urodziny. Swoje 4 urodziny obchodziła Weronika. Był krąg życzeń, słodki poczęstunek , a na koniec zabawa przy ulubionych dziecięcych hitach z balonami. Weroniczko jeszcze raz wszystkiego najlepszego i spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń.

Czarujemy pogodę / Lipiec 2019
Od tygodnia pada deszcz, a my chcemy już wyjść na plac zabaw. Razem z Panią Emilią postanowiliśmy przegonić czarne chmury i deszcz. Deszczu STOP!!! Słoneczko WYCHODŹ. Ps. Chyba dobrze czarowaliśmy, bo następnego dnia wyszlo słońce

Powrót Małego Poligloty / Lipiec 2019


Pożegnanie Mai / Lipiec 2019
Niestety nadszedł czas pożegnania. Nasza Mejeczka rusza dalej. Kochana Maju dziękujemy za wspolne chwile, zabawę i że po prostu byłaś. Będziemy tęsknić... Mamy jednak małą prośbę.. Pamiętaj o nas i czasem wspomnij ... Powodzenia i samych sukcesów.

Konkurs o emoocjach / Czerwiec 2019
Zakończył się konkurs o Emocjach, który organizowała Pani Linda. Konkurs cieszył sie dużą popularnością. Dla wszystkich uczestników przewidziano dyplomy i nagrody. Uczestnikom jeszcze raz gratulujemy!

Dzień smerfa / Czerwiec 2019
Małe, śmieszne i niebieskie... kto to taki? Smerfy!!! W naszej grupie obchodziliśmy dzień Smerfa. Po obejrzeniu prezentacji o Smefach i omówieniu ich cech stworzyliśmy Smerfowe czapecki. Na podwórku zaś, odbyły się Smerfowe zawody 🥇🥈🥉. To był dzień pełen wrażeń.

Ostatni koncert / Czerwiec 2019
Po raz ostatni w tym roku szkolnym odbył się koncert umuzykalniający. Tym razem pod nutą Rock&Rol. Gitary i Elwis Presley wzbudziły zainteresowanie wśrod naszych przedszkolaków.

Teatrzyk / Czerwiec 2019
Pierwszy prawdziwy teatrzyk zawitał do naszego przedszkola. Teatrzyk kukiełkowy, przedstawił nam bajkę: "O siedmiu koźlątkach". Wszystkie dzieci były zachwycone i zafascynowane tym co się dzieje na scenie...

Dzień oceanów / Czerwiec 2019
Dnia 11 czerwca, obchodząc światowy Dzień Oceanów, dzieci poznawały nazwy oceanów.b Dowiedziały się rownież jakie zwierzęta zamieszkują morskie gębiny, oraz własnoręcznie tworzyły swoje meduzy, a także łowiły ryby w "przedszkolnym oceanie". Przede wszystkim przypomnieliśmy sobie, ze nie wolno zanieczyszczać żadnych wód, bo to woda daje nam życie.

Koncert / Czerwiec 2019
13.06.2019 Krokodylki i Żuczki wzięły udział w koncercie umuzykalniającym pt.:"O muzyce przy elektronice". Dzieci razem skomponowały piosenkę o przedszkolu i poznały elektroniczną gitarę, bębny oraz zmieniacz głosu. Było bardzo ciekawie.

Dzień dziecka / Czerwiec 2019
Tak jak w poprzednim roku, tak i w tym rodzice przygotowali dla swoich pociech przedstawianie z okazji Dnia Dziecka. W tym roku była to inscenizacja do znanej i lubianej przez dziecki piosenki: Stary Farmer farme miał. Nasze Żuczki były zachwycone a większość z nich nie poznała rodziców. Przedstawienie wyszło przepiękne. Jeszcze raz dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, obecność i świetną zabawę.

Rubi / Czerwiec 2019
W naszej grupie świętowaliśmy kolejne urodziny. Swoje 4 urodziny obchodziła Rubi. Był krąg życzeń, słodku poczęstunek , a na koniec zabawa przy ulubionych dziecięcych hitach. Rubi jeszcze raz wszystkiego najlepszego i spelnienia wszystkich dziecięcych marzeń.

Czytanie / Czerwiec 2019
7 czerwca w grupie Krokodylków i Żuczków odbyła się akcja masowego czytania: "Jak czytam jak nie czytam". Dzieci bardzo chętnie wysłuchały czytanej przez nauczyciela bajki w języku polskim oraz bajki czytanej przez lektora w języku angielskim. Z radością wymieniały się także między sobą ulubionymi książkami. Baardzo lubimy takie akcje 🙂

Dzień dziecka / Czerwiec 2019
Dzisiaj w naszym żłobku mieliśmy bardzo wesołą uroczystość, Dzień Dziecka. Odbyła się huczna zabawa z tańcami, śpiewem, malowaniem buzi, bańkami i balonami. Organizatorem tej imprezy była animatorka pani Aga, sprawiła wszystkim wielką frajdę. A wszystkim oglądającym naszą galerię życzymy udanego Dnia Dziecka!

Dzień strażaka / Czerwiec 2019
Strażak - któż nie chciałby nim zostać? Strażak - super bohater. W Dzień Strażaka pokazaliśmy naszym przedszkolakom czym zajmuje się strażak. Jaką ciężką pracę wykonują, jak ważni są w naszym życiu. Drodzy Strażacy wszystkiego najlepszego z okazji Waszego Święta.

Koncert / Maj 2019
Po raz kolejny odbył się u nas koncert umuzykalniający. Tym razem tematem przedstawienia była: "Pszczółka Pola i bajka ekolagiczna". Dzieci z dużym n zaciekawieniem oglągały zmagania pszczółki i obiecały, że nie będą śmiecić.

Koncert / Maj 2019
28 maja grupa Żuczków i Krokodylków uczestniczyła w koncercie umuzykalniającym pt."W bajkowym świecie pszczółki Poli" Tematem przewodnim była prawidłowa segregacja śmieci. Dzieci dowiedziały się dlaczego należy wyrzucać śmieci do kosza o odpowiednim kolorze i dlaczego nie wolno zaśmiecać np. lasu.

Urodzinki Lenki / Maj 2019
Ostatnio w naszej grupie było wielkie święto. Nasza Lenka skończyła 4 latka. Odśpiewaliśmy sto lat z trzech językach. Potem życzenia, poczęstunek i super zabawa. Lenko nasza jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Dzień kosmosu / Maj 2019
21-go maja obchodzony był na świecie Dzień Kosmosu. Tego dnia i my obchodziliśmy ten Dzień. Nie zabrakło zajęć, których głównym celem było zdobycie wiadomości o przestrzeni kosmicznej. Poznaliśmy nazwy planet naszego ukladu słonecznego. Na koniec kazdy z nas stworzył własną rakietę kosmiczną.

Wiosna / Maj 2019
Za oknami piękna pogoda, więc korzystamy z niej ile się da. Nasz plac zabaw to świetna sprawa i mega zabawa.

Zajęcia taneczne / Maj 2019
Zajecia taneczne, to jedne z naszych najbardziej ulubionych zajęć. Na noch nawet najwieksze smutaski uśmiechają się od ucha do ucha i zaczynają tańczyć.

Konstytucja 3-go Maja / Maj 2019
Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone na pamiątkę uchwalenia Konstytucji w 1791 roku, jest okazją do rozmów o patriotyzmie, o symbolach narodowych i o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu. Żuczki wraz z Krokodylkami również obchodziły to jakże ważne święto. Najpierw obejrzeliśmy prezentację wyjaśniającą nam co to jest w ogóle Konstytucja, a następnie z flagami w ręku odśpiewaliśmy nasz hymn.

Warsztaty / Maj 2019
Dnia 15 maja dzieci z grupy Krokodylki i Żuczki uczestniczyły w projekcie Związku Miasta i Gmin Dorzecza Parsęty pt.: "Łosoś i spółka". Nasze przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądają różne rodzaje ryb, dlaczego nie wolno wrzucać śmieci do rzeki oraz jak dbać o środowisko wodne. Każde dziecko otrzymało pamiątkową koszulkę oraz książeczkę do kolorowania. Bardzo dziękujemy !

Mały Poliglota w Bydgoszczy / Kwiecień 2019
Nasza maskotka wyruszyła w świat. Pierwszy przystanek w wielkiej podróży to Bydgoszcz. Nasz Mały Poliglota odwiedził Przedszkole Lokomotywa w Bydgoszczy i dzieci z grupy: Krasnale. Nasi koledzy przyjeli bardzo ciepło naszą maskotkę. Z fotorelacji widać, że Mały Poliglota czuł się u nich dobrze. Z pamiątkami i super wspomnieniami ruszył dalej - tym razem do Warszawy

Warsztaty z rodzicami / Kwiecień 2019
Tradycyjne o tej porze przed świętami chcemy trochę pobyć z Wami... Dziękujemy kochani rodzice za tak liczny udział w naszych warsztatach świątecznych.

Warsztaty z rodzicami / Kwiecień 2019
Tradycyjne o tej porze przed świętami chcemy trochę pobyć z Wami... Dziękujemy kochani rodzice za tak liczny udział w naszych warsztatach świątecznych.

Konkurs / Kwiecień 2019
Oto nasi laureaci konkursu na: "Stroik świąteczny". Maja, Ksawcio, Mauro, Michaś i Kuba zrobili przepiękne stroiki. W nagrodę dostali dypolmy i małe ślodkie paczuszki.

Koncert umuzykalniający / Kwiecień 2019
Po raz kolejny odwiedzili nas artyści z filharmonii koszalińskiej. Tym razem artyści zabrali nas w podróż dookoła świata, byliśmy miedzy innymi w Chinach i na Dzikim Zachodzie

Cała Polska czyta dzieciom / Kwiecień 2019
Promocja czytelnictwa jest szczególnie ważne wśród najmłodszych. Dlatego też bardzo sie cieszymy, że kolejny rodzic postanowil nas odwiedzić i nam poczytać. Tym razem był to tata Michałka. Dzieci były bardzo zainteresowane. Chętnie też uczestniczyły w dyskusjach na temat przeczytanych historyjek. Dziekujemy za wizytę.

Siejemy / Kwiecień 2019
Przyszła wiosna, dlatego też i my zaczeliśmy siać. Posadzilisny już kwiatki. Teraz przyszła pora na rzeżuche i owies - w końcu świeta coraz bliżej. Zajęcia praktycznie bardzo sie dzieciom podobały. Ciekawe czy roslinki nam wyrosną...?

Sadizmy fasolki / Marzec 2019
W poprzednim tygodniu posadziliśmy fasolki. Z zainteresowaniem przygladamy się im jak rosną. Jedne już wykiełkowały, inne jeszcze potrzebują trochę czasu...

Ogród / Marzec 2019
W końcu nasze dzieciaczki sie doczekały. Przyszła wiosna, świeci słońce, trawa skoszona, zabawki przygotowane... także jesteśmy tu znowu - w naszym ogrodzie... istne szaleństwo

Dzień czekolady / Marzec 2019
Czarna, brązowa, gorzka, mleczna , z dodatkami i bez. Pyszna... Jej zapach poprawia mam od razu humor. Czekolada bo o niej mowa, 12.04. ma swoje święto. Bardzo hucznie obchodziliśmy ten dzień. Poznaliśmy z czego i jak powstaje czekolada. Poznalismy jeh właściwości. Smakowaliśmy kakao, czekoladę na gorąco, czekoladę mleczną i gorzką. To był naaprawdę slodki dzień.

Dzień tęczy / Marzec 2019
Kolorowa i magiczna, co na swym końcu sagan zlota ma... O kim mowa? Tak to tęcza, ktora również swoje świeto ma. My również obchodziliśmy ten dzień. Najpierw był kolorowy taniec a nastepnie dzieci wykonały przepiękne prace. To był naprawdę kolorowy dzień.

Kwiatki / Marzec 2019
Przybyly do nas z bardzo daliekiego kraju. Teraz malutkie zamkniete w skorupce, ale mają z bich wyrosnąć piękne, kolorowe i duże kwiaty. A my czekamy i podglądamy.

Pierwszy dzień wiosny / Marzec 2019
Dzieci z grupy Żuczki i Krokodylki świętowały wspólnie Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, Przedszkolaki przyszły ubrane na kolorowo. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od zabaw związanych z tematyką pór roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, z kolorowymi pomponami i grzechotkami, krzycąc ile sił w płucach: " Uciekaj zimo! My chcemy wiosnę!!!". Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Koncert / Marzec 2019
Po raz kolejny odbył się u nas koncert umuzykalnoający. Tym razem o tematyce iście wiosennej : W ogrodzie Pani Wiosny. Piosenki wiosenne, lekkie i przyjemne - ah WIOSNA, to co Żuczki lubią najbardziej.

Wizyta fryzjerki / Marzec 2019
Niedawno naszych przedszkolaków odwiedziła pani fryzjerka, która zaprezentowała przedszkolakom przyrządy i akcesoria niezbędne w zakładzie fryzjerskim. Na zakończenie niespodzianką było modelowanie fryzury dziewczęcej i chłopięcej. Podczas wizyty gościa wszyscy doskonale się bawili, a niektórzy przełamali strach związany z wizytami w salonie fryzjerskim. Dziękujemy pani fryzjerce za wizytę.

Pierwsza pomoc / Marzec 2019
30 na 2... Co to takieg? Jedne z najważniejszych liczb jakie powinniśmy znać. ... 30 na 2 ... 30 uciśnięć, 2 wdechy ... 30 na 2... Liczby, ktore mogą uratować komuś życie. Nasz Pan Łukasz zrobil nam niespodziankę i przyniósł fantoma i wprowadził dzieci z grupy Żuczki w świat: Pierwszej Pomocy. Dzieci były bardzo zainteresowane i aktuwnie bry udział w zajeciach.

Wiosna / Marzec 2019
Z okazji przybycia Pani Wiosny, 22 marca grupy Żuczków i Krokodylków wybrały się na wiosenny pochód. Dzieci przywitały ją radosnymi okrzykami. W parku przy pomocy chusty animacyjnej wyrzuciły śnieżne kule oznaczające zimę i zasadziły kolorowe kwiaty kojarzące się z wiosną. Było bardzo kolorowo, głośno i wiosennie ;-)

Urodzinki Lili / Marzec 2019
Niedawno nasza kochana Lilka z Żuczków, obchodziła urodziny. Z tej okazji wszystkie dzieci z grupy złożyły jej najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności i wielu przyjaciół w życiu, a także mnóstwa wspaniałych zabawek. Następnie zaśpiewały "Sto Lat " i zasiadły do poczęstunku.

Dzień Świętego Patryka / Marzec 2019
18.03.2019 grupy Zuczków oraz Krokodylków obchodziły Saint Patrick's Day- Dzień Swiętego Patryka. Dzieci poznały słownictwo oraz symbole takie jak: Pot of gold, Leprechaun, rainbow a także wykonały taniec irlandzki na zielonych trójlistnych koniczynach. Chętnie brały udział w poszukiwaniu złota i odgadywaniu zagadek oraz kolorów tęczy. Posumowaniem dnia była praca plastyczna- postać Leprechaun- skrzat z pomarańczową brodą i zielonym kapeluszem.

Urodziny Maii / Marzec 2019
Sto lat, sto lat niech żyje żyje nam... A kto: Maja Nasz Majeczka obchodził swoje trzecie urodziny. Na początku Maja otrzymała pełno życzeń, buziakow i uściskow. Nastepnie przyszedł czas na słodki poczęstunek. Pełni energi mieliśmy duzo energi na zabawę i tańce. Majeczko jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Dzień kobiet c.d. / Marzec 2019
Po wspaniałej Akademi z okazji Dnia Kobiet juz w kameralnym gronie nasi Panowie wreczyli dziewczynkom laurki , które własnoręcznie wykonali. Dziewczynki z naszej grupy byly zachwycone.

Dzień kobiet / Marzec 2019
Dzień kobiet! Dzień kobiet! Niech każdy się dowie, Że dzisiaj święto dziewczynek! Uśmiechy są dla nich Zabawa i taniec Piosenka z radia popłynie W tym roku grupa Żuczki wraz z Krokodylkami przygotowała Akademię z okazji Dnia Kobiet. Żuczki pięknie wyrecytowaly wierszyk i zakończyły. Kiedy Żuczki łapaly oddech i przrbierały się na scenę weszły Krokodylki. Po występie Krokodylków na scenę wróciły Żuczki przebrane za pszczółki. Na koniec już wszyscy razem zatańczyliśmy. Po występie nadszedl czas na wręczenie laurek dla wszystkich Pań i słodki prezencik dla wszystkich dzieci.

Urodzinki Kubusia / Marzec 2019
Sto lat, sto lat niech żyje żyje nam... A kto: Kubuś Nasz Kubuś obchodził swoje trzecie urodziny. Były życzenia i słodki poczęstunek. Pełni energi mieliśmy duzo energi na zabawę. Kubusiu jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Urodzinki Mani / Marzec 2019
Sto lat, sto lat niech żyje żyje nam... A kto: Mania Nasza Mania obchodziła swoje trzecie urodziny. Było ciasto i świeczki i słodki poczęstunek. Pełni energi mieliśmy duzo energi na zabawę. Maniu jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Wulkan / Marzec 2019
Dawno dawno temu, były sobie dinozaury i ... wulkany. My też postanowiliśmy zrobić swój wulkan. Eksperyment bardzo zaciekawił dzieci.

Bezpieczny Internet / Marzec 2019
Internet: skarbnica wiedzy ale i też bardzo niebezpieczne miejsce. Dlatego też od najmłodszych lat staramy się pokazać dobrodziejstwa ale i niebezpieczeństwa jakie niosą ze sobą korzystanie z Internetu. Temat bardzo zainteresował wszystkie dzieci.

Koncert / Marzec 2019
W naszym przedszkolu odbył siesię kolejny koncert umuzykalnoający, tym razem tematem koncertu była: Kraina Lodu. Dzieci były zachwycone, śpiewały razem z zespołem. ß

Konkurs na kartkę / Marzec 2019
Michałek samodzielnie wykonał przepiękną kartkę urodzinową z okazji urodzin Mikołaja Kopernika. Jego kartka została wyslana na ogólnopolski konkurs organizowany przez przedszkole w Olsztynie czyli miescie, w którym urodził się Mikołaj Kopernik. Michałku powodzenia. Naszym dzieciom kaetka bardzo się spodobała

Dzień pizzy / Luty 2019
9 lutego obchodzimy: Światowy Dzień Pizzy. My również świętowaliśmy ten dzień. Dzień Pizzy w naszym przedszkolu był finalem całego tygodnia włoskiego. Poznaliśmy piękny kraj jakimi są Włochy, poznaliśmy flagę i włoskie przeboje i najważniejsze - włoskie przysmaki. Dzieci świetnie się bawiły przy wspólnym robieniu pizzy...

Tłusty czwartek / Luty 2019
Tłusty czwartek jeden z najpyszniejszych dni w roku. Wszyscy nie mogliśmy się doczekać podwieczorku. Aby czas szybciej nam zleciał postanowilismy najpierw zrobić swoje pączki... A później... później nadszedł czas podwieczorku i pysznych pączkow - pycha

Cała Polska czyta dzieciom / Luty 2019
Lata przedszkolne to dla każdego dziecka czas niezwykle intensywnego poznawania świata, gromadzenia wiedzy, rozwijania i doskonalenia wielu umiejętności. Kluczowym narzędziem poznawczym, a zarazem warunkiem dobrego funkcjonowania w społeczeństwie jest język. Pozwala on myśleć, zadawać pytania, opisywać świat i wyrażać swe opinie. Ułatwia zawieranie i pielęgnowanie znajomości, dzięki niemu można snuć marzenia i refleksje. Język potrzebny jest nie tylko dzieciom, które wciąż pytają "dlaczego?" i dzięki temu szybko się uczą, lepiej rozumieją świat i coraz sprawniej się w nim poruszają. Język potrzebny jest także dorosłym. To nasz największy sojusznik w kontaktach z innymi, w pozyskiwaniu informacji i wiedzy, w przekonywaniu do swoich racji. Ale język potrafi być też najgorszym wrogiem, gdy jest ułomny i nieporadny - utrudnia wtedy komunikację, jest przyczyną nieporozumień i porażek. Słaba znajomość języka to źródło ciągłych frustracji i poważna przeszkoda w osiąganiu sukcesów zarówno w życiu społecznym, jak i zawodowym oraz prywatnym. Dlatego też po raz kolejny bierzemy udział w akcji: " Cała Polska czyta dzieciom". Jako pierwsza czytała nam mam Ksawcia, Pani Agnieszka. Serdecznie zapraszamy pozostałych rodziców aby nam poczytali

Bal / Luty 2019
Przedszkolaki przebrane w kolorowe stroje bohaterów znanych bajek i postaci z dumą prezentowali swoje stroje. Wśród uczestników balu były wróżki, księżniczki, policjanci, zwierzątka, ale również nie zabrakło też aniołków czy innych barwnych postaci. Nauczycielki urozmaicały zabawę ciekawymi konkursami, a zwycięzcy byli nagradzani cukierkami. Dzieci chętnie uczestniczyły w wesołych tańcach i pląsach a uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Popisy taneczne i liczne zabawy umiliły dzieciom ten niecodzienny czas. Bal umożliwił dzieciom i nauczycielom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Na koniec balu był słodki poczęstunek.

Walentynki / Luty 2019
Mam serduszko, wielkie serce,spójrz jakie czerwone. Kogo kocham, kogo lubię,rzucę w jego stronę. Ciebie kocham, Ciebie lubię,Ciebie pocałuję. A czerwone dziś serduszko,wszystkim podaruję. Walentynki - szczególny dzień dla wielu ludzi I dla nas też. W ten niezwykly dzień każde dziecko dostało Walentynkę od grupy. Dzieci z grupy wymieniy co lubią w danym dziecku. Następnie zrobiliśmy takie Walentynki dla wszystkich Pań i ruszylismy w tournee po przedszkolu alby podarować wszystkim Panią Walentynki. Na koniec zrobiliśmy też Walentynki dla naszych najbliższych.

Wiosna / Luty 2019
Chociaż w kalendarzu styczeń na dworze jakby wiosna. Taką pogodę lubimy najbardziej i w pełni ją wykorzystujemy. Zrobiliśmy zawody i wyścigi. Na koniec postanowiliśmy pokolorować świat...

Spacer / Luty 2019
8.02.2019 w ramach koła małego podróżnika/odkrywcy Krokodylki oraz Żuczki wybrały się do parku. Dzieci nakarmiły ptaki wcześniej przygotowanymi kulami z ziarnami. Była to dla dzieci z grup Crocodiles oraz Beatles ogromna frajda. Ptaki z przyjemnością zjadły takie przysmaki.

Dzień kota 1/2 / Luty 2019
Tym razem w naszym przedszkolu zdominowała kocia tematyka, a to w związku z obchodami Światowego Dnia Kota. Jest to święto obchodzone corocznie 17 lutego (w Polsce od 2006 roku) mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, a także niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom. Świeto to obchodziliśmy wspólnie z naszymi kolegami z grupy Krakodylki. To była super zabawa.

Dzień kota 2/2 / Luty 2019
7.02.2019 grupy Crocodiles oraz Beatles obchodziły wspólnie Dzień Kota. Dzieci uczestniczyły w konkursie, robiły kocie grzbiety i śpiewały kocie piosenki w języku angielskim. Dzieci zapoznały się z kotkiem cioci Lindy oraz wykonały ozdobne czarne koty i kocie maski. Dzień był mrucząco udany! Miauuu ;-)

Zima / Styczeń 2019
W końcu jest. W końcu do nas zawitała, taka mała i nieśmiała, puchowa i biała. My sie jej nie boimy, a wręcz przeciwnie świetnie się bawimy.

Dzień babci i dziadka / Styczeń 2019
Kiedyś Rudolph Giuliani powiedział: "To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka." Bardzo dziekujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie na naszą uroczystość. Dziekujemy również za pomoc i wspolną zabawę.

Dzień kubusia puchatka / Styczeń 2019
18.01.2019 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Świętowaliśmy ten dzień wraz z Krokodylkami. Najpierw przypomnieliśmy sobie imiona przyjaciół Kubusia Puchatka. Potem historyjka o Kubusiu. Był też quiz i zadanie do wykonania- musieliśmy wylizać talerz pełen miodku. Po słodkim poczęstunku były tańce aż to utraty tchu...

Bezpieczny przedszkolak / Styczeń 2019
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, kołobrzescy policjanci odwiedzili nasze przedszkole . Wizyta odbyła się pod hasłem ,,Bezpieczny Przedszkolak’’. W trakcie spotkania funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zagadnienia dotyczące ich bezpieczeństwa w przedszkolu oraz w domu. Policjanci podkreślali również, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży wierzchniej. Dzięki takiemu małemu elementowi kierowca nawet z odległości kilkuset metrów może zauważyć pieszego. Dlatego każde dziecko otrzymało kolorowy odblask ufundowany przez Starostwo Powiatowe. Dziękujemy za wizytę

Praca / Styczeń 2019
W deszczowe dni sie nie nudzimy i fajnie w naszych książkach pracujemy. Kiedy za oknem deszcz my ćwiczymy nasze małe rączki i paluszki. Zadowolone buziaki naszych szkarbów pokazują jak bardzo lubią kolorowanki i pracę w książkach.

WOŚP / Styczeń 2019
W tym roku po raz kolejny wspoeralismy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W naszym przefszkolu zorganizowalismy zbiórkę sprzedając własnoręcznie wykonane świeczniki. Do naszej akcji dołączyły się również inne grupy: Krokodylki, Kangurki i Zabki. Każda grupa coś przygotowała. Za papierek wrzucony do puszki można było rowniez wziąść nasze zdjęcia. Za rok rowniez będziemy zbierać. I.... Do końca świata i jeszcze i jeszcze jeden dzień dłużej

Koncert umuzykalniający / Styczeń 2019
Po raz kolejny odbył się u nas koncert umuzykalnoający. Tymnrazem pod tytulem: Muzyka z bajek. Koncert wywołał wielki entuzjazm. Większość koncertu dzieci przetańczyły. Była to świetna zabawa.

Dzień puchatka / Styczeń 2019
18.01.2019 grupy Krokodylki oraz Zuczki świętowały Dzień Kubusia Puchatka. Dzieci ochoczo brały udział w quizie na temat Misia, za odpowiedzi nagrodami były pieczatki! Poznały także jego przysmak- miód, który chętnie próbowały. Tańczyły wspólnie z Puchatkiem i jego przyjaciółmi oraz wybrały się do Stumilowego Lasu. Na koniec zabawy dzieci dostały medale- są idealnymi przyjaciółmi Kubusia Puchatka.

Nowy rok / Styczeń 2019
Puk! Puk! kto tam do drzwi stuka? Nowy Rok już miejsca szuka. Otwórz jemu drzwi szeroko, potem patrz w niebo wysoko. Tam rozbłysną dziś światełka i zabawa będzie wielka. Niech się wszyscy cieszą wraz bo radości przyszedł czas. Niech szampany otwierają i życzenia dziś składają. Niech krzyczą głośno: Do siego roku! nie szczędząc tanecznego kroku. W Nowym Roku 2019 ŻUCZKI składają życzenia: - zdrowia, - szczęścia - i miłości. Do siego ROKU

Koncert / Grudzień 2018
20.12.2018 odbył się koncert umuzykalniający pt. "Muzyka z małego i dużego ekranu". Krokodylki poznały takie instrumenty jak trąbka oraz puzon. Muzycy przedstawili dzieciom piosenki z filmów oraz bajek takie jak: "Reksio", "Różowa Pantera" czy "Bolek i Lolek". Krokodylkom bardzo podobał się koncert.

Mikołajki / Grudzień 2018
Jak co roku o tej porze, ktoś przychodzi do naszych grzecznych dzieci. Ma czerwony płaszcz i wielki worek. A w tym worku są prezenty, dla nas wszystkich. W tym roku również odwiedził nas Mikołaj. Ale w tym razem to My zaskoczyliśmy Mikołaja dając mu jako pierwsi prezent. Dla Mikołaja wykonaliśmy też nasze ulubione piosenki i wiersze. Mikołaj byl tak wzruszony, że nawet zaczął z nami tańczyć. Gdy Mikołaj poszedl dalej do kolejnych dzieci, my urządziliśmy sobie małe przyjęcie. To był bardzo udany dzień. Dozobaczenia Mikołaju za rok.

Wizyta Żołnierza / Grudzień 2018
W dniu 10.12.2018 odwiedził nas kolejny niezwykły gość. Tym razem był to Pan Żołnierz. Opowiedział nam o swojej ciekawej i jakże ważnej i odpowiedzialnej pracy. Wszystkie dzieci sluchały z wielkim zaciekawieniem. Większość z nich stwierdziła, ze jak dorosną zostaną Żołnierzem. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za odwiedziny.

Urodziny Marysi / Grudzień 2018
Nasza Marysia 04.12 skończyła 3 latka. Tradycyjnie odśpiewaliśmy STO LAT w trzech językach. Potem były życzenia i Nasz Uścisk Życzliwości. Marysiu kochana jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Warsztaty / Grudzień 2018
Jak co roku o tej porze świętujemy trochę wspólnie na naszych warsztatach z rodzicami. Na początku były życzenia i krótki występ dla rodziców. Potem dzieci wręczyły rodzicom drobne, własnoręcznie zrobione prezenty. Następnie nastąpiła część plastyczna i dzieci wraz z rodzicami wspolnie pracowali. Powstały piekne dzieła, a widok rodzica z roześmianym dzieckiem sprawił, że na sercu zrobiło się gorąco. Czasem warto się zatrzymać, zwolnić. Czas leci szybko, chwile uciekają, dzieci szybko dorastają. Łapmy je jak najwięcej- one już nie wrócą.

Święta coraz bliżej / Grudzień 2018
W naszej grupie już od przeszło tygodnia trwają gorączkowe przygotowania do świąt. Plan na dzisiaj... kartki świąteczne dla naszych zaprzyjaźnionych przedszkoli i kolorowe choinki... Pracy było dużo, ale za to efekt końcowy wyszedł super.

Maskotka Małego Poligloty / Grudzień 2018
Zakończyl nie nasz konkurs na Maskotkę "Małego Poligloty". Do konkursu zgłosił się tylko jeden kandydat - Ksawcio. Jego maskotka mino, że jedyna jest prześliczna. Za ogrom pracy włożony w jej przygotowanie rodzice dostali list z podziękowaniem, a Ksiawcio: dyplom i ... niespodziankę, która sprawiła naszemu zwyciężcy wielką radość.

Koncert / Listopad 2018
W dniu 22.11 odbył sie kolejny koncert umuzykalnoający. Tym razem artyści opowiedzieli mam bajkę pt.: "Trzy świnki". Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało.

Pasowanie przedszkolaka / Listopad 2018
"Dziś jest dzień wyjątkowy, dla maluszków wprost bajkowy. Uroczystość nie byle jaka to pasowanie na przedszkolaka. Prosimy o duże brawa, bo to poważna sprawa! " W dniu 21.11.2018 w naszej grupie odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Nasze Żuczki zaprezentowały przepiękną Akademię. Na Pasowaniu nie zabrakło wszystkich rodziców. Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za przybycie.

Zdrowy tydzień / Listopad 2018
Trzez cały zeszly tydzień przypominaliśmy sobie co to jest ZDROWIE. Wrócilismy do naszej piramidy żywieniowej. Robiliśmy też "sałatke owocową". Jednak najważniejszym naszym celem było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez ruch i spacery. W zdrowym ciele zdriwy duch.

Polka, polak / Listopad 2018
— Kto ty jesteś? — Polak mały. — Jaki znak twój? — Orzeł biały. — Gdzie ty mieszkasz? — Między swymi. — W jakim kraju? — W polskiej ziemi. — Czym ta ziemia? — Mą Ojczyzną. — Czym zdobyta? — Krwią i blizną. — Czy ją kochasz? — Kocham szczerze. — A w co wierzysz? — W Polskę wierzę! — Coś ty dla niej? — Wdzięczne dziecię. — Coś jej winien? — Oddać życie. Z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez cały tydzień Żuczki poznawaly symbole narodowe swojego kraju. Pilne uczyły się również Hymnu Narodowego. Same wykonały flagi, z którymi udaliśmy się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wszystkie przedszkolaki zachowywały z z odpowiednią powagą. Wycieczka z flagami zrobila na nich ogromne wrażenie.  Również nasza sala została odpowiednio przystrojona.

Konkurs - Dynia / Listopad 2018
Jak co roku w naszym przedszkolu odbył się konkurs na najstraszniejszą dynię. Dynie były przepiękne. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.  Dziekujemy za udział w konkursie i zachęcamy pozostałe dzieci z rodzicami do wzięcia udziału w kolejnych konkursach. 

Dzień postaci z bajek / Listopad 2018
Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka w wieku przedszkolnym a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny. Dlatego i w tym roku  postanowiliśmy świętowac Światowy Dzień Postaci z Bajek. Rozmawialismy i opowiadaliśmy swoje ulubione bajki. Obok nowych bajek zmalazły sie ibye tradycyjne. Na koniec dnia układalismy puzle z postaciami z bajek.

Dzień jeża / Listopad 2018
Wspólnie z nauczycielką dzieci zgłębiły wiedzę na temat jeża, jego budowy ciała, sposobu odżywiania i jego trybu życia .Dzieci obejrzały prezentację multimedialną. W tym dniu dzieci także lepiły jeże z plasteliny o drucików kreatywnych. Słuchały wierszy i opowiadań o tym niezwykłym zwierzątku. 

Halloween / Październik 2018
Będziemy Was straszyć Duchami i zmorami.  Bośmy łącznikami z tamtymi stworami. Jeśli więc nie chcecie złych strachów w swoim domu, Musicie nas przekupić, kilkoma cukierkami! Jak co rokuw naszym przedszkolu odbył się Bal Halloween. Były wiedźmy, czarownice, diabły, koty, dynie i batmany. Zabawę zaczęliśmy od pokazu mody. Następnie odbył sie konkurs tańca w parach z balonem. Po konkursach odbył się bal z tańcami. W nagrodę wszytkie dzici dostaly łakocie i słodki poczestunek. To był bardzo udany dzień. 

Dzień mycia rączek / Październik 2018
Dziś od rana plusk w łazience. To maluchy myją ręce.  Najpierw w wodzie opłukują,  potem mydłem nasmarują.  Znowu woda - istny cud.  W umywalkę pup -puk -puk.  Jeszcze tylko kran zakręcę  i już czyste mamy ręce. Żuczki nauczyły się jak poprawnie i kiedy myć rece, aby być zdrowym, aby nie zaszkodziły nam żadne zarazki.

Dzień drzewa / Październik 2018
Drzewo – wieloletnia roślina o zdrewniałym jednym pędzie głównym (pniu) albo zdrewniałych kilku pędach głównych i gałęziach tworzących koronę w jakimkolwiek okresie podczas rozwoju rośliny.  Taka powszechna rzecz, jednak jaka ważna.  To dzięki niej mamy czyste powietrze. Bez drzew  nie ma życia.  Dlatego aż 2 dni obchodziliśmy Dzień Drzewa.  Na początku poznaliśmy budowe, a następnie Oglągaliśmy nasze rodzinne zdjęcia na tle drzew, które  dostarczyli nasi rodzice. Zrobiliśmy też pracę plastyczną. Później poszliśmy obejrzeć drzewa z bliska. Podziękowaliśmy im za świeże powietrze wielkim uściskiem.

Wizyta policjanta / Październik 2018
W środę odwiedzili nas niezwykli goście -  Panowie Policjanci. Panowie opowiadali nam o bezpieczeństwie na drodze. Rozdali nam odblaski i kolorowanki. Ale to jeszcze nie koniec! Okazalo sie, że jeden z Panów Policjantów jest przewodnikiem psa. Nauczył nas jak się zachowywać, kiedy będzie atakował nas pies...  ALE TO JESZCZE NIE KONIEC!!! Najlepsze ze wszystkiego było.... Jak Pan Policjant przyprowadził swojego psa. Mimo iz nie moglismy go pogłaskać i tak byliśmy bardzo szczęśliwi. Jeszcze raz dziękujemy za odwiedziny. 

Dzień znaczka pocztowego / Październik 2018
W Dzień Poczty Polskiej i Znaczka Pocztowego poznaliśmy wiele rzeczy. Nasza Pani pokazala nam wszystkie pocztówki i listy jakie dostaliśmy od innych przedszkoli  - jest ich naprawdę dużo. Poznaliśmy też drogę jaką pokonuje paczka lub list aby dotrzeć do odbiorcy. Następnie wspólnie przygotowaliśmy listy do przedszkoli od których dostaliśmy kartki. Na koniec mieliśmy wycieczkę na pocztę. Każdy z nas wrzucił list di skrzynki pocztowej.

Dzień nauczyciela / Październik 2018
W tym roku to Żuczki zorganizowały Akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Dnia Nauczyciela. Mino stresu dzieci miały bardzo dobry humor. Na początku był wierszyk z życzeniami dla wszystkich Nauczycielek. Nastepnie zatańczyliśmy piosenkę i odśpiewaliśmy STO LAT. Na koniec w częśco angielskiej zatanczyliśmy i zaśpiewaliśmy 2 piosenki, ale tym razem zapraszając pozostałe Panie do wspólnego tańca. Na koniec Żuczki rozdały pi małym upominku dla Pań. Występ Żuczków uważamy za jak najbardziej udany. Po wystepie dla naszych aktorów mały słodki poczęstunek.

Owocowy bal / Październik 2018
Banan, jabłko, pomarańcza, melon, kiwi... są? Tak!!!! To zaczynamy owocowy bal!!! Joanna zorganizowala dla naszych Żuczków super zabawę - owocowy bal. Poznaliśmy nazwy owoców, byla olimpiada owocowa, ale najlepsze było na koniec balu - smakowaliśmy wszystkie owoce po kolei. Były pyszne... i zdrowe.

Tablica interaktywna / Październik 2018
Nasza tablica jest gotowa do pracy. Możemy na niej malować, oglądać. Żuczki jak zaczarowane obserwowaly co nauczyciel im pokazuje. Tym razem były to owocowo - warzywne kalambury.

Zajęcia taneczne / Październik 2018
W poniedziałek odbyły sue zajęcia taneczne. Nasze Żuczki były zachwycone. Wszyscy chetnie uczestniczyli w zajeciach. Pan Michał, nasz instruktor tańca szybko złapał kontakt z dzieciakami. Zajęcia będą odbywały się w każdy poniedziałek

Dzień przedszkolaka i dzień chłopaka / Październik 2018
Choć trochę spóźnieni za to z wielą pompą świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka i Dzień Chłopaka. Wszystkie nasze kochane przedszkolaki dostaly medal Przedszkolaka, zaś dziewczynki wręczyły swoim kolegom własno ręcznie wykonane laurki. Były tańce z balonami i bańkami. Na koniec słodki poczęstunek zakończył ten fajny dzień .

PoŻegnanie Kubusia / Październik 2018
Niestety jeden z naszych kolegów przeprowadza się do innego miasta. Dzisiaj zrobilismy mu pożegnanie. Kubuś dostal od nas pamiatkową kartkę i maly upominek. Kubusiu kochany życzymy Ci powodzenia w nowym miejscu. Będziemy tęsknić.

KsiąŻki / Październik 2018
My jesteśmy już duże przedszkolaki, więc mamy swoje książki i w nich pracujemy. Powoli kończymy adaptację w przedszkolu. Nasze Żuczki są już gotowe na pracę z książką. Dziś było nasze pierwsze spotkanie. Żuczki z wielkim zaangażowaniem i zaciekawieniem wykonywaly polecenia nauczycielki.

Międzynarodowy dzień muzyki / Październik 2018
W Międzynarodowy Dzień Muzyki Żuczki posranowiły stworzyć swoją wlasna muzykę. Zabawa była super. Było głośno i zabawnie.

Koncert / Październik 2018
Ty razem tematem koncertu była bajka o Gamie. Dzieci z grupy Żuczki i Krokodylki z wielkim zaangażowaniem i zaciekawieniem obserwowałały co dzieje sie na scenie. Bohaterami bajki były: skrzypce, flet i altówka. Z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert.

Dzień języków obcych / Październik 2018
Kto moze wsiąść do pociągu byle jakiego i pojechać gdzie wzrok nas poniesie? MY!!!! Jako mali Poligloci pojechaliśmy pociągiem do Londynu, następnie polecieliśmy samolotem do Paryża. Z Paryża do Kołobrzegu przylecieliśmy samolotem. Zabawa była przednia. Zatańczyliśmy tą samą piosenkę w trzech językach. W zabawie towarzyszyli nam nasi koledzy z grupy Crocodiles.

Dzień kolejarza / Wrzesień 2018
Jedzie pociąg z daleka Na nikogo nie czeka Konduktorze łaskawy Zabierz nas do Warszawy Konduktorze łaskawy Zabierz nas do Warszawy W Żuczkach obchodziliśmy Dzień Kolejarza. Poznaliśmy ten piękny zawód. Był też pąciąg, który zawiózł nas w najbardziej odległe zakątki Polski.

Kodeks przedszkolaka / Wrzesień 2018
W tym przedszkolu „Trzynastkowo” takie fajne są zwyczaje, że dzieciątko tu wchodzące wnet niesfornym być przestaje. Jest uprzejme, uśmiechnięte, klocki wkłada do koszyka. I nie biega i nie krzyczy i kolegów nie popycha. I pamięta również o tym, by porządek mieć na półce, by szanować gry, zabawki, krzesła, stoły, ściany, szafki. Dla tych, którzy najgrzeczniejsi są nagrody, wyróżnienia. A o karach nie mówimy, bo niegrzecznych tutaj nie ma. Gdy Rodzice nas wspierają wychowanie idzie gładko. Konsekwencja w wychowaniu działa cuda ojcze, matko. W dniu 11.09. Żuczki poznały i podpisały kodeks przedszklaka. Obiecały, ze od dziś beda go przestrzegać. Trzymamy kciuki

Masa solna / Wrzesień 2018
Zabawy z masą solną to jedna z najbardziej ulubionych form spędzania czasu w naszym przedszkolu- lepienie w masie solnej kształtuję umiejętności plastyczne oraz motorykę małą naszych przedszkolaków. Dzieci z pomocą pani kolejno wsypywały potrzebne produkty: mąkę, sól i wodę, po czym każdy przedszkolak mieszał i urabiał masę. Z przygotowanej masy, „ Żuczki” świetnie się bawiły.

My przedszkolaki / Wrzesień 2018
Żuczki wkraczają w świat przedszkolny. Poznajemy zasady oraz prawidlowe zachowanie panujace w przedszkolu. Pieknie już siedzimy w kole i słuchamy co opowiada nam Pani. A opowiada same ciekawe rzeczy. Przedszkole jest fajne.

Drużyna kangura / Wrzesień 2018
W dniu 05.09.2018 w grupie Żuczki odbyły się pokazowe zajęcia sportowe. Nasze przedszkolaki byly zachwycone trenerami. Byly skoki, podskoki, zabawy i dużo, dużo śmiechu. Dzieciaczki były zachwycone.