ŻŁOBEK
I PRZEDSZKOLE
ANGLOJĘZYCZNE

Mały Poliglota

INTENSYWNA NAUKA JĘZYKA
ANGIELSKIEGO W FORMIE ZABAWY

2-3 GODZINY DZIENNIE

NOWY

OBIEKT MONITOROWANY
Pożegnanie Absolwentów Przedszkola / Lipiec 2015
Grupa Wiewiórki przygotowała piękne przedstawienie pożegnalne. Dzieci w języku angielskim odegrały bajkę „Królewna Śnieżka”. W języku polskim przedszkolaki podziękowały wierszykami i piosenkami wszystkim pracownikom przedszkola. Na koniec dzieci „ciuchcią” pojechały na lody oraz na wycieczkę do Oceanarium.
Przegląd piosenki / Czerwiec 2015
W naszym przedszkolu odbył się przegląd piosenki polsko - angielsko -niemieckej. Dzieci z grupy Biedronek i Wiewiórek zaprezentowały piosenki w trzech językach. Starszaki zaskoczyły na koniec wszystkich muzyczną niespodzianką – piosenką w języku francuskim. Wszystkie przedszkolaki świetnie się bawiły.
Gry i zabawy podwórkowe / Czerwiec 2015
W ramach zajęć rozwijających kreatywność i logiczne myślenie przedszkolaki wzięły udział w zabawach , gdzie główną rolę odgrywał sznurek. Dzieci miały za zadanie wymyśleć różne kształty a następnie zaprezentować je za pomocą sznurka. Na koniec przedszkolaki wymyślały różne zabawy z wykorzystaniem linki. Ciekawe pomysły i świetny humor dopisywał wszystkim.Dzień dziecka / Czerwiec 2015
W grupie Wiewiórek z okazji Dnia Dziecka rodzice przygotowali dla swoich pociech przedstawienie pt: „Czerwony Kapturek”. Aktorzy zaprezentowali piękne stroje i niesamowity kunszt aktorski. Dzieci były zaskoczone i bardzo szczęśliwe.Dzień mamy i taty / Maj 2015
Z okazji Dnia Mamy i Taty grupa Wiewiórki przygotowała program artystyczny w języku polskim i angielskim. Dzieci z wielkim przejęciem wyrecytowały przygotowane wierszyki oraz zaśpiewały piosenki. Na koniec przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców do wspólnego tańca.

Koncert / Maj 2015
W piątek w naszym przedszkolu odbył się koncert umuzykalniający w wykonaniu muzyków z Filharmonii Koszalińskiej. Tym razem dzieci zostały zabrane do krainy dziecięcych przebojów tj. „Ogórek”; „Puszek okruszek” i wielu innych .Przedszkolaki łącznie z paniami chętnie śpiewały i uczestniczyły w muzycznej przygodzie.
Spacer edukacyjny / Maj 2015
Grupa Wiewiórki w ramach realizacji tygodnia promującego zdrowy i aktywny tryb życia wybrały się na spacer edukacyjny do Szkoły Podstawowej nr. 6 w Kołobrzegu. Dzieci obejrzały z bliska różne boiska sportowe oraz z chęcią skorzystały z bieżni. Wszystkie przedszkolaki tryskały uśmiechem i energią.W zdrowym ciele, zdrowy duch - część 1 / Maj 2015
Gimnastyka, ważna sprawa! - Wiedzą to i nasze przedszkolaki. Cały tydzień dzielnie wymyślały i prezentowały ciekawe ćwiczenia gimnastyczne. Wiedzą, dlaczego ruch jest taki ważny dla naszego zdrowia. Chętnie skaczą, robią skłony i przysiady, jeżdżą na rowerkach! Dla nich to świetna zabawa!

Piramida żywieniowa. - Kolejnym tematem w tygodniu „W zdrowym ciele wesoły duch” było zdrowe jedzenie. Omówiliśmy piramidę żywieniową, wymieniając najbardziej zdrowe produkty. Na końcu piramidy znajdują się słodycze. Dzieci zgodnie stwierdziły, że nie przepadają za nimi ani małe ząbki ani brzuszki. Brawo!

W zdrowym ciele, zdrowy duch - część 2 / Kwiecień 2015
Witaminowy talerz - Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki pojawiły się dziś na dziecięcych talerzykach w formie owocowo-warzywnych układanek. Zanim powstały te wspaniałe twarze, dzieci zajadały się marchewką i jabłuszkiem. Istniała obawa, że nie wystarczy produktów na pracę plastyczną

Quiz na wesoło - Podsumowaniem tygodnia „W zdrowym ciele wesoły duch” było spotkanie z Witaminową Wróżką, która przypomniała podstawowe zasady zdrowego trybu życia. Dzieci z łatwością odpowiadały na pytania dotyczące zdrowego jedzenia, uprawiania sportu, czy dbania o zdrowie. Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom za udział w konkursie. Wszyscy dobrze się bawiliśmy.
Wycieczka do Straży Pożarnej / Maj 2015
5 maja dzieci z obu grup przedszkolnych odwiedziły strażaków. Dzieci były pod wrażeniem błyszczących hełmów, wielkich samochodów i wszystkich innych przyrządów, które na co dzień wspierają strażaków w ich ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Każde dziecko miało możliwość usiąść w samochodzie, zająć miejsce w łódce ratowniczej i zapoznać się z dyspozytornią. Wrażeń było co niemiara! Teraz prawie każdy chce zostać strażakiem.
Koncert umuzykalniający / Kwiecień 2015
30 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się kolejny koncert umuzykalniający w wykonaniu muzyków Filharmonii Koszalińskiej. Tym razem dzieci zostały oczarowane światem instrumentów perkusyjnych z całego świata. Wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością oczekują kolejnego muzycznego spotkania.Dzień ziemi - część 1 / Kwiecień 2015
22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W naszym przedszkolu odbyło się mnóstwo konkursów związanych z ochroną środowiska, segregacją śmieci. Przemaszerowaliśmy też barwnym korowodem wokół przedszkola. Były zagadki, piosenki i wiersze o przyrodzie, zabawy w języku angielskim i wystawa plenerowa w naszym ogrodzie.. Rodzice z dziećmi przygotowali piękne zabawki „ze śmieci”, które wzbudziły zachwyt wśród dzieci i dorosłych. Dziękuję wszystkim rodzicom za pomysłowość i wkład pracy.

Dzień ziemi - część 2 / Kwiecień 2015
Dzień ziemi - część 3 / Kwiecień 2015
Wizyta Pani farmaceutki / Kwiecień 2015
Pani Ula była, w czwartkowe przedpołudnie, naszym gościem w ramach akcji ciekawe zawody. Mama Dominiki opowiedziała i pokazała nam na czym polega trudny zawód farmaceuty. Dzieci miały możliwość zapoznać się między innymi ze składnikami kremu, a następnie obserwowały proces jego powstawania. Spotkanie było bardzo ciekawe i dzieci z zainteresowaniem śledziły każdy ruch naszego gościa.

Pani Urszulo, serdecznie dziękujemy za przybycie!


Spotkanie z panią dietetyk / Kwiecień 2015
Grupa Wiewiórki odwiedziła Panią Dietetyk. Przedszkolaki zapoznały się z tajnikami tego ciekawego zawodu. Każde dziecko zostało zmierzone oraz zważone . Dzieci utrwaliły zasady zdrowego odżywiania się.


Poranne zabawy Biedronek i Wiewiórek / Kwiecień 2015
Codziennie dzieci mają okazję do swobodnych zabaw. Jedną z ulubionych jest tworzenie konstrukcji z klocków. Wyobraźnia dziecięca nie ma sobie równych! Budują domy, miasta, maszyny i co tylko przyjdzie im do głowy. Aż miło popatrzeć ile radości czerpią z tych zabaw.


Zajęcia otwarte z języka niemieckiego / Marzec 2015
31 marca dzieci z grupy Wiewiórki zaprezentowały swoim rodzicom czego nauczyły się na zajęciach z języka niemieckiego. Było liczenie, wskazywanie kolorów i części ciała, piosenki i wierszyki. Drache Marco – był bardzo zadowolony, że dzieci tak sprawnie opanowały nazwy dni tygodnia i pór roku. Tak trzymać – rośniecie na prawdziwych poliglotów!


z
Witamy wiosnę / Marzec 2015
Aby tradycji stało się zadość, pożegnaliśmy Panią Zimę, topiąc Marzannę w naszym ogrodzie. Czekamy z radością na nadejście Pani Wiosny, aby cieszyć się śpiewem ptaków, pięknem kwiatów i ciepłem słońca. Pani Zimo do zobaczenia za rok!Tydzień Irlandzki - Część 1 / Marzec 2015
Tydzień Irlandzki, cóż to był za tydzień! Wiele radości, śmiechów, angielskiej mowy, muzyki celtyckiej, nauka tańca irlandzkiego, szukanie złota w ogrodzie. Dzieci poznały również legendę o Świętym Patryku oraz symbole związane z tym świętem.
Tydzień Irlandzki - Część 2 / Marzec 2015
My favourite song / Marzec 2015
25 marca 2015r. odbył się Przegląd Piosenki Angielskiej zorganizowany przez Prywatne Przedszkole "Morska Kraina". Dzieci z grupy Squirrels dziękują za zaproszenie i miłą zabawę.


Audycja umuzykalniająca - część 1 / Marzec 2015
W dniu 13.03.2015 w naszym przedszkolu odbyła się audycja umuzykalniająca dla dzieci pt. "Muzyczny cyrk Filipa" pod patronatem Filharmonii Koszalińskiej. Dziękujemy serdecznie za wspaniałą i ciekawą przygodę z muzyką.

Z utęsknieniem czekamy na kolejne spotkanie.

Audycja umuzykalniająca - część 2 / Marzec 2015
Audycja umuzykalniająca - część 3 / Marzec 2015
Zwiedzanie poczty / Marzec 2015
Grupa Wiewiórek odwiedziła Pocztę Główną w Kołobrzegu. Dzieci miały okazję zwiedzić pocztę „od kuchni”. Przedszkolaki zapoznały się z pracą pracownika poczty. Segregowały listy, pomagały listonoszowi pakować torbę. Wycieczka była bardzo ciekawa i wywołała dużo pozytywnych emocji.
Wizyta płetwonurka / Marzec 2015
Nasze przedszkole odwiedził płetwonurek. Dzieci mogły obejrzeć z bliska sprzęt niezbędny do nurkowania .Nasz gość bardzo ciekawie opowiadał o tym niezwykłym hobby. Wszystkie przedszkolaki były bardzo zaciekawione.
Hodowla roślin / Marzec 2015
Grupa Wiewiórek założyła pierwszą w tym roku hodowlę rośli. Dzieci zasadziły koper, fasolę oraz owies. Dowiedziały się przy tym co jest niezbędne dla wzrostu roślin oraz co jest potrzebne do ich pielęgnacji.


Zajęcia z Drache Marco / Luty 2015
Raz w tygodniu w grupie Wiewiórek odbywają się zajęcia z języka niemieckiego. Dzieci , przy pomocy swojego niemieckiego znajomego Drache Marco, poznają obyczaje, kulturę i oczywiście podstawy języka naszych sąsiadów. W radosnej atmosferze dzieci liczą, śpiewają, rozpoznają kolory i świetnie przy tym się bawią.Wizyta Kominiarza / Luty 2015
W cyklu spotkań z ciekawym gościem nasze przedszkole odwiedził dzisiaj Pan Kominiarz. Dzieci dowiedziały się na czym polega ten ciekawy zawód, co jest potrzebne do codziennej pracy kominiarza.


My się zimy nie boimy! - Część 1 / Luty 2015
Zima nareszcie zagościła w naszym przedszkolnym ogrodzie. Długo oczekiwany śnieg sprawił dzieciom ogromną radość. Nie obyło się bez bitwy na śnieżki i lepienia bałwana. Ruch na świeżym powietrzu to najlepszy sposób na zdrowie. Oby zima pozostała u nas jeszcze przez kilka dni. Mamy do zrobienia jeszcze kilka rzeźb śnieżnych.
My się zimy nie boimy! - Część 2 / Luty 2015
Bal karnawałowy / Styczeń 2015
Piątek 30.01.2015 r. był w naszym przedszkolu wyjątkowym dniem. Na jednym dywanie spotkali się królowe, lekarze, wróżki, czarownice i wiele innych postaci z bajek. Wszyscy razem świetnie się bawili tańcząc i śpiewając . Zabawa była iście karnawałowa!


Wizyta Pani Doktor - Część 1 / Styczeń 2015
Zdrowie najważniejsze!
26.01.2015 r. gościliśmy w naszym przedszkolu mamę Wojtusia, która jest anestezjologiem. Pani Paula bardzo ciekawie opowiadała dzieciom o swojej pracy lekarza, wspominała o konieczności badań lekarskich, o tym jak ważne jest zdrowie.
Dzieci z przejęciem przymierzały czepki, maseczki, mogły obejrzeć stetoskop i inne przedmioty, którymi na co dzień posługuje się lekarz.
Dziękujemy serdecznie za wizytę i wspaniałą, pouczającą pogadankę.
Wizyta Pani Doktor - Część 2 / Styczeń 2015
Wycieczka do piekarni / Styczeń 2015
Grupa Wiewiórek odwiedziła piekarnię. Dzieci zapoznały się z pracą piekarza i cukiernika. Poznały różne rodzaje mąki , ziaren z których wyrabiany jest chleb. Na koniec każdy przedszkolak dostał słodką niespodziankę prosto z pieca.
Dzień babci i dziadka - Część 1 / Styczeń 2015
Z okazji Dnia Babci i Dziadka grupa Wiewiórek przygotowała przedstawienie w języku polskim i angielskim. Dzieci pięknie wyrecytowały wierszyki i zaśpiewały piosenkę o babci
i dziadku. W języku angielskim zaprezentowały teatrzyk o zwierzątkach. Wszystkie babcie
i dziadkowie byli bardzo dumni ze swoich wnucząt.
Dzień babci i dziadka - Część 2 / Styczeń 2015
Spotkanie wigilijne / Grudzień 2014
15 grudnia w grupie Wiewiórek odbyło się spotkanie wigilijne. Dzieci razem z rodzicami wspólnie śpiewały piękne i nastrojowe kolędy zarówno w języku polskim jak i angielskim. Następnie z pomocą wszystkich powstał najdłuższy łańcuch choinkowy. Upieczone przez rodziców pyszne pierniczki i ciasteczka przywołały rodzinną i ciepłą atmosferę spotkania.

Wizyta Mikołaja / Grudzień 2014
Długo wyczekiwany Św. Mikołaj odwiedził nasze przedszkole . Jak co roku Gwiazdor zrobił na dzieciach ogromne wrażenie. Pomimo dużych emocji przedszkolaki zaśpiewały piosenki i wierszyki przygotowane specjalnie dla wyjątkowego gościa. Na koniec dla wszystkich grzecznych dzieci (a tylko takie są w naszym przedszkolu) Św. Mikołaj rozdał prezenty.
Wizyta Strażnika Granicznego / Listopad 2014
Nasze przedszkole odwiedził pracownik Straży Granicznej ze swoim pomocnikiem- psem. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się Straż Graniczna, miały okazję przymierzyć kamizelkę kuloodporną oraz hełm.
Święto pluszowego misia / Listopad 2014
25 listopada nasze przedszkole dołączyło do uroczystych obchodów Międzynarodowego Dnia Misia. Każde dziecko przyniosło swojego ulubionego pluszaka. Były tańce, wspólne zabawy oraz „Misiowy pochód” z własnoręcznie wykonanymi chorągiewkami.


Piątkowe czytanki / Listopad 2014
Kanapeczki / Listopad 2014
Grupa Wiewiórki z okazji „Zdrowego tygodnia” samodzielnie przygotowywała kanapeczki. Każde dziecko przyniosło z domu zdrowe produkty, z których powstały piękne i smaczne przekąski . Dzieci były z siebie bardzo dumne.


Dzień wszystkich świętych / Listopad 2014
30 października starszaki odwiedziły cmentarz. Przedszkolaki utrwaliły sobie zasady kulturalnego zachowania w miejscu publicznym. Wspólnie z wychowawczyniami zapaliły znicze na grobach.Halloween 1/2 / Listopad 2014
31 października w grupie Wiewiórek przedszkolaki zamieniły się w „Halloweenowe straszydła”. Rodzice stanęli na wysokości - zadania były nietoperze, pająki, czarownice, lalki Monster High i wiele innych strasznych stworów.

Halloween 2/2 / Październik 2014
Zajęcia rozwijające język angielski / Październik 2014
Grupa Wiewiórki od października realizuje program koła teatralnego „The Mask” w języku angielskim.Spotkanie z Policjantem / Październik 2014
10 października nasze przedszkole odwiedziła Pani Policjant. Dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Przedszkolaki zadawały bardzo dużo pytań, na które nasz gość dzielnie odpowiadał.Spotkanie z Miłośnikiem Gołębi / Październik 2014
W ostatnim tygodniu października grupa Wiewiórki obchodziła „Tydzień Ptaków”. Oprócz wielu ciekawych zabaw, gier, prac plastycznych o tematyce ptaków nasze przedszkole odwiedził wielki Miłośnik Gołębi. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska i dotknąć gołębi. Dowiedziały się wszystkiego o tych niezwykłych ptakach, poznały ich zwyczaje, dietę itp.Zajęcia taneczne / Październik 2014
Grupa Wiewiórki w każdy czwartek dzielnie tańczy na zajęciach tanecznych. Dzieci z chęcią uczą się nowych układów tanecznych a przede wszystkim świetnie się bawią.


SP6 / Październik 2014
9 października grupa Wiewiórek gościła dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6. W ogrodzie przedszkolnym dzieci wspólnie uczestniczyły w zawodach sportowych i zabawach zarówno w języku polskim i angielskim.

Wycieczka do weterynarza / Październik 2014
1 października grupa Wiewiórek poszła na wycieczkę do lecznicy weterynaryjnej. Dzieci zapoznały się z charakterem pracy weterynarza. Obejrzały salę operacyjną i gabinet weterynaryjny.


Sprzątanie świata / Wrzesień 2014
22 września nasze przedszkolaki dołączyły do Akcji „Sprzątanie Świata”. Dzieci zaopatrzone w rękawiczki oraz w worki posprzątały przedszkolny ogród, przypominając sobie przy tym zasady segregacji śmieci.Rodzice czytają dzieciom / Wrzesień 2014
Podobnie jak w ubiegłym roku nasze przedszkole przyłącza się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W każdy piątek rodzice czytają książeczki przedszkolakom. Dzieci bardzo lubią piątkowe czytanki, z wielką radością oczekują każdego piątku.


koło przyrodnicze / Wrzesień 2014
Grupa Wiewiórki od października realizuje w każdą środę program koła przyrodniczego „Zielona Żaba i przyroda”.Dzień przedszkolaka w grupie Squirrels / Wrzesień 2014
19 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Przedszkolaka. Dzieci tego dnia uczestniczyły w wielu zabawach i konkursach zorganizowanych w grupach.