ŻŁOBEK
I PRZEDSZKOLE
ANGLOJĘZYCZNE

Mały Poliglota

INTENSYWNA NAUKA JĘZYKA
ANGIELSKIEGO W FORMIE ZABAWY

2-3 GODZINY DZIENNIE

NOWY

OBIEKT MONITOROWANY
Zakończenie roku u Biedronek / Czerwiec 2015
We wtorek 23.06, dzieci z grupy I Biedronki zakończyły rok szkolny 2014/15. Nie oznacza to wcale, że pożegnały się z przedszkolem! Rodzice i opiekunowie w czasie wspólnego spotkania mieli okazję sprawdzić na własnej skórze jak ciężkie jest życie przedszkolaka  Wszyscy doskonale poradzili sobie z zadaniami zarówno po polsku jak i po angielsku. Dziękujemy Rodzicom za udział w zabawie i za piękne podziękowania!


Wycieczka do Dźwirzyna / Czerwiec 2015
W poniedziałek 22.06. przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Dźwirzyna, aby powitać lato. Niestety, pogoda okazała się mało letnia i deszcz pokrzyżował nam plany. Spaceru po plaży nie było, ale za to były smaczne lody i spotkanie z przemiłym człowiekiem, który o lodach wie wszystko. Po opowieściach o lodach dzieci dostały od Pana Rysia małe upominki. Może następnym razem pogoda nam dopisze!


Przegląd piosenki / Czerwiec 2015
W naszym przedszkolu odbył się przegląd piosenki polsko - angielsko -niemieckej. Dzieci z grupy Biedronek i Wiewiórek zaprezentowały piosenki w trzech językach. Starszaki zaskoczyły na koniec wszystkich muzyczną niespodzianką – piosenką w języku francuskim. Wszystkie przedszkolaki świetnie się bawiły.
Z okazji dnia dziecka - część 1 / Czerwiec 2015
Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci. Dla naszych przedszkolaków rodzice przygotowali wspaniały występ. Przedstawienie „Rzepki” Juliana Tuwima wzbudziło w dzieciach ogromny zachwyt! Kolorowe stroje, doskonale dobrany podkład muzyczny, radosny nastrój sprawiły, że było to wyjątkowe i niepowtarzalne przeżycie dla małych i dużych dzieci.

Drodzy Rodzice, dziękujemy za Wasze zaangażowanie i gratulujemy wspaniałego występu!

Z okazji dnia dziecka - część 2 / Kwiecień 2015
Zabawy w ogrodzie / Maj 2015
Dzieci z grupy Biedronek w ogrodzie przedszkolnym nie tylko poprawiają swoją sprawność fizyczną, ale uczą się również zasad współzawodnictwa, przestrzegania reguł gry, cierpliwego czekania na swoją kolej oraz ustępowania miejsca swoim kolegom. To ważne i potrzebne doświadczenia, które będą procentować w przyszłości. Zabawa to podstawa!


Dzień mamy i taty w przedszkolu / Maj 2015
W naszej grupie dzień mamy i taty obchodziliśmy 26 maja. W czasie przedstawienia, które dla swoich rodziców przygotowały dzieci, nie obyło się bez salw szczerego śmiechu i łez wzruszenia. Cóż może być piękniejszego od bezgranicznej dziecięcej miłości wyznawanej w prosty, dziecięcy sposób.


Koncert / Maj 2015
W piątek w naszym przedszkolu odbył się koncert umuzykalniający w wykonaniu muzyków z Filharmonii Koszalińskiej. Tym razem dzieci zostały zabrane do krainy dziecięcych przebojów tj. „Ogórek”; „Puszek okruszek” i wielu innych .Przedszkolaki łącznie z paniami chętnie śpiewały i uczestniczyły w muzycznej przygodzie.
Wizyta dzieci z Grzybowa / Maj 2015
12.05.2015 w ramach tygodnia „W zdrowym ciele wesoły duch” odwiedziła nas grupa dzieci z przedszkola w Grzybowie. „Muszelki” wraz z „Biedronkami” najpierw wspólnie pośpiewały w sali, a następnie w ogrodzie przedszkolnym wykazały się sportowo. Odbył się bieg z piłeczką, slalom i bieg z przeszkodami. Wystarczyło też czasu na swobodną zabawę na świeżym powietrzu. Wszystkie dzieci były zdrowo zmęczone i uśmiechnięte wracały do swoich przedszkoli. Może niedługo znów się spotkamy?
W zdrowym ciele, zdrowy duch - część 1 / Maj 2015
Gimnastyka, ważna sprawa! - Wiedzą to i nasze przedszkolaki. Cały tydzień dzielnie wymyślały i prezentowały ciekawe ćwiczenia gimnastyczne. Wiedzą, dlaczego ruch jest taki ważny dla naszego zdrowia. Chętnie skaczą, robią skłony i przysiady, jeżdżą na rowerkach! Dla nich to świetna zabawa!

Piramida żywieniowa. - Kolejnym tematem w tygodniu „W zdrowym ciele wesoły duch” było zdrowe jedzenie. Omówiliśmy piramidę żywieniową, wymieniając najbardziej zdrowe produkty. Na końcu piramidy znajdują się słodycze. Dzieci zgodnie stwierdziły, że nie przepadają za nimi ani małe ząbki ani brzuszki. Brawo!

W zdrowym ciele, zdrowy duch - część 2 / Kwiecień 2015
Witaminowy talerz. - Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki pojawiły się dziś na dziecięcych talerzykach w formie owocowo-warzywnych układanek. Zanim powstały te wspaniałe twarze, dzieci zajadały się marchewką i jabłuszkiem. Istniała obawa, że nie wystarczy produktów na pracę plastyczną

Quiz na wesoło - Podsumowaniem tygodnia „W zdrowym ciele wesoły duch” było spotkanie z Witaminową Wróżką, która przypomniała podstawowe zasady zdrowego trybu życia. Dzieci z łatwością odpowiadały na pytania dotyczące zdrowego jedzenia, uprawiania sportu, czy dbania o zdrowie. Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom za udział w konkursie. Wszyscy dobrze się bawiliśmy.Wycieczka do Straży Pożarnej / Maj 2015
5 maja dzieci z obu grup przedszkolnych odwiedziły strażaków. Dzieci były pod wrażeniem błyszczących hełmów, wielkich samochodów i wszystkich innych przyrządów, które na co dzień wspierają strażaków w ich ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Każde dziecko miało możliwość usiąść w samochodzie, zająć miejsce w łódce ratowniczej i zapoznać się z dyspozytornią. Wrażeń było co niemiara! Teraz prawie każdy chce zostać strażakiem.
Koncert umuzykalniający / Kwiecień 2015
30 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się kolejny koncert umuzykalniający w wykonaniu muzyków Filharmonii Koszalińskiej. Tym razem dzieci zostały oczarowane światem instrumentów perkusyjnych z całego świata. Wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością oczekują kolejnego muzycznego spotkania.Dzień ziemi - część 1 / Kwiecień 2015
22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W naszym przedszkolu odbyło się mnóstwo konkursów związanych z ochroną środowiska, segregacją śmieci. Przemaszerowaliśmy też barwnym korowodem wokół przedszkola. Były zagadki, piosenki i wiersze o przyrodzie, zabawy w języku angielskim i wystawa plenerowa w naszym ogrodzie.. Rodzice z dziećmi przygotowali piękne zabawki „ze śmieci”, które wzbudziły zachwyt wśród dzieci i dorosłych. Dziękuję wszystkim rodzicom za pomysłowość i wkład pracy.

Dzień ziemi - część 2 / Kwiecień 2015
Dzień ziemi - część 3 / Kwiecień 2015
Wizyta Pani farmaceutki / Kwiecień 2015
Pani Ula była, w czwartkowe przedpołudnie, naszym gościem w ramach akcji ciekawe zawody. Mama Dominiki opowiedziała i pokazała nam na czym polega trudny zawód farmaceuty. Dzieci miały możliwość zapoznać się między innymi ze składnikami kremu, a następnie obserwowały proces jego powstawania. Spotkanie było bardzo ciekawe i dzieci z zainteresowaniem śledziły każdy ruch naszego gościa.

Pani Urszulo, serdecznie dziękujemy za przybycie!


Dzień czekolady / Kwiecień 2015
Ten dzień lubi każde dziecko, szczególnie maluchy! Dzięki czekoladowej fontannie, udostępnionej przez jednego z rodziców, dzieci próbowały czekoladowych przysmaków. Dowiedziały się też z czego robi się czekoladę, jak nazywa się w języku angielskim i między ciasteczkami i owocami maczanymi w płynnym smakołyku, powtarzały nowe słówka. Szkoda, że ten dzień jest tylko raz w roku.


Szukanie jajek / Kwiecień 2015
W piątek 3.04. w przedszkolnym ogrodzie widziano Zająca Wielkanocnego. Dzieci podążyły jego śladem i znalazły wszystkie, ukryte przez niego w trawie i pod krzaczkami, jajka. Szczęśliwie, z koszem pełnym słodkich niespodzianek wróciliśmy do przedszkola.Poranne zabawy Biedronek i Wiewiórek / Kwiecień 2015
Codziennie dzieci mają okazję do swobodnych zabaw. Jedną z ulubionych jest tworzenie konstrukcji z klocków. Wyobraźnia dziecięca nie ma sobie równych! Budują domy, miasta, maszyny i co tylko przyjdzie im do głowy. Aż miło popatrzeć ile radości czerpią z tych zabaw.


Witamy wiosnę / Marzec 2015
Aby tradycji stało się zadość, pożegnaliśmy Panią Zimę, topiąc Marzannę w naszym ogrodzie. Czekamy z radością na nadejście Pani Wiosny, aby cieszyć się śpiewem ptaków, pięknem kwiatów i ciepłem słońca. Pani Zimo do zobaczenia za rok!Tydzień Irlandzki - Część 1 / Marzec 2015
Tydzień Irlandzki, cóż to był za tydzień! Wiele radości, śmiechów, angielskiej mowy, muzyki celtyckiej, nauka tańca irlandzkiego, szukanie złota w ogrodzie. Dzieci poznały również legendę o Świętym Patryku oraz symbole związane z tym świętem.
Tydzień Irlandzki - Część 2 / Marzec 2015
Wizyta w bibliotece dziecięcej / Marzec 2015
11.03.2015 r. dzieci odwiedziły Bibliotekę Dziecięcą w Kołobrzegu. Z ogromnym zainteresowaniem oglądały zbiory książek i słuchały opowiadania pani bibliotekarki na temat zasad zachowania oraz możliwości korzystania z biblioteki i wypożyczania książek. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę z serii Przygody Franklina. Dzieci mogły pooglądać dokładnie wybrane przez siebie książeczki. To była bardzo udana wyprawa!


Audycja umuzykalniająca - część 1 / Marzec 2015
W dniu 13.03.2015 w naszym przedszkolu odbyła się audycja umuzykalniająca dla dzieci pt. "Muzyczny cyrk Filipa" pod patronatem Filharmonii Koszalińskiej. Dziękujemy serdecznie za wspaniałą i ciekawą przygodę z muzyką.

Z utęsknieniem czekamy na kolejne spotkanie.

Audycja umuzykalniająca - część 2 / Marzec 2015
Audycja umuzykalniająca - część 3 / Marzec 2015
Grocery store / Marzec 2015
W tym tygodniu wspólnie z dziećmi pracowaliśmy nad projektem, w którym dzieci uczyły się kupować w sklepie, dokonywać wyboru, być uprzejmym w języku angielskim.Wizyta płetwonurka / Marzec 2015
Nasze przedszkole odwiedził płetwonurek. Dzieci mogły obejrzeć z bliska sprzęt niezbędny do nurkowania .Nasz gość bardzo ciekawie opowiadał o tym niezwykłym hobby. Wszystkie przedszkolaki były bardzo zaciekawione.
Me and my family / Luty 2015
English Time - Me and my Family! Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za udział w konkursie anglojęzycznym oraz udostępnienie fotografii z rodzinnych albumów.


Cała Polska czyta dzieciom / Luty 2015
Coraz więcej rodziców zgłasza się do czytania bajeczek naszym dzieciom. Ostatnio gościliśmy panią Martę – mamę Igorka, panią Olę – mamę Nikosia oraz pana Tomasza - tatę Kubusia. Dzieci słuchały z zainteresowaniem i dziecięcą ciekawością zarówno wiersz jak i opowiadań o słynnym żółwiu Franklinie. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy do tej pory poświęcili swój czas na spotkanie z dziecięcą literaturą i zapraszamy następnych! Czytajmy naszym dzieciom, bo warto zaszczepić w nich zamiłowanie do książek.
Jak to w kuchni było... - część 1 / Luty 2015
O tym mogły się przekonać dzieci z grupy I podczas wycieczki tematycznej, w dniu 17.02.2015 r., do restauracji MESA w Dźwirzynie. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu rodziców Jaśminki mogliśmy zwiedzić całą restaurację „od kuchni”. Dzieci poznały pracę kucharza, wyposażenie kuchni, sprawdziły czy w ogromnej zamrażarce naprawdę jest zimno. Z pomocą pana Macieja dzieci mogły przygotować zdrowy soczek, a pod czujnym okiem pana Sławka przygotowały owocowe babeczki, które później ze smakiem mogły zjeść. Miały też okazję spróbować jak smakują pierogi z nadzieniem owocowym. Wszystko to w ciepłej i przyjaznej atmosferze jaką zapewnili nam gospodarze.
Pani Ewo, Panie Macieju serdecznie dziękujemy!!
Jak to w kuchni było... - część 2 / Luty 2015
Cała Polska czyta dzieciom / Luty 2015
Jak się okazuje, piątkowe czytania mogą odbywać się również we środę. Przykładem tego jest pan Łukasz, który w ostatnią środę 04.02 przyszedł do przedszkola zaopatrzony w wielką księgę z wierszykami dla dzieci. Dzieci to lubią! Zapraszamy wszystkich rodziców do czytania!
Wizyta Kominiarza / Luty 2015
W cyklu spotkań z ciekawym gościem nasze przedszkole odwiedził dzisiaj Pan Kominiarz. Dzieci dowiedziały się na czym polega ten ciekawy zawód, co jest potrzebne do codziennej pracy kominiarza.


My się zimy nie boimy! - Część 1 / Luty 2015
Zima nareszcie zagościła w naszym przedszkolnym ogrodzie. Długo oczekiwany śnieg sprawił dzieciom ogromną radość. Nie obyło się bez bitwy na śnieżki i lepienia bałwana. Ruch na świeżym powietrzu to najlepszy sposób na zdrowie. Oby zima pozostała u nas jeszcze przez kilka dni. Mamy do zrobienia jeszcze kilka rzeźb śnieżnych.
My się zimy nie boimy! - Część 2 / Luty 2015
Bal karnawałowy / Styczeń 2015
Piątek 30.01.2015 r. był w naszym przedszkolu wyjątkowym dniem. Na jednym dywanie spotkali się królowe, lekarze, wróżki, czarownice i wiele innych postaci z bajek. Wszyscy razem świetnie się bawili tańcząc i śpiewając . Zabawa była iście karnawałowa!


Dzień babci i dziadka / Styczeń 2015
Pozdrawiamy Babcię, Dziadka. 22.01.2015 r. przedszkolaki z grupy I uczciły święto Babć
i Dziadków wspaniałym występem. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wierszyki
i tańczyły dla licznie przybyłych gości. Swoją miłość do Dziadków wnuczęta wyraziły także w języku angielskim, co zostało przyjęte gromkimi brawami. Na koniec były uściski, prezenty i słodki poczęstunek. Brawo Biedronki!


Wizyta Pani Doktor - Część 1 / Styczeń 2015
Zdrowie najważniejsze!
26.01.2015 r. gościliśmy w naszym przedszkolu mamę Wojtusia, która jest anestezjologiem. Pani Paula bardzo ciekawie opowiadała dzieciom o swojej pracy lekarza, wspominała o konieczności badań lekarskich, o tym jak ważne jest zdrowie.
Dzieci z przejęciem przymierzały czepki, maseczki, mogły obejrzeć stetoskop i inne przedmioty, którymi na co dzień posługuje się lekarz.
Dziękujemy serdecznie za wizytę i wspaniałą, pouczającą pogadankę.
Wizyta Pani Doktor - Część 2 / Styczeń 2015
Kolędowanie z rodzicami / Grudzień 2014
Merry Christmas Everyone !
Spotkanie rodziców i dzieci z grupy I odbyło się 16.XII. Przebojem tego spotkania była piosenka Marry Christmas Everyone - oczywiście w wersji angielskiej! Rodzice wraz z dziećmi śpiewali i tańczyli piosenkę o płatku śniegu, a następnie wykonali ozdobę świąteczną techniką origamii – nie powstydziłby się jej sam Japończyk! Kawa, herbata i pyszne ciasta były ukoronowaniem spotkania i wprowadziły wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Dziękujemy serdecznie za przybycie i do następnego spotkania!

Wizyta Mikołaja (1/2) / Grudzień 2014
HO, HO, HO!!! – usłyszały nasze dzieci w przedszkolu w piątkowy poranek i zaraz w drzwiach pojawił się sam Mikołaj. Przybył do nas uśmiechnięty jak zawsze i jak zawsze wyposażony w wielki worek pełen prezentów. Dzieci przywitały wyczekiwanego gościa piosenką i miały okazję usiąść na kolanach „Staruszka” . Każde dziecko dostało prezent, ale nie zapomnieliśmy też o Mikołaju – i on otrzymał słodki upominek oraz kartkę z podziękowaniem za przybycie. Do zobaczenia w przyszłym roku!!!
Wizyta Mikołaja (2/2) / Grudzień 2014
Wizyta Strażnika Granicznego / Listopad 2014
W czwartek 28.11 odwiedził nas przedstawiciel Straży Granicznej, który jest jednocześnie opiekunem i przewodnikiem psa tropiącego. Opowiadał o pracy funkcjonariuszy, a przede wszystkim o tym, jak ważną pracę wykonują w służbie granicznej specjalnie wyszkolone psy. Przestrzegał dzieci przed kontaktami z nieznajomymi zwierzętami i poinstruował jak należy się zachować w przypadku ataku psa. Będziemy ćwiczyć pozycję obronną z nadzieją, że nigdy nie będzie potrzeby jej wykorzystania. Dziękujemy za odwiedziny i życzymy dalszych sukcesów w tej trudnej pracy.
Zajęcia logopedyczne / Listopad 2014
Pani Xymena potrafi wciągnąć do zabawy! Wszyscy dzielnie ćwiczymy!!!

Święto pluszowego misia / Listopad 2014
„Miś ma uszy do targania, po to misiem jest, żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez”

Dzieci przyniosły swoje przytulanki – zrobił się całkiem niezły zbiór! Zarówno na zajęciach z języka angielskiego jak i po polsku wspominaliśmy dzieje Pluszowego Misia, skąd się wziął, jakie misie są najbardziej znane dzieciom, co misie lubią i gdzie mieszkają. Odśpiewaliśmy tradycyjne Sto lat i Happy Birthday. Niech ten pluszowy przyjaciel zostanie z nami jak najdłużej!Plac zabaw / Listopad 2014
W ramach spaceru chodzimy czasem na plac zabaw. Dzieci jak widać doskonale pokonują tor przeszkód!

Kto dorówna naszym Biedroneczkom?!


Halloween / Listopad 2014
Szalony dzień Halloween – wspaniała zabawa w towarzystwie hrabiego Draculi, czarownic i czarodziejek, wróżek, dyń i nietoperzy. Dzieci doskonale bawiły się w rytm skocznej muzyki. Były tańce, przemarsz po przedszkolu i znowu tańce. Dodatkową atrakcją był przegląd dyń zrobionych przez rodziców przy widocznym współudziale dzieci. Pomysłowość rodziców wzbudziła nasz zachwyt!


Spotkanie z Policjantem / Październik 2014
10 października odwiedziła nasze przedszkole pani Ania z Komisariatu Policji w Kołobrzegu. Opowiedziała o zasadach bezpiecznego poruszania się po ulicach, o konieczności zapinania pasów podczas jazdy samochodem i zakładaniu kasku podczas wypraw rowerowych. Zwracała szczególną uwagę na sygnalizację świetlną na przejściach dla pieszych i konieczność noszenia odblaskowych elementów podczas poruszania się po zmroku. Dzieci słuchały wszystkiego z ogromnym zainteresowaniem. Nie obeszło się też bez komentarzy typu – A mojego tatę złapała policja, bo za szybko jechał!
Na zakończenie spotkanie każde dziecko otrzymało od Pani Policjantki zawieszkę odblaskową, a przedszkolaki podziękowały za wszystko piękną laurką.
Bardzo dziękujemy za tę wizytę i na pewno w przyszłości zaprosimy jeszcze do nas Panią Anię.Spotkanie z Miłośnikiem Gołębi / Październik 2014
W ostatnim tygodniu października grupa Wiewiórki obchodziła „Tydzień Ptaków”. Oprócz wielu ciekawych zabaw, gier, prac plastycznych o tematyce ptaków nasze przedszkole odwiedził wielki Miłośnik Gołębi. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska i dotknąć gołębi. Dowiedziały się wszystkiego o tych niezwykłych ptakach, poznały ich zwyczaje, dietę itp.Wiyzta w aptece / Październik 2014
16 października małe Biedronki udały się z zapowiedzianą wizytą do „Apteki pod Lwem”. Pan Jacek pokazał dzieciom półki i szuflady pełne lekarstw, opowiedział im o pracy aptekarza oraz o tym kiedy należy brać lekarstwa i podkreślając, że nie wolno zażywać leków bez kontroli! Następnie dzieci przeszły do laboratorium, gdzie same ucierały składniki, odważały magiczny proszek i tworzyły kapsułkę witamin. Smaczna była!!! Przed wyjściem każde dziecko mogło doświadczyć jak to jest być aptekarzem i stać po drugiej stronie lady. Każde dziecko otrzymało pysznego lizaka, grupa dostała skarbonkę i naklejki. Na pożegnanie dzieci wręczyły laurkę w podziękowaniu za wizytę. Dziękujemy bardzo Panu Jackowi za serdeczne przyjęcie i ciekawe zajęcia.


Spacer do sklepu Sano / Październik 2014
W dniu 9 października 2014 r. dzieci z grupy I w ramach spaceru wybrały się z wizytą do pobliskiego sklepu „Sano”. Oglądaliśmy bacznie stoisko ze świeżymi warzywami i owocami. Dzieci bez problemów odgadywały nazwy pokazywanych przez panią ekspedientkę owoców i warzyw. Następnie dzieci przyglądały się surówkom i próbowały odgadnąć składniki. Po surowych warzywach i owocach przyszedł czas na mrożonki. Brrrr, jak tam było zimno! Uciekając przed zimnem lodówek, dotarliśmy do regałów, na których stały owoce i warzywa przetworzone i zamknięte w słoikach i puszkach. Dobrze, że dzieci lubią surowe warzywa i owoce, bo są smaczne i zdrowe.

Dziękujemy kierownictwu sklepu „Sano” przy ulicy Starynowskiej za możliwość odwiedzenia sklepu i oprowadzenie nas po stoiskach.

Sprzątanie świata w grupie Ladybirds / Październik 2014
Sprzątanie świata przebiegło zgodnie z planem! Posprzątaliśmy wszystkie pudełka, papiery i woreczki. Dzieci wiedzą, jak ważne jest czyste środowisko i jak segregować śmieci. Oby nie zapomnieli o tym kiedy będą starsi!


Rodzice czytają swoim pociechom / Październik 2014
Piątkowa akcja „Rodzice czytają swoim pociechom” to wspaniała sprawa nie tylko dla słuchających, ale też dla samych czytających. Dzieci z zainteresowaniem słuchają bajek ucząc się, że książka to najlepszy przyjaciel człowieka i skarbnica wiedzy.

Bardzo dziękujemy pani Oli i pani Agnieszce za to, że znalazły czas, aby poczytać swoim pociechom i ich kolegom. Zapraszamy kolejnych rodziców, mamy jeszcze dużo wolnych terminów

Dzień gotowanego warzywa / Wrzesień 2014
15 września został wybrany przez dzieci z grupy I „Biedronki” na dzień gotowanego warzywa. Wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola ulubione warzywa pod różnymi postaciami – gotowane, surowe, tarte i w całości. Czego tam nie było?: fasolka, cukinia, marchewka, kalafior, brokuły, ogórki, cebulka. Wszystkie smakowały wyśmienicie! Pojemniki opustoszały błyskawicznie! A mówi się, że dzieci nie lubią warzyw.Dzień przedszkolaka w grupie Ladybirds / Wrzesień 2014
Dzień Przedszkolaka, ach co to był za dzień!!!

Balony, słodycze, dobra zabawa! Dobrze jest być grupie, gdzie miło i wesoło spędzamy czas. Musimy jeszcze sporo się nauczyć, ale po to jesteśmy w przedszkolu.