ŻŁOBEK
I PRZEDSZKOLE
ANGLOJĘZYCZNE

Mały Poliglota

INTENSYWNA NAUKA JĘZYKA
ANGIELSKIEGO W FORMIE ZABAWY

2-3 GODZINY DZIENNIE

NOWY

OBIEKT MONITOROWANY
Plemiona indiańskie / Sierpień 2019
W minionym tygodniu dzieci z naszego przedszkola poznały bardzo ciekawe życie plemion indiańskich. Wiedza dzieci na ten temat okazała się ogromna. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w organizowanych zabawach. Wybrano wodza grupy i nadano jej nazwę „Szybkie strzały”, były również tańce indiańskie oraz zabawy w tipi.

Drużyna kangura / Sierpień 2019
Przez całe wakacje w naszym przedszkolu odbywały się zajęcia sportowe organizowane przez Przedszkoliade pod hasłem „Drużyna Kangura”. Zajęcia te sprawiają dzieciom wiele radości. Już podczas pierwszych zajęć na początku roku szkolnego dzieci pokochały pana Mariusza i w każdym tygodniu z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Cieszymy się, że w kolejnym roku szkolnym zajęcia te będą kontynuowane.

Wakacje / Lipiec 2019
Wakacje to czas, gdzie mamy wiele możliwości spędzania czasu. Tym razem zabawy i zajęcia z muszelkami.

Zabawy na dworze / Lipiec 2019
Lato zachęca do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zabawa na dworze nie tylko korzystnie wpływa na rozwój fizyczny dziecka, ale może okazać się świetną okazją do współpracy z rowiesnikami.

Wycieczka na lody / Lipiec 2019
Wycieczka na lody połączona z zabawą na placu, jest idealnym rozwiązaniem na wakacyjne spędzanie czasu. Dzieci choć troszkę zmęczone, były bardzo szczęśliwe i zadowolone.

Piasek / Lipiec 2019
Zabawy piaskiem kinetycznym. Dzieci uwielbiają bawić się w piaskownicy, jednak nie zawsze mają taką możliwość. Kolorowy piasek kinetyczny pozwala na stworzenie piaskownicy w przedszkolu. Zabawa piaskiem świetnie oddziałuje na zmysł dotyku u dziecka, a więc korzystnie wpływa na integrację sensoryczną. Dodatkowo tego rodzaju zabawy stymulują koordynację wzrokowo-ruchową i ćwiczą sprawność oraz manualną.

Zajęcia letnie / Czerwiec 2019
Lato to czas odpoczynku, ale także świetna okazja do zdobywania nowych doświadczeń i rozwijania swoich umiejętności. Podczas zajęć z języka angielskiego nasze Wiewióreczki poznawały i utrwalały słownictwo związane z wakacjami, a także doskonaliły sprawność manualną wykonując letnią pracę plastyczną.

Bezpieczne wakacje / Czerwiec 2019
"Bezpieczne wakacje", taką tematyką rozpoczęliśmy wakacje, której celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci. Nauczyciele uświadamiają dzieci na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyjazdów wakacyjnych, a także jak zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas wspólnych zabaw w salach przedszkolnych, jak i na powietrzu.

Kodowanie, programowanie / Czerwiec 2019
W naszym przedszkolu prowadzimy wstępną edukację z zakresu programowania i kodowania. Programowanie w przedszkolu jest wstępem do rozpoczęcia zajęć z informatyki w szkole podstawowej. Kodowanie i programowanie to specyficzny sposób wyrażania komend i instrukcji, które mówią komputerowi, co ma robić. W skrócie: kodowanie zmusza komputer, by ten zachowywał się w sposób ustalony przez użytkownika. Jest wiele sposobów przyswajania wiedzy z tego zakresu, niekoniecznie związanych z siedzeniem przed ekranem. W grupie Wiewiórek wykorzystujemy do tego grę Let's go code, która w prosty i ciekawy sposób uczy dzieci myślenia analitycznego, sortowania informacji, odnajdywania ścieżek pomiędzy dwoma punktami, a także rozwija kompetencje społeczne tj. komunikacja i praca w grupie.

Kształty i kolory / Czerwiec 2019
Czerwiec to czas podsumowań i powtórek. Wiewióreczki przypomniały sobie nazwy kształtów i kolorów dzięki wielu zabawom ruchowym, jak i tym na dywanie. Gra w odgadywanie kształtów oraz kalambury bardzo spodobały się naszym najmłodszym przedszkolakom, chętnie rysowały kształty na tablicy i podawały ich nazwy w języku angielskim. Piosenka "The Shape Song" zachwyciła Wiewiórki, z wielką radością śpiewały ją razem z lektorem.

Zabawy na powietrzu / Czerwiec 2019
"Jak wesoło w naszym przedszkolu" - zbliżające się wakacje są czasem na zabawy integracyjne w ogrodzie przedszkolnym. Zabawy na świeżym powietrzu wprowadzają radosny nastrój i dobre samopoczucie oraz dają dziecku możliwość zaspokojenia naturalnej potrzeby ruchu.

Bezpieczne wakacje / Czerwiec 2019
Bezpieczne wakacje” taki temat omawialiśmy w ostatnim tygodniu czerwca. W związku z tym przewodnim tematem zajęć było bezpieczeństwo dzieci w różnych sytuacjach związanych z zagrożeniami czyhającymi na nie podczas letniego wypoczynku. Zreealizowano nastepujące cykle tematyczne: bezpieczeństwo dzieci nad morzem oraz podczas zabaw swobodnych w domu i świeżym powietrzu.

Gimnastyka korekcyjna / Czerwiec 2019
28 czerwca odbyły się ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym z gimnastyki korekcyjnej. Ćwiczenia przez cały rok przeplatane były grami i zabawami dzięki czemu zajęcia łączyły aktywność z dobrą zabawą. Pan Łukasz prowadził zajęcia w sposób kształtujący zdolności motoryczne oraz umiejętności ruchowe.

Warsztaty pierwszej pomocy / Czerwiec 2019
27 czerwca w przedszkolu anglojęzycznym "Mały Poliglota" odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy dla wszystkich rodziców. Na warsztatach rodzice mieli możliwość zagłębić się w tajniki pierwszej pomocy przedmedycznej małych dzieci. Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej z użyciem fantomów. Celem kursu było pozbycie się obaw przed podjęciem udzielania pierwszej pomocy oraz zdobycie podstawowej wiedzy na temat jej udzielania.

Zdjęcia z tablicą / Czerwiec 2019
Jedną z form pracy na zajęciach z języka angielskiego w naszym Przedszkolu jest praca z tablica interaktywną. Ostatnio, przy użyciu interaktywnej gry, nasze Wiewióreczki utrwalały słownictwo związane z latem, powtarzając przy okazji przymiotniki określające wielkości.

Zabawy w ogrodzie / Czerwiec 2019
Amberkowy turniej tańca / Czerwiec 2019
Dnia 22 czerwca 2019 w hali „Łuczniczka” odbył się Amberkowy Turniej Tańca Sportowego, zorganizowany przez Szkołę Tańca „Amber”. Na turniej zostały zaproszone wszystkie przedszkolaki, które są szkolone przez instruktorów z tej szkoły tańca. Nasze przedszkole reprezentowały grupy „Żuczki”, „Wiewiórki”, „Pszczółki” oraz „Biedronki”. Każda grupa prezentowała jeden układ taneczny, a grupa „Biedronki” dodatkowo wystąpiła tańcząc w parach walca, polkę i cza czę. Turniej został przygotowany bardzo profesjonalnie. W komisji sędziowskiej zasiedli trenerzy, na parkiecie występowali tancerze i tancerki z klubu, zachwycając swoimi umiejętnościami, była kawiarenka dla gości oraz mnóstwo niesamowitej muzyki. Dzieci za swój wysiłek zostały nagodzone medalami i oklaskami. W trakcie całego turnieju panowała radosna i przyjazna atmosfera, co dodawało odwagi naszym małym tancerzom. Udział w takich wydarzeniach, to początek wielkiej kariery, co może zaowocowac ogromnymi sukcesami. Być może z naszych małych przedszkolaków, wyrosną wielkie gwiazdy parkietu. Serdecznie dziękujemy instruktorom z „Amber” za współpracę i za to, że wywołują w dzieciach uśmiech, zarażają pasją do tańca, rozwijają je i kształcą.

Koniec roku szkolnego / Czerwiec 2019
19 czerwca na zakończenie roku szkolnego, za ciężką i owocną pracę naszych kochanych przedszkolaków, czekała super niespodzianka. Tego dnia w ogrodzie odbyły się zabawy zorganizowane przez panią Agę, animatorkę zabaw. Przez dwie godziny dzieci tańczyły, śpiewały, walczyły w różnych konkurencjach. Wszystkim bardzo się podobała taka forma spędzania czasu na świeżym powietrzu. To był bardzo aktywny dzień. Dziękujemy pani Adze za super zabawę!

Teatrzyk kukiełkowy / Czerwiec 2019
Dnia 11 czerwca 2019 nasze przedszkole odwiedzili niezwykli gości. Mam koza, koźlątka i wilk bawiły naszych małych widzów, w trakcie spektaklu kukiełkowego. Kukiełki w sposób bardzo mądry, w trakcie swojej inscenizacji, wyjaśniły dzieciom, że należy być ostrożnym w stosunku do obcych ludzi oraz przede wszystkim słuchać rodziców. Całe przedstawienie zrobiło na dzieciach bardzo duże wrażenie. Na zakończenie dzieci mogły przywitać się bezpośrednio z aktorami, co sprawiło im wiele radości.

Koncert / Czerwiec 2019
Podczas czerwcowego koncertu umuzykalniajacego, dzieci z naszego przedszkola miały okazje posłuchać brzmienia najbardziej popularnego instrumentu strunowego jakim jest gitara. Usłyszeliśmy wiele hitów w akompaniamencie gitar oraz perkusji. Koncert był bardzo ciekawy, a jego dźwięki długo z nami zostaną.

Pszczółka Maja / Czerwiec 2019
Dnia 31.05.2019 dzieci z naszego przedszkola w ramach Dnia Dziecka, zostały zaproszone do RCK na przedstawienie teatralne pt. „Pszczółka Maja”. Było to pięknie przygotowane widowisko, bardzo bajkowe, opowiadające o przygodach Mai i Gucia i ich przyjaciół na łące. Dzieci bawiły się w miłej, wesołej atmosferze oraz miały okazję aktywnie uczestniczyć w warsztatach teatralnych, zorganizowanych po spektaklu.

Czytanie książki / Czerwiec 2019
Dzisiaj w ramach promowania aktywnego i zdrowego stylu życia wśród najmłodszych odbył się w naszym żłobku Dzień Sportu. Dzieci ubrały się na sportowo, przyniosły wykonane w domu wraz z rodzicami hantle i sztangi oraz ćwiczyły wraz z ciociami. Pamiętamy wszyscy: w zdrowym ciele, zdrowy duch!

Ceramika / Maj 2019
W minioną środę odbyły się ostatnie zajęcia z ceramiki, gdzie dzieci w ciągu roku miały możliwość ugniatania masy ceramicznej, lepienie z niej co pozwalało rozwijać aktywność dzieci, kształtować wyobraźnię artystyczną, wrażliwość estetyczną i zdolności manualne.

Koncert umuzykalniający / Maj 2019
Podczas majowego koncertu umuzykalniającego, nasze przedszkole odwiedziła Pszczółka Pola. Przy akompaniamencie skrzypiec i akordeonu przypominała przedszkolakom o konieczności segregowania śmieci i dbania o naszą piękną planetę. Przedszkolaki dobrze wiedzą, jak należy to robić i bardzo chętnie przyłączyły się do wspólnego śpiewania z Pszczółką

Wyjazd do biblioteki / Maj 2019
Gimnastyka w ogrodzie / Maj 2019
W tym tygodniu pogoda dopisała, dlatego zajęcia z gimnastyki korekcyjnej odbyły się na świeżym powietrzu. Dzieci jeszcze chętniej i z większym zaangażowaniem uczestniczyły w ćwiczeniach.

Strażacy / Maj 2019
Strażacy swoje święto obchodzą w miesiącu maju, z tej okazji odwiedziliśmy Straż Pożarną w Kołobrzegu . Dzieci podczas tej wycieczki zwiedziły garaże, w których mieszczą się wozy strażackie oraz bardzo dobrze wyposażoną dyspozytornię. Miały możliwość założenia kasku strażackiego oraz strażackiego stroju. Z wielkim zainteresowaniem dzieci słuchały i zadawały pytania dotyczące specyficznej pracy strażaka. Wszystkich bardzo ucieszyła możliwości wejścia do wozu strażackiego a ogromnym przeżyciem było, zobaczenie zjeżdżających strażaków śpieszących do akcji ratunkowej. Dzieci miały okazję obejrzeć filmy edukacyjne dotyczące zachowania bezpieczeństwa podczas pożaru i w czasie zagrożenia. Zwiedzanie remizy strażackiej wzbudziło wiele pozytywnych emocji. Strażakom bardzo dziękujemy za przeżycia i przybliżenie trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaka. Życzymy Panom Strażakom wszystkiego najlepszego oraz wielu sukcesów zawodowych.

Święto Konstytucji 3-go Maja / Maj 2019
Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone na pamiątkę uchwalenia Konstytucji w 1791 roku, jest okazją do rozmów o patriotyzmie, o symbolach narodowych i o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu. Nasze wspólne świętowanie niech będzie wyrazem szacunku dla minionych pokoleń, które walczyły o niepodległą Polskę. Wierszem, słowem i piosenką wyraziliśmy najgłębsze uczucia do naszej Ojczyzny, daliśmy wyraz podniosłości i powagi tego święta. Właśnie w takich chwilach czujemy się dumni z naszego kraju i jego pięknej historii. Niech to uczucie w naszych sercach pozostanie na zawsze.

Szanuj zieleń / Kwiecień 2019
Szanuj zieleń - Szanuj świat- przedszkolaki z grupy „Wiewiórki ” w minionym tygodniu kształtowały więzi emocjonalne z przyrodą : - rozwijanie wrażliwości na jej piękno; - rozwijanie u dzieci poczucia troski o środowisko przyrodnicze; wykonały plakietki przyrodnicze, rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w zajęciach dramowych związanych z tematyką ochrony przyrody.

Rytmika / Kwiecień 2019
Zajęcia rytmiczne prowadzone poprzez zabawę rozwijają wrażliwość oraz zdolności muzyczne dziecka, wspierają koordynację ruchową, relaksują i rozbudzają nowe zainteresowania, a przede wszystkim zachęcają dzieci do aktywnego uczestnictwa.

Dzień ziemi / Kwiecień 2019
22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Jest to bardzo ważny dzień który należy obchodzić i przypominać o nim już najmłodszym dzieciom. Celem tego dnia jest propagowanie postaw proekologicznych. Ważne jest aby każdy przedszkolak wiedział jak bardzo nasza ziemia jest krucha i dlaczego to my musimy o nią zadbać. Nasze przedszkolaki doskonale wiedzą w jaki sposób mogą to zrobić. Wiedzą, ze nie wolno zaśmiecać planety, ze trzeba segregować śmieci oraz trzeba oszczędzać prąd i wodę. Dzieci wiedzą, że nie tylko w tym dniu dbamy o naszą planetę. Robimy to cały rok, ponieważ Ziemia to nasz dom który bardzo wszyscy kochamy!

Dzień czkolady / Kwiecień 2019
W miniony piątek obchodziliśmy jedno z najsłodszych świąt w roku. Nasze przedszkole na jeden dzień zamieniło się w czekoladową krainę. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć, powąchać, dotknąć, a przede wszystkim spróbować czekolady. Dzieci m.in. zapoznały się z przebiegiem wytwarzania czekolady, oglądając film edukacyjny pt. „Jak wytwarza się czekoladę"

Przedstawienie wielkanocne / Kwiecień 2019
Święta już są tuż tuż, wszystko się zieleni. Rozkwitają wkoło kwiaty, świat się cały zmieni! W związku z tym, 17-go kwietnia grupa "Wiewiórki " zaprosiła do przedszkola swoich bliskich, aby pochwalić się swoimi umiejętnościami artystycznymi. Czterolatki wspólnie z paniami przygotowały przedstawienie wiosenno-wielkanocne pt. "Na zielonej łące" Dziewczynki przebranie za żabki, chłopcy za bociany wspólnie zaprezentiwali wesołe wiersze, piosenki, krótkie inscenizacje oraz tańce. Całość ubarwiona kolorową dekoracją i wiosennymi strojami wprowadziły zebranych w świąteczny nastrój.

Tydzień włoski / Kwiecień 2019
Podczas tygodnia narodowego w kwietniu nasze Przedszkolaki poznawały Włochy. Oprócz symboli narodowych Włoch, dzieci poznały tradycyjne włoskie potrawy, wybrane zwyczaje i tradycje, a także znane miejsca we Włoszech. Na zakończenie tygodnia włoskiego dzieci wykonały pracę plastyczną związaną z Włochami - kolorową pizzę.

Język niemiecki / Marzec 2019
W naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia z języka niemieckiego, który ma na celu: - wykorzystanie naturalnych predyspozycji dziecka do zabawy językiem niemieckim - stosowanie ćwiczeń imitacyjnych-powtarzanie w formie zabawowej - aktywizacja wielu zmysłów w procesie poznawania języka niemieckiego - zapoznanie z kulturą i obyczajami Niemiec

Powitanie wiosny / Marzec 2019
Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną. W  salach  zazieleniły  się  kąciki  przyrody.  Dzieci  podlewały   wiosenne  kwiaty – żonkile, hiacynty i  cebule. Nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny.             Witając wiosnę,  22  marca  zorganizowałyśmy  w  przedszkolu  „Zielony  Dzień”.  Każde  dziecko  w  tym  dniu  miało  zielony  strój  i  przygotowany  wcześniej element symbolizujący wiosnę. Po śniadaniu  wszystkie   przedszkolaki  wraz  ze  swoimi  paniami  zebrały  się  w  jednej  sali, żeby  wspólnie  powitać  Panią  Wiosnę. Podczas  uroczystości  dzieci  miały  okazję  przywoływać  Wiosnę  wierszykami  i  piosenkami  i  głośnymi  okrzykami. Jakież  było  ich  zdumienie  i  radość,  gdy  pojawiła  się  Zielona  Pani  Wiosna. Oznajmiła  dzieciom, że  od  dziś  zaczyna  swoje  panowanie  w  przyrodzie  i  w  pogodzie,  i  zaprosiła  dzieci  na  wiosenny  spacer.  Wszystkie  przedszkolaki  razem  z  Panią  Wiosną  przemaszerowały  barwnym  pochodem  po  okolicy, trzymając  w  rękach  wiosenne  symbole. W  ten  sposób  dzieci    wyraziły  swoją  radość  z  przyjścia  nowej pory  roku.

Pokaz baniek mydlanych / Marzec 2019
18 marca 2019 był niesamowitym dniem w naszym przedszkolu! Odwiedziła nas grupa animatorów i zrobiła dzieciom "Pokaz baniek mydlanych".  Przedszkolaki oglądały pokaz ogromnych oraz mnóstwa mniejszych, ale bardzo kolorowych baniek. Każdy miał okazję zrobić własną bańkę, jak i również zostać zamkniętym w bańce! Było to zjawiskowo piękne wydarzenie, po raz pierwszy widziane przez niektóre dzieci pierwszy raz w życiu.

Zajęcia taneczne / Marzec 2019
Systematyczne lekcje z zajęć tanecznych pozytywnie ukierunkowują nadmiar energii, znacznie poprawią procesy pamięci, koncentrację uwagi i wewnętrzną dyscyplinę, wyrobią umiejętność współpracy i poczucie estetyki. Taniec jest nie tylko przyjemnością, ale także znakomitym sposobem na wypracowywanie odpowiedniej sylwetki, rozciągnięcie mięśni, idealnym ćwiczeniem modelującym ciało, wyzwalającym wiarę w siebie.

Wiosna / Marzec 2019
W tym roku dzieci z Przedszkola Mały Poliglota świętowały nadejście wiosny 22 marca. Z tej okazji grupa Wiewiórek przygotowała przedstawienie pt " Na zielonej łące", gdzie przedszkolaki miały możliwość zaprezentowania swoich talentów aktorskich, tanecznych oraz wokalnych.

Dzień Świętego Patryka / Marzec 2019
W miniony piątek Wiewiórki, Pszczółki oraz Biedronki obchodziły Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. Z tej okazji dzieci z grupy Pszczółek przygotowały wspaniały występ taneczno-wokalny. Wysłuchaliśmy piosenki o tęczy oraz mieliśmy zaszczyt obejrzeć prawdziwie irlandzki taniec! Wspólnie zaśpiewaliśmy też piosenkę o Leprechaun'ie, któremu tak spodobał się występ, że postanowił obdarować nas garnkiem złota, lecz ukrył ten skarb bardzo skrzętnie - na szczęście Olek z grupy Biedronek wykazał się nie lada sprytem i odnalazł skarb Leprechauna! Do pięciorga dzieci los uśmiechnął się wyjątkowo - udało im się odnaleźć trzylistne koniczynki w gąszczu czterolistnych, co zwiastuje mnóstwo szczęścia na przyszłość

Mali ogrodnicy / Marzec 2019
W minionym tygodniu w naszym Kąciku Przyrody „mali ogrodnicy” siali i sadzili roślinki: groch, fasole i kwiatki- aksamitki, bratki, . Teraz codziennie pielęgnujemy tj.: podlewamy, obserwujemy i zachwycamy się efektami. „Wiewiórki” miały okazje same przekonać się na czym polega praca ogrodnika, oraz poznać narzędzia, którymi posługuje się ogrodnik przy swojej pracy. Poznały w jaki sposób uprawia się warzywa, dowiedziały się czego roślinka potrzebuje do wzrostu i jak należy o nią dbać.

Dzień kobiet / Marzec 2019
8 marca 2019 w naszym przedszkolu obchodziliśmy w bardzo miłej atmosferze Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy z najmłodszej grupy przygotowali wierszyk dla naszych pań oraz dziewczynek oraz wszyscy zaśpiewali huczne „Sto lat’. Żeby było jeszcze milej wszyscy razem tańczyliśmy oraz chłopcy poczęstowali dziewczynki słodkościami. Wszystkie dziewczynki otrzymały również dyplomy „Super dziewczyny”. Miłą niespodzianką był też pokaz slajdów, na którym mogliśmy z bliska przyjrzeć się naszym małymi dużym kobietkom. Każda dziewczynka wyszła dziś z przedszkola z małym kwiatuszkiem i upominkiem.

Sport to zdrowie / Marzec 2019
Sport dla dzieci to po prostu zabawa, radość, ruch, a także nauka współpracy w grupie, wspólnego działania jak i rywalizacji oraz zaangażowania, dlatego tak ważne w życiu przedszkola są zajęcia sportowe.

Gimnastyka korekcyjna / Marzec 2019
Gimnastyka korekcyjna wspomaga u dzieci: kształtowanie nawyku prawidłowej postawy wygaszanie nieprawidłowych nawyków wyrabianie u dziecka prawidłowej postawy podczas czynności życia codziennego wytworzenie stabilizacji mięśniowo-więzadłowej kręgosłupa rozciąganie mięśni nadmiernie przykurczonych i skracanie nadmiernie rozciągniętych zwiększenie zakresu ruchu w stawach i znoszenie ograniczeń wzmocnienie osłabionych grup mięśni

Tłusty czwartek / Luty 2019
Istnieją w naszym kraju różne tradycje i zwyczaje, które są ciągle żywe i stale kultywowane. Jednym z takich zwyczajów jest Tłusty Czwartek, a nieodzownym jego akcentem są pączki. Taki zwyczaj bardzo się nam podoba i jesteśmy gorącymi zwolennikami takiej tradycji. A tak właśnie dzieci z naszego przedszkola z grupy „ Wiewiórki” obchodziły TŁUSTY CZWARTEK, była to świetna okazja do stworzenia pracy plastycznej.

Pożegnanie zimy / Luty 2019
Piękna, słoneczna i ciepła, jak na luty, pogoda za oknem, sprawiła, że grupa „Biedronki” wpadła na pomysł, żeby koncertowo pożegnać zimę. Z tej okazji, gośćmi specjalnymi występu, była klasa I D ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu. „Biedronki” w swym wykonaniu wypadły znakomicie, udowodniając, że nie brak im talentu wokalnego, tanecznego i aktorskiego. Na zakończenie pani wychowawczyni klasy pierwszej oraz pierwszaki serdecznie nam podziękowały za zaproszenie, obdarowując wszystkie dzieci upominkami i drobnostkami, które samodzielnie zrobiły, będąc jeszcze w szkole. Dziękujemy za spotkanie.

Bal karnawałowy / Luty 2019
Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia. W piątek 15 lutego w naszym przedszkolu w odbył się Bal Karnawałowy. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Jedne dzieci wchodziły do sali już w swoich kostiumach, inne dźwigały je zapakowane w torby i reklamówki. Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. Po śniadaniu, już wszyscy gotowi do zabawy, rozpoczęli bal. Panie nauczycielki w każdej grupie zachęcały do wesołej, wspołnej zabawy. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami oraz konkursami, zwycięzcy byli nagradzani cukierkami oraz balonikami. W końcu nadszedł czas na wielką niespodziankę. W tym roku był to pokaz magii. Do naszego przedszkola przybył Magik, który bawił dzieci niezwykłymi sztuczkami, pokazami i zagadkami. Po pokazie dzieci miały również okazję do skosztowania słodkich poczęstunków, przygotowanych przez rodziców naszych przedszkolaków. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w naszej pamięci.

Przedstawienie teatralne / Luty 2019
Dnia 12 lutego 2019r. przedszkolaki z grup „Wiewiórki”, „Pszczółki” oraz „Biedronki” wraz z wychowawcami udali się do RCK w Kołobrzegu na rozśpiewany i roztańczony spektakl dla najmłodszych pt.: "Jak Rumcajs Cypiska uratował". Narodowy Teatr Edukacji w niezwykle udany sposób przypomniał dzieciom jedną z bajek dzieciństwa ich rodziców, w której jasno i czytelnie zawarte były podbudowane głębokim morałem nieprzemijające wartości wychowawczo-edukacyjne. "W Rzecholeckim Lesie, nieopodal Jilczyna mieszkał słynny rozbójnik Rumcajs ze swoją żoną Hanką i synkiem Cypiskiem..." w ten sposób zaczęła się piękna czeska bajka. Twórcy Narodowego Teatru Edukacji wraz z dzielnym Rumcajsem zabrali widzów na ekscytującą wycieczkę wgłąb niesamowitego Rzacholeckiego Lasu". Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska i raz na zawsze rozprawienie się ze złem czającym się w głębi tego nieprzebytego boru. Dzieci z wielką uwagą śledziły losy bohaterów, nagradzając aktorów gromkimi brawami za udany występ.

Walentynki / Luty 2019
Na górze róże, na dole fiołki, a my się kochamy jak dwa aniołki:) 14 lutego obchodzimy święto każdego zakochanego! Bo przecież kochamy mamę, tatę czy przyjaciela i w tym dniu ślemy im życzenia. Śpiewaliśmy piosenki i tańcowaliśmy, ponieważ to dzień radosny dla wszystkich. Przedszkolaki życzą szczęśliwego i pełnego miłości Dnia Walentynek! Oby każdy dzień w roku był tak samo wyjątkowy!

Bezpieczny Internet / Luty 2019
Piątego lutego, w całej Europie, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy ten dzień. Wspólnie obejrzeliśmy bajkę o robocie Necio, który wprowadził dzieci w świat internetu, następnie przedstawiona została im prezentacja pt. "Dzieci w sieci-czyli abc bezpiecznego internetu". Dzieci dowiedziały się z niej, co mogą znaleźć w internecie, jakie są korzyści używania go, ale także jakie mogą czyhać na nie niebezpieczeństwa oraz jak im zapobiegać. Na koniec razem zaśpiewaliśmy piosenkę "Necio-fajnie w internecie".

Psiaki / Luty 2019
Każdy przedszkolak kocha zwierzaki! Niektórzy mają pieski, kotki czy chomiki. Jest z nimi duży zabawy oraz radości, ale również obowiązków. O naszych przyjaciół trzeba dbać-karmić, kąpać , wyprowadzać i poświęcać czas aby nie czuły się samotne . Jednak i one czasami mogą poczuć się źle wiec ważne aby wiedzieć do kogo w takiej sytuacji zwrócić się o pomoc. 1 lutego całe nasze przedszkole odwiedziło przychodnię weterynaryjną, aby dowiedzieć się co nie co o pracy lekarza zwierząt. Dzieci dowiedziały się z jakimi problemami zdrowotnymi trafiają do nich zwierzaki, w jaki sposób należy im pomoc oraz jak należy o naszych pupili dbać aby szybko wróciły do zdrowia. Udało się zobaczyć psiaka przygotowywanego do zabiegu oraz pieska który przyszedł z wizytą kontrolną. Teraz już każdy przedszkolak wie, co należy robić i jak pomagać naszym czworonożnym przyjaciołom.

Ceramika / Luty 2019
Zajęcia ceramiki są to zajęcia przy użyciu gliny, z którą dzieci odkrywają i rozwijają swoje talenty. Ugniatanie jej, lepienie rozwija aktywność dzieci, kształtuje wyobraźnię artystyczną, wrażliwość estetyczną i zdolności manualne dziecka. Zmusza je nie tylko do wysiłku fizycznego ale także umysłowego. Praca z gliną ma właściwości terapeutyczne, na wiele dzieci działa uspokajająco, daje możliwość „wyżycia się” w tym bezkształtnym tworzywie. Rozwija cierpliwość i uczy pracy w grupie. Pozwala uwierzyć we własne możliwości. Zabawa z gliną jest twórcza i kształcąca, jest doskonałą formą wyrazu artystycznego co widać na załączonych zdjęciach.

Warsztaty / Luty 2019
W minionym tygodniu, dzieci z grupy Biedronek i Pszczółek, wzięły udział w warsztatach przeprowadzonych przez naszego przedszkolnego psychologa. Warsztaty obejmowały tematykę emocji i rozwiązywania konfliktów interpersonalnych. Wspólnie obejrzeliśmy krótki film pt. "Feeling and emotion for Kids - how to menage emotion. ", w którym w jasny i zabawny sposób przedstawiono podstawowe emocje oraz proste sposoby radzenia sobie z nimi. Następnie dzieci obejrzały odegrane przez wychowawców scenki konfliktów rowieśniczych, z którymi mają na co dzień do czynienia. Nasi podopieczni wymyślali alternatywne, pozytywne zakończenia danych sytuacji. Na koniec wspólnie, z kolorowego papieru, stworzyliśmy "Przedszkolny łańcuch pozytywnych emocji", gdzie każdy kolor oznaczał inną wartość: miłość, przyjaźń, szczerość, tolerancję i zrozumienie. Dzięki udziałowi w spotkaniu dzieci udoskonaliły umiejętność rozpoznawania i radzenia sobie z doświadczanymi emocjami, a także nauczyły się jak, nie raniąc innych, rozwiązywać spotykające ich konflikty z rówieśnikami.

Dzień babci i dziadka / Styczeń 2019
21 i 22 stycznia to najpiękniejsze dni w roku- "Dzień Babci i Dziadka". W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Przedszkolaki z grupy Wiewiórki zaprosiły swoje Babcie i Dziadków 23.01.2019r. na okolicznościowe spotkanie, gdzie pod opieką swoich pań przedstawiły program składający się z wierszy ,piosenek i tańca jako dowód wdzięczności i szczególnej miłości. Na koniec występu dzieci wraz z dziadkami zatańczyły taniec, wręczyły własnoręcznie wykonane upominki i zaprosiły do wspólnego poczestunku.

Koncert umuzykalniający / Styczeń 2019
Nowy Rok przedszkolaki z Przedszkola „Mały Poliglota” powitały koncertowo. Otóż 10 stycznia odbył się pierwszy koncert umuzykalniający pt. „Piosenki naszych bajek”. Prowadzący zachęcali dzieci do wspólnej zabawy i słuchania znanych im dobrze piosenek. Wśród przedszkolaków znalazły się znakomite wokalistki, które bez obaw wystąpiły przed publicznością. Byliśmy pod wielkim wrażeniem talentu wokalnego naszej Ady Herman. Zabawa była bardzo udana i wszystkim było bardzo wesoło. Takim, muzyczno - tanecznym krokiem weszliśmy w rok 2019.

Organizacja czasu / Styczeń 2019
Jak co roku, początek stycznia stanowi idealny okres na poruszenie tematyki związanej z rytmiczną organizacją czasu. Zgodnie z założeniami "Dziecięcej matematyki" E. Gruszczyk- Kolczyńskiej, rozpoczynamy cykl owych tematów od przypomnienia wiadomości na temat czterech pór roku. Dzieci przyswajały nazwy aktualnej pory roku, dostrzegały cykliczność, utrwalały charakterystyczne cech pór roku, a także wyrabiały umiejętności dopasowywania elementów do odpowiedniej pory roku.

Warsztaty świąteczne / Grudzień 2018
Boże Narodzenie to najbardziej oczekiwane święta przez nas wszystkich. W naszym przedszkolu tworzymy sytuacje sprzyjające czynnemu uczestnictwu w tradycji. 18 grudnia dzieci z grupy "Wiewiórki" prezentowały wcześniej przygotowane programy artystyczne przybyłym rodzicom. Cała grupa z radością śpiewała kolędy, recytowała wiersz oraz zaprezentowała świąteczny taniec. Po uroczystości odbyły się świąteczne warsztaty, na których rodzice wraz z dziećmi tworzyli przestrzennego Aniołka. Ten długowwyczekiwany dzień przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci i rodziców.

Oczekiwanie na święta / Grudzień 2018
Czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w przedszkolu, to czas wypełniony przygotowaniami : na gazetkach ściennych w salach przedszkola pojawiły się ilustracje zapowiadające nadejście Świąt.Wystroje świąteczne w sali i piosenki zapowiadające święta stworzyły nastrój nadchodzącego wydarzenia. Przedszkolacy z wielkim zaangażowaniem wykonali prace plastyczne o tematyce świątecznej, oraz z chęcią uczestniczą w próbach przed warsztatami i występem Bożonarodzeniowy.

Przegląd piosenki / Grudzień 2018
Dnia 17.12.2018 roku w naszym Przedszkolu odbył się Przegląd Piosenki Świątecznej w Języku Angielskim. Każda z grup zaśpiewała wybrane piosenki świąteczne. Ze wzglądu na okres przygotowań do świątecznych przedstawień dla rodziców konkurs piosenki stanowił doskonałą próbę przed występami naszych Przedszkolaków. W ramach nagrody za wspaniałe wykonania świątecznych piosenek, dzieci otrzymały słodkie upominki, a także każda z grup otrzymała świąteczny dyplom uznania.

Teatr / Grudzień 2018
Dnia 04 grudnia w Naszym przedszkolu gościliśmy teatr „Tak”. Artyści zaprezentowali spektakl pt. „Grajka Mikołajka”, dzięki któremu poczuliśmy atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Tematem przedstawienia były uroki zimy oraz przygotowania do nadchodzących Świąt. W programie nie zabrakło ciekawych aktywności przeznaczonych dla dzieci. Nasze Przedszkolaki śpiewały piosenki, brały udział w zabawach ruchowych, a także z łatwością rozwiązały quiz wiedzy o Świętach. Bezsprzecznie spektakl zapewnił nam moc radości i atrakcji. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Santa Claus is coming to town / Grudzień 2018
6 grudnia nasze piekne miasto oraz przedszkole odwiedził nikt inny jak sam Święty Mikołaj! Wszystkie dzieci już od kilku dni oczekiwały tego specjalnego gościa, który co roku w tym dniu przynosi im niesamowite prezenty. Każdy ubrany na czerwono i w czapce Mikołaja zaśpiewał piosenkę, zatańczył do znanej piosenki oraz przytulił Mikołaja, który mimo dużego brzuszka oraz długiej białej brody wcale nie wzbudza strachu, przeciwnie dzieci Go kochają i rok w rok na Niego czekają. Święty Mikołaju dziękujemy za prezenty. Do zobaczenia za rok!

Tydzień narodowy / Listopad 2018
Miniony tydzień narodowy upłynął pod znakiem Wielkiej Brytanii - dzieci poznały flagę oraz wysłuchały hymnu Wielkiej Brytanii. Wspólnie zwiedziliśmy Londyn i jego zabytki oraz ciekawe miejsca takie jak London Eye, London Bridge, Buckingham Palace czy Tower of London. Mieliśmy również zaszczyt poznać członków rodziny królewskiej, a nawet wypiliśmy angielską herbatkę z królową! Dzieci poznały też tradycje kulinarne Brytyjczyków i samodzielnie stworzyły angielskie śniadanie.

Jesienna pogoda / Listopad 2018
W 2 tygodniu listopada Wiewiórki rozmawiały na temat pogody jaka jest jesienią. Utrwalały pory roku, dni tygodnia oraz świetnie się edukowały poprzez zabawę na temat różnych zjawisk atmosferycznych. Dzieci w tym tygodniu robiły korone dnia i nocy, wykonały pracę plastyczną na temat powstawania deszczu, a także brały udział w zabawach ruchowych oraz rytmicznych, wykonywały eksperymenty z wodą oraz dowiedziały się na podstawie filmu edukacyjnego jak powstaje prognoza pogody.

Jak zdrowo życ / Listopad 2018
Nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Jak zdrowo żyć ”. Od listopada prowadzone były zajęcia, które koncentrowały się wokół zdrowego odżywiania przedszkolaków. Dzieci dowiedziały się m.in.: czym jest piramida żywienia, dlaczego ma kształt piramidy, co oznaczają poszczególne jej piętra oraz których produktów powinny jeść więcej, a których mniej. W ramach realizacji programu dzieci komponowały propozycje zdrowych posiłków. Naszą przygodę z Piramidą Żywienia Przedszkolaka uwieńczyliśmy na zdjęciach, a czynny udział w akcji i propagowanie wśród dzieci nawyków zdrowego odżywiania zostanie wesoło zapamiętane. 

Andrzejki / Listopad 2018
Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. W piątek, 30 listopada  obchodziliśmy w  naszym przedszkolu Andrzejki. W każdej grupie przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Wypowiadał zaklęcia , aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości.  Dużo  radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Po słowach: Czary – mary, wosku lanie co ma stać się, niech się stanie. Zaraz wszyscy się dowiedzą co nam wróżby przepowiedzą”, dzieci podchodziły do miski z wodą i z pomocą dorosłej osoby lały wosk przez dziurkę od klucza. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Wspólnie z nauczycielkami dzieci odgadywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej,wesołej zabawy.

Koncert / Listopad 2018
W zeszły czwartek gośćmi Małych Poliglotów byli muzycy Filharmonii Koszalińskiej. Podczas koncertu dzieci poznały brzmienie instrumentów dętych drewnianych, między innymi klarnetu basowego. Przedstawiona została również bajka  o trzech świnkach i wilku, a wszystko to odbyło się  w akompaniamencie ulubionych fragmentów muzyki ze znanych dzieciom bajek oraz filmów.

Dzień misia / Listopad 2018
1. Przywitanie zabawą w parach „Witamy się….(podaną częścią ciała)” 2. Wspólne zaśpiewanie piosenki „Teddy bear, teddy bear turn around” z wykorzystaniem metody TPR. 3. Zapoznanie dzieci z celem spotkania. Opowiedzenie historii o tym skąd znamy i za co kochamy pluszowego misia. 4. Zapoznanie dzieci z etapami produkcji pluszowego misia. 5. Zagadki o znanych dzieciom misiach z bajek 7. Wspólne zabawy taneczne do znanych piosenek o misiach „Pluszowy miś”, „Jadą, jadą misie”, „The Gummy Bear”, „Stary niedźwiedź mocno śpi” 8. Wspólne zaśpiewanie „Sto lat” wszystkim pluszowym misiom, poczęstunek miodowym ciasteczkiem 9. Zabawa „Pamiątkowe zdjęcie”

Tydzień międzynarodowy / Listopad 2018
Miniony tydzień narodowy upłynął pod znakiem Wielkiej Brytanii - dzieci poznały flagę oraz wysłuchały hymnu Wielkiej Brytanii. Wspólnie zwiedziliśmy Londyn i jego zabytki oraz ciekawe miejsca takie jak London Eye, London Bridge, Buckingham Palace czy Tower of London. Mieliśmy również zaszczyt poznać członków rodziny królewskiej, a nawet wypiliśmy angielską herbatkę z królową! Dzieci poznały też tradycje kulinarne Brytyjczyków i samodzielnie stworzyły angielskie śniadanie.

Jesień / Listopad 2018
W 2 tygodniu listopada Wiewiórki rozmawiały na temat pogody jaka jest jesienią. Utrwalały pory roku, dni tygodnia oraz świetnie się edukowały poprzez zabawę na temat różnych zjawisk atmosferycznych. Dzieci w tym tygodniu robiły korone dnia i nocy, wykonały pracę plastyczną na temat powstawania deszczu, a także brały udział w zabawach ruchowych oraz rytmicznych, wykonywały eksperymenty z wodą oraz dowiedziały się na podstawie filmu edukacyjnego jak powstaje prognoza pogody.

Wspólne czytanie / Listopad 2018
7 listopada grupy Pszczółki oraz Wiewiórki odwiedziły miejską Bibliotekę Dziecięcą w Kołobrzegu. Dla dzieci w grupy Wiewiórek była to pierwsza wycieczka do biblioteki. Dzieci z duzym zainteresowaniem oglądały miejsce w którym mieści się tak wiele książek oraz z wielkim zaangażowaniem sluchały czytanej ksiażki o przygodach nikogo innego jak bardzo dobrze im znanej Wiewiórki. Wyjazdy do Biblioteki są bardzo cennym doświadczeniem dla dzieci. Zachęcają do obcowania z literaturą, uczą szacunku do książki, poszerzają słownictwo oraz rozwijają wyobraźnię dzieci podczas wspólnego czytania. 

Dzień niepodległości / Listopad 2018
9 listopada w Przedszkolu Anglojęzycznym "Mały Poliglota" obchodzilismy 100-lecie lodzyskania Niepodległości. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Podczas występu przygotowanego przez grupę Wiewiórek, dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. 

Wycieczka na teatrzyk / Październik 2018
Najpierw wycieczka na teatrzyk, aby podziwiać aktorów na scenie, nastepnie prawdziwe kino już w przedszkolu aby zobaczyc ich na ekranie. A wszystko dlatego, ponieważ przedszkolaki przez caly tydzień przypominały lub poznawały artystyczne zawody w tym zawód aktora. O ile w teatrze panował spokój i ogromne zaangazowanie w oglądany spektakl, o tyle w kinie atmosfera jest zdecydowanie luźniejsza i nikogo nie rozprasza chrupany popcorn 🙂. Taka forma spedzania czasu bardzo spodobała się dzieciom, które z ogromnym zaciekawieniem oglądały aktorów 

Halloween Party / Październik 2018
30 października w przedszkolu przy ulicy Starynowskiej odbył się 'straszny' bal, czyli Halloween Party. Nasze małe 'straszydła' brały udział w konkursach i zabawach, między innymi w rzucie piłką w paszczę dyni oraz w pokazie kostiumów 30 października w przedszkolu przy ulicy Starynowskiej odbył się 'straszny' bal, czyli Halloween Party. Nasze małe 'straszydła' brały udział w konkursach i zabawach, między innymi w rzucie piłką w paszczę dyni oraz w pokazie kostiumów Halloween'owych. Nie zabrakło również wspólnych tańców i odganiania przerażających potworów. Po zabawie był czas na słodki poczęstunek, a po nim straszny pociąg odwiózł wszystkich uczestników imprezy do ich sal. Happy Halloween!'owych. Nie zabrakło również wspólnych tańców i odganiania przerażających potworów. Po zabawie był czas na słodki poczęstunek, a po nim straszny pociąg odwiózł wszystkich uczestników imprezy do ich sal. Happy Halloween!

Wycieczka do RCK w Kołobrzegu / Październik 2018
24 października grupy Biedronki, Pszczółki oraz Wiewiórki wybrały się do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu na spektakl przygotowany przez Ole Zmruż-Oczko pod tytułem ,,Opowieści z naszego dzieciństwa". Gospodarze przygotowali go z myślą o twórczości ponadczasowych baśni Pana Andersena, jednak nie były to tak popularne i wszystkim znane baśnie jak ,,Królowa Śniegu", ,,Calineczka", ale te rzadziej prezentowane, a równie piekne, głebokie i z pozytywnym przekazem baśnie tj. ,,Świniopas", ,,Szczęśliwa rodzina" oraz ,,Krzesiwo". Było wiele radości, śmiechu , ale rówież były momenty strachu. Wszyscy wiemy, przecież, że w baśni pojawiają się dobre, ale i złe postacie. Jednak zawsze  wszystko kończy się szczęśliwie i tak było również tym  razem. Dzieci z wielkim zaangażowaniem ogladały zmagania bohaterów na scenie. Przeżywały ich emocje. To zdecydowanie była bardzo udana wycieczka. 

Tydzień narodowy / Październik 2018
W poniedziałek w naszym Przedszkolu rozpoczęliśmy Tydzień Narodowy. W ramach zajęć z języka angielskiego w trzecim tygodniu każdego miesiąca poznajemy wybrany kraj Europy. W październiku jest to Austria. Na początku tygodnia Wiewióreczki poznały symbole narodowe oraz podstawowe informacje na temat tego państwa. Oprócz tego dzieci wybrały się na wirtualną wycieczkę po stolicy Austrii, Wiedniu oraz obejrzały krótki film prezentujący najpiękniejsze widoki austriackich krajobrazów.

Wizyta policjanta / Październik 2018
Przedszkole Anglojęzyczne "Mały Poliglota"  odwiedził pan policjant, który  przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniał numery alarmowe. Dzieci otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej oraz ataku groźnego psa. Przedszkolaki chętnie ćwiczyły pozycję „żółwika”, która chroni przed atakiem zwierzęcia. Jednak największym  zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta oraz miały okazję przymierzyć część ubioru policyjnego. Dzieci  dzieliły  się także swoimi doświadczeniami, pokazały,  że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.

Dzień poczty / Październik 2018
9 października obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Dzień Poczty. Dzieci zapoznały sie z zawodem listonosza, obejrzały film przedstawiający pracę na poczcie. Zobaczyliśmy skrzynki pocztowe które były kiedys i do których dzisiaj wrzucamy nasze listy. Rozmawialiśmy o bardzo odpowiedzialnej i ciężkiej pracy zarówno Pana Listonosza jak i wszystkich innych pracowników na poczcie. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Pan Listonosz” , a na koniec dzieci obejrzały bardzo lubianą przez nich bajkę „Listonosz Pat”.

Dzień edukacji narodowej / Październik 2018
11 października 2018 roku, był w naszym przedszkolu wyjątkowym dniem. Na twarzach pań nauczycielek oraz pracowników obsługi pojawiły się jeszcze większe niż na co dzień uśmiechy, a serca zabiły mocniej. Ten pogodny i ciepły nastrój zawdzięczamy naszym podopiecznym, w szczególności grupie „Biedronki”, którzy pięknie zaprezentowali dla wszystkich , specjalnie przygotowane na tę okazję występy. Starsze przedszkolaki były bardzo dumne i pełne powagi podczas artystycznego wystąpienia. Wszystkie przedszkolaki otrzymały wielkie brawa. Nie zabrakło również uroczystego „Sto lat” dla wszystkich pań. Dopełnieniem tej szczególnej uroczystości było wręczenie kwiatów oraz upominków dla naszych kochanych pań.

Dbamy o zdrowie / Październik 2018
Tematem ostatnich dni było zachęcenie dzieci do dbania o swoje zdrowe i prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez promowanie zasad spożywania właściwych pokarmów oraz korzystania z ruchu na świeżym powietrzu. Dzieci poznały wartościowe produkty i piramię żywienia. Dzieci miały okazję poznać związek między chorobą a leczeniem i koniecznością przyjmowania lekarstw oraz zastrzyków. Dzieci miały niepowtarzalną okazję do obejrzenia filmu edukacyjnego oraz bajkę "Kajtus u lekarza", jak również zapoznania się z podstawowym sprzętem medycznym niezbędnym do badania. Ważnym elementem zajęć " Do czego służą nasze ząbki" było poznanie zawodu Pani stomatolog i nauka dokładnego mycia zębów.

Aktywność sportowa / Październik 2018
W promowaniu zdrowego stylu życia trzeba zwrócić uwagę na konieczność korzystania z różnych form aktywności sportowej. Grupa Wiewiórek z chęcią uczestniczy w zajęciach wymagających skupienia, wysiłku oraz sprawności.

Koncert umuzykalniający / Październik 2018
Dnia 4 października 2018 odbył się w naszym przedszkolu koncert umuzykalniający pod nazwą „ Gama – niezwyczajna dama”. Zabawna historia Gamy i pana Adama pełne wesołych piosenek. Nasi młodzi słuchacze zostali zabrani w świat pełen skrupulatnych melodii z odrobiną szaleństwa. Dziękujemy za przyjemny koncert.

Dzień przedszkolaka - Teatrzyk / Wrzesień 2018
W dniu 18.09.2018r. W przedszkolu "Mały Poliglota" odbył się teatrzyk z okazji Dnia Przedszkolaka. Tematem przewodnim przedstawienia była Pipi Lansztrung Pończoszanka i poszukiwanie skarbów, a cały występ nawiązywał do treści anglojęzycznych. Dzieci podczas występu chętnie uczestniczyły w śpiewach, wyliczankach i zgadywankach, co było dla nich ogromną przyjemnością i radością, a dalszą część dnia minęła w miłej i ciepłej atmosferze.

Koncert / Wrzesień 2018
Po długiej wakacyjnej przerwie do naszego przedszkola powrócili muzycy z Filharmonii Koszalińskiej. Ulubieniec naszych przedszkolaków Filip, opowiedział dzieciom o wakacyjnych lekcjach muzyki jakich udzielili mu Melodyjka, Dynamika, Rytm oraz Barwa. Opowieści towarzyszyły znane dzieciom instrumenty tj. Obój , flet poprzeczny oraz trąbka. Koncert jak zawsze był wyśmienity, a przedszkolaki czekają na więcej.

Dzień języków obcych / Wrzesień 2018
Języki Europy nie są nam obce. 26 września obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Podczas wspólnej zabawy poznaliśmy flagi krajów Europy (Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Ukrainy oraz Francji), zaśpiewaliśmy znaną wszystkim piosenkę 'Panie Janie' w kilku wersjach językowych oraz dowiedzieliśmy się jak brzmi powitanie 'dzień dobry' w innych językach europejskich. Zwieńczeniem obchodów Dnia Języków obcych był słodki poczęstunek.

Dzień kolejarza / Wrzesień 2018
Wrzesień w przedszkolu to początek i powrót do zajęć dydaktycznych po wakacjach. Dzieci z radością i skupieniem uczestniczą w blokach dydaktycznych. W tym tygodniu obchodziliśmy "Dzień Kolejarza", dzieci poznały zawód Kolejarza, obejrzały film edukacyjny oraz wykonały pracę plastyczną, nie zabrakło również zabawy przy utworze "Jedzie pociąg"

Pierwszy tydzień / Wrzesień 2018
W tym tygodniu dzieci miały również okazję uczestniczyć w zajęciach sportowych prowadzonych przez Pana Michała. Dzieci chętnie wykonywały polecenia i przy tym świetnie się bawiły.