ŻŁOBEK
I PRZEDSZKOLE
ANGLOJĘZYCZNE

Mały Poliglota

INTENSYWNA NAUKA JĘZYKA
ANGIELSKIEGO W FORMIE ZABAWY

2-3 GODZINY DZIENNIE

NOWY

OBIEKT MONITOROWANY
Przedstawienie z okazji dnia dziecka / Czerwiec 2014
Z okazji Dnia Dziecka w naszym przedszkolu odbyło się przedstawieni pt: „Na straganie” w wykonaniu rodziców. Wszyscy aktorzy długo przygotowywali się do swojej roli. Rodzice wykonali piękne, bardzo pomysłowe stroje i scenografię. Dla dzieci było to zupełne zaskoczenie, oczywiście pozytywne. Z wielką uwagą śledziły każdy ruch na scenie. Zarówno dla dzieci jak i rodziców i wszystkich pracowników przedszkola była to wspaniała przygoda i zabawa.Dzień mamy i taty w przedszkolu / Maj 2014
26 maja w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Mamy i Taty. Biedroneczki zaprezentowały wierszyki i piosenki w języku polskim i angielskim. Na koniec dzieci zaprosiły rodziców na mały poczęstunek. Wszystkim towarzyszył dobry nastrój oraz pozytywne emocje.

Wycieczka do straży pożarnej / Maj 2014
Przedszkolaki odwiedziły Państwową Straż Pożarną w Kołobrzegu. Dzieci miały możliwość siedzenia w wozie strażackim, osobiście lały wodę wężem z wozu. Biedroneczki dowiedziały się również co strażacy robią poza gaszeniem pożaru. Odwiedziły siłownię, pokoje wypoczynkowe i kuchnie strażaków. Wycieczka była pełna wrażeń i pozytywnych emocji. Bardzo dziękujemy wszystkim Strażakom za tak miłe przyjęcie.

Spotkanie z ratownikiem medycznym / Maj 2014
Dnia 09 maja przedszkole odwiedził ratownik medyczny. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca ratownika. Brały udział w pokazie sprzętu medycznego . Na koniec przedszkolaki zwiedzały ambulans. Serdeczne podziękowania od załogi „Małego Poligloty” dla rodziców Jagódki za udzielenie fachowej wiedzy oraz zaangażowanie.

Wycieczka do biblioteki / Maj 2014
Dzisiaj przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę Dziecięcą w Kołobrzegu. Dzieci zapoznały się z zasadami wypożyczania książek. Słuchały bajki i oglądały różne, ciekawe książeczki.Zajęcia otwarte w grupie Biedronek / Kwiecień 2014
XVIII Festiwal Piosenki Przedszkolnej / Kwiecień 2014
Miło nam poinformować, że podczas XVIII Festiwalu Piosenki Przedszkolnej nasze przedszkole zdobyło trzecie miejsce w grupie wiekowej czterolatków. Reprezentowała nas Miracle, której serdecznie gratulujemy.Bal Karnawałowy / Luty 2014
W grupie Biedronek odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci i panie zaskoczyły wszystkich pięknymi i fantazyjnymi strojami. Wszystkie przedszkolaki bawiły się doskonale, brały udział w konkursach i zabawach.
Wizyta w Gabinecie Stomatolgicznym / Styczeń 2014
W styczniu grupa Biedroneczek wybrała się do gabinetu stomatologicznego. Dzieci zapoznały się z zawodem stomatologa, miały okazję z bliska obejrzeć i dotchnąć wszystkiego czego do pracy potrzebuje dentysta. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał dyplom uczestnictwa w wycieczce .Wizyta Mikołaja w grupie Biedronek / Grudzień 2013
Nasze Biedroneczki z przedszkola były bardzo grzeczne przez cały rok i z tego powodu dnia 6 grudnia odwiedził nas Św. Mikołaja. Przedszkolaki zaprosiły Gwiazdora do wspólnej zabawy, zaśpiewały dla niego piosenkę i powiedziały wierszyk po polsku i po angielsku.

Na koniec Św. Mikołaj rozdał dzieciom prezenty.


Spotkanie z Panem Policjantem / Listopad 2013
Dnia 21 listopada nasze przedszkole odwiedził Pan Policjant. Dzieci dowiedziały się jak zachowywać się podczas ataku agresywnego psa. Miały okazję z bliska obejrzeć policyjną odznakę oraz kajdanki. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające.

Cała Polska czyta dzieciom / Listopad 2013
Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom ,którzy wzięli czynny udział w czytaniu przedszkolakom książek. Dziękujemy rodzicom Szymona i Oliwki .Mamie Ewci, Ani oraz Hani.


Wizyta Pana Leśniczego / Październik 2013
Dnia 30 października nasze przedszkole odwiedził Pan Leśniczy. Dzieci poznały zwyczaje zwierząt leśnych, ich zachowanie podczas zimy. Przedszkolaki dzięki ciekawej rozmowie wiedzą jak mogą pomagać zwierzętom podczas srogiej zimy aby mogły one spokojnie doczekać wiosny.
Spotkania adaptacyjne / Sierpień 2013
Chrońmy planetę / Wrzesień 2013
Światowy dzień ziemi - sprzątanie świata.
20 września nasze przedszkolaczki aktywnie brały udział w światowej akcji sprzątania świata. Dzieci 2,5 3 i 4-letnie wybrały się do naszego ogrodu, aby posegregować wcześniej przygotowane śmieci (w symbolicznych ilościach). Dzieci zostały przygotowane do akcji segregowania śmieci na zajęciach w przedszkolu. Do zielonego worka wrzucały szkło, natomiast do żółtego plastikowe butelki, reklamówki.

Czysty świat to zdrowy świat. Nie zaśmiecajmy go!
Dzieci w języku angielskim:

poznały słownictwo o artykułach codziennego użytku:
- plastikowa reklamówka plastic bag
- szklany słoik glass jar

poznały kolory: zielony green oraz żółty yellow
reagowały na polecenia:
- posprzątajmy let`s tidy up
- chodźmy let`s go
- podnieś pick up
- zróbmy zdjęcie let`s take a photo

Światowy dzień języków obcych (26.09.2013r.) / Wrzesień 2013
26 września dzieci z przedszkola oraz żłobka wzięły czynny udział w obchodach światowego dnia języków obcych. W tym dniu dzieci poznały walory Francji w wierszu, piosence w języku francuskim oraz kuchni francuskiej. Na śniadanie podano rozpływającego się w ustach maślanego croissanta ‘ le croissant”, na obiad dzieci zajadały się przepyszną rybną zupą „ La bouillabaise” według przepisu z południa Francji a na deser spróbowały typowo francuskie naleśniki z pomarańczą.

Piosenka 1
‘ainsi font font font
Les petites marionette”
Ainsi font font font
Ells font petites tours at puis s`en vont.
Piosenka 2
Tape tape petites mains (klaszczemy w ręce)
Tournez, tournez petits moulins (kręcimy rękoma jak młyn)
Nage nage petits poisson, (płyniemy dłońmi jak ryby)
volez volez petits oiseaux (odlatujemy jak ptaszki).

Składniki na wspaniałe naleśniki „Les crêpes"
Składniki
1 szklanka zimnej wody
1 szklanka zimnej wody gazowanej
4 jajka
½ łyżeczki soli
1 ½ szklanki mąki
4 łyżki roztopionego masła

Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej / Wrzesień 2013
Zabawa z chustą / Październik 2013
Zajęcia plastyczne / Październik 2013
Bajki, bajeczki / Październik 2013
Uroczystość pasowania na przedszkolaka / Październik 2013
Dnia 24 października w grupie Biedronek odbyła się Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Licznie zebrani rodzice oraz dziadkowie podziwiali program artystyczny przedstawiony przez dzieci. Mali aktorzy zostali nagrodzeni ogromnymi brawami. Po złożeniu przyrzeczenia dzieci zostały oficjalnie pasowane na przedszkolaków przez Panią Dyrektor. Każde z nich usłyszało uroczyste słowa „Pasuję Ciebie na Przedszkolaka”. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki.