ŻŁOBEK
I PRZEDSZKOLE
ANGLOJĘZYCZNE

Mały Poliglota

INTENSYWNA NAUKA JĘZYKA
ANGIELSKIEGO W FORMIE ZABAWY

2-3 GODZINY DZIENNIE

NOWY

OBIEKT MONITOROWANY
Zajęcia / Sierpień 2018
Mówiąc o rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym, duży nacisk kładzie się na stymulację intelektualną najmłodszych. Tymczasem równie ważnym motorem rozwoju dla dzieci jest ruch. Prócz tego, że stymuluje pracę i rozwój mózgu, jest dla dzieci także źródłem olbrzymiej przyjemności i satysfakcji szczególnie dla grupy Wiewióreczek.

Urodzinki Kornelki i Jasia / Sierpień 2018
W minionym tygodniu w grupie Wiewiórek swiętowalismy czwarte urodziny Kornelki i Jasia, dzieci składały sobie życzenia i w podziękowaniu za upominki wykonały farbami prace plastyczne. W tym, także tygodniu pogoda dopisywała, a dzieci chętnie bawiły się na świeżym powietrzu.

Bańki mydlane / Sierpień 2018
Dalszy ciąg wakacji przebiega w radosnym nastroju, pogoda dopisuje a dzieci z chęcią przebywaja w ogrodzie przedszkolnym. Ogród jest miejscem świetnym do Pogoni za bankami mydlanymi, a także do odpoczynku w cieniu. Grupa Wiewiórek miała okazję w tym tygodniu poznać dary morza i posłuchać szumu zamkniętego muszlach.

Podwodny świat / Lipiec 2018
Tydzień w Wiewiórkach opierał się na odkrywaniu "Świata Podwodnego". Dzieci oglądały zdjęcia morskich zwierząt, a także oglądały film przyrodniczy. Na koniec wykonały piękne pracę plastyczne: indywidualnie rybki a w grupach kolorowały i wyklejały wodny świat.

Zakończenie roku szkolnego / Czerwiec 2018
22 czerwca 2018 roku, w grupie Wiewiórek, odbyło się zakończenie roku przedszkolnego 2017/2018. Dzieci najpierw uroczyście zasiadły do stołu delektując się słodkościami. Następnie zostały im wręczone dyplomy oraz upominki. Na koniec dzieci świetnie bawiły się w rytmie skocznych piosenek.

Zawitało do nas lato / Czerwiec 2018
W przedszkolu "Mały Poliglota" lato zawitało, razem z latem wiele przygód i niezapomnianych wrażeń, zabawy w ogrodzie, urodziny kolegów i koleżanek, malowanie, wycinanie to i wiele innych ciekawych atrakcji jeszcze przed nami. Bądźcie z nami.

Dzień mamy i taty / Czerwiec 2018
W Przedszkolu " Mały Poliglota" jak co roku dla wszystkich przedszkolaków maj jest miesiącem, w którym z wielkim zaangażowaniem i trudem przygotowują występy dla ukochanych Mam, które 26 maja obchodzą swoje święto. Grupa Wiewiórek po raz pierwszy uczestniczyła w tak wielkim wydarzeniu. W ten niezwykle ważny czas przedszkolaki przedstawiały program artystyczny nie tylko dla Mam, a również dla Tatusiów obchodząc wspólnie „Dzień Mamy i Taty”. Podczas starannie przygotowanych występów przedszkolaki prezentowały swe talenty recytatorskie, wokalne i taneczne, budząc zachwyt w oczach najbliższych. Po skończonym występie dzieci podziękowały rodzicom wręczając im ręcznie robione upominki.

Pokaz taneczny / Czerwiec 2018
Dnia 19 czerwca w przedszkolu "Mały Poliglota" odbyło się oficjalne zakończenie zajęć tanecznych prowadzonych przez Panią Julię ze szkoły tanecznej Amber. Tego dnia wraz z Panią Julią przybyli do nas goście specjalni, młodzi i utalentowani tancerze Ola i Kuba, którzy zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Dzieci z chęcią podziwiały taneczne kroki, następnie zgadując jaki taniec został wykonany. Na zakończenie każda z grup podziękowała przybyłym gościom wreczajac laurkę.

Drużyna kangura / Czerwiec 2018
Dnia 14.06.2018 w naszym przedszkolu odbyły się sportowe zajęcia pokazowe, które poprowadził niesamowity pan Michał. Adresatami programu „Przedszkole i piłka” w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl są dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Program zajęć „Przedszkole i Piłka” jest formą zachęcenia dzieci do podejmowania aktywności fizycznej opartej na ćwiczeniach z piłkami. Jest on odpowiedzią na potrzebę realizacji zainteresowań ruchowych przedszkolaków oraz ich rodziców, chcących zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju fizycznego i motorycznego. Zajęcia są prowadzone przez cały rok przedszkolny, a więc zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia dotyczącymi systematyczności wysiłku fizycznego. Spełniony jest też drugi warunek ŚOZ, mianowicie każde zajęcia trwają na tyle długo, aby utrwaliły się korzystne efekty zdrowotne ruchu. Tym samym Przedszkoliada.pl wyrabia u dzieci potrzebę regularnej aktywności fizycznej. Program zajęć jest logicznie ułożony - od zajęć najprostszych do coraz bardziej złożonych. W rezultacie prowadzonych zajęć uzupełnionych o ich oprawę oraz pozostałe elementy systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl uzyskujemy unikatowy w skali światowej projekt kreujący kulturę fizyczną wśród przedszkolaków. Uczestnicy systemu Przedszkoliada.pl są nazywani „Aktywnymi Przedszkolakami”. Głównym celem programu „Przedszkole i Piłka” jest kształtowanie u przedszkolaków zainteresowania ruchem i kulturą fizyczną, zaspokojenie potrzeby spontanicznej aktywności fizycznej, a także przygotowanie do podejmowania regularnego podejmowania ruchu teraz i w późniejszych latach. Sprzyja to ogólnemu rozwojowi dzieci, co przydaje się w codziennym życiu teraz i w przyszłości, ale także przy ewentualnym uprawianiu sportu w późniejszym wieku. Taka forma działania jest także mentalnym przygotowaniem dziecka do aktywności fizycznej i działania w grupie.

Koncertowo / Czerwiec 2018
W dniu 7 czerwca dzieci z naszego przedszkola brały udział w koncercie umuzykalniającym pt. "LEKARZ, GÓRNIK, GRAFIK CZYLI PIOSENKI O ZAWODACH".Była to wspaniała okazja do tego, aby dzieci mogły poznać obowiązki Pana Policjana, Strażaka czy Lekarza. Przed każdą piosenką opowiadały Konferansjerowi co wiedzą o danych zawodach, a następnie mogły brać udział w tańcach przy wesołej muzyce. Dzieci zachwycone były damskim głosem, który świetnie brzmiał i porywał do tańca.

Zajęcia z rytmiki / Maj 2018
W grupie Wiewióreczek jak co miesiąc odbyły się zajęcia z rytmiki. Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w muzycznych zabawach,. Muzyka, która wydobywala się z gry na skrzypcach przeniosła przedszkolaków do niskich i wysokich dźwięków, które wprawiły dzieci w ruch.

Dzień Europy / Maj 2018
W środę (9 maja) obchodziliśmy u nas w przedszkolu Dzień Europejski. W oddziale przy ul. Starynowskiej zebrały się wszystkie grupy przedszkolne, czyli: Squirrels, Ladybirds, Bees oraz Little Squirrels. Każda z grup zaśpiewała piosenkę w języku angielskim, tym samym biorąc udział w programie "I can sing the song". Następnie dzieci bawiły się po niemiecku oraz francusku. Po zabawie muzycznej dzieci zostały nagrodzone słodkościami. Zwieńczeniem dnia była wspólna zabawa w przedszkolnym ogrodzie.

Dzień ziemi / Maj 2018
Obchody z okazji Dnia Ziemi to bardzo ważne wydarzenie dla każdego przedszkolaka. W tym dniu dzieci przypominają sobie dlaczego i w jaki sposób należy dbać o naszą piękna planetę Ziemie . Wszystkie dzieci z przedszkola wspólnie obchodziły ten ważny dla naszej Ziemi dzień. Były pogadanki na temat jak należy dbać i szanować Ziemie , co należy robić, a czego unikać. Nie zabrakło rownież piosenek o tematyce ekologicznej . Na koniec oczywiście powtórka z segregowania śmieci w ogrodzie oraz obchód wokół przedszkola, aby i mieszkańcy przypomnieli sobie o tym, jak należy o nasza kochana Ziemie dbać !

Koncert umuzykalniający / Kwiecień 2018
W kwietniu dzieci brały udział w koncercie umuzykalniającym, który miał bardzo oryginalny tytuł. Otóż w tym miesiącu klaun Filip zabrał nas we wschodnie rejony muzyczne. Mieliśmy okazję posłuchać jak brzmi popularny utwór „Hej sokoły” w wersji ukraińskiej, tureckiej, chińskiej i japońskiej. Dodatkową atrakcją stanowiła wycieczką karawaną przez pustynię, w której brały udział nasze przedszkolaczki. Bardzo dziękujemy klaunowi Filipowi i pozostałym muzykom za tak niezapomniane wrażenia.

W krainie czekolady / Kwiecień 2018
We wtorek 10.04.2018r. w Przedszkolu Mały Poliglota odbył się Światowy Dzień Czekolady-który sprawił dzieciom ogrom radości. Tego dnia dzieci wysłuchały bajki o czekoladzie oraz zapoznały się z produktami z jakimi jest wykonana. Po zajęciach dzieci usiadły do stolików i z wielkim smakiem zajadały sie owocami maczanymi w rozpuszczonej czekoladzie.

Warsztaty wielkanocne / Marzec 2018
W środę w grupie Wiewiórek odbyły się warsztaty wielkanocne z rodzicami. Dzieci zaśpiewały rodzicom piosenki w języku polskim i angielskim oraz wyrecytowały wierszyk. Następnie odbyło się wspólne dekorowanie jajek. Wszyscy przygotowali piękne pisanki.

Urodziny Poli / Marzec 2018
W środę obchodziliśmy trzecie urodziny Poli. Dzieci w prezencie przygotowały Poli laurki oraz zaśpiewały jej "Sto lat", a Pola poczęstowała dzieci lizaczkami. Wszystkiego najlepszego Polcia!:)

Urodziny Piotrusia / Marzec 2018
W czwartek urodziny świętował nasz trzyletni Piotruś. Dzieci przygotowały solenizantowi laurki oraz życzyły stu lat, a następnie spałaszowały słodkości przyniesione przez Piotrusia. Jeszcze raz sto lat Piotruś!

Koncert / Marzec 2018
W dniu 22.03.2018r odbył się kolejny koncert w naszym przedszkolu zatytułowany „ Cztery pory roku”. Była to świetna okazja, aby dzieci mogły przenieść się wraz z muzyką w poszczególne pory roku. Dla naszych przedszkolaków koncerty są najlepszym okresem na zaprzyjaźnienie się z muzyką poważną oraz szansą na poznanie bliżej niektórych instrumentów muzycznych. Jak widać, na koncercie wszystkie dzieci brały aktywny udział, nie było więc czasu na nudę.

Pierwszy dzień wiosny / Marzec 2018
Powitanie wiosny w Przedszkolu Mały Poliglota był dla każdego przedszkolaka wyjątkowym wydarzeniem. Ogromne emocje wśród naszych dzieci, wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy wiersze i piosenki o tematyce wiosennej, które mogliśmy uslyczeć podczas uroczystego powitania Wiosny W tym ważnym dniu na dzieci z wszystkich grup czekały zagadki i zadania o tematyce wiosennej. Po uroczystości Przedszkolaki wraz z Marzanną wyruszyły na plac przedszkolny aby powitac Wiosnę i pożegnać sie z Zimą

Dzień Świętego Patryka cz.1 / Marzec 2018
Dzień św. Patryka przebiegł w naszym przedszkolu pod hasłem: Zielono mi. Dzieci miały okazję uczestniczyć w przedstawieniu w języku angielskim, które pomogło im zapoznać się z osobą małego irlandzkiego skrzata Leprikona. Wszystkie przedszkolaki zainteresowały się niesamowicie przebiegiem wydarzeń całego opowiadania, pomagając Pani Wiośnie, najpierw odnaleźć niesfornego skrzata, a następnie pomóc przemienić go z niewdzięcznego stworzenia w pomocną oraz "dobrotliwą duszyczkę". Po przedstawieniu dzieci miały możliwość kolorowania tęczy, liczenia monet z ukrytego skarbu oraz zabawy ze skrzatem Leprikonem i Panią Wiosną. Miła atmosfera oraz wspólne obchody Dnia św. Patryka z pewnością przybliżyły naszym przedszkolakom tradycje związane z tym irlandzkim świętem.

Dzień Świętego Patryka cz.2 / Marzec 2018
Dzień św. Patryka przebiegł w naszym przedszkolu pod hasłem: Zielono mi. Dzieci miały okazję uczestniczyć w przedstawieniu w języku angielskim, które pomogło im zapoznać się z osobą małego irlandzkiego skrzata Leprikona. Wszystkie przedszkolaki zainteresowały się niesamowicie przebiegiem wydarzeń całego opowiadania, pomagając Pani Wiośnie, najpierw odnaleźć niesfornego skrzata, a następnie pomóc przemienić go z niewdzięcznego stworzenia w pomocną oraz "dobrotliwą duszyczkę". Po przedstawieniu dzieci miały możliwość kolorowania tęczy, liczenia monet z ukrytego skarbu oraz zabawy ze skrzatem Leprikonem i Panią Wiosną. Miła atmosfera oraz wspólne obchody Dnia św. Patryka z pewnością przybliżyły naszym przedszkolakom tradycje związane z tym irlandzkim świętem.

Dzień kobiet / Luty 2018
Kobietka, pani, dziewczynka Właściwie kim jest ona? To może być siostrzyczka mamusia, babcia, żona! I pani w bibliotece, sąsiadka, aptekarka Pani wychowawczyni i pani dziennikarka. W szpitalu pani doktor i koleżanka Ola I każda dama która przychodzi do przedszkola. My wszystkie Was kochamy i szanujemy szczerze Jesteście takie piękne, że oczom swym nie wierzę:)!!!

Koncert / Luty 2018
26 lutego w przedszkolu odbył sie koncert umuzykalniający pod tytułem "Zupa koncertowa". Melodyjka, Rytmiczek i Harmonijka postanowili wspólnie ugotować zupę koncertowa składającą się z melodii, rytmu , harmonii, pięciolinii, nut, klucza wiolinowego. Zabawa przy tym była ogromna zarówno dla twórców zupy jak i dzieci z widowni. Jednak nieoczekiwanie pojawiła się Nuda która zabarwiła na szaro zupę koncertowa przez co juz nie była ona taka wesoła . Całe szczęście Rytmiczkowi , Harmonijce oraz Melodyjce udało się w porę przywrócić zupie odpowiedni smak dzięki czemu muzyka z niej była wesoła i taneczna, a przecież takie melodie dzieci z naszego przedszkola lubią najbardziej .

Dzień pizzy / Luty 2018
9 lutego dzieci z naszego przedszkola wraz z Królową Margheritą i pewnym piekarzem przeniosły sie wprost do słonecznych Włoch. A wszystko za sprawą obchodzonego w tym dniu międzynarodowego dnia pizzy. Dzieci poznały kilka ciekawostek związanych z tym pięknym krajem , ale rownież dowiedziały się jak powstała i dla kogo jedna z najbardziej lubianych potraw na całym świecie , czyli pizza . Wielkie podziękowania dla rodziców Fabianka którzy tak ochoczo przygotowali dla całego przedszkola przepyszną pizzę, dzięki czemu dzieci mogły w tym dniu poczuć się jakby naprawdę odwiedziły przepiękne i słoneczne Włochy.

Zima / Luty 2018
W tym roku zima przyszła do nas pózno, ale pomimo tego gdy spadł pierwszy obfity śnieg przedszkolaki z grupy Wiewiorki postanowiły wykorzystać okazję i ulepiliśmy bałwana. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w toczeniu śniegowych kul, które osiągały wielkie rozmiary. Z nich właśnie powstał wspaniały bałwan, który wyglądał bardzo okazale na naszym przedszkolnym placu.

Ząbki / Luty 2018
W środę, 07 lutego, do grupy Wiewiórek zawitała Pani z sanepidu, która pokazała dzieciom jak należy myć zęby. Wszystkie dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach, a na końcu pochwaliły się swoimi szczoteczkami i pastami do zębów.

Bal karnawałowy / Luty 2018
Dzień babci i dziadka / Styczeń 2018
Pomimo, że styczeń jest miesiącem zimowym, pełnym chłodnych dni, to jednak są takie dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu- to święto naszych kochanych babć i dziadków. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla samych dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.
30.01.2018 r. W Przedszkolu Anglojezycznym " Mały Poliglota" dzieci z grupy Wiewiórki przedstawiły wspaniały program artystyczny dla swoich licznie przybyłych babć i dziadków. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki oraz tanczyły. Na koniec występu dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom ręcznie robione upominki, po czym wspólnie świetowalismy ten przepiękny dzień.

Wizyta stomatologa / Styczeń 2018
W dniu 12.01.2018 naszych przedszkolaków odwiedziła Pani stomatolog, która w bardzo przystępnej i ciekawej formie przedstawiła sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dzieci dowiedziały się co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić. W ramach działań praktycznych przedszkolaki miały możliwość samodzielnie wyszczotkować dużą plastikową szczękę, którą przyniosła Pani dentystka. Mamy nadzieję, że spotkanie to zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby.

Koncert / Grudzień 2017
14 grudnia w naszym przedszkolu odbył się koncert "Muzyczne Drzewo". Wszystkie dzieci jak zaczarowane słuchały historii o wróżce wyczarowującej kolejne instrumenty dla wciąż niezadowolonego pianisty. Poznaliśmy: flet prosty, flet poprzeczny mały, pianino, obój, wielki flet poprzeczny oraz rożek angielski.

Mikołajki / Grudzień 2017
6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. W czerwonym stroju, białej brodzie, z dużym czerwonym workiem w jednej ręce i dzwonkiem w drugiej, wszedł do sali, gdzie czekały na Niego dzieci z grupy „Pszczółek” i „Wiewiórek”. Wszyscy byli zachwyceni wyglądem Mikołaja oraz jego dużym workiem  Przed główną atrakcją, jaką było wręczenie prezentów, dzieci zaprezentowały Mikołajowi przygotowane na to spotkanie piosenki i wierszyki. Święty Mikołaj był oczarowany występem przedszkolaków, jak również ich strojów. Bowiem dzieci w tym dniu były ubrane na czerwono, miały piękne czerwone kokardy we włosach, bądź czapki Mikołaja. Na Mikołajki każde dziecko otrzymuje prezenty i tak również było w naszym przedszkolu. Dziękujemy Święty Mikołaju. Do zobaczenia za rok !

Bal misia / Listopad 2017
24 listopada (piątek) odbył się w naszym przedszkolu bal misia oraz obchodziliśmu urodziny Kubusia Puchatka. Wszystkie dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione misie, z którymi tańczyły misiowe piosenki. Zawitał do nas również sam Kubuś Puchatek, któremu wszyscy zaśpiewaliśmy gromkie "sto lat". Na koniec dzieci ze smakiem zjadły misiowe ciasteczka.

Koncert umuzykalniający / Listopad 2017
16 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu odbył się koncert umuzykalniający zatytułowany „Jaś i Małgosia”. Była to muzyczna opowieść o przygodach Jasia i jego siostry Małgosi, którzy wpadli w ręce czarownicy, z powodu wielkiego apetytu na słodycze. Jednakże, udało im się uwolnić z klatki i tanecznym krokiem wrócić do domu. Przedszkolaczki, były zachwycone, niektóre nieco przestraszone, w trakcie śledzenia przygód rodzeństwa. Szczęśliwe zakończenie zachęciło wszystkie dzieci do wspólnego śpiewu i zabawy z Jasiem i Małgosią.

Halloween / Październik 2017
Ostatniego października dzieci z grupy Wiewióreczek uczestniczyły w Dniu "Halloween Świeto Dyni" . Tego dnia wszystkie dzieci przybrały się za miłe duszki, wiedźmy i inne kolorowe stworki, by wraz z grupą średniaków i starszaków bawić się podczas balu. Migoczące światełka latarek, wspólne tańce i zabawy zachwyciły i zmęczyły wszystkich przedszkolaków, dlatego tez po balu na dzieci czekał poczęstunek w swoich salach. Na Wiewioreczki tego dnia czekała jeszcze jedna niespodzianka- " malowanie twarzy", a nastepnie malowalowanie i ozdabianie Halloweenowych dyń.

Koncert / Październik 2017
We wtorek 24 października odbył się w naszym przedszkolu kolejny z serii koncertów umuzykalniających. Tym razem główną rolę grały w nim skrzypce, ponieważ była to opowieść o niezwykłej przyjaźni dwóch skrzypaczek: Pszczółki i Biedronki. Dwie niezwykle uzdolnione muzycznie przyjaciółki zawsze grały razem, aż do czasu, kiedy poróżniło je kłamstwo kosa zazdrosnego o sławę, jaką się cieszyły. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, w czym dopomogła nasza ukochana widownia. Opowieść została zilustrowana piękną muzyką klasyczną. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie i nie mogą się już doczekać kolejnego koncertu.

Dary jesieni / Październik 2017
Z nadejściem jesieni przedszkolaki z grupy Squirrels zbierały podczas spacerów " Dary Jesieni", które wykorzystały podczas zajęć tematycznych. W pierwszym tygodniu przedszkolaki wykonywały piękne prace plastyczne z zebranych liści. Kolejny tydzień był tygodniem owocowym - dzieci miały okaję poznać nazwy, kształty oraz smaki przyniesionych owoców. Ćwicząc zdoności manualne dzieci lepiły z masy solnej poznane owoce. W trzecim tygodniu października Wiewióreczki poznawały warzywa, z których wykonały jesienne grzybki do kącika przyrodniczego w naszej sali.

Rytmika / Październik 2017
W Przedszkolu Anglojęzycznym " Mały poliglota" dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach rytmiki z wykorzystaniem instrumentu skrzypiec. Kształcenie rytmiczne obejmuje ćwiczenia na poczucie tempa (marsze, biegi, przyspieszenie i zwolnienie). Podstawą rytmiki są proste rytmiczne piosenki, rytmizowana mowa, gra na instrumencie. Rytmika dąży również do przybliżenia dziecku podstawowych elementów dzieła muzycznego. Przedszkolaki z grupy Wiewióreczek zapoznały się z instrumentem skrzypiec oraz jego brzmieniem. Wysłuchały kilku fragmentów znanych im piosenek, do których sie rytmicznie poruszały.

Dzień nauczyiela / Październik 2017
Przedszkole jest drugim domem , a nauczyciel bardzo ważną osobą dla dzieci. Nauczyciel to nie tylko zawód. Nauczyciel jest przyjacielem, powiernikiem i opiekunem. Świadomy nauczyciel będzie traktował każde dziecko wyjątkowo, zgodnie z jego potrzebami. Nauczyciel jest zarówno muzykiem, poetą, cyrkowcem, aktorem, plastykiem,polonistą,anglistą, psychologiem, dydaktykiem jak i matematykiem. Nauczyciel z powołaniem musi też być trochę dzieckiem, by zrozumieć tych najmłodszych oaz, co najważniejsze,musi KOCHAĆ DZIECI! 13 października obchodziliśmy Dzień Nauczyciela i był to szczególny dzień dla wszystkich nauczycieli oraz pracowników Przedszkola Anglojęzycznego Mały Poliglota. Wszystkie grupy śpiewając oraz recytując przepiękne wierszyki podziękowały nauczycielom oraz pracownikom przedszkola za ich pracę. Nauczyciele byli zachwyceni występem. Po części artystycznej nauczycielom zostały wręczone róże oraz laurki.

Halloween / Październik 2017
Dnia 31.10.2017 wszystkie dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone na jedyny w swoim rodzaju bal - na bal Halloween. Raz w roku Nasze Przedszkolaki mają możliwość uczestniczyć w niezwykłej zabawie, która dostarcza im wiele radości, uśmiechu oraz pozwala na przeniesienie się w świat Halloween`owych stworków i potworków. Tak więc, na balu bawiło się bardzo wiele przedziwnych stworzeń, które wspólnie tańcząc i śpiewając, poznawały tradycję im odległą, lecz już coraz częściej kultywowaną przez dorosłych i dzieci, a mianowicie anglosaską tradycję święta Halloween, której zgłębienie ułatwiły im ich lektorki oraz pozostałe nauczycielki przedszkolne. Ale oczywiście i tak najważniejsza w obchodach tego dość nietypowego święta była... zabawa. Bal został otwarty poprzez wspólny śpiew i taniec w rytm zabawnych Halloween`owych piosenek, po czym radości i zabawie nie było końca. Przedszkolaki uczestniczyły w różnych grach, wspólnych zadaniach, tańczyły w rytm muzyki oraz zwiedziły magiczny zamek czarownicy, odganiając przy tym wszystkie niedobre duchy i potwory. Uwieńczenie całości stanowiły oczywiście pyszne słodkości, które są częścią obchodów święta Halloween. Wydawałoby się, że to różne stwory i potwory zdominowały cały bal..., a jednak okazało się, że były to... śmiech i wspaniała zabawa.

Przedstawienie teatralne / Październik 2017
Dnia 3 października przedszkole „Mały Poliglota” odwiedził teatr, zapraszając dzieci w niezwykłą przygodę po krainie baśni. Główna bohaterka, Kasia, zabrała dzieci w poszukiwanie swojej zaginionej gąski. Przedszkolaki w zaczarowanej krainie, spotkały lisa, niedźwiadki, Babę Jagę i pirata. Pomagały Kasi otwierać bramy do kolejnych krain, a towarzyszyła im przy tym wesoła piosenka. Dzięki przygodom bohaterki wychowankowie przedszkola zauważyli, jak wielką wartością jest przyjaźń.. Roześmiane twarze świadczyły o  doskonałej zabawie, a niesamowite wrażenia dzieci zabrały ze sobą do domu

Sprzątanie świata / Wrzesień 2017
W poniedziałek 27.09.2017r. przedszkolaki z Anglojęzycznego Przedszkola " Mały Poliglota" włączyły się do akcji ,,Sprzątanie Świata”. Grupa Wiewióreczek wraz z paniami, po wcześniejszym przygotowaniu się w sali przedszkolnej udały się na spacer po ogrodzie, by wziąć udział w porządkowaniu ,,naszej planety”. Przedszkolaki wyposażone w rękawiczki oraz worki plastikowe w pełni zapału i sił do pracy wyruszyły na porządkowowanie ogrodu. Poprzez udział w akcji rozwijaliśmy w dzieciach potrzebę dbania o przyrodę po to, aby w harmonii mogły korzystać z jej uroków.

Tygodnie Narodowe - Włochy / Wrzesień 2017
Zgodnie z programem " Tygodnie Narodowe" w Przedszkolu Anglojęzycznym " Mały Poliglota" w grupie Little Squirrels odbył się tydzień poświęcony zwyczajom Włoch. Tego tygodnia dzieci poznały kulturę, obyczaje oraz kuchnię Włoch. Dzieci samodzielnie przygotowały włoski deser Tiramisu, wykonały wspólną pracę plastyczną " Pizza Mama Mia" oraz obejrzały i uczestniczyły w spektaklu teatralnym.

Dzień języków obcych / Wrzesień 2017
We wtorek 26.09.2017 obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Języków Obcych. Z tej okazji dzieci bardzo dobrze się bawiły w rytmie piosenek w języku angielskim, niemieckim oraz hiszpańskim. Razem ze swoimi przyjaciółmi, pluszowymi pieskami, które na co dzień towarzyszą im podczas zajęć z języka angielskiego, przedszkolaki miały okazję nauczyć się kilku podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim i niemieckim. Ponadto, mogły zaprezentować swoje dotychczasowe umiejętności z zakresu języka angielskiego. Razem ze swoimi lektorkami grupa Biedronek oraz Pszczółek uczestniczyły we wspaniałej zabawie tanecznej, bawiąc się przy tym doskonale. 

Ogólnopolski dzień przedszkolaka / Wrzesień 2017
   „Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy koniec wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"      

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Przedszkolaki  z Anglojęzycznego Przedszkola „ MAŁY POLIGLOTA” świętowanie rozpoczęły w piątek  29 września od wykonania wspólnej pracy plastycznej    „Przyjazne Drzewo „ gdzie czynny udział brała każda z  grup. Po wykonaniu pracy plastycznej , dzieci zostały zaproszone do wspólnego pociągu i  zabawy w sali Pszczółek. Przedszkolaki  w raz 
z Nauczycielkami wykonały wspólny taniec,  uczestniczyły w zabawach z podrzucaniem balonami oraz każda 
z grup  rzucała woreczkami do celu otrzymując „Medal Przedszkolaka” .  Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Tego dnia dzieci miały również okazję  wspólnie zaśpiewać piosenkę „ Jestem sobie przedszkolaczek” oraz grupy : Pszczółki, Biedroneczki i Wiewióreczki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Po skończonej zabawie dzieci udały się do swoich sal, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek. 

Wycieczka do parku / Wrzesień 2017
Dnia 13 września 2017, dzieci z grup „Pszczólki”, „Biedronki” oraz 6 – latki z zerówki „Wiewiórki”, wzięły udział w spotkaniu z panem Antonim Szarmachem, w parku 18 Marca w Kołobrzegu. Pan Antoni Szarmach jest kołobrzeskim animatorem kultury, który z wielką pasją opowiadał dzieciom o początkach powstania Poczty Polskiej w naszym mieście, przybliżył historię Pomnika Walk o Kołobrzeg oraz o ciekawych i rzadkich okazach drzew, mieszczących się w parku. Była to niezwykle interesująca lekcja przyrody, połączona ze spacerem na świeżym powietrzu.

Koncert umuzykalniający / Wrzesień 2017
W czwartek 14 września 2017 roku odbył się w naszym przedszkolu, czyli w „Małym Poliglocie” pierwszy w tym roku szkolnym koncert umuzykalniający, pt. „Muzyka kontynentów”. Jak w poprzednim roku szkolnym, koncerty są organizowane przez muzyków z agencji ARTOS, działającej pod patronatem Filharmonii Koszalińskiej. Tym razem odwiedzili nas artyści grający na trąbce, puzonie i instrumentach perkusyjnych. Cały koncert był jedną wielką podróżą po muzyce świata. Nasz przygoda rozpoczęła się od „Ody do radości”, pięknie zagranej na puzonie. Następnie odwiedziliśmy m.in. Rosję, Włochy, Francję, Afrykę i Chiny. Muzycy prezentowali instrumenty oraz charakterystyczne melodie z danego kraju, lub kontynentu. Do prawie każdego utworu zapraszani byli ochotnicy z widowni, aby tańczyć, np. „Kazaczoka”, „Cancana” itp. Reszta widowni również mogła wstać i się poruszać. Wszystkim przedszkolakom małym i dużym koncert bardzo się podobał, muzycy dostali zasłużone, bardzo szczere brawa, a my nie możemy się już doczekać kolejnego koncertu.