ŻŁOBEK
I PRZEDSZKOLE
ANGLOJĘZYCZNE

Mały Poliglota

INTENSYWNA NAUKA JĘZYKA
ANGIELSKIEGO W FORMIE ZABAWY

2-3 GODZINY DZIENNIE

NOWY

OBIEKT MONITOROWANY
Bawimy się / Sierpień 2018
Pobyt na świeżym powietrzu, to dla dzieci najlepsza forma wypoczynku. Tym bardziej, że pogoda wyjątkowo sprzyja zabawom ruchowym, zabawie na zjeżdżalni, grze w piłkę, bieganiu i skakaniu. Dzieci bardzo lubią przebywać w ogrodzie przedszkolnym, gdzie w tym czasie tez rysują, siedząc na kocykach grają w różne gry, oglądają książeczki, bawią się zabawkami. Bo wesołe towarzystwo i słoneczna pogoda dają dzieciom wiele radości.

Nie nudzimy się / Sierpień 2018
Wakacyjne dni mijają nam w ogrodzie przedszkolnym. Pszczółki spędzają tam bardzo dużo czasu na wspaniałej zabawie. Aby odpocząć nieco od upału, dzieci chętnie tańczą, wznoszą z klocków wspaniałe konstrukcje, tworyą niezwykłe prace plastyczne. Jednym słowem nie ma czasu na nudę!

Wyjazd na przedstawienie / Lipiec 2018
Przy współpracy z Publiczną Biblioteką w Kołobrzegu, grupie „Biedronki” udało się wziąć udział w przedstawieniu teatralny pt. „Pippi nadchodzi”. Rudowłosa Pippi bawiła całą salę, opowiadając niesamowite historie ze swojego życia. Zachęcała również dzieci do aktywności, poprzez śpiewanie piosenek oraz taniec. Na zakończenie udało nam się zrobić wspólne zdjęcie z główną bohaterką przedstawienia. To było bardzo przyjemne i pouczające spotkanie ze sztuką teatralną.

Czas wakacji / Czerwiec 2018
Te słowa piosenki towarzyszą całej grupie „Biedronki” w tym słonecznym okresie. Wszystkie dzieci dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu, korzystając z uroków pięknej pogody. W sali najczęściej bawią się w małych grupkach, oglądają książeczki, rysują, lepią, budują. Są to dla nich miłe chwile relaksu w najlepszym dla siebie towarzystwie.

Koniec roku szkolnego / Czerwiec 2018
Dnia 22.06.2018 w grupie „Biedronki” odbyła się mała uroczystość z okazji rozdania dyplomów przedszkolnych. Dzieci samodzielne nakryły do stołu oraz przygotowały przekąski. Nie tylko przy stole było miło i słodko lecz również nie zabrakło wesołych tańców w parach i pojedynczo. Każde dziecko w tym dniu otrzymało dyplom i podziękowania za cały rok nauki i zabawy. Teraz czeka nas słoneczny czas wakacyjnych zabaw i odpoczynku.

Pokaz taneczny / Czerwiec 2018
Dnia 19 czerwca w przedszkolu "Mały Poliglota" odbyło się oficjalne zakończenie zajęć tanecznych prowadzonych przez Panią Julię ze szkoły tanecznej Amber. Tego dnia wraz z Panią Julią przybyli do nas goście specjalni, młodzi i utalentowani tancerze Ola i Kuba, którzy zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Dzieci z chęcią podziwiały taneczne kroki, następnie zgadując jaki taniec został wykonany. Na zakończenie każda z grup podziękowała przybyłym gościom wreczajac laurkę.

Drużyna kangura / Czerwiec 2018
Dnia 14.06.2018 w naszym przedszkolu odbyły się sportowe zajęcia pokazowe, które poprowadził niesamowity pan Michał. Adresatami programu „Przedszkole i piłka” w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl są dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Program zajęć „Przedszkole i Piłka” jest formą zachęcenia dzieci do podejmowania aktywności fizycznej opartej na ćwiczeniach z piłkami. Jest on odpowiedzią na potrzebę realizacji zainteresowań ruchowych przedszkolaków oraz ich rodziców, chcących zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju fizycznego i motorycznego. Zajęcia są prowadzone przez cały rok przedszkolny, a więc zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia dotyczącymi systematyczności wysiłku fizycznego. Spełniony jest też drugi warunek ŚOZ, mianowicie każde zajęcia trwają na tyle długo, aby utrwaliły się korzystne efekty zdrowotne ruchu. Tym samym Przedszkoliada.pl wyrabia u dzieci potrzebę regularnej aktywności fizycznej. Program zajęć jest logicznie ułożony - od zajęć najprostszych do coraz bardziej złożonych. W rezultacie prowadzonych zajęć uzupełnionych o ich oprawę oraz pozostałe elementy systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl uzyskujemy unikatowy w skali światowej projekt kreujący kulturę fizyczną wśród przedszkolaków. Uczestnicy systemu Przedszkoliada.pl są nazywani „Aktywnymi Przedszkolakami”. Głównym celem programu „Przedszkole i Piłka” jest kształtowanie u przedszkolaków zainteresowania ruchem i kulturą fizyczną, zaspokojenie potrzeby spontanicznej aktywności fizycznej, a także przygotowanie do podejmowania regularnego podejmowania ruchu teraz i w późniejszych latach. Sprzyja to ogólnemu rozwojowi dzieci, co przydaje się w codziennym życiu teraz i w przyszłości, ale także przy ewentualnym uprawianiu sportu w późniejszym wieku. Taka forma działania jest także mentalnym przygotowaniem dziecka do aktywności fizycznej i działania w grupie.

Koncertowo / Czerwiec 2018
W dniu 7 czerwca dzieci z naszego przedszkola brały udział w koncercie umuzykalniającym pt. "LEKARZ, GÓRNIK, GRAFIK CZYLI PIOSENKI O ZAWODACH".Była to wspaniała okazja do tego, aby dzieci mogły poznać obowiązki Pana Policjana, Strażaka czy Lekarza. Przed każdą piosenką opowiadały Konferansjerowi co wiedzą o danych zawodach, a następnie mogły brać udział w tańcach przy wesołej muzyce. Dzieci zachwycone były damskim głosem, który świetnie brzmiał i porywał do tańca.

Mali marynarze / Czewiec 2018
6 czerwca 2018 roku grupa „Biedronki” miała okazję wziąć udział w lekcji plenarnej w Skansenie Morskim w Kołobrzegu. W skansenie można zwiedzić dwa wyslipowane okręty, czyli stojące obecnie na lądzie, obejrzeć jacht pełnomorski, elementy z legendarnego kontrtorpedowca ORP „Burza”, liczne uzbrojenie okrętów Marynarki Wojennej RP oraz zabytki techniki morskiej. Dzieci dokładnie zwiedziły okręty, miały okazję obejrzeć kajuty, korytarze, maszynownie, wspinać się po drabinkach, pospacerować po pokładzie. Morską przygodę miały na wyciągnięcie ręki. Dzieci były zachwycone tym spotkaniem i niejedno zapowiedziało, że wróci do tego miejsca.

Dzień mamy i taty / Maj 2018
Dnia 23 maja 2018 dzieci z grupy „Biedronki” świętowały Dzień Mamy i Taty. Rodzicom towarzyszyły niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy i piosenek. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę okoliczność przygotowały dla rodziców część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły zarówno po polsku, jak i po angielsku. Wielką niespodzianką dla rodziców były nagrania na mp3 wypowiedzi dzieci właśnie o rodzicach – co lubią dzieci robić z rodzicami, jak bardzo ich kochają, opowiadały o wspólnych zajęciach i pasjach. Po wspólnym tańcu dzieci wręczyły Rodzicom prezenty. Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Dzień Europy / Maj 2018
W środę (9 maja) obchodziliśmy u nas w przedszkolu Dzień Europejski. W oddziale przy ul. Starynowskiej zebrały się wszystkie grupy przedszkolne, czyli: Squirrels, Ladybirds, Bees oraz Little Squirrels. Każda z grup zaśpiewała piosenkę w języku angielskim, tym samym biorąc udział w programie "I can sing the song". Następnie dzieci bawiły się po niemiecku oraz francusku. Po zabawie muzycznej dzieci zostały nagrodzone słodkościami. Zwieńczeniem dnia była wspólna zabawa w przedszkolnym ogrodzie.

Dzień ziemi / Maj 2018
Obchody z okazji Dnia Ziemi to bardzo ważne wydarzenie dla każdego przedszkolaka. W tym dniu dzieci przypominają sobie dlaczego i w jaki sposób należy dbać o naszą piękna planetę Ziemie . Wszystkie dzieci z przedszkola wspólnie obchodziły ten ważny dla naszej Ziemi dzień. Były pogadanki na temat jak należy dbać i szanować Ziemie , co należy robić, a czego unikać. Nie zabrakło rownież piosenek o tematyce ekologicznej . Na koniec oczywiście powtórka z segregowania śmieci w ogrodzie oraz obchód wokół przedszkola, aby i mieszkańcy przypomnieli sobie o tym, jak należy o nasza kochana Ziemie dbać !

Koncert umuzykalniający / Kwiecień 2018
W kwietniu dzieci brały udział w koncercie umuzykalniającym, który miał bardzo oryginalny tytuł. Otóż w tym miesiącu klaun Filip zabrał nas we wschodnie rejony muzyczne. Mieliśmy okazję posłuchać jak brzmi popularny utwór „Hej sokoły” w wersji ukraińskiej, tureckiej, chińskiej i japońskiej. Dodatkową atrakcją stanowiła wycieczką karawaną przez pustynię, w której brały udział nasze przedszkolaczki. Bardzo dziękujemy klaunowi Filipowi i pozostałym muzykom za tak niezapomniane wrażenia.

Słodki dzień / Kwiecień 2018
Dnia 24 kwietnia 2018 dzieci z grupy „Pszczółki” i „Biedronki” wzięły udział w niezwykłej lekcji na temat patriotyzmu, która odbyła się w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. W czasie spotkania dzieci poznały historię godła i flagi Polski. Zwiedzając ekspozycję, poszukiwały symboli narodowych wśród eksponatów. Zajęcia miały na celu kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz utrwalenie wiadomości na temat naszych symboli narodowych. Dzieci zostały zapoznane z najważniejszymi wydarzeniami w dziejach naszego kraju. Dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach, definiowały pojęcia: ojczyzna, patriota, wymieniały symbole narodowe, wędrowały przy pomocy zdjęć po różnych miejscach w Polsce i w Europie oraz rozpoznawały zwierzęta żyjące w naszej ojczyźnie. Podczas tego wyjątkowego spotkania dzieci przeżywały każdą chwilę spędzoną w muzeum.

Lekcja w muzeum / Kwiecień 2018
Słodkim dniem w grupie „Biedronki” okazała się środa 11 kwietnia, kiedy to dzieci miały za zadanie przynieść wyjątkową, słodką czekoladę do przedszkola. Oczywiście nie zabrakło też zdrowych owoców, które wykąpane w czekoladzie, smakowały niesamowicie. Życzymy sobie więcej takich wyjątkowo słodkich dni.

Ceramika / Kwiecień 2018
Kwietniowe zajęcia z ceramika była związane z aktualna pora roku, czyli wiosną. Dzieci z zapałem lepiły głównie biedronki, ale powstawały również ślimaczki, motylki i kosze pełne kwiatów. Dziękujemy za bardzo miłe zajęcia.

Warsztaty wielkanocne / Marzec 2018
Kolejne warsztaty świąteczne już za nami. Odbyły się one 29 marca 2018 roku. Tym razem tematem przewodnim były wielkanocne wianuszki. Ale zanim przeszliśmy do zadań plastycznych, dzieci uraczyły swoich rodziców krótkim występem artystycznym, oczywiście utrzymanym w atmosferze świąt. Po wspólnych grach i konkursach, przeszliśmy do zadań plastycznych. Dzięki twórczym pomysłom Rodziców i Dzieci każdy wianuszek był inny i wyjątkowy. W powietrzu czuć było już zbliżające się święta i nawet śnieg za oknem nie popsuł nam wiosennego nastroju. Dziękujemy Rodzicom za tak liczne przybycie i życzymy zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych.

Koncert / Marzec 2018
W dniu 22.03.2018r odbył się kolejny koncert w naszym przedszkolu zatytułowany „ Cztery pory roku”. Była to świetna okazja, aby dzieci mogły przenieść się wraz z muzyką w poszczególne pory roku. Dla naszych przedszkolaków koncerty są najlepszym okresem na zaprzyjaźnienie się z muzyką poważną oraz szansą na poznanie bliżej niektórych instrumentów muzycznych. Jak widać, na koncercie wszystkie dzieci brały aktywny udział, nie było więc czasu na nudę.

Pierwszy dzień wiosny / Marzec 2018
Powitanie wiosny w Przedszkolu Mały Poliglota był dla każdego przedszkolaka wyjątkowym wydarzeniem. Ogromne emocje wśród naszych dzieci, wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy wiersze i piosenki o tematyce wiosennej, które mogliśmy uslyczeć podczas uroczystego powitania Wiosny W tym ważnym dniu na dzieci z wszystkich grup czekały zagadki i zadania o tematyce wiosennej. Po uroczystości Przedszkolaki wraz z Marzanną wyruszyły na plac przedszkolny aby powitac Wiosnę i pożegnać sie z Zimą

Dzień Świętego Patryka cz.1 / Marzec 2018
Dzień św. Patryka przebiegł w naszym przedszkolu pod hasłem: Zielono mi. Dzieci miały okazję uczestniczyć w przedstawieniu w języku angielskim, które pomogło im zapoznać się z osobą małego irlandzkiego skrzata Leprikona. Wszystkie przedszkolaki zainteresowały się niesamowicie przebiegiem wydarzeń całego opowiadania, pomagając Pani Wiośnie, najpierw odnaleźć niesfornego skrzata, a następnie pomóc przemienić go z niewdzięcznego stworzenia w pomocną oraz "dobrotliwą duszyczkę". Po przedstawieniu dzieci miały możliwość kolorowania tęczy, liczenia monet z ukrytego skarbu oraz zabawy ze skrzatem Leprikonem i Panią Wiosną. Miła atmosfera oraz wspólne obchody Dnia św. Patryka z pewnością przybliżyły naszym przedszkolakom tradycje związane z tym irlandzkim świętem.

Dzień Świętego Patryka cz.2 / Marzec 2018
Dzień św. Patryka przebiegł w naszym przedszkolu pod hasłem: Zielono mi. Dzieci miały okazję uczestniczyć w przedstawieniu w języku angielskim, które pomogło im zapoznać się z osobą małego irlandzkiego skrzata Leprikona. Wszystkie przedszkolaki zainteresowały się niesamowicie przebiegiem wydarzeń całego opowiadania, pomagając Pani Wiośnie, najpierw odnaleźć niesfornego skrzata, a następnie pomóc przemienić go z niewdzięcznego stworzenia w pomocną oraz "dobrotliwą duszyczkę". Po przedstawieniu dzieci miały możliwość kolorowania tęczy, liczenia monet z ukrytego skarbu oraz zabawy ze skrzatem Leprikonem i Panią Wiosną. Miła atmosfera oraz wspólne obchody Dnia św. Patryka z pewnością przybliżyły naszym przedszkolakom tradycje związane z tym irlandzkim świętem.

Wycieczka do biblioteki / Marzec 2018
Dnia 16 marca 2018 dzieci z grupy „Biedronki” oraz „Pszczółki”, odwiedziły Bibliotekę Dziecięcą w Kołobrzegu. W trakcie spotkania pani bibliotekarka przeczytała im ciekawą historię o małej myszce i jej przygodach związanych ze spotkań z „dużymi” zwierzętami. Panie zaproponowały również dzieciom wspólne zabawy przy muzyce oraz zabawy z chustą animacyjną. Na zakończenie odbyły się emocjonujące zawody w budowanie zamku z klocków. Bo w bibliotece nie tylko czyta się i ogląda książki, ale przede wszystkim dobrze bawi.

Geometryczne cudaki / Marzec 2018
W naszym przedszkolu w korytarzu zamieszkały niesamowite cudaki. Geometryczne cudaki, zabawki stworzone przez nasze przedszkolaczki. Tę wyjątkową wystawę, można podziwiać każdego dnia. Jesteśmy pod wrażeniem stworzonych kurczaczków, samolotów, zwierzaków dużych i małych, rakiety i innych. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie i wspólną pracę. Dla wszystkich czekają nagrody!

Dzień kobiet / Luty 2018
Kobietka, pani, dziewczynka Właściwie kim jest ona? To może być siostrzyczka mamusia, babcia, żona! I pani w bibliotece, sąsiadka, aptekarka Pani wychowawczyni i pani dziennikarka. W szpitalu pani doktor i koleżanka Ola I każda dama która przychodzi do przedszkola. My wszystkie Was kochamy i szanujemy szczerze Jesteście takie piękne, że oczom swym nie wierzę:)!!!

Koncert / Luty 2018
26 lutego w przedszkolu odbył sie koncert umuzykalniający pod tytułem "Zupa koncertowa". Melodyjka, Rytmiczek i Harmonijka postanowili wspólnie ugotować zupę koncertowa składającą się z melodii, rytmu , harmonii, pięciolinii, nut, klucza wiolinowego. Zabawa przy tym była ogromna zarówno dla twórców zupy jak i dzieci z widowni. Jednak nieoczekiwanie pojawiła się Nuda która zabarwiła na szaro zupę koncertowa przez co juz nie była ona taka wesoła . Całe szczęście Rytmiczkowi , Harmonijce oraz Melodyjce udało się w porę przywrócić zupie odpowiedni smak dzięki czemu muzyka z niej była wesoła i taneczna, a przecież takie melodie dzieci z naszego przedszkola lubią najbardziej .

Dzień pizzy / Luty 2018
9 lutego dzieci z naszego przedszkola wraz z Królową Margheritą i pewnym piekarzem przeniosły sie wprost do słonecznych Włoch. A wszystko za sprawą obchodzonego w tym dniu międzynarodowego dnia pizzy. Dzieci poznały kilka ciekawostek związanych z tym pięknym krajem , ale rownież dowiedziały się jak powstała i dla kogo jedna z najbardziej lubianych potraw na całym świecie , czyli pizza . Wielkie podziękowania dla rodziców Fabianka którzy tak ochoczo przygotowali dla całego przedszkola przepyszną pizzę, dzięki czemu dzieci mogły w tym dniu poczuć się jakby naprawdę odwiedziły przepiękne i słoneczne Włochy.

Jak prawidłowo myć ząbki? / Luty 2018
„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda...” - słowa tej piosenki znane są nam wszystkim doskonale. Codziennie, w domu i przedszkolu, dbamy o swoje ząbki, dokładnie czyszcząc je i regularnie odwiedzając stomatologa. Tym razem jednak mieliśmy okazję gościć specjalnego gościa w naszym przedszkolu. Pani z sanepidu chętnie odpowiadała na wszystkie nasze pytania związane z higieną jamy ustnej. Pokazała nam również bardzo dokładnie, jak prawidłowo i jak długo należy szczotkować ząbki. Dowiedzieliśmy się także, że powinniśmy unikać m.in. gum do żucia, lizaczków, żelowych cukierków, a przede wszystkim chipsów, gdyż powodują, że ząbki zaczynają się psuć. Nasz gość opowiedział też, w jaki sposób specjalnymi narzędziami oczyszcza ząbki dzieci, które odwiedzają ją w gabinecie wraz z rodzicami. Po zakończeniu spotkania podziękowaliśmy pani za miłą wizytę i wręczyliśmy jej uroczą laurkę. Teraz jeszcze bardziej postaramy się dbać o nasze ząbki i chętnie odwiedzać stomatologa.

Bal karnawałowy / Luty 2018
W tym roku nasza karnawałowa zabawa była okazją do spotkania z dziećmi z grupy Biedronki. Wszystkie dzieci były pięknie przebrane i w doskonałych nastrojach. Rytmiczna muzyka, ciekawe zabawy dały nam wiele powodów do radości. Dodatkową atrakcją były pyszne pączki, których nie mogło zabraknąć w Tłusty Czwartek. Bardzo długo będziemy wspominać ten dzień.

Dzień babci i dziadka / Styczeń 2018
Pomimo, że styczeń jest miesiącem zimowym, pełnym chłodnych dni, to jednak są takie dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu- to święto naszych kochanych babć i dziadków. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla samych dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

Wizyta stomatologa / Styczeń 2018
W dniu 12.01.2018 naszych przedszkolaków odwiedziła Pani stomatolog, która w bardzo przystępnej i ciekawej formie przedstawiła sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dzieci dowiedziały się co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić. W ramach działań praktycznych przedszkolaki miały możliwość samodzielnie wyszczotkować dużą plastikową szczękę, którą przyniosła Pani dentystka. Mamy nadzieję, że spotkanie to zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby.

Świąteczne pierniczki / Grudzień 2017
Święta bez pierniczków to Święta stracone;) W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia Biedroneczki dekorowały pierniczki. Czyż to nie wspaniale, w przedszkolu zabawić się w prawdziwego cukiernika. Dzieci dekorowały różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Oczywiście trudno się było oprzeć kolorowym cukiereczkom i słodkiemu lukrowi i nie skosztować choćby odrobinki. Pierniczkami ozdobionymi przez dzieci poczęstowaliśmy personel przedszkola, a reszta została spakowana w małe paczuszki, aby ozdobiły stoły wigilijne w domach dzieci.

Pomerania / Grudzień 2017
W dniu 19.12.2017 dzieci z grupy Biedronki i Wiewiórki radośnie spędziły czas w „Pomerania Fun Park” w Pyszce. Celem wycieczki było wspólne spędzanie czasu w przedświątecznej atmosferze poprzez udział w warsztatach świątecznych z ceramiki, spotkanie się ze Świętym Mikołajem oraz niezliczone atrakcje na hali zabaw. Dzieci i Panie przywitałaby panie animatorki i zaprosiły do udziału w zajęciach plastycznych. Dzieci tworzyły swoje prace w glinie oraz malowały ceramiczne mikołaje i aniołki. Po napisaniu listu do Mikołają, atrakcją była maszyna do niszczenia złych uczynków, do której dzieci ustawiły się w długą kolejkę. Potem był czas na Mikołaja i spotkanie się z nim w jego ogromnym salonie zabaw. Jednakże, ogromną frajda na dzieciach zrobiła hala, w której czekała wielka konstrukcja składająca się z labiryntów, zjeżdżalni, statku „Pirata”, licznych pajęczyn, ścianki wspinaczkowej i basenu z piłeczkami. Radość i uśmiech na twarzach szczęśliwych dzieci, można było zobaczyć podczas naszego pobytu w „Pomerania Fun Park”. Nasz radosny pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do naszego Przedszkola nie mogą się już doczekać kolejnej wycieczki.

Koncert / Grudzień 2017
14 grudnia w naszym przedszkolu odbył się koncert "Muzyczne Drzewo". Wszystkie dzieci jak zaczarowane słuchały historii o wróżce wyczarowującej kolejne instrumenty dla wciąż niezadowolonego pianisty. Poznaliśmy: flet prosty, flet poprzeczny mały, pianino, obój, wielki flet poprzeczny oraz rożek angielski.

Ceramika / Grudzień 2017
Na grudniowych zajęciach z ceramiki, przedszkolaki lepiły świąteczne choinki. Dzieci podczas lepienia opowiadały sobie o Świętym Mikołaju, zwyczajach ubierania choinki w ich domach, o ozdobach, które zawieszają na drzewku i tym samym powstały cudowne gliniane choineczki. Ozdobione cekinami, będą stanowiły miły prezent dla bliskiej osoby lub po prostu dekorację niejednego dziecięcego pokoju. Przedszkolaki z wielkim zapałem tworzyły swoje prace, dbając o każdy szczegół – łańcuch choinkowy, bombki, gwiazdki. Dziękujemy pani Agnieszce za miło spędzony czas. Wesołych Świąt!

Mikołajki / Grudzień 2017
Jak co roku 6 grudnia do grzecznych dzieci przyjeżdża Mikołaj. My także mogliśmy ugościć kochanego Staruszka. Wspólna zabawa była fantastyczna, a prezenty otrzymane od Mikołaja cieszyły dzieci bardzo. Dziękujemy Mikołaju, przyjedź do nas znowu!

Spotkanie z rybakiem / Grudzień 2017
Dzięki uprzejmości Pana Bartłomieja Gościniaka, dzieci z grupy Wiewiórki i grupy Biedronki miały okazję w bardzo przyjemny i przystępny sposób dowiedzieć się wiele o bogactwach naszego Bałtyku. Były pokazy eksponatów, legendy bałtyckie i małe niespodzianki. Serdecznie dziękujemy !

Spotkanie z dziećmi w zerówce / Listopad 2017
Dnia 28 listopada 2017 roku grupa „Biedronki” miała niebywałą okazję spotkać się ze swoimi starszymi koleżankami i kolegami z zerówki pani Joli, przy ulicy Wojska Polskiego. Powodem spotkania, była wizyta jednego z rodziców „Wiewiórek”, który opowiadał o pracy rybaka, sposobach połowu i rodzajach ryb. Ta lekcja miała przybliżyć dzieciom, jakie ważne znaczenie ma dla naszego zdrowia jedzenie ryb i jak wysoko ryby znajdują się w piramidzie żywienia. Dzieci miały, także okazję spędzić ze sobą trochę czasu bawiąc się i rozmawiając.

Bal misia / Listopad 2017
24 listopada (piątek) odbył się w naszym przedszkolu bal misia oraz obchodziliśmu urodziny Kubusia Puchatka. Wszystkie dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione misie, z którymi tańczyły misiowe piosenki. Zawitał do nas również sam Kubuś Puchatek, któremu wszyscy zaśpiewaliśmy gromkie "sto lat". Na koniec dzieci ze smakiem zjadły misiowe ciasteczka.

Ceramika / Październik 2017
Listopadowe zajęcia z ceramiki związane były z tematem zwierząt. Dzieci tworzyły duże słonie, żyrafy, nosorożce, ale też małe ślimaczki i dżdżownice. Każde prace były wyjątkowe i stworzone samodzielnie przez dziecko. Potem każde z dzieci mogło się pochwalić swoją pracą przed rodzicem. Gratulujemy!

Koncert umuzykalniający / Listopad 2017
16 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu odbył się koncert umuzykalniający zatytułowany „Jaś i Małgosia”. Była to muzyczna opowieść o przygodach Jasia i jego siostry Małgosi, którzy wpadli w ręce czarownicy, z powodu wielkiego apetytu na słodycze. Jednakże, udało im się uwolnić z klatki i tanecznym krokiem wrócić do domu. Przedszkolaczki, były zachwycone, niektóre nieco przestraszone, w trakcie śledzenia przygód rodzeństwa. Szczęśliwe zakończenie zachęciło wszystkie dzieci do wspólnego śpiewu i zabawy z Jasiem i Małgosią.

Szkółka leśna / Listopad 2017
W piątek (10 listopada) odbyła się wycieczka do nadleśnictwa w Gościnie. Na wycieczkę pojechały starsze grupy przedszkolne, czyli: Pszczółki, Biedronki oraz Wiewiórki. Na miejsce dotarliśmy autokarem, gdzie przywitał nas Pan Eugeniusz. Pan Eugeniusz oprowadził nas po lesie pokazując nam ogrodzone przed dzikami mrowisko oraz różne rodzaje roślin jak paproć czy jagody. Dzieci chętnie przeszły w miejsce, w którym są karmione zwierzęta leśne - paśnik. Dzieci rozsypały w tym miejscu żywność zebraną wcześniej w przedszkolu dla zwierząt leśnych (kasztany, żołędzie, orzechy, kukurydzę, ziemniaki oraz buraki). Następnie wszyscy przeszliśmy do chatki, gdzie dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały prelekcji na temat zwierząt leśnych. Na koniec wycieczki wszyscy dostali wspaniałe kolorowanki od Pana Eugeniusza.

Koncert / Październik 2017
We wtorek 24 października odbył się w naszym przedszkolu kolejny z serii koncertów umuzykalniających. Tym razem główną rolę grały w nim skrzypce, ponieważ była to opowieść o niezwykłej przyjaźni dwóch skrzypaczek: Pszczółki i Biedronki. Dwie niezwykle uzdolnione muzycznie przyjaciółki zawsze grały razem, aż do czasu, kiedy poróżniło je kłamstwo kosa zazdrosnego o sławę, jaką się cieszyły. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, w czym dopomogła nasza ukochana widownia. Opowieść została zilustrowana piękną muzyką klasyczną. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie i nie mogą się już doczekać kolejnego koncertu.

Halloween / Październik 2017
Dnia 31.10.2017 wszystkie dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone na jedyny w swoim rodzaju bal - na bal Halloween. Raz w roku Nasze Przedszkolaki mają możliwość uczestniczyć w niezwykłej zabawie, która dostarcza im wiele radości, uśmiechu oraz pozwala na przeniesienie się w świat Halloween`owych stworków i potworków. Tak więc, na balu bawiło się bardzo wiele przedziwnych stworzeń, które wspólnie tańcząc i śpiewając, poznawały tradycję im odległą, lecz już coraz częściej kultywowaną przez dorosłych i dzieci, a mianowicie anglosaską tradycję święta Halloween, której zgłębienie ułatwiły im ich lektorki oraz pozostałe nauczycielki przedszkolne. Ale oczywiście i tak najważniejsza w obchodach tego dość nietypowego święta była... zabawa. Bal został otwarty poprzez wspólny śpiew i taniec w rytm zabawnych Halloween`owych piosenek, po czym radości i zabawie nie było końca. Przedszkolaki uczestniczyły w różnych grach, wspólnych zadaniach, tańczyły w rytm muzyki oraz zwiedziły magiczny zamek czarownicy, odganiając przy tym wszystkie niedobre duchy i potwory. Uwieńczenie całości stanowiły oczywiście pyszne słodkości, które są częścią obchodów święta Halloween. Wydawałoby się, że to różne stwory i potwory zdominowały cały bal..., a jednak okazało się, że były to... śmiech i wspaniała zabawa.

Ceramika / Październik 2017
Dnia 26 października 2017, odbyły się pierwsze w tym roku przedszkolnym, zajęcia z ceramiki. Dzieci bardzo ucieszyły się na widok pani Agnieszki, która zachęciła je, tym razem do wyrzeźbienia w glinie ptaszka. Otóż, była mowa, o tym, że jesienią ptaki odlatują do ciepłych krajów i możemy to już zaobserwować na niebie. I, żeby nam nie było smutno, taki gliniany ptaszek, będzie nam przypominał o tym, że już wiosną wszystkie do nas na nowo powrócą. Dziękujemy.

Dzień uśmiechu u Biedronek / Październik 2017
Dnia 11 października wychowankowie grup ‘Biedronki” obchodziły Światowy Dzień Uśmiechu. Symbolem tego święta jest po prostu żółta, uśmiechnięta buzia. Dodatkowo dzieci przyszły do przedszkola ubrane na żółto, co jeszcze bardziej rozjaśniło nam ten wesoły dzień. „Mały, czy duży niech zawsze pamięta, aby jego buzia była zawsze uśmiechnięta” – to hasło towarzyszyło nam przez cały dzień podczas wspólnych zabaw, podczas których dzieci uczyły się rozpoznawać i określać stany emocjonalne. 

Wszyscy starali się utrzymywać radosny nastrój, toteż Biedroneczki „poczęstowały” buźkami wszystkie panie w przedszkolu. Przy okazji, też „żółty, wesoły pociąg” dzieci, przejechał przez wszystkie grupy, pozdrawiając kolegów i koleżanki.

Zajęcia przedszkolaczki zakończyły przygotowaniem zdrowych, wesołych kanapeczek, które z apetytem zjadły na drugie śniadanie. Na pewno w przyszłym roku spotkamy się ponownie w żółtych ubrankach i cali roześmiani.

Spotkanie w zerówce przy SP nr 6 / Październik 2017
12 października 2017 przedszkolaki z grupy „Biedronki” udały się z wizytą do dzieci w zerówce przy Szkole Podstawowej nr 6. Podczas marszu „Biedronki” poznały trasę jaką należy pokona, aby dotrzeć do szkoły, w których miejscach należy przejść przez ulicę, zapoznały się z okolicą oraz mijanymi sklepami i innymi punktami usługowymi. Po przyjściu na miejsce, zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez panią wychowawczynię pięciolatków. Pani Małgosia oprowadziła dzieci po budynku, pokazując dwie pozostałe sale sześciolatków, kuchnię, szatnię, toaletę oraz korytarz. Potem wskazała nam swoją salę, w której już czekali rówieśnicy. Potem usiedliśmy wszyscy w kole i każde dziecko przedstawiło się oraz powiedziało kilka zdań o sobie. Następnie przeszliśmy do wspólnych zabaw ruchowych, prezentacji naszych umiejętności wokalnych i tanecznych. Jednakże, najbardziej dzieci oczekiwały na wspólną zabawę swobodną, w trakcie której mogły się lepiej poznać, współpracować ze sobą oraz porozmawiać. Słodkim akcentem zakończyło się to niesamowite spotkanie i teraz „Biedronki”, będą oczekiwać gości u siebie w przedszkolu.

Eko park / Październik 2017
Dzień nauczyiela / Październik 2017
Przedszkole jest drugim domem , a nauczyciel bardzo ważną osobą dla dzieci. Nauczyciel to nie tylko zawód. Nauczyciel jest przyjacielem, powiernikiem i opiekunem. Świadomy nauczyciel będzie traktował każde dziecko wyjątkowo, zgodnie z jego potrzebami. Nauczyciel jest zarówno muzykiem, poetą, cyrkowcem, aktorem, plastykiem,polonistą,anglistą, psychologiem, dydaktykiem jak i matematykiem. Nauczyciel z powołaniem musi też być trochę dzieckiem, by zrozumieć tych najmłodszych oaz, co najważniejsze,musi KOCHAĆ DZIECI! 13 października obchodziliśmy Dzień Nauczyciela i był to szczególny dzień dla wszystkich nauczycieli oraz pracowników Przedszkola Anglojęzycznego Mały Poliglota. Wszystkie grupy śpiewając oraz recytując przepiękne wierszyki podziękowały nauczycielom oraz pracownikom przedszkola za ich pracę. Nauczyciele byli zachwyceni występem. Po części artystycznej nauczycielom zostały wręczone róże oraz laurki.

Przedstawienie teatralne / Październik 2017
Dnia 3 października przedszkole „Mały Poliglota” odwiedził teatr, zapraszając dzieci w niezwykłą przygodę po krainie baśni. Główna bohaterka, Kasia, zabrała dzieci w poszukiwanie swojej zaginionej gąski. Przedszkolaki w zaczarowanej krainie, spotkały lisa, niedźwiadki, Babę Jagę i pirata. Pomagały Kasi otwierać bramy do kolejnych krain, a towarzyszyła im przy tym wesoła piosenka. Dzięki przygodom bohaterki wychowankowie przedszkola zauważyli, jak wielką wartością jest przyjaźń.. Roześmiane twarze świadczyły o  doskonałej zabawie, a niesamowite wrażenia dzieci zabrały ze sobą do domu

Dzień warzyw i owoców / Październik 2017
6 października 2017 – był wyjątkowo zdrowym i pysznym dniem w grupie „Biedronki”. Na zajęcia zaproszona zostały warzywa, owoce krajowe oraz owoce egotyczne. Wszystkie wspólnie dobrze się bawiły tańcząc, rozwiązując zagadki, nawet przeciągając linę. Nie zabrakło także kolorowej, zdrowej sałatki owocowej, które dzieci wykonały pod koniec zajęć. Głównym celem, jednak było to: aby nasze przedszkolaki od najmłodszych lat zachęcać do codziennego spożywania owoców i warzyw.
Był to dzień pełen wrażeń, a uśmiech na twarzach dzieci świadczył , że ciekawie i wesoło spędziły czas.

Dzień języków obcych / Wrzesień 2017
We wtorek 26.09.2017 obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Języków Obcych. Z tej okazji dzieci bardzo dobrze się bawiły w rytmie piosenek w języku angielskim, niemieckim oraz hiszpańskim. Razem ze swoimi przyjaciółmi, pluszowymi pieskami, które na co dzień towarzyszą im podczas zajęć z języka angielskiego, przedszkolaki miały okazję nauczyć się kilku podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim i niemieckim. Ponadto, mogły zaprezentować swoje dotychczasowe umiejętności z zakresu języka angielskiego. Razem ze swoimi lektorkami grupa Biedronek oraz Pszczółek uczestniczyły we wspaniałej zabawie tanecznej, bawiąc się przy tym doskonale. 

Ogólnopolski dzień przedszkolaka / Wrzesień 2017
   „Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy koniec wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"      

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Przedszkolaki  z Anglojęzycznego Przedszkola „ MAŁY POLIGLOTA” świętowanie rozpoczęły w piątek  29 września od wykonania wspólnej pracy plastycznej    „Przyjazne Drzewo „ gdzie czynny udział brała każda z  grup. Po wykonaniu pracy plastycznej , dzieci zostały zaproszone do wspólnego pociągu i  zabawy w sali Pszczółek. Przedszkolaki  w raz 
z Nauczycielkami wykonały wspólny taniec,  uczestniczyły w zabawach z podrzucaniem balonami oraz każda 
z grup  rzucała woreczkami do celu otrzymując „Medal Przedszkolaka” .  Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Tego dnia dzieci miały również okazję  wspólnie zaśpiewać piosenkę „ Jestem sobie przedszkolaczek” oraz grupy : Pszczółki, Biedroneczki i Wiewióreczki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Po skończonej zabawie dzieci udały się do swoich sal, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek. 

Sprzątanie świata / Wrzesień 2017
W ramach akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA” w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. 
 Szczególną uwagę dzieci zwróciły na segregowanie odpadów oraz recykling. Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadane pytania. Przedszkolaki poznały kolory pojemników do których należy wrzucać posortowane odpady. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”.

 Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Wszystkie zapełnione worki włożyły do kosza. Od dziś będą pamiętały, że należy dbać i szanować naszą przyrodę.

Wycieczka do parku / Wrzesień 2017
Dnia 13 września 2017, dzieci z grup „Pszczólki”, „Biedronki” oraz 6 – latki z zerówki „Wiewiórki”, wzięły udział w spotkaniu z panem Antonim Szarmachem, w parku 18 Marca w Kołobrzegu. Pan Antoni Szarmach jest kołobrzeskim animatorem kultury, który z wielką pasją opowiadał dzieciom o początkach powstania Poczty Polskiej w naszym mieście, przybliżył historię Pomnika Walk o Kołobrzeg oraz o ciekawych i rzadkich okazach drzew, mieszczących się w parku. Była to niezwykle interesująca lekcja przyrody, połączona ze spacerem na świeżym powietrzu.

Koncert umuzykalniający / Wrzesień 2017
W czwartek 14 września 2017 roku odbył się w naszym przedszkolu, czyli w „Małym Poliglocie” pierwszy w tym roku szkolnym koncert umuzykalniający, pt. „Muzyka kontynentów”. Jak w poprzednim roku szkolnym, koncerty są organizowane przez muzyków z agencji ARTOS, działającej pod patronatem Filharmonii Koszalińskiej. Tym razem odwiedzili nas artyści grający na trąbce, puzonie i instrumentach perkusyjnych. Cały koncert był jedną wielką podróżą po muzyce świata. Nasz przygoda rozpoczęła się od „Ody do radości”, pięknie zagranej na puzonie. Następnie odwiedziliśmy m.in. Rosję, Włochy, Francję, Afrykę i Chiny. Muzycy prezentowali instrumenty oraz charakterystyczne melodie z danego kraju, lub kontynentu. Do prawie każdego utworu zapraszani byli ochotnicy z widowni, aby tańczyć, np. „Kazaczoka”, „Cancana” itp. Reszta widowni również mogła wstać i się poruszać. Wszystkim przedszkolakom małym i dużym koncert bardzo się podobał, muzycy dostali zasłużone, bardzo szczere brawa, a my nie możemy się już doczekać kolejnego koncertu.