ŻŁOBEK
I PRZEDSZKOLE
ANGLOJĘZYCZNE

Mały Poliglota

INTENSYWNA NAUKA JĘZYKA
ANGIELSKIEGO W FORMIE ZABAWY

2-3 GODZINY DZIENNIE

NOWY

OBIEKT MONITOROWANY
Zakończenie roku / Czerwiec 2017
30 czerwca (piątek) dzieci z grupy 5 latków odebrały dyplom za wspaniałą pracę w roku szkolnym 2016/17. Była to też okazja do pożegnania Blanki, z którą przez trzy lata spędzali czas na zabawie i nauce.

Wycieczka do straży pożarnej / Czerwiec 2017
W poniedziałek, 26 czerwca, wszystkie przedszkolaki, wraz z „Małymi Pszczółkami” wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu. Wyprawa okazała się bardzo ciekawa i pouczająca. Pojechaliśmy wynajętym busem, zaraz po śniadaniu. Najpierw odwiedziliśmy stanowisku, przy którym dyżuruje jeden ze strażaków, aby odbierać telefony alarmowe i przyjmować zgłoszenia. Następnie rozdzieliliśmy się i nasza grupa poszła do garażu. Oglądaliśmy tam pojazdy, których używają strażacy podczas swoich akcji, do jednego z aut mogliśmy wsiąść, byliśmy świadkami próbnego alarmu oraz mogliśmy przymierzyć hełm strażacki. Później udaliśmy się na piętro, gdzie znajduje się sala, w której zazwyczaj przyjmowane są grupy dzieci, odwiedzające komendę. Najpierw maluchy mogły przebrać się za strażaków, dotknąć gorących drzwi, za którymi szaleje pożoga (oczywiście nieprawdziwa), a potem rozsiąść się wygodnie w sali na wielkich poduchach i obejrzeć filmy na temat zagrożeń spowodowanych przez ognień, jak ich unikać i jak sobie radzić, kiedy się już pojawią. W momencie, kiedy oglądaliśmy film o tym, jak należy się ewakuować z zadymionego pomieszczenia, osoby, siedzące z tyłu sali, zauważyły, że w pokoju jest coraz więcej dymu. Nie pozostało nam nic innego, jak na czworakach, żeby uniknąć wdychania dymu, uciec z pomieszczenia. Oczywiście dym nie był groźny, został specjalnie puszczony, aby dzieci pokazały, jak należy uciec z zadymionego budynku. Wszystkie Pszczółeczki ewakuowały się spokojnie, bez paniki, wykazując się właściwą postawą wobec niebezpieczeństwa. Mamy wielką nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzimy naszych dzielnych strażaków, których serdecznie pozdrawiamy!

Park rozrywki / Czerwiec 2017
29 czerwca (czwartek) wszystkie wspaniałe przedszkolaki wyjechały do Parku Rozrywki „Pomerania” na wspólną zabawę z rodzicami. Atrakcji było sporo, dla każdego coś zabawnego! Pogoda dopisała, humory też. To było super zakończenie super roku szkolnego!

Olimpiada sportowa / Czerwiec 2017
„W zdrowym ciele, zdrowy duch!” - jak mówi znane przysłowie i zgodnie z tą mądrością, przedszkolaki postanowiły pokazać na co je stać i wzięły udział w Olimpiadzie Sportowej, zorganizowanej przez pana Łukasza w naszym ogrodzie przedszkolnym, w piątek 9 czerwca. Rywalizacja była zacięta, ale nie zostali wyłonieni zwycięzcy, ponieważ najważniejsza jest dobra zabawa, a nie wygrani i przegrani. Pogoda także nam dopisała, słońce pięknie świeciło, także nic, tylko biegać, ćwiczyć, skakać, jak śpiewał Pan Kleks w piosence „Z poradnika młodego zielarza”: „Biegać, skakać, latać pływać, w tańcu, w ruchu wypoczywać!”.

EKO Warsztaty / Czerwiec 2017
Ceramika / Czerwiec 2017
Dużymi krokami zbliżają się wakacje, dlatego pożegnaliśmy już na dwa miesiące Panią Agnieszkę, dzięki której nasza wyobraźnia przybiera różne kształty lepione z gliny. Tak, to już ostatnie zajęcia ceramiczne. Wykonaliśmy morskie zwierzaki, które wprowadzają nas trochę w letnią przygodę.

Przedstawienie teatralne / Maj 2017
Koncert umuzykalniający / Maj 2017
W czwartek, 11 maja, przedszkolaki z „Małego Poligloty” po raz kolejny gościły u siebie muzyków Filharmonii Koszalińskiej na koncercie umuzykalniającym. Tym razem słuchacze odbyli wraz z artystami muzyczną podróż do kilku dalekich krajów, m.in. Hiszpanii i Rosji przy pomocy magicznego kufra z pamiątkami z innych państw. Nasi goście opowiadali bardzo ciekawie o muzyce z różnych rejonów świata, grali popularne melodie z dalekich stron na flecie poprzecznym, klarnecie i klawikordzie, takie, jak np. aria torreadora z opery „Carmen” Bizeta, czyli słynne: „Zabiłem byka, cóż to dla mnie byk...”, które zapewne niejeden tatuś nuci podczas golenia. Z niecierpliwością czekamy na kolejny, czerwcowy, ostatni już w tym roku szkolnym, koncert.

Konkurs matematyczny / Maj 2017
Dzisiaj, 16 maja 2017, czwórka dzieci reprezentowała naszą grupę (Wiewiórki) na konkursie matematycznym - konstruowanie gier planszowych, w OPP. Organizatorem konkursu było Przedszkole Morska Kraina. Zabawa była wspaniała - dzieci spisały się na medal, a gra, którą stworzyli będzie nam długo służyć. Za rok znowu chętnie zmierzymy się w tym konkursie z innymi przedszkolakami.

Warsztaty taneczne / Maj 2017
W piątek, 12 maja, sala przedszkolna zamieniła się popołudniu w salę taneczną. Odbyły się tam warszaty taneczne. Tak pani Marta, wraz z rodzicami dzieci z grupy 5 latków, uczciła Międzynarodowy Dzień Tańca. Taniec łączy pokolenia! Zarówno dzieci jak i rodzice, a właściwie mamy dali z siebie wszystko! Pod czujnym okiem Pani Marty układy taneczne był doskonałe.

Spotkanie Wielkanocne / Kwiecień 2017
Jak co roku przed świętami wielkanocnymi w naszej grupie odbyło się spotkanie z rodzicami. Dzieci w świątecznie radosnym nastroju przedstawiły rodzicom przygotowane piosenki i odtańczyły świątecznego krakowiaka. Następnie po zabawach słownych – tworzenie rymów, zgadywanki, bingo po angielsku, rodzice i dzieci wzięli udział w wyścigach pisanek. Na koniec wszyscy usiedli do stolików i wykonali dekoracje na świąteczne stoły.

Koncert umuzykalniający / Kwiecień 2017
Comiesięczne spotkanie z muzyką w wykonaniu profesjonalnych muzyków zapewniło nam jak zawsze wspaniałą zabawę. Tym razem piosenki upewniały nas w przekonaniu, że aby zdrowym być potrzeba niewiele: uśmiech, zdrowe odżywiania i sport.

Zajęcia matematyczne / Kwiecień 2017
Matematyka, to świetna jest zabawa. Wiedzą o tym nasze przedszkolaki, które z ogromnym zaangażowaniem i radością biorą udział w zajęciach matematycznych. Dodawanie, odejmowanie, a nawet mnożenie to umiejętności, które posiadają i potrafią wykorzystać. Oby tak dalej!

Ceramika / Marzec 2017
Kolejne spotkanie z gliną i wspaniałą Panią Agnieszką zakończyło się wykonaniem wielu niepowtarzalnych zajączków i innych małych dzieł sztuki.

Zajęcia z prac plastycznych / Marzec 2017
Na początku marca dzieci z grupy 5-latków pracowały dzielnie nad wykonaniem pracy plastycznej na konkurs ogłoszony przez Przedszkole Miejskie nr 3 i Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu pod hasłem „Zabytki wokół nas”. Powstały wspaniałe prace!

Biblioteka / Luty 2017
28 lutego grupa „Wiewiórki” i „Biedronki” już kolejny raz udały się na wycieczkę do Biblioteki Dziecięcej w Kołobrzegu. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni .Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Panie przedszkolanki wypożyczyły kilka książeczek,  by móc je czytać  w przedszkolu. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka czytała historyjkę o samolubnej żabce, która przeszła cudowną przemianę i stała się życzliwa i miła dla innych zwierzątek. Potem, dzieci z przyjemnością wzięły się za kolorowanie wesołej żabki. Była również chwila, aby dzieci mogły pograć w piłkażyki i przejrzeć inne gry, bo biblioteka to nie tylko książeczki. Serdecznie dziękujemy paniom bibliotekarką za spotkanie.

Dzień dinozaura / Luty 2017
W piątek, 24.02 obchodziliśmy Dzień Dinozaura. W roli wykładowcy i eksperta wystąpił nasz kolega - Jonasz. Podzielił się z dziećmi swoją ogromną wiedzą na temat prehistorii. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem. Gratulacje dla Jonasza i jego rodziców !

Walentynki / Luty 2017
14 luty był dla przedszkolaków z Przedszkola Mały Poliglota, prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Wiewiórki, Biedronki, Małe Pszczółki oraz wszystkie panie, tego dnia ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkował dzień miłych wrażeń. Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się zrobionymi przez siebie papierowymi serduszkami i balonami. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę i słodki Walentynowy upominek. Na zakończenie serduszkowych zabaw odbyła się walentynkową dyskoteka. Walentynki w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do bardzo udanych.

Poczta / Luty 2017
Dnia 16 lutego 2017 roku,  grupy „Wiewiórki” i „Biedronki”, udały się  na wycieczkę do Poczty Głównej w Kołobrzegu. Celem wycieczki było poznanie zawodu listonosza, zwiedzanie od zaplecza pomieszczenia urzędu oraz w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy. Pani, która nas oprowadzała, urzędnik pocztowy, przybliżyła dzieciom znaczenie wyrazów takich jak: list, paczka, adresat. Podczas odwiedzin dzieci utrwaliły nawyk właściwego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, wizyta była również okazją do wysłania własnoręcznie wykonanych i zapakowanych do koperty kartek dla rodziców.  Bardzo dziękujemy pracownikom poczty, za miłą wizytę.

Dzień pizzy / Luty 2017
9 lutego został uznany za Światowy Dzień Pizzy. Nasze przedszkolaczki obchodziły ten dzień bardzo smacznie. Najpierw dzieci zostały zapoznane z historią pizzy jaki i również odbyliśmy krótką wycieczkę po Włoszech. Słuchaliśmy dziecięcych piosenek wykonanych w języku włoskim.  Następnie przedszkolaki pod czujnym okiem wychowawczyni uczestniczyły w robieniu pizzy. Gdy ciasto było już gotowe dzieci same skomponowały swoje mini pizze, które potem powędrowała do kuchni, aby się upiec. Zapach pizzy unosił się po całym przedszkolu i nie sposób było jej się oprzeć. A oto nasz przepis:

Składniki:
200 g mąki pszennej 
30 g drożdży 
ok. pół szkl. ciepłej wody 
2 łyżki stołowe oliwy z oliwek 
1 łyżeczka cukru 
szczypta soli plus ulubione dodatki Polecamy!

Malujemy co czujemy / Luty 2017
2 lutygo odbył się w naszym przedszkolu kollejny koncert umuzykalniający. Przeważały w nim utwory skomponowane przez Vivaldiego. Dzieci z grupy Wiewiórki postanowiły namalować to co czują, gdy słyszą muzykę. Prace, które powstały to dziecięce dzieła sztuki! Brawo Wiewiórki!

Bal / Styczeń 2017
W piątek, 27.01.2017 r., w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Zabawa była cudowna! Pani Marta zadbała, aby tańce nikomu się nie znudziły. A po muzycznych wygibasach odbył się przegląd strojów, niektórych naprawdę trudno było rozpoznać. Wspólny poczęstunek pozwolił nam ochłonąć i przygotować do dalszej zabawy. Było naprawdę suuuuper!!!

Dzień babci i dziadka / Styczeń 2017
Jak co roku, pod koniec stycznia gościliśmy w naszym przedszkou kochane babcie i kochanych dziadków. Grupa „Wiewiórek” przygotowała wzruszający program artystyczny. Niejedna babcia otarła łzy wzruszenia. Po tych emocjach babcie miały okazję pokazać się jako najlepsze „opowiadaczki” bajek, a dziadkowie robili papierowe samoloty. Było też wiele dobrej zabawy przy grze w bingo – dziadkowie przypomnieli sobie wiele angielskich słówek! Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem i wręczeniem babciom i dziadkom laurek, które własnoręcznie wykonały dzieci.

Ceramika / Styczeń 2017
20.01.2017 r. odbyły się pierwsze w nowym roku zajęcia z ceramiki. Tym razem Pani Agnieszka zaproponowała dzieciom wykonanie ślicznych aniołków. Dzieci gniotły i gniotły kawałki gliny, a po chwili na stolikach były już piękne aniołki. Zdolne są te nasze dzieci!

Koncert - perkusja solo / Grudzień 2016
Dnia 8 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowo głośnego gościa – perkusję. Tym razem nasi młodzi słuchacze mogli się przekonać, jak perkusja brzmi wraz z innymi instrumentami, lub sama. Muzycy zaprezentowali widowni najróżniejsze instrumenty perkusyjne i utwory zagrane przy ich pomocy. Szczególnie zaskoczyła wszystkich koncertowa wersja popularnej piosenki „Panie Janie”, zupełnie niepodobna do znanej nam i często przez nasze dzieci śpiewanej wersji. Totalnym zaskoczeniem okazał się także utwór muzyczny bez melodii, składający się z samego tylko rytmu, zagrany jedynie na instrumentach perkusyjnych, bardzo spodobał się „Wiewiórkom”, które zaraz zaczęły przy nim tańczyć. Nie możemy się już doczekać kolejnego koncertu umuzykalniającego, który będzie miał miejsce już w styczniu.

Przedstawienie teatralne / Grudzień 2016
Dnia 16.12.2016 dzieci z grupy „Wiewiórki” zaprosiły przedszkolaków z grup „Małe Pszczółki” oraz „Biedronki” na przedstawienie teatralne w języku angielskim pt: The Trouble Dragon”. Na scenie występowały wróżki, księżniczki, czarodzieje, rycerze i oczywiście smoki. Dzieci z zapartym tchem śledziły wydarzenia, obserwowały tańczące wróżki oraz ryczące smoki. Dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami oraz szerokimi uśmiechami. Być może już niedługo nadarzy się kolejna okazja, żeby obejrzeć takie wydarzenie.

Mikołajki - Cz.2 / Grudzień 2016
Mikołajki - Cz.1 / Grudzień 2016
Był wtorkowy poranek, gdy na korytarzu dało się słyszeć dzwonki. Tak, to Mikołaj odwiedził nasze przedszkole. Z wielkim workiem pełnym prezentów wszedł do sali, w której zebrały się wszystkie przedszkolaki. Rozpoczęła się wspaniała zabawa. Dzieci pięknie zaśpiewały piosenki dla naszego Gościa, zaprosiły Go do tańca. Na koniec zabawy Mikołaj rozdał przywiezione ze sobą prezenty. Radość była wielka. Dziękujemy Mikołaju i czekamy na Ciebie!

Wycieczka do Karmelowa / Listopad 2016
W środę 26 października 2016 dzieci z grup „Wiewiórki” i „Biedronki” brały udział w warsztatach w Karmelowie - Manufakturze Słodyczy. Dzieci przyglądały się w jaki sposób, przy użyciu naturalnych składników powstają kolorowe cukierki i lizaki przeróżnych kształtów wykonane w tradycyjny ręczny sposób. Każdy zrobił też dla siebie kolorowy i bardzo słodki upominek, czyli lizaka.

Dzień misia / Listopad 2016
„Mieszkam w lesie, lubię miodek i jagódki też! Czasem wychodzę nad wodę, nie kuję jak jeż!” - zwierzę opisane w tym wierszyku, to oczywiście niedźwiadek, a tak się składa, że właśnie 25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu dzień pluszowego misia. Przybyło do nas mnóstwo gości, wszyscy pluszowi, misie małe i duże, białe i brązowe. Wszystkie razem się bawiły oraz śpiewały piosenki. Mamy wielką nadzieję, że za rok odwiedzą nas znowu, ponieważ, jak śpiewał miś Uszatek: „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci!”

Muzeum / Październik 2016
Halloween / Październik 2016
W dniu 28 października nasze przedszkole nawiedziły duchy, wampiry, upiory i inne stwory prosto z koszmarów. Przez ten jeden dzień cały budynek był w ich władaniu. Nie można było się przed nimi ukryć. Tańczyły, śpiewały, bawiły się zabawkami naszych przedszkolaków, wszystkich straszyły i trzeba było dawać im słodycze, inaczej groziły psikusami. Na szczęście kiedy się je nakarmiło, uspokoiły się i postanowiły powrócić do swoich nawiedzonych domów, gdziekolwiek one są, ale na odchodnym zagroziły, że za rok odwiedzą nas ponownie, lepiej, aby przedszkole było na to przygotowane.

Zdjęcia z biblioteki / Pażdziernik 2016
Mimo chłodnego wiatru, który wiał dziś od rana, dzielne przedszkolaki ruszyły na podbój biblioteki. Spotkanie z książką jak zawsze było bardzo interesujące. Dzieci wysłuchały opowiadania o poszukiwaniu skarbu przez dzielnego kocura, same mogły pokolorować bohatera opowiadania i narysować własną mapę skarbu. Do tego Panie Bibliotekarki przygotowały zajęcia ruchowe z muzyką oraz dały dzieciom możliwość samodzielnego wybrania interesującej książeczki. Zabawa była super! Najważniejsze, że dzieci lubią książki, lubią, gdy czytają je dorośli i już niedługo same będą mogły je czytać.

Kup pan szczotkę / Pażdziernik 2016
Rodzice i dzieci z grupy 5-latków wzięli udział w akcji charytatywnej „Kup pan szczotkę” Zebrane, do końca października szczoteczki i pasty do zębów przekazane zostaną do ośrotków misyjnych w Afryce i rozdane dzieciom w czasie spotkać z dentystami. Dziękujemy serdecznie za udział i wsparcie!

Dni austriackie / Pażdziernik 2016
Kolejny tydzień narodowy za nami. W październiku omawialiśmy Austrię. Dzieci poznały symbole narodowe tego niewielkiego, ale bardzo urokliwego państwa. Na zdjęciach i ilustracjach oglądaliśmy alpejskie krajobrazy, słuchaliśmy utworów Mozarta i Straussa, próbowaliśmy też smacznej potrawy – Kaiserscharrn. Zatańczyliśmy walca wiedeńskiego, a w czasie gimnastyki trenowaliśmy do zjazdów narciarskich w pięknych Alpach.

Ceramika / Pażdziernik 2016
Hurra! Zaczęły się zajęcia ceramiczne. Tym razem lepiliśmy zwierzątka egzotyczne. Pani Agnieszka pokazała nam od czego zacząć, a potem już sami wiedzieliśmy co robić. Tak oto powstały: lwy, tygryski, strusie, żyrafy, słonie, żółwie i wiele innych wspaniałych zwierzątek. Zabawa była wspaniała!

Wycieczka do Sano / Pażdziernik 2016
11 października 2016 r. szukając śladów owoców i warzyw dotarliśmy do sklepu SANO, gdzie na regałach, w chłodniach i na półkach odkrywaliśmy najróżniejsze owoce i warzywa, surowe i przetworzone. Nie można było zliczyć soków, dżemów, przecierów, sałatek i innych przetworów, w których znaleźliśmy warzywa i owoce. Przypomnieliśmy sobie też zasady zachowania w sklepie. Wyprawa była bardzo udana.

Koncert / Pażdziernik 2016
Październikowym tematem koncertu muzycznego w naszym przedszkolu, był „Pan Hałasiński”. Muzycy, grający na skrzypach, altówce oraz gitarze, podczas spotkania, przekazywali dzieciom wiedzę z zakresu szkodliwości hałasu dla zdrowia człowieka. Dzieci nie tylko mogły posłuchać dźwięków gitary, altówki czy skrzypiec, ale także wziąć udział w krótkim przedstawieniu. W jego trakcie, został w sposób bardzo obrazowy, przedstawiony sposób tworzenia instrumentów. Nasze przedszkolaki bardzo dobrze czuły się w roli aktorów m.in. wiewiórki i bobra. Koncert oraz pokaz zaliczamy do bardzo udanych i pouczających.

Dzień nauczyciela / Pażdziernik 2016
14 października 2016 roku to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu dzieci z grupy „Wiewiórki” i „Biedronki” zaprosiły gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zaprezentowały się najlepiej jak umiały. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek oraz tańca. Nawet „Małe Pszczólki” odważyły się na spontaniczny występ i zaprezentowały piosenkę o „Gruszce i jabłuszku”.Na zakończenie każdy zaproszony gość dostał mały upominek, a przedszkolaki serdeczne podziękowania i brawa za wspaniały występ.

Nasz układ słoneczny / Wrzesień 2016
W tym tygodniu zajęcia języka angielskiego odbywały się pod hasłem: Nasz Układ Słoneczny. Dzieci poznawały planety i obiekty w kosmosie razem z bohaterami historyjki obrazkowej. W środę zbudowały rakietę i poleciały w kosmos, zabawa była wspaniała!o podróżowania po świecie oraz nauki języków obcych.


Dzień języków obcych / Wrzesień 2016
W naszym przedszkolnym ogrodzie dnia 30 września 2016 odbyły się rozgrywki sportowe z okazji Europejskich Dni Języków Obcych. Jak co rok , dzieci zaskoczyły nas swoim zaangażowaniem oraz wiedzą na temat krajów europejskich . W tym roku wyruszyliśmy w podróż pociągiem do różnych krajów gdzie dzieci brały czynny udział w tradycyjnych dyscyplinach sportowych dla danego kraju , tj. w Wielkiej Brytanii-krykiet, w Niemczech- piłka nożna, w Francji- la petonque, w Estonii- przeciąganie liny. Największą radość dzieciom sprawiły zawody nauczyciele kontra dzieci, oczywiście dzieci były najlepsze. Uczestnicy doskonale poradziły sobie nie tylko fizycznie ale również umysłowo. Dzieci śpiewały, mówiły rymowanki w różnych językach oraz rozpoznały flagi państw wzorowo. Zachęcamy do podróżowania po świecie oraz nauki języków obcych.
Sprzątanie świata / Wrzesień 2016
W piątek 30 września, wszystkie przedszkolaki wzięły udział w akcji „Sprzątanie świata”. Całą akcję zaczęliśmy od pogadanek na temat właściwej segregacji śmieci, sposobów zmniejszenie ilości odpadów. Dzieci wykonały prace plastyczne „Bądź Eko”, a w południe posprzątaliśmy nasz przedszkolny ogród, który wcześniej ktoś zamienił w śmietnisko. Wszystkie dzieci zdały egzamin z segregacji, a ogród znów stał się miejscem do wspólnych zabaw. Dzieci wiedzą, że o porządek w świecie trzeba dbać każdego dnia!


Miasto / Wrzesień 2016
20 września dwie grupy przedszkolaków ruszyły w „miasto”. Autobusem miejskim nr 4 dojechaliśmy do skrzyżowania przy ulicy Grochowskiej, aby sprawdzić w praktyce naszą wiedzę na temat bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Wszystkie przedszkolaki zdały test na „6”! Doskonale poradziły sobie w ulicznym zgiełku, wiedzały w którą stronę należy się obejrzeć, aby bezpiecznie przejść przez ulicę, wiedziały jakie światła pozwlają wejść na przejście, zwartą grupą poruszały się po chodnikach. Udało nam się też zajrzeć do dyżurki Komendy Policji. Już niedługo pojedziemy zwiedzić cały budynek. Więc do następnej wycieczki!Tydzień litewski / Wrzesień 2016
We wrześniu, w ramach Tygodni Narodowych poznawaliśmy naszych wschodnich sąsiadów – Litwę. Dzieci poznały symbole narodowe, dowiedziały się o historycznych związkach naszych krajów, o ważnych postaciach takich jak król Władysław Jagiełło czy Adam Mickiewicz, liepiły z plasteliny kołduny i formowały cepeliny. Tańczyły przy dźwiękach muzyki i rozwiązywały zagadki na temat Litwy.Koncert instrumentów dętych / Wrzesień 2016
W dniu 8 września 2016 roku zawitała do naszego przedszkola muzyka! W sali „Małych Pszczółek” odbył się pierwszy z serii koncertów umuzykalniających, specjalnie dla naszych dzieci wystąpili muzycy z filharmonii koszalińskiej. Zaprezentowali przedszkolakom instrumenty dęte: róg, puzon oraz trąbkę. Mogliśmy usłyszeć w ich wykonaniu m. in. „Marsz Imperialny” z „Gwiezdnych Wojen”, piosenkę zespołu Fasolki „Zuzia, lalka nieduża”, znany przebój Franka Sinatry „Something Stupid” i inne utwory. Wszyscy słuchacza doskonale się bawili, tańczyli i śpiewali. Z niecierpliwością czekamy na następny koncert, który odbędzie się już za miesiąc. Ciekawe, jakie instrumenty poznamy tym razem?
WYCIECZKA DO PARKU NADMORSKIEGO / Wrzesień 2016
Dnia 13 września 2016 dwie grupy „Biedronki” i „Wiewiórki” wzięły udział w wycieczce do Parku Nadmorskiego przy Jedności Narodowej w Kołobrzegu. Podróż w obie strony odbyła się miejską komunikacją, co sprawiło dzieciom wielką radość. Można było przy okazji zwiedzić znane i nieznane dzieciom miejsca w Kołobrzegu. W parku, przy pięknej pogodzie, dzieci najpierw poznały historię parkę, potem podziwiały otaczającą przyrodę, nie omieszkując zadawać swoim paniom wielu istotnych pytań. Zbierając liście i żołędzie poddaliśmy się spontanicznej zabawie, dzieci bawiły się podrzucając różnobarwne liście dębów i klonów, patrzyły jak liście wirują w powietrzu, to znów unosił je delikatny podmuch wiatru po czym powoli opadały na ziemię. Z oddali udało nam się dostrzec zwinną wiewiórkę, była jednak tak szybka, że tylko jej rudobrązowy ogon mignął nam przed oczami. Była również okazja do grzybobrania. Specjalne „papierowe grzybki” wyrosły na okolicznej polanie i dzieci miały za zadanie pozbierać tylko te jadalne, omijając małe muchomorki. Piknikowanie na świeżym powietrzu, także było w planach wycieczki i to też udało się nam zrealizować, nad stawkiem, oglądając pływające tam kaczuszki. Najbardziej wyczekiwanym przez dzieci punktem leśnej wyprawy, była jednak wizyta w lodziarni. Tam mogliśmy odpocząć nieco po wspólnych zabawach i przede wszystkim zjeść przepyszne lody.
Rodzice czytają dzieciom / Wrzesień 2016
Czytanie książeczek dzieciom to wspaniała okazja do spędzania przez dorosłych czasu w sali przedszkolnej. O tym, ile przyjemności czerpią z tego wszystkie dzieci, przekonało się już kilkoro rodziców dzieci z grupy „Wiewiórki”. Rodzice z ogromnym zaangażowaniem przedstawiali znane i nieznane utwory Marii Konopnickiej czy śmieszne bajki w wersji angielskiej. Zapraszamy kolejnych rodziców do tej bardzo szczytnej akcji!