ŻŁOBEK
I PRZEDSZKOLE
ANGLOJĘZYCZNE

Mały Poliglota

INTENSYWNA NAUKA JĘZYKA
ANGIELSKIEGO W FORMIE ZABAWY

2-3 GODZINY DZIENNIE

NOWY

OBIEKT MONITOROWANY
Zawody / Sierpień 2018
W tym tygodniu Pszczolki urządziły sobie zawody. Dzieci lubią rywalizację , jednak nie wygrana sie liczy, a wspólna wesoła zabawa. Dzieci ciągle uczą się tego , dlatego organizowanie takiej aktywności jest bardzo ważne. Odbyły się konkurencje z piłką, ćwiczenia równowagi, rzucanie do celu oraz znana wszystkich zabawa z krzesełkami. To był bardzo fajnie spędzony kolejny wakacyjny dzień w przedszkolu.

Nie nudzimy się / Sierpień 2018
Wakacyjne dni mijają nam w ogrodzie przedszkolnym. Pszczółki spędzają tam bardzo dużo czasu na wspaniałej zabawie. Aby odpocząć nieco od upału, dzieci chętnie tańczą, wznoszą z klocków wspaniałe konstrukcje, tworyą niezwykłe prace plastyczne. Jednym słowem nie ma czasu na nudę!

Wycieczka na plażę / Lipiec 2018
9 lipca dzieci z grupy Bees wybrały się na wycieczkę nad morze. Pogoda dopisała, zabawy w piasku było co nie miara. Dzieci budowały zamki , zbierały muszelki oraz grały w piłkę. Po tak aktywnie spędzonym czasie nie mogło zabraknąć najslodczej części wycieczki- wyjscia na lody. Wkoncu mamy wakacje !

Zabawy w sali / Lipiec 2018
Mali artyści z grupy Pszczółki postanowili stworzyć własne akwarium. Jednak nie było tradycyjnego malowania rybek na kartce. Dzieci malowały farbami na specjalnie przygotowanej folii. Powstało niesamowite dzieło. W naszym akwarium była cała tęcza kolorów. Dzieci były zachwycone taka formą pracy. W skupieniu malowały kolejne elementy. Pszczółki to prawdziwi artyści!

Zdjęcia z zabaw / Czerwiec 2018
W wakacje w przedszkolu wcale nie musi być nudno. Przeciwnie, dzieci z grupy Pszczółki w tym czasie maja mnóstwo czasu na zabawy swobodne zarówno w sali jak i w naszym ogrodzie. Zabawy ciastoliną, klockami, kolorowanki, sprawiają, ze w naszej sali ciagle jest wesoło, a częste wyjscia do ogrodu dają możliwość spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu które tak bardzo lubimy. Bawimy się, odpoczywamy i na nowy rok przedszkolny wszyscy czekamy!

Wakacje czas zacząć / Czerwiec 2018
Wakacje, to ulubiony czas każdego przedszkolaka i ucznia. Czas zabawy, aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Przez cały rok dzieci pilnie chodziły do przedszkola i uczestniczyły we wszystkich zajęciach. Za ciężka pracę należy sie chwila wytchnienia i odpoczynku. 21 czerwca Pszczółki otrzymały w nagrodę dyplomy i małe łakocie, zorganizowały rownież na zakończenie roku małe przyjęcie. To był dla nas bardzo dobry rok, oby kolejny był jeszcze lepszy. Udanych wakacji!

Dzień mamy i taty / Czewiec 2018
Dzień Mamy i Taty to jedno z ważniejszych uroczystości w całym roku szkolnym. W tym dniu przedszkolaki zapraszają do przedszkola swoich rodziców, aby wspólnie z nimi celebrować ten uroczysty dzień. Jest to rownież doskonała okazja, aby zaprezentować rodzicom swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz taneczne. Tak było rownież tym razem. Pszczółki przygotowały dla rodziców występy. Były piosenki w języku polskim i angielskim , wierszyki oraz taniec. Nie zabrakło rownież wspólnej zabawy z rodzicami. Wszystkim rodzicom jeszcze raz sto lat !

Pokaz taneczny / Czewiec 2018
Dnia 19 czerwca w przedszkolu "Mały Poliglota" odbyło się oficjalne zakończenie zajęć tanecznych prowadzonych przez Panią Julię ze szkoły tanecznej Amber. Tego dnia wraz z Panią Julią przybyli do nas goście specjalni, młodzi i utalentowani tancerze Ola i Kuba, którzy zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Dzieci z chęcią podziwiały taneczne kroki, następnie zgadując jaki taniec został wykonany. Na zakończenie każda z grup podziękowała przybyłym gościom wreczajac laurkę.

Drużyna kangura / Czerwiec 2018
Dnia 14.06.2018 w naszym przedszkolu odbyły się sportowe zajęcia pokazowe, które poprowadził niesamowity pan Michał. Adresatami programu „Przedszkole i piłka” w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl są dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Program zajęć „Przedszkole i Piłka” jest formą zachęcenia dzieci do podejmowania aktywności fizycznej opartej na ćwiczeniach z piłkami. Jest on odpowiedzią na potrzebę realizacji zainteresowań ruchowych przedszkolaków oraz ich rodziców, chcących zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju fizycznego i motorycznego. Zajęcia są prowadzone przez cały rok przedszkolny, a więc zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia dotyczącymi systematyczności wysiłku fizycznego. Spełniony jest też drugi warunek ŚOZ, mianowicie każde zajęcia trwają na tyle długo, aby utrwaliły się korzystne efekty zdrowotne ruchu. Tym samym Przedszkoliada.pl wyrabia u dzieci potrzebę regularnej aktywności fizycznej. Program zajęć jest logicznie ułożony - od zajęć najprostszych do coraz bardziej złożonych. W rezultacie prowadzonych zajęć uzupełnionych o ich oprawę oraz pozostałe elementy systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl uzyskujemy unikatowy w skali światowej projekt kreujący kulturę fizyczną wśród przedszkolaków. Uczestnicy systemu Przedszkoliada.pl są nazywani „Aktywnymi Przedszkolakami”. Głównym celem programu „Przedszkole i Piłka” jest kształtowanie u przedszkolaków zainteresowania ruchem i kulturą fizyczną, zaspokojenie potrzeby spontanicznej aktywności fizycznej, a także przygotowanie do podejmowania regularnego podejmowania ruchu teraz i w późniejszych latach. Sprzyja to ogólnemu rozwojowi dzieci, co przydaje się w codziennym życiu teraz i w przyszłości, ale także przy ewentualnym uprawianiu sportu w późniejszym wieku. Taka forma działania jest także mentalnym przygotowaniem dziecka do aktywności fizycznej i działania w grupie.

Zabawa w mące / Czewiec 2018
Zabawa w piasku to zawsze fajna zabawa. A zabawa w mące w sali to dopiero frajda. Pszczółki malowały palcem , ugniatały i skakały po rozsypanej na podłodze mące. Zabawa była niesamowita, mąka sypała się wszędzie. Wkoncu jak to mówią „brudne dziecko to szczęśliwe dziecko" . Po zabawie w mące przyszedł czas na zabawę w piasku. Dzieci przyniosły foremki, a wiec zabawy nie było końca. Zabawy które dają radość dzieciom to najfajniejsze zabawy, a te które przy okazji je rozwijają jeszcze bardziej. Zabawa w piasku doskonale ćwiczy motorykę małą, kreatywność i wyobraźnię. A wspólna zabawa z innymi dziećmi wzmacnia relacje miedzy nimi dzięki którym nawiązuje się przyjaźń na dłużej.

Koncertowo / Czerwiec 2018
W dniu 7 czerwca dzieci z naszego przedszkola brały udział w koncercie umuzykalniającym pt. "LEKARZ, GÓRNIK, GRAFIK CZYLI PIOSENKI O ZAWODACH".Była to wspaniała okazja do tego, aby dzieci mogły poznać obowiązki Pana Policjana, Strażaka czy Lekarza. Przed każdą piosenką opowiadały Konferansjerowi co wiedzą o danych zawodach, a następnie mogły brać udział w tańcach przy wesołej muzyce. Dzieci zachwycone były damskim głosem, który świetnie brzmiał i porywał do tańca.

Dzień dziecka / Czewiec 2018
6 czerwca grypy: Wiewioreczki oraz Pszczółki wybrały sie na ciekawą wycieczkę, a mianowicie przejażdżkę ciuchcią po mieście. Tym ciekawym pojazdem dzieci zwiedziły kołobrzeski port rybacki, zawitały pod latarnię morską oraz na kołobrzeską starówkę. Dzieciaczki były tym wyjazdem zachwycone, przejażdżka takim pojazdem to dla nich bardzo wyjątkowe wydarzenie, zwłaszcza, że na końcu tej wycieczki czekała na dzieci super atrakcja. Czekający na dzieci rodzice zaprosili swoje pociechy na smaczne lody. W ten oto sposób rodzice, nauczyciele oraz dzieci świętowali Dzień Dziecka. Wkoncu radość dzieci i ich uśmiech jest dla nas najważniejszy.

Urodziny Piotrusia / Czewiec 2018
4 czerwca dzieci z grupy Bees wspólnie świętowały urodziny Piotrusia. Dzieci zaśpiewały dla kolegi głośne i szczere STO LAT, nie zabrakło rownież życzeń oraz uścisków. Piotruś przygotował dla całej grupy poczęstunek, a wiec świętowania nie było końca. Piotrusiu jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Spartakiada / Maj 2018
Jak co roku , przedszkole Mały Poliglota otrzymało zaproszenie na sportowe zawody dla przedszkolaków organizowane przez Szkołę Podstawową nr 6. W tym roku spartakiada odbyła się 10 maja pod hasłem WALKI GIGANTÓW. Nasze przedszkole dumnie reprezentowały dzieci z grupy BEES. Z uśmiechem na twarzy, chęcią zabawy Pszczółki wkroczyły w progi szkoły, aby wspólnie z innymi przedszkolami z naszego miasta uczestniczyć w różnych sportowych konkurencjach. Rywalizacja była bardzo zacięta, wszystkie przedszkola spisały się na medal. Każda drużyna za udział otrzymała nagrodę. Pszczółki były zachwycone tym dniem. W końcu ruch to zdrowie-każdy przedszkolak Ci to powie!

Zajęcia taneczne / Maj 2018
W każdy wtorek grupę Pszczółek odwiedza pani Julia która uczy dzieci tańca. Przedszkolaki poznały juz takie tance jak cha cha , samba oraz walc. Zabawa przy tym zawsze jest niesamowita. Dzięki tym zajęciom dzieci uczą sie poczucia rytmu , poznają całkiem inną, ale bardzo przyjemną formę aktywności ruchowej. Dużo ruchu i dużo zabawy to hasło przewodnie tych zajęć. Pani Julia wie jak zachęcić Pszczółki do tańca

Ceramika / Maj 2018
Z początkiem maja odbyły się bardzo lubiane przez przedszkolaki zajęcia z ceramiki . Zajęcia te są bardzo istotne w rozwoju dzieci, ćwiczą motorykę małą, uczą myślenia przestrzennego, rozwijają wyobraźnię oraz kreatywność i wiele wiele innych . Nic dziwnego, ze wszystkie przedszkolaki tak chętnie w nich uczestniczą skoro te zajęcia dają im tyle korzyści. W tym miesiącu z rąk dzieci powstały piękne wiosenne drzewa. Zabawy przy lepieniu z gliny było co nie miara, a prace zostały zabrane do domów . W końcu trzeba się pochwalić swoim dziełem

Dzień Europy / Maj 2018
W środę (9 maja) obchodziliśmy u nas w przedszkolu Dzień Europejski. W oddziale przy ul. Starynowskiej zebrały się wszystkie grupy przedszkolne, czyli: Squirrels, Ladybirds, Bees oraz Little Squirrels. Każda z grup zaśpiewała piosenkę w języku angielskim, tym samym biorąc udział w programie "I can sing the song". Następnie dzieci bawiły się po niemiecku oraz francusku. Po zabawie muzycznej dzieci zostały nagrodzone słodkościami. Zwieńczeniem dnia była wspólna zabawa w przedszkolnym ogrodzie.

Dzień ziemi / Maj 2018
Obchody z okazji Dnia Ziemi to bardzo ważne wydarzenie dla każdego przedszkolaka. W tym dniu dzieci przypominają sobie dlaczego i w jaki sposób należy dbać o naszą piękna planetę Ziemie . Wszystkie dzieci z przedszkola wspólnie obchodziły ten ważny dla naszej Ziemi dzień. Były pogadanki na temat jak należy dbać i szanować Ziemie , co należy robić, a czego unikać. Nie zabrakło rownież piosenek o tematyce ekologicznej . Na koniec oczywiście powtórka z segregowania śmieci w ogrodzie oraz obchód wokół przedszkola, aby i mieszkańcy przypomnieli sobie o tym, jak należy o nasza kochana Ziemie dbać !

Koncert umuzykalniający / Kwiecień 2018
W kwietniu dzieci brały udział w koncercie umuzykalniającym, który miał bardzo oryginalny tytuł. Otóż w tym miesiącu klaun Filip zabrał nas we wschodnie rejony muzyczne. Mieliśmy okazję posłuchać jak brzmi popularny utwór „Hej sokoły” w wersji ukraińskiej, tureckiej, chińskiej i japońskiej. Dodatkową atrakcją stanowiła wycieczką karawaną przez pustynię, w której brały udział nasze przedszkolaczki. Bardzo dziękujemy klaunowi Filipowi i pozostałym muzykom za tak niezapomniane wrażenia.

Lekcja w muzeum / Kwiecień 2018
Dnia 24 kwietnia 2018 dzieci z grupy „Pszczółki” i „Biedronki” wzięły udział w niezwykłej lekcji na temat patriotyzmu, która odbyła się w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. W czasie spotkania dzieci poznały historię godła i flagi Polski. Zwiedzając ekspozycję, poszukiwały symboli narodowych wśród eksponatów. Zajęcia miały na celu kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz utrwalenie wiadomości na temat naszych symboli narodowych. Dzieci zostały zapoznane z najważniejszymi wydarzeniami w dziejach naszego kraju. Dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach, definiowały pojęcia: ojczyzna, patriota, wymieniały symbole narodowe, wędrowały przy pomocy zdjęć po różnych miejscach w Polsce i w Europie oraz rozpoznawały zwierzęta żyjące w naszej ojczyźnie. Podczas tego wyjątkowego spotkania dzieci przeżywały każdą chwilę spędzoną w muzeum.

Spotkanie wielkanocne z rodzicami / Marzec 2018
30 marca w grupie Pszczółek odbyły sie warsztaty wielkanocne dla dzieci i ich rodziców . Dzieci w tym dniu przygotowały mały występ , zaśpiewały piosenki o tematyce wiosennej, zatańczyły piękny taniec oraz wyrecytowały wierszyk świąteczny. Nie zabrakło rownież występu w języku angielskim. Rodzice byli oczarowani zdolnościami dzieci które bardzo odważnie wystąpiły przed rodzicami. Po występnych odbyło sie wspólne malowanie jajek do wielkanocnego koszyczka. Żółte, zielone, czerwone , brokatowe czy we wzorki , pomysłów i dzieci i rodziców nie było końca. Wszystkie pisanki były piękne i wyjątkowe. Na pewno prezentowały sie w koszyczkach bardzo oryginalnie .

Warsztaty wielkanocne / Marzec 2018
30 marca w grupie Pszczółek odbyły sie warsztaty wielkanocne dla dzieci i ich rodziców . Dzieci w tym dniu przygotowały mały występ , zaśpiewały piosenki o tematyce wiosennej, zatańczyły piękny taniec oraz wyrecytowały wierszyk świąteczny. Nie zabrakło rownież występu w języku angielskim. Rodzice byli oczarowani zdolnościami dzieci które bardzo odważnie wystąpiły przed rodzicami. Po występnych odbyło sie wspólne malowanie jajek do wielkanocnego koszyczka. Żółte, zielone, czerwone , brokatowe czy we wzorki , pomysłów i dzieci i rodziców nie było końca. Wszystkie pisanki były piękne i wyjątkowe. Na pewno prezentowały sie w koszyczkach bardzo oryginalnie .

Wiosenny ogródek / Marzec 2018
Wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny , przedszkolaki z grupy Bees postanowiły przygotować w sali wiosenny ogródek . Hiacynty , żonkile, krokusy i tulipany zawitały w sali. Samodzielne sadzenie kwiatów to doskonała zabawa o czym przekonały sie Pszczółki . W przedszkolu zrobiło sie bardzo wiosennie, dzieci codziennie dbają o swoje roślinki dzięki czemu pięknie kwitną i pachną.

Koncert / Marzec 2018
W dniu 22.03.2018r odbył się kolejny koncert w naszym przedszkolu zatytułowany „ Cztery pory roku”. Była to świetna okazja, aby dzieci mogły przenieść się wraz z muzyką w poszczególne pory roku. Dla naszych przedszkolaków koncerty są najlepszym okresem na zaprzyjaźnienie się z muzyką poważną oraz szansą na poznanie bliżej niektórych instrumentów muzycznych. Jak widać, na koncercie wszystkie dzieci brały aktywny udział, nie było więc czasu na nudę.

Pierwszy dzień wiosny / Marzec 2018
Powitanie wiosny w Przedszkolu Mały Poliglota był dla każdego przedszkolaka wyjątkowym wydarzeniem. Ogromne emocje wśród naszych dzieci, wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy wiersze i piosenki o tematyce wiosennej, które mogliśmy uslyczeć podczas uroczystego powitania Wiosny W tym ważnym dniu na dzieci z wszystkich grup czekały zagadki i zadania o tematyce wiosennej. Po uroczystości Przedszkolaki wraz z Marzanną wyruszyły na plac przedszkolny aby powitac Wiosnę i pożegnać sie z Zimą

Dzień Świętego Patryka cz.1 / Marzec 2018
Dzień św. Patryka przebiegł w naszym przedszkolu pod hasłem: Zielono mi. Dzieci miały okazję uczestniczyć w przedstawieniu w języku angielskim, które pomogło im zapoznać się z osobą małego irlandzkiego skrzata Leprikona. Wszystkie przedszkolaki zainteresowały się niesamowicie przebiegiem wydarzeń całego opowiadania, pomagając Pani Wiośnie, najpierw odnaleźć niesfornego skrzata, a następnie pomóc przemienić go z niewdzięcznego stworzenia w pomocną oraz "dobrotliwą duszyczkę". Po przedstawieniu dzieci miały możliwość kolorowania tęczy, liczenia monet z ukrytego skarbu oraz zabawy ze skrzatem Leprikonem i Panią Wiosną. Miła atmosfera oraz wspólne obchody Dnia św. Patryka z pewnością przybliżyły naszym przedszkolakom tradycje związane z tym irlandzkim świętem.

Dzień Świętego Patryka cz.2 / Marzec 2018
Dzień św. Patryka przebiegł w naszym przedszkolu pod hasłem: Zielono mi. Dzieci miały okazję uczestniczyć w przedstawieniu w języku angielskim, które pomogło im zapoznać się z osobą małego irlandzkiego skrzata Leprikona. Wszystkie przedszkolaki zainteresowały się niesamowicie przebiegiem wydarzeń całego opowiadania, pomagając Pani Wiośnie, najpierw odnaleźć niesfornego skrzata, a następnie pomóc przemienić go z niewdzięcznego stworzenia w pomocną oraz "dobrotliwą duszyczkę". Po przedstawieniu dzieci miały możliwość kolorowania tęczy, liczenia monet z ukrytego skarbu oraz zabawy ze skrzatem Leprikonem i Panią Wiosną. Miła atmosfera oraz wspólne obchody Dnia św. Patryka z pewnością przybliżyły naszym przedszkolakom tradycje związane z tym irlandzkim świętem.

Wycieczka do biblioteki / Marzec 2018
Dnia 16 marca 2018 dzieci z grupy „Biedronki” oraz „Pszczółki”, odwiedziły Bibliotekę Dziecięcą w Kołobrzegu. W trakcie spotkania pani bibliotekarka przeczytała im ciekawą historię o małej myszce i jej przygodach związanych ze spotkań z „dużymi” zwierzętami. Panie zaproponowały również dzieciom wspólne zabawy przy muzyce oraz zabawy z chustą animacyjną. Na zakończenie odbyły się emocjonujące zawody w budowanie zamku z klocków. Bo w bibliotece nie tylko czyta się i ogląda książki, ale przede wszystkim dobrze bawi.

Dzień kobiet / Luty 2018
Kobietka, pani, dziewczynka Właściwie kim jest ona? To może być siostrzyczka mamusia, babcia, żona! I pani w bibliotece, sąsiadka, aptekarka Pani wychowawczyni i pani dziennikarka. W szpitalu pani doktor i koleżanka Ola I każda dama która przychodzi do przedszkola. My wszystkie Was kochamy i szanujemy szczerze Jesteście takie piękne, że oczom swym nie wierzę:)!!!

Koncert / Luty 2018
26 lutego w przedszkolu odbył sie koncert umuzykalniający pod tytułem "Zupa koncertowa". Melodyjka, Rytmiczek i Harmonijka postanowili wspólnie ugotować zupę koncertowa składającą się z melodii, rytmu , harmonii, pięciolinii, nut, klucza wiolinowego. Zabawa przy tym była ogromna zarówno dla twórców zupy jak i dzieci z widowni. Jednak nieoczekiwanie pojawiła się Nuda która zabarwiła na szaro zupę koncertowa przez co juz nie była ona taka wesoła . Całe szczęście Rytmiczkowi , Harmonijce oraz Melodyjce udało się w porę przywrócić zupie odpowiedni smak dzięki czemu muzyka z niej była wesoła i taneczna, a przecież takie melodie dzieci z naszego przedszkola lubią najbardziej .

Zdjęcia z zajęć / Luty 2018
W ostatnich tygodniu lutego dzieci z grupy Bees poznały i opowiedziały o znanych im zawodach . Dzieci wypowiadały się na temat zawódów rodziców oraz o najbardziej przez nich lubianych zawodach tj. Strażak i policjant. Poznaliśmy również takie zawody jak : krawcowa , stolarz, sprzedawczyni , fryzjerka, pielęgniarka, górnik i wiele wiele innych .Po inscenizacji wierszyka "Chory kotek " podczas której wgłębialiśmy się w prace lekarza dzieci ochoczo przejęły rolę aktorów i odgrywały sceny z wierszyka wymyślając tekst i świetnie się przy tym bawiąc. Następnym poznanym zawodem był kucharz który powiedział o swojej pracy , a pózniej wszystkie dzieci weszły w jego role i wspólnie zrobiły sałatkę warzywną którą ze smakiem zjedliśmy. To było smaczne zakończenie tygodnia o zawodach.

Dzień pizzy / Luty 2018
9 lutego dzieci z naszego przedszkola wraz z Królową Margheritą i pewnym piekarzem przeniosły sie wprost do słonecznych Włoch. A wszystko za sprawą obchodzonego w tym dniu międzynarodowego dnia pizzy. Dzieci poznały kilka ciekawostek związanych z tym pięknym krajem , ale rownież dowiedziały się jak powstała i dla kogo jedna z najbardziej lubianych potraw na całym świecie , czyli pizza . Wielkie podziękowania dla rodziców Fabianka którzy tak ochoczo przygotowali dla całego przedszkola przepyszną pizzę, dzięki czemu dzieci mogły w tym dniu poczuć się jakby naprawdę odwiedziły przepiękne i słoneczne Włochy.

Zabawy na śniegu / Luty 2018
W końcu jest !! Tymi słowami dzieci z grupy Pszczółki przywitały miesiąc luty . O czym mowa ? O śniegu ! Troche późno zima postanowiła nas odwiedzić , ale i tak się cieszymy, że do nas zawitała . Zabawa na śniegu to przecież jedna z najfajniejszych czynności które można robić w tak mroźnej porze roku . Lepienie bałwana , rzucanie się śnieżkami czy aniołki na śniegu to super zabawy. Dzieci z naszego przedszkola korzystają , bo przecież śnieżna zima to najfajniejsza zima !

Jak prawidłowo myć ząbki? / Luty 2018
„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda...” - słowa tej piosenki znane są nam wszystkim doskonale. Codziennie, w domu i przedszkolu, dbamy o swoje ząbki, dokładnie czyszcząc je i regularnie odwiedzając stomatologa. Tym razem jednak mieliśmy okazję gościć specjalnego gościa w naszym przedszkolu. Pani z sanepidu chętnie odpowiadała na wszystkie nasze pytania związane z higieną jamy ustnej. Pokazała nam również bardzo dokładnie, jak prawidłowo i jak długo należy szczotkować ząbki. Dowiedzieliśmy się także, że powinniśmy unikać m.in. gum do żucia, lizaczków, żelowych cukierków, a przede wszystkim chipsów, gdyż powodują, że ząbki zaczynają się psuć. Nasz gość opowiedział też, w jaki sposób specjalnymi narzędziami oczyszcza ząbki dzieci, które odwiedzają ją w gabinecie wraz z rodzicami. Po zakończeniu spotkania podziękowaliśmy pani za miłą wizytę i wręczyliśmy jej uroczą laurkę. Teraz jeszcze bardziej postaramy się dbać o nasze ząbki i chętnie odwiedzać stomatologa.

Bal karnawałowy / Luty 2018
Dzień babci i dziadka / Styczeń 2018
31 stycznia grupę Pszczółki odwiedzili dziadkowie. Spotkanie to zostało zorganizowane specjalnie dla dziadków, ponieważ w styczniu w naszym kraju obchodzony jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dzieci dla swoich kochanych dziadków przygotowały występy. Były piosenki i wierszyki zarówno w języku polskim jak i angielskim. Dziadkowie byli zachwyceni tym jak ich wnukowie swobodnie czują się przed publicznością, a Pszczółki były z siebie dumne, że tak pięknie wystąpiły. Po występach dzieci wręczyły gościom przygotowane przez siebie upominki , a nauczycielki zaprosiły na przygotowany specjalnie na tę okazję poczęstunek, ponieważ Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja do wspólnego świętowania.

Wizyta stomatologa / Styczeń 2018
W dniu 12.01.2018 naszych przedszkolaków odwiedziła Pani stomatolog, która w bardzo przystępnej i ciekawej formie przedstawiła sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dzieci dowiedziały się co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić. W ramach działań praktycznych przedszkolaki miały możliwość samodzielnie wyszczotkować dużą plastikową szczękę, którą przyniosła Pani dentystka. Mamy nadzieję, że spotkanie to zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby.

Koncert / Grudzień 2017
14 grudnia w naszym przedszkolu odbył się koncert "Muzyczne Drzewo". Wszystkie dzieci jak zaczarowane słuchały historii o wróżce wyczarowującej kolejne instrumenty dla wciąż niezadowolonego pianisty. Poznaliśmy: flet prosty, flet poprzeczny mały, pianino, obój, wielki flet poprzeczny oraz rożek angielski.

Świąteczne warsztaty / Grudzień 2017
9.12.2017r odbyly się Świąteczne warsztaty z udziałem rodziców w grupie Małych Wiewióreczek. Na powitanie dzieci zaspiewaly świąteczną piosenke oraz zaprezentowały krótki taniec, po czym wraz z rodzicami zabrały się do pracy. W rodzinnej atmosferze, przy akompaniamencie kolęd powstały pełne uroku i blasku brokatu ozdoby i dekoracje świąteczne na choinkę.

Wycieczka do biblioteki / Grudzień 2017
19 grudnia grupa Pszczółki po raz ostatni w tym roku odwiedziła Bibliotekę Dziecięcą w Kołobrzegu. Pani czekała na dzieci z ulubioną postacią jaką jest Kubuś Puchatek i przeczytała nam jego świąteczne przygody. Następnie dzieci dostały do pokolorowania specjale świąteczne kolorowanki które ochoczo uzupełniły. Nie zabrakło również swobodnej zabawy , ulubionej czynności wszystkich dzieci ;) Dziękujemy bardzo i do zobaczenia w przyszłym roku.

Spotkanie z rodzicami / Grudzień 2017
20 grudnia grupę Bees odwiedzili rodzice w ramach warsztatów z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Pszczółki specjalnie na tę okazje przygotowały występy zarówno w języku polskim jak i angielskim. Rodzice byli tymi występami zachwyceni , ponieważ dzieci stanęły na wysokości zadania i doskonale zaśpiewały przygotowywane wcześniej piosenki. Następnie wraz z rodzicami Pszczółki przygotowywały małe ozdoby z nieznanej nam dotąd masy sodowej, która sprawdziła się super i ozdoby wyszły przepiękne. Wszystkim rodzicom bardzo dziękujemy za obecność. Do zobaczenia następnym razem 

Mikołajki / Grudzień 2017
6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. W czerwonym stroju, białej brodzie, z dużym czerwonym workiem w jednej ręce i dzwonkiem w drugiej, wszedł do sali, gdzie czekały na Niego dzieci z grupy „Pszczółek” i „Wiewiórek”. Wszyscy byli zachwyceni wyglądem Mikołaja oraz jego dużym workiem  Przed główną atrakcją, jaką było wręczenie prezentów, dzieci zaprezentowały Mikołajowi przygotowane na to spotkanie piosenki i wierszyki. Święty Mikołaj był oczarowany występem przedszkolaków, jak również ich strojów. Bowiem dzieci w tym dniu były ubrane na czerwono, miały piękne czerwone kokardy we włosach, bądź czapki Mikołaja. Na Mikołajki każde dziecko otrzymuje prezenty i tak również było w naszym przedszkolu. Dziękujemy Święty Mikołaju. Do zobaczenia za rok !

Bal misia / Listopad 2017
24 listopada (piątek) odbył się w naszym przedszkolu bal misia oraz obchodziliśmu urodziny Kubusia Puchatka. Wszystkie dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione misie, z którymi tańczyły misiowe piosenki. Zawitał do nas również sam Kubuś Puchatek, któremu wszyscy zaśpiewaliśmy gromkie "sto lat". Na koniec dzieci ze smakiem zjadły misiowe ciasteczka.

Koncert umuzykalniający / Listopad 2017
16 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu odbył się koncert umuzykalniający zatytułowany „Jaś i Małgosia”. Była to muzyczna opowieść o przygodach Jasia i jego siostry Małgosi, którzy wpadli w ręce czarownicy, z powodu wielkiego apetytu na słodycze. Jednakże, udało im się uwolnić z klatki i tanecznym krokiem wrócić do domu. Przedszkolaczki, były zachwycone, niektóre nieco przestraszone, w trakcie śledzenia przygód rodzeństwa. Szczęśliwe zakończenie zachęciło wszystkie dzieci do wspólnego śpiewu i zabawy z Jasiem i Małgosią.

Szkółka leśna / Listopad 2017
W piątek (10 listopada) odbyła się wycieczka do nadleśnictwa w Gościnie. Na wycieczkę pojechały starsze grupy przedszkolne, czyli: Pszczółki, Biedronki oraz Wiewiórki. Na miejsce dotarliśmy autokarem, gdzie przywitał nas Pan Eugeniusz. Pan Eugeniusz oprowadził nas po lesie pokazując nam ogrodzone przed dzikami mrowisko oraz różne rodzaje roślin jak paproć czy jagody. Dzieci chętnie przeszły w miejsce, w którym są karmione zwierzęta leśne - paśnik. Dzieci rozsypały w tym miejscu żywność zebraną wcześniej w przedszkolu dla zwierząt leśnych (kasztany, żołędzie, orzechy, kukurydzę, ziemniaki oraz buraki). Następnie wszyscy przeszliśmy do chatki, gdzie dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały prelekcji na temat zwierząt leśnych. Na koniec wycieczki wszyscy dostali wspaniałe kolorowanki od Pana Eugeniusza.

Przetwory / Październik 2017
12 października był bardzo smacznym dniem w naszej sali, ponieważ „Pszczółki” przyniosły do przedszkola przetwory na zimę z warzyw i owoców. Dżemy, soki, konfitury, kiszonki, korniszony, sałatki i marynaty to kawałki lata zamknięte w słoiku, które pysznie smakują późną jesienią i zimą. O czym, zresztą, się przekonały dzieci, próbują pysznych przetworów.

Koncert / Październik 2017
We wtorek 24 października odbył się w naszym przedszkolu kolejny z serii koncertów umuzykalniających. Tym razem główną rolę grały w nim skrzypce, ponieważ była to opowieść o niezwykłej przyjaźni dwóch skrzypaczek: Pszczółki i Biedronki. Dwie niezwykle uzdolnione muzycznie przyjaciółki zawsze grały razem, aż do czasu, kiedy poróżniło je kłamstwo kosa zazdrosnego o sławę, jaką się cieszyły. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, w czym dopomogła nasza ukochana widownia. Opowieść została zilustrowana piękną muzyką klasyczną. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie i nie mogą się już doczekać kolejnego koncertu.

Sałatka owocowa / Październik 2017
17 października w sali „Pszczółek” było bardzo wesoło i smacznie, ponieważ dzieci przygotowywały smaczną sałatkę owocową. Sałatka owocowa z jogurtem, płatkami, musli, orzechami, rodzynkami, miodem itp., jest nie tylko zdrowym, ale także pysznym posiłkiem, nadaje się zarówno na śniadanie, na podwieczorek, na deser, lub na zdrową przekąskę. Dzieci, jak wiadomo, uwielbiają słodycze i owszem dorośli powinni im pozwolić na jedzenie słodkich rzeczy, ponieważ cukier, podobnie jak wszystkie składniki odżywcze, powinien znaleźć się w urozmaiconej diecie, ale zamiast cukrów złożonych, jak np. sacharoza, lepiej wybierać cukry proste, takie jak fruktoza, czy laktoza. Fruktoza znajduje się właśnie w owocach i miodzie. Dlatego bogate w witaminy owoce są nieodzowne w żywieniu dzieci. Podczas przygotowywanie słodkich, owocowych przysmaków „Pszczółki” świetnie się bawiły, a sałatki wszystkim smakowały. Zachęcamy do wspólnego przygotowywania posiłków z dziećmi w domu i życzymy wszystkim odwiedzającym naszą stronę pysznego dnia!

Dzień nauczyciela / Październik 2017
Przedszkole jest drugim domem , a nauczyciel bardzo ważną osobą dla dzieci. Nauczyciel to nie tylko zawód. Nauczyciel jest przyjacielem, powiernikiem i opiekunem. Świadomy nauczyciel będzie traktował każde dziecko wyjątkowo, zgodnie z jego potrzebami. Nauczyciel jest zarówno muzykiem, poetą, cyrkowcem, aktorem, plastykiem,polonistą,anglistą, psychologiem, dydaktykiem jak i matematykiem. Nauczyciel z powołaniem musi też być trochę dzieckiem, by zrozumieć tych najmłodszych oaz, co najważniejsze,musi KOCHAĆ DZIECI! 13 października obchodziliśmy Dzień Nauczyciela i był to szczególny dzień dla wszystkich nauczycieli oraz pracowników Przedszkola Anglojęzycznego Mały Poliglota. Wszystkie grupy śpiewając oraz recytując przepiękne wierszyki podziękowały nauczycielom oraz pracownikom przedszkola za ich pracę. Nauczyciele byli zachwyceni występem. Po części artystycznej nauczycielom zostały wręczone róże oraz laurki.

Halloween / Październik 2017
Dnia 31.10.2017 wszystkie dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone na jedyny w swoim rodzaju bal - na bal Halloween. Raz w roku Nasze Przedszkolaki mają możliwość uczestniczyć w niezwykłej zabawie, która dostarcza im wiele radości, uśmiechu oraz pozwala na przeniesienie się w świat Halloween`owych stworków i potworków. Tak więc, na balu bawiło się bardzo wiele przedziwnych stworzeń, które wspólnie tańcząc i śpiewając, poznawały tradycję im odległą, lecz już coraz częściej kultywowaną przez dorosłych i dzieci, a mianowicie anglosaską tradycję święta Halloween, której zgłębienie ułatwiły im ich lektorki oraz pozostałe nauczycielki przedszkolne. Ale oczywiście i tak najważniejsza w obchodach tego dość nietypowego święta była... zabawa. Bal został otwarty poprzez wspólny śpiew i taniec w rytm zabawnych Halloween`owych piosenek, po czym radości i zabawie nie było końca. Przedszkolaki uczestniczyły w różnych grach, wspólnych zadaniach, tańczyły w rytm muzyki oraz zwiedziły magiczny zamek czarownicy, odganiając przy tym wszystkie niedobre duchy i potwory. Uwieńczenie całości stanowiły oczywiście pyszne słodkości, które są częścią obchodów święta Halloween. Wydawałoby się, że to różne stwory i potwory zdominowały cały bal..., a jednak okazało się, że były to... śmiech i wspaniała zabawa.

Przedstawienie teatralne / Październik 2017
Dnia 3 października przedszkole „Mały Poliglota” odwiedził teatr, zapraszając dzieci w niezwykłą przygodę po krainie baśni. Główna bohaterka, Kasia, zabrała dzieci w poszukiwanie swojej zaginionej gąski. Przedszkolaki w zaczarowanej krainie, spotkały lisa, niedźwiadki, Babę Jagę i pirata. Pomagały Kasi otwierać bramy do kolejnych krain, a towarzyszyła im przy tym wesoła piosenka. Dzięki przygodom bohaterki wychowankowie przedszkola zauważyli, jak wielką wartością jest przyjaźń.. Roześmiane twarze świadczyły o  doskonałej zabawie, a niesamowite wrażenia dzieci zabrały ze sobą do domu

Spotkanie w bibliotece / Październik 2017
W dniu dzisiejszym, czyli 4 października odbyło się pierwsze, w tym roku szkolnym, z serii spotkań w bibliotece dla najmłodszych w Bibliotece Dziecięcej w Kołobrzegu. Wzięły w nim udział dzieci z grup: „Biedronki” i „Pszczółki”, czyli starszaki i średniaki. Wycieczka rozpoczęła się już po śniadaniu. Szybko się ubraliśmy i pojechaliśmy autobusem komunikacji miejskiej nr 4 do naszej, ulubionej, skrywającej niejedną wspaniałą historię i niejedną tajemnicę, biblioteki. Pani bibliotekarka już na nas czekała, aby zaprosić nas do wspólnej zabawy. Motywem przewodnim spotkania była opowieść o zajączku, który się zgubił w lesie. Dzieci wysłuchały opowiadania, pobawiły się wspólnie z panią, następnie pokolorowały sylwetkę zajączka i obejrzały film animowany na dużym, rozkładanym ekranie. Spędziliśmy przedpołudnie w miły i interesujący sposób i chcieliśmy zostać jeszcze troszeczkę, ale czas nas gonił, musieliśmy przecież zdążyć na autobus powrotny do przedszkola. Nie martwimy się jednak, ponieważ już w przyszłym miesiącu pojedziemy na kolejne zajęcia biblioteczne, zwłaszcza, że jesienne, często deszczowe i już zazwyczaj ciemne wieczory to idealny czas, aby sięgnąć po ciekawą książkę i zanurzyć się w jakiejś pasjonującej opowieści.

Tańce / Październik 2017
Dzisiaj, czyli 3 października, odbyły się w grupie „Pszczółki” pierwsze w tym roku zajęcia taneczne. Tańce prowadzi od tego roku pani Julia, na pierwszym spotkaniu „Pszczółki” uczyły się tańczyć walca i sambę, a także wzięły udział w zabawach ruchowych przy skocznej muzyce latynoamerykańskiej. Pierwsze zajęcia taneczne bardzo się spodobały dzieciom i wzięły w nich udział wszystkie przedszkolaki, które dzisiaj przyszły do przedszkola. Nie możemy się doczekać następnych zajęć, już za tydzień we wtorek, podobno mamy wtedy po raz pierwszy zatańczyć walca w parach. A teraz wysyłamy roztańczone pozdrowienia do wszystkich, którzy oglądają naszą galerię!!

Dzień języków obcych / Wrzesień 2017
We wtorek 26.09.2017 obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Języków Obcych. Z tej okazji dzieci bardzo dobrze się bawiły w rytmie piosenek w języku angielskim, niemieckim oraz hiszpańskim. Razem ze swoimi przyjaciółmi, pluszowymi pieskami, które na co dzień towarzyszą im podczas zajęć z języka angielskiego, przedszkolaki miały okazję nauczyć się kilku podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim i niemieckim. Ponadto, mogły zaprezentować swoje dotychczasowe umiejętności z zakresu języka angielskiego. Razem ze swoimi lektorkami grupa Biedronek oraz Pszczółek uczestniczyły we wspaniałej zabawie tanecznej, bawiąc się przy tym doskonale. 

Ogólnopolski dzień przedszkolaka / Wrzesień 2017
   „Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy koniec wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"      

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Przedszkolaki  z Anglojęzycznego Przedszkola „ MAŁY POLIGLOTA” świętowanie rozpoczęły w piątek  29 września od wykonania wspólnej pracy plastycznej    „Przyjazne Drzewo „ gdzie czynny udział brała każda z  grup. Po wykonaniu pracy plastycznej , dzieci zostały zaproszone do wspólnego pociągu i  zabawy w sali Pszczółek. Przedszkolaki  w raz 
z Nauczycielkami wykonały wspólny taniec,  uczestniczyły w zabawach z podrzucaniem balonami oraz każda 
z grup  rzucała woreczkami do celu otrzymując „Medal Przedszkolaka” .  Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Tego dnia dzieci miały również okazję  wspólnie zaśpiewać piosenkę „ Jestem sobie przedszkolaczek” oraz grupy : Pszczółki, Biedroneczki i Wiewióreczki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Po skończonej zabawie dzieci udały się do swoich sal, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek. 

Wycieczka do parku / Wrzesień 2017
Dnia 13 września 2017, dzieci z grup „Pszczólki”, „Biedronki” oraz 6 – latki z zerówki „Wiewiórki”, wzięły udział w spotkaniu z panem Antonim Szarmachem, w parku 18 Marca w Kołobrzegu. Pan Antoni Szarmach jest kołobrzeskim animatorem kultury, który z wielką pasją opowiadał dzieciom o początkach powstania Poczty Polskiej w naszym mieście, przybliżył historię Pomnika Walk o Kołobrzeg oraz o ciekawych i rzadkich okazach drzew, mieszczących się w parku. Była to niezwykle interesująca lekcja przyrody, połączona ze spacerem na świeżym powietrzu.

Koncert umuzykalniający / Wrzesień 2017
W czwartek 14 września 2017 roku odbył się w naszym przedszkolu, czyli w „Małym Poliglocie” pierwszy w tym roku szkolnym koncert umuzykalniający, pt. „Muzyka kontynentów”. Jak w poprzednim roku szkolnym, koncerty są organizowane przez muzyków z agencji ARTOS, działającej pod patronatem Filharmonii Koszalińskiej. Tym razem odwiedzili nas artyści grający na trąbce, puzonie i instrumentach perkusyjnych. Cały koncert był jedną wielką podróżą po muzyce świata. Nasz przygoda rozpoczęła się od „Ody do radości”, pięknie zagranej na puzonie. Następnie odwiedziliśmy m.in. Rosję, Włochy, Francję, Afrykę i Chiny. Muzycy prezentowali instrumenty oraz charakterystyczne melodie z danego kraju, lub kontynentu. Do prawie każdego utworu zapraszani byli ochotnicy z widowni, aby tańczyć, np. „Kazaczoka”, „Cancana” itp. Reszta widowni również mogła wstać i się poruszać. Wszystkim przedszkolakom małym i dużym koncert bardzo się podobał, muzycy dostali zasłużone, bardzo szczere brawa, a my nie możemy się już doczekać kolejnego koncertu.