ŻŁOBEK
I PRZEDSZKOLE
ANGLOJĘZYCZNE

Mały Poliglota

INTENSYWNA NAUKA JĘZYKA
ANGIELSKIEGO W FORMIE ZABAWY

2-3 GODZINY DZIENNIE

NOWY

OBIEKT MONITOROWANY
Nauczanie multisensoryczne w przedszkolu
Nauczanie multisensoryczne w przedszkolu wraz z przykładami ćwiczeń

Uczenie dzieci języka obcego to nie lada wyzwanie, ponieważ stanowią one wymagającą pod wieloma względami grupę uczniów. W związku z charakterystycznym dla tego wieku „głodem ruchu”, ciekawością świata oraz błyskawicznym zapamiętywaniem, ale i szybkim zapominaniem, bardzo pomocne i efektywne w nauczaniu języka obcego jest podejście multisensoryczne. Zastosowanie go pozwala poznawać język poprzez wpływanie na różne zmysły, urozmaica lekcje oraz stymuluje interakcje, sprawiając, że dziecko aktywnie uczestniczy w zajęciach.

czytaj dalej
eTwinning / Luty 2017
W lutym 2017 najstarsza grupa przedszkolaków 5-latków „Squirrels” przystąpiła do realizacji kolejnego projektu w ramach E-twinning. Celem projektu „I draw my imaginary animal” było stworzenie postaci fantazyjnego zwierzątka. Inspiracją do powstania modelu było poznanie historii postaci kreskówek „Pokemon” ,zaprezentowanie wybranych bohaterów i stworzenie własnego. Dzieci doskonale się bawiły czego dowodem są zdjęcia.

eTwinning - Certyfikat
SEASIDE IN KOŁOBRZEG
Współpraca z przedszkolem z Litwy
eTwinning - tym razem współpraca z przedszkolem z Litwy :) 28 lutego 2016r. nasza placówka nawiązała współpracę z przedszkolem z Litwy.

Projekt nosi tytuł: "YOU AND ME WE LIVE BY THE SEA".eTwinning
We wrześniu 2015 przystąpiliśmy do kolejnego projektu międzynarodowego „E-twining”. Tym razem patronem projektu jest Słowenia. Tytuł zadania „Playground fun- a Eurpean Day of Languages Project”. Dzieci miały za zadanie przedstawić się oraz zaprezentować aktywną zabawę wymienić się doświadczeniami i wysłać film pod linkiem oraz zdjęcia

https//youtu.be/2c_F7EMK-fg
https//youtu.be/g7s62jEcpEY
https//youtu.be/T2dux_rEwfg

Koordynujący wychowawca grupy mgr Jolanta Kochman-Gebauer oraz lektor Joanna Borkowska

eTwinning - Certyfikat
Przyjaciele Zippiego

W naszym przedszkolu w grupie „Wiewiórek” realizowany jest program „Przyjaciele Zippiego”.

Program „Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-8 lat, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi.
eTwinning
Nasze przedszkole jako pierwsze w Kołobrzegu bierze udział w Programie eTwinning – Europejska społeczność szkolna.

eTwinning to łączenie i współpraca szkół oraz przedszkoli w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich.

Przedszkole „Mały Poliglota „ jest partnerem w projekcie „Tutaj, tam i wszędzie”, w którym biorą jeszcze udział takie Państwa jak Hiszpania, Litwa, Malta, Rumunia.
eTwinning / Galeria zdjęć
Dzieci w ramach europejskiego programu eTwinning stworzyły logo do projektu „Tutaj, tam i wszędzie”. Przedszkolaki poznały flagi oraz nazwy partnerskich państw.