ŻŁOBEK
I PRZEDSZKOLE
ANGLOJĘZYCZNE

Mały Poliglota

INTENSYWNA NAUKA JĘZYKA
ANGIELSKIEGO W FORMIE ZABAWY

2-3 GODZINY DZIENNIE

NOWY

OBIEKT MONITOROWANY
Nad rzeczką / Sierpień 2019
Podczas spaceru, grupa Krokodylki wybrała się nad rzekę, żeby nakarmić chlebem kaczuszki :)

Wspólna zabawa / Sierpień 2019
Wspólna zabawa to fajna sprawa:) Grupa krokodylków lubi różne aktywności - od zabaw ruchowych po wyciszające książeczki.

Pożegnanie Oskara / Lipiec 2019
Przed przerwą wakacyjną Krokodylki pożegnały swojego grupowego kolegę- Oskara. Dzieci zaśpiewały i zatańczyły do wesołych piosenek, bawiły się chustą animacyjną a na koniec odbył się poczęstunek i wręczenie dyplomu. Życzymy Oskarowi powodzenia oraz samych słonecznych chwil w życiu!

Bezpieczeństwo / Lipiec 2019
W okresie wakacyjnym grupy Krokodylków i Żuczków przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa podczas spędzania wakacji nad morzem, jeziorem czy basenem. Dzieci wykonały także kolorową piłkę plażową z bibuły. Przy losowaniu kolorów grupy Crocodiles i Beatles miały ogromną frajdę i super zabawę.

Plaża / Lipiec 2019
Nasze Krokodylki wiedzą już jak bezpiecznie spędzać czas na plaży :) Okazało się nawet, że w przedszkolu również można zrobić ślady stóp jak na piasku :)

Zabawy w ogrodzie / Lipiec 2019
Wakacyjne zabawy Krokodylków w ogrodzie przedszkolnym

Nowe klocki / Lipiec 2019
W okresie wakacyjnym dzieci z grupy Crocodiles wypróbowały nowe, kolorowe klocki. Krokodylki bardzo chętnie budowały konstrukcje korzystajac z dziecięcej wyobraźni. Zabawa sprawiła dzieciom wiele frajdy i radości. Klocki zostały wypróbowane i przyjęte z ochotą.

Urodzinki Zuzy / Lipiec 2019
3 lipca trzecie urodziny obchodziła Zuzia. Z tej okazji dzieci z grupy Crocodiles odwiedziła Pani Animatorka- Ciocia Dorocia. Dzieci bawiły się świetnie tańcząc i śpiewając. Na Krokodylki czekał także słodki poczęstunek. Jeszcze raz życzymy Zuzi STO LAT!

Letnie obrazki / Czerwiec 2019
Podczas brudnych zajęć Krokodylki wykonały letnie obrazki. Pomalowały makaron kolorowymi mazakami, nastepnie przykleiły je klejem do swoich kartek. Na końcu dzieci dorysowały motylkom kolorowe czułki. Obrazki wyszły małym artystom prześlicznie!

Nikodem / Czerwiec 2019
W czwartek 27 czerwca, po raz ostatni w naszej grupie Krokodylków, bawił się z nami Nikodem. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile, życzymy dużo uśmiechu na twarzy oraz wszystkiego co najlepsze :)

Urodzinki Antka / Czerwiec 2019
19 czerwca w grupie Crocodiles trzecie urodziny obchodził Antoś. Przyjęcie urodzinowe zaczęło się głośnym "Sto lat!", następnie dzieci usiadły do słodkiego poczęstunku i wykonały laurkę urodzinową dla Antosia. Życzymy Wszystkiego Najlepszego!

Nowe zabawki / Czerwiec 2019
W naszym ogrodzie zagościło nowe wyposażenie placu zabaw. Dzieci mogą bawić się w Domku Włoski, korzystać z mostu linowego i dodatkowo bujać się na sprężynie Zebra. Wszystkim przedszkolaczkom życzy udanych zabaw w ogrodzie :) pozdrawiamy słonecznie :)

Ostatni koncert / Czerwiec 2019
Po raz ostatni w tym roku szkolnym odbył się koncert umuzykalniający. Tym razem pod nutą Rock&Rol. Gitary i Elwis Presley wzbudziły zainteresowanie wśrod naszych przedszkolaków.

Teatrzyk / Czerwiec 2019
Pierwszy prawdziwy teatrzyk zawitał do naszego przedszkola. Teatrzyk kukiełkowy, przedstawił nam bajkę: "O siedmiu koźlątkach". Wszystkie dzieci były zachwycone i zafascynowane tym co się dzieje na scenie...

Koncert / Czerwiec 2019
13.06.2019 Krokodylki i Żuczki wzięły udział w koncercie umuzykalniającym pt.:"O muzyce przy elektronice". Dzieci razem skomponowały piosenkę o przedszkolu i poznały elektroniczną gitarę, bębny oraz zmieniacz głosu. Było bardzo ciekawie.

Urodzinki Oskara / Czerwiec 2019
Oskar z grupy Krokodylków 15.06.2019 obchodził 3 urodziny. Dzieci zaśpiewaly głośno "Sto lat!" oraz " Happy Birthday" a następnie ucalowały Oskara. Wykonaly pamiatkowe odbicia paluszków i z ochotą pałaszowały słodkości przygotowane przez mamę Oskarka. Życzymy Wszystkiego Dobrego!

Angielski / Czerwiec 2019
W czasie zajęć z języka angielskiego Krokodylki odbyły wizytę u lekarza pierwszej pomocy. Dowiedziały się co zrobić w razie zranienia, opatrzyły ciocię Karolinę oraz nauczyły słownictwa z tym związanego. Dzieci chętnie zatańczył z lektorem w roli lekarza do piosenki o zdrowiu.

Brudne zajęcia / Czerwiec 2019
Brudne zajęcia to coś co Krokodylki lubią najbardziej. Malowanie kolorową farbą za pomocą piłeczek bardzo spodobało się wszystkim dzieciom. Chętnie tworzyły barwne, pełne fantazji obrazy. Czekamy na więcej.

Czytanie / Czerwiec 2019
7 czerwca w grupie Krokodylków i Żuczków odbyła się akcja masowego czytania: "Jak czytam jak nie czytam". Dzieci bardzo chętnie wysłuchały czytanej przez nauczyciela bajki w języku polskim oraz bajki czytanej przez lektora w języku angielskim. Z radością wymieniały się także między sobą ulubionymi książkami. Baardzo lubimy takie akcje 🙂

Urodzinki Mikołaja / Czerwiec 2019
5 czerwca grupa Krokodylki świętowała 3 urodziny Mikołaja :) Jeszcze raz życzymy naszemu małemu solenizantowi wszystkiego co najlepsze i dziękujemy za słodki poczęstunek :)

Ceramika / Czerwiec 2019
05 czerwca w grupie Krokodylki, odbyły się ostatnie w tym roku przedszkolnym zajęcia z ceramiki. Tym razem tworzyliśmy z gliny ptaszki. Bardzo dziękujemy pani Agnieszce za wspólny czas i życzymy udanych wakacji :)

Dzień dziecka / Czerwiec 2019
Dzisiaj w naszym żłobku mieliśmy bardzo wesołą uroczystość, Dzień Dziecka. Odbyła się huczna zabawa z tańcami, śpiewem, malowaniem buzi, bańkami i balonami. Organizatorem tej imprezy była animatorka pani Aga, sprawiła wszystkim wielką frajdę. A wszystkim oglądającym naszą galerię życzymy udanego Dnia Dziecka!

Bajka / Maj 2019
2 czerwca w grupie Crocodiles rodzice wystąpili w bajce dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Była to "Królewna Snieżka i Siedmiu Krasnoludków". Rodzice wykazali się ogromną kreatywnością, stroje były fenomenalne, scenografia wspaniała, gra aktorska wyborna! Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie, oglądały z zapartym tchem. Na końcu nastąpiły gromkie brawa i niespodzianka dla dzieci oraz rodziców- wspólne, rodzinne zdjęcia w fotoramce. Dziękujemy wszystkim aktywnym rodzicom w tym dniu za zaangażowanie. :)

Dzień kosmosu / Maj 2019
30 maja w grupie Krokodylków odbył się Dzień Kosmosu. Dzieci poznały Układ Słoneczny, dowiedziały się jak wyglądają planety i co znajduje się w Kosmosie. Krokodylki leciały rakietą aby zobaczyć jak witają się Ufoludki :) Później dzieci zaprezentowały planety i gwiazdy, które wykonały razem z rodzicami w domu oraz stworzyły własną grupową gwiazdę kosmiczną.

Dzień mamy i taty / Maj 2019
21 maja br. odbył się w grupie Krokodylków Dzień Mamy i Taty. Dziec wykonały dla swoich kochanych rodziców piosenki oraz wierszyki w języku polski. Następnie rozdały własnoręcznie wykonane przez siebie prezenty.Wersja w języku angielskim odbyła się wspólnie z rodzicami: piosenki oraz przyozdabianie obrazka z rodziną. Na samym końcu odbył się dla wszystkich słodki poczęstunek.

Koncert / Maj 2019
Po raz kolejny odbył się u nas koncert umuzykalniający. Tym razem tematem przedstawienia była: "Pszczółka Pola i bajka ekolagiczna". Dzieci z dużym n zaciekawieniem oglągały zmagania pszczółki i obiecały, że nie będą śmiecić.

Koncert / Maj 2019
28 maja grupa Żuczków i Krokodylków uczestniczyła w koncercie umuzykalniającym pt."W bajkowym świecie pszczółki Poli" Tematem przewodnim była prawidłowa segregacja śmieci. Dzieci dowiedziały się dlaczego należy wyrzucać śmieci do kosza o odpowiednim kolorze i dlaczego nie wolno zaśmiecać np. lasu.

Konstytucja 3-go Maja / Maj 2019
Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone na pamiątkę uchwalenia Konstytucji w 1791 roku, jest okazją do rozmów o patriotyzmie, o symbolach narodowych i o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu. Żuczki wraz z Krokodylkami również obchodziły to jakże ważne święto. Najpierw obejrzeliśmy prezentację wyjaśniającą nam co to jest w ogóle Konstytucja, a następnie z flagami w ręku odśpiewaliśmy nasz hymn.

Warsztaty / Maj 2019
Dnia 15 maja dzieci z grupy Krokodylki i Żuczki uczestniczyły w projekcie Związku Miasta i Gmin Dorzecza Parsęty pt.: "Łosoś i spółka". Nasze przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądają różne rodzaje ryb, dlaczego nie wolno wrzucać śmieci do rzeki oraz jak dbać o środowisko wodne. Każde dziecko otrzymało pamiątkową koszulkę oraz książeczkę do kolorowania. Bardzo dziękujemy !

Urodzinki Majki / Maj 2019
16 maja dzieci z grupy Crocodiles obchodziły urodziny Mai. Zaśpiewały głośno "Happy birthday" i zatańczyły. Potem odbył się wspaniały poczęstunek. Na koniec dzieci wykonały dla swojej koleżanki pamiątkowy kolaż. Bawiliśmy się doskonale. Życzym dużo zdrówka Maju

Dzień niezapominajki / Maj 2019
"Niezapominajki są to kwiatki z bajki, rosną nad potoczkiem, patrzą modrym oczkiem" - tą rymowankę bardzo często można było usłyszeć od naszych babć. A dzisiaj właśnie dzieci z grupy "Kangurki" obchodziły Dzień Niezapominajki. Maluchy poznały nową roślinę, a także dowiedziały się, jak nazywają się inne kwiaty, które możemy zobaczyć rosnące na łące. W końcu wiosna już w pełni.

Urodzinki / Maj 2019
10 maja w grupie Crocodiles urodziny obchodzili Gaja i Artur. Krokodylki głośno zaśpiewały im "Sto lat!", a następnie usiadły do słodkiego poczęstunku. Każde dziecko odcisnęło także swój paluszek na urodzinowej kartce niespodziance. Gaja, Artur życzymy Wszystkiego Najlepszego

Ceramika / Maj 2019
Majowe zajęcia z ceramiki upłynęły dzieciom z grupy Crocodiles bardzo pracowicie. Każdy przygotował wspaniały prezent dla rodziców, który wręczy w Dzień Mamy i Taty. Drodzy rodzice szykujcie się na niespodziankę

Urodziny Antosia / Kwiecień 2019
26 kwietnia w grupie Crocodiles odbyły się urodziny Antosia. Dzieci zaśpiewały dla niego głośne "Sto lat" i zatańczyły. Potem nastąpił słodki poczęstunek a następnie dzieci wykonały niespodziankę - stempelkowe odbicia paluszków- dla Antka. Życzymy Wszystkiego Najlepszego! 😊

Galaretka / Kwiecień 2019
25 kwietnia Krokodylki podczas brudnych zajęć miały okazję pobrudzić się galaretką. Poznały jej kolory, smak i zapach. Chętnie ćwiczyły ręce i palce zanurzając je w lepkiej galaretce. Zajęcia były bardzo ciekawe i smakowite.

Warsztaty / Kwiecień 2019
15 kwietnia w grupie Krokodylki odbyły się świąteczne warsztaty wielkanocne z udziałem rodziców. Na początku spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę o króliczku w języku polskim i angielskim oraz wykonały z lektorem pracę plastyczną. Następnie wspólnie z rodzicami Krokodylki obejrzały prezentację multimedialną o tradycjach Świąt Wielkanocnych i zabrały się do tworzenia pięknych ozdób świątecznych. Dziękujemy wszystkim przybyłym rodzicom za wspólnie spędzony czas i życzymy Wesołych Świąt.

Światowy dzień zdrowia / Kwiecień 2019
7 kwietnia w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia, którego najważniejszym tematem był dostęp do powoszechnej opieki medycznej Krokodylki wzięły udział w pogadance. Aktywnie opowiadały, jak czujemy się, gdy jesteśmy chorzy i kogo pomocy wtedy potrzebujemy. Dzieci dowiedziały się, że każdy chory, na całym świecie ma prawo do wizyty u lekarza.

Koło odkrywcy / Kwiecień 2019
05.04.2019 dzieci z grupy Crocodiles wzięły udział w kole małego podróżnika/ odkrywcy. W ramach zajęć Krokodylki poznały wygląd ziaren owsa i zasady jego siania. Najpierw do plastikowych doniczek nasypały ziemi, następnie ziarenek, a na końcu wszystko podlały obficie wodą. Teraz doniczki stoją na nasłonecznionym parapecie a my czekamy z niecierpliwością na efekty naszej pracy :)

Dzień czkolady / Kwiecień 2019
18 kwietnia w grupie Krokodylków odbył się dzień czekolady. Dzieci dowiedziały się jak powstaje czekolada i poznały jej rózne rodzaje. Każdy ochoczo i ze smakiem próbował czekoladek. Następnie w ramach brudnych zajęć Krokodylki wykonały smakowity obraz z roztopionej czekolady.

Ceramika / Kwiecień 2019
10 kwietnia Krokodylki ponownie gościły ciocię Agnieszkę. Zajęcia z ceramiki były bardzo owocne. Każde z dzieci wykonało wielkanocnego baranka. Będzie on świąteczną niespodzianką dla rodziców na warsztatch wielkanocnych. Baranki wyszły wszystkim perfekcyjnie. :)

Brudne zajęcia / Kwiecień 2019
W czwartek 4 kwietnia Krokodylki w czasie brudnych zajęć zrobiły wielką pianę łącząc pachnący płyn do kąpieli z wodą. Każdy poznał piękny zapach płynu. Dzieci chętnie pluskały się w pieniącej wodzie i umyły zabawki.

Urodzinki Abril / Marzec 2019
29.03.2019 w naszej grupie odbyły się trzecie urodzinki Abril. Dzieci doskonale bawiły się z Panią Animator. Na samym początku zaśpiewaliśmy "Sto lat!" i wręczyliśmy solenizantce urodzinowe prezenty. Tańczyliśmy, malowaliśmy twarze, usiedliśmy do poczęstunku, byliśmy w środku ogromnej bańki mydlanej. Każdy został obdarowany pięknym balonem i małym prezencikiem od Abril. Zabawa była bardzo udana! :)

Brudne zajęcia / Marzec 2019
28.03.2019 Krokodylki w ramach Brudnych Zajęć wykonały aksamitną masę plastyczną. Mieszając w misce mąkę ziemniaczaną, trochę oliwki oraz pachnącego balsamu dzieci stworzyły wspaniałą zapachową plastelinę, która po dodaniu brokatu wspaniale się skrzyła. Było mnóstwo brudnej zabawy przy tworzeniu z masy zwierzątek, stworów, słoneczek i kolorowych dań.

Dzień wody / Marzec 2019
27.03.2019 w grupie Crocodiles odbył się Dzień Wody. Krokodylki poznały sposoby oszczędzania wody, a następnie za pomocą przyniesionych z domów pojemników wykonały swoją magiczną wodę z ozdobami i brokatem. Dzieci określiły także własciwości wody, ciepła, zimna, przejrzysta, mokra. :)

Pierwszy dzień wiosny / Marzec 2019
Dzieci z grupy Żuczki i Krokodylki świętowały wspólnie Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, Przedszkolaki przyszły ubrane na kolorowo. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od zabaw związanych z tematyką pór roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, z kolorowymi pomponami i grzechotkami, krzycąc ile sił w płucach: " Uciekaj zimo! My chcemy wiosnę!!!". Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Koncert / Marzec 2019
Po raz kolejny odbył się u nas koncert umuzykalnoający. Tym razem o tematyce iście wiosennej : W ogrodzie Pani Wiosny. Piosenki wiosenne, lekkie i przyjemne - ah WIOSNA, to co Żuczki lubią najbardziej.

Wizyta fryzjerki / Marzec 2019
Niedawno naszych przedszkolaków odwiedziła pani fryzjerka, która zaprezentowała przedszkolakom przyrządy i akcesoria niezbędne w zakładzie fryzjerskim. Na zakończenie niespodzianką było modelowanie fryzury dziewczęcej i chłopięcej. Podczas wizyty gościa wszyscy doskonale się bawili, a niektórzy przełamali strach związany z wizytami w salonie fryzjerskim. Dziękujemy pani fryzjerce za wizytę.

Pierwsza pomoc / Marzec 2019
30 na 2... Co to takieg? Jedne z najważniejszych liczb jakie powinniśmy znać. ... 30 na 2 ... 30 uciśnięć, 2 wdechy ... 30 na 2... Liczby, ktore mogą uratować komuś życie. Nasz Pan Łukasz zrobil nam niespodziankę i przyniósł fantoma i wprowadził dzieci z grupy Żuczki w świat: Pierwszej Pomocy. Dzieci były bardzo zainteresowane i aktuwnie bry udział w zajeciach.

Wiosna / Marzec 2019
Z okazji przybycia Pani Wiosny, 22 marca grupy Żuczków i Krokodylków wybrały się na wiosenny pochód. Dzieci przywitały ją radosnymi okrzykami. W parku przy pomocy chusty animacyjnej wyrzuciły śnieżne kule oznaczające zimę i zasadziły kolorowe kwiaty kojarzące się z wiosną. Było bardzo kolorowo, głośno i wiosennie ;-)

Ceramika / Marzec 2019
12.03.2019 w grupie Crocodiles odbyły się kolejne zajęcia z ceramiki. Świętą Wielkanocne za pasem, więc ciocia Agnieszka pokazała dzieciom jak łatwo wykonać wielkanocne kurki. Krokodylki tworzyły i przyozdabiały kury a także jajeczka. Bardzo chętnie ćwiczyły rączki i ruchy okrężne.

Dzień ziemniaka / Marzec 2019
15.03.2019 w grupie Crocodiles odbył się Dzień Ziemniaka. Krokodylki poznały wygląd warzyw oraz porównywały ich wielkości. Dzieci poznały ciekawe dania jakie można wykonać z ziemniaków a następnie przyozdobiły swoje nieugotowane i obrane ziemniaki farbą oraz brokatem. Dzień był bardzo smakowity :-)

Piłkarze / Marzec 2019
14.03. 2019 grupę Crocodiles odwiedzili goście: Piłkarze klubu sportowego "Kotwica". Sportowcy opowiedzieli dzieciom co trzeba jeść, aby mieć siłę, żeby trenować i jak istotny jest sport dla naszego zdrowia. Dzieci miały okazję obejrzeć i przymierzyć wszystkie elementy stroju piłkarza oraz pograć w piłkę nożną. Było wspaniale! Dzieci podziękowały tacie Oskarka i Panu Mateuszowi wręczając własnoręcznie wykonane laurki w kształcie piłki nożnej. Dziękujemy za wizytę :)

Dzień Świętego Patryka / Marzec 2019
18.03.2019 grupy Zuczków oraz Krokodylków obchodziły Saint Patrick's Day- Dzień Swiętego Patryka. Dzieci poznały słownictwo oraz symbole takie jak: Pot of gold, Leprechaun, rainbow a także wykonały taniec irlandzki na zielonych trójlistnych koniczynach. Chętnie brały udział w poszukiwaniu złota i odgadywaniu zagadek oraz kolorów tęczy. Posumowaniem dnia była praca plastyczna- postać Leprechaun- skrzat z pomarańczową brodą i zielonym kapeluszem.

Urodziny rozalki / Marzec 2019
4.03.2019 w grupie Crocodiles odbyły się trzecie urodziny Rozalki. Z tej okazji odwiedziła dzieci Pani Animator, która poprowadziła urodzinową zabawę. Dzieci chętnie zaśpiewały Rozalce "Sto lat", następnie wzięły udział w tańcach z kolorowymi balonami oraz malowaniu twarzy. Na zakończenie zabawy na Krokodylki czekał słodki poczęstunek.

Dzień kobiet / Marzec 2019
Dzień kobiet! Dzień kobiet! Niech każdy się dowie, Że dzisiaj święto dziewczynek! Uśmiechy są dla nich Zabawa i taniec Piosenka z radia popłynie W tym roku grupa Żuczki wraz z Krokodylkami przygotowała Akademię z okazji Dnia Kobiet. Żuczki pięknie wyrecytowaly wierszyk i zakończyły. Kiedy Żuczki łapaly oddech i przrbierały się na scenę weszły Krokodylki. Po występie Krokodylków na scenę wróciły Żuczki przebrane za pszczółki. Na koniec już wszyscy razem zatańczyliśmy. Po występie nadszedl czas na wręczenie laurek dla wszystkich Pań i słodki prezencik dla wszystkich dzieci.

Bezpieczny Internet / Marzec 2019
Internet: skarbnica wiedzy ale i też bardzo niebezpieczne miejsce. Dlatego też od najmłodszych lat staramy się pokazać dobrodziejstwa ale i niebezpieczeństwa jakie niosą ze sobą korzystanie z Internetu. Temat bardzo zainteresował wszystkie dzieci.

Koncert / Marzec 2019
W naszym przedszkolu odbył siesię kolejny koncert umuzykalnoający, tym razem tematem koncertu była: Kraina Lodu. Dzieci były zachwycone, śpiewały razem z zespołem. ß

Dzień pizzy / Luty 2019
9 lutego obchodzimy: Światowy Dzień Pizzy. My również świętowaliśmy ten dzień. Dzień Pizzy w naszym przedszkolu był finalem całego tygodnia włoskiego. Poznaliśmy piękny kraj jakimi są Włochy, poznaliśmy flagę i włoskie przeboje i najważniejsze - włoskie przysmaki. Dzieci świetnie się bawiły przy wspólnym robieniu pizzy...

Koncert umuzykalniający / Luty 2019
21. 02.2019 Krokodylki wzięły udział w koncercie umuzykalniajacym odpowiadającym o bohaterach bajki pt.:"Kraina lodu". Dzieci poznały dźwięki oraz wygląd takich instrumentów jak trąbka czy akordeon. Na koniec była świetna okazja żeby potańczyć osobno jak i w parach :-).

Kosmiczne galaktyki / Luty 2019
28.02.2019 w ramach brudnych zajęć dzieci z grupy Crocodiles wykonały kosmiczne galaktyki. Krokodylki użyły gąbeczek, niebieskiej i białej farby oraz brokatu. Była to świetna okazja do poznania Kosmosu a zarazem mnóstwo frajdy :-)

Światła / Luty 2019
27.02.2019 Krokodylki na zajęciach z języka angielskiego wzięły udział w tetrzyku cieni zorganizowanym przez lektora. Dzieci poznały słownictwo dotyczące światła takie jak: "light", "shadow", "lamp", "switch on", "switch off" oraz dopasowywały cienie do odpowiednich kształtów.

Włochy / Luty 2019
20.02.2019 grupa Crocodiles wzięła udział w Dniu Pizzy. Dzieci poznały kraj Pizzy- Włochy, flagę oraz kraj. Krokodylki zatańczyły do włoskich przebojów oraz zrobiły Pizzę według swoich pomysłów. Na koniec Krokodylki wzięły udział w konkursie przyciągania liny. Dzieciom bardzo podobał się włoski dzień :-).

Ceramika / Luty 2019
19.02.2019 Krokodylki wzięły udział w kolejnych zajęciach z ceramiki. Dzieci przy odgłosach zwierząt domowych ulepiły z ciocią Agnieszką koniki. Zabawa była świetna. Konie wyszły dzieciom z grupy Crocodiles przepięknie!

Walentynki / Luty 2019
14.20.2019 Krokodylki obchodziły Walentynki. Dzieci ubrane na czerwono, z serduszkami na policzkach poznały zwyczaje tego dnia oraz zagrały w walentynkowe memory. Grupa Crocodiles wykonała wspólnie duuuże serce dla rodziców pełne miłości. :-)

Karnawał / Luty 2019
11.02.2019 dzieci z grupy Crocodiles przygotowywały się w języku angielskim na karnawał wraz kolorowymi potworkami. Dzieci przyswajały słownictwo takie jak: monster, Carnival oraz kolory. Następnie Krokodylki wykonały z plasteliny swoje śmieszne stworki. Było kolorowo i potwornie! :-)

Dzień kota / Luty 2019
7.02.2019 grupy Crocodiles oraz Beatles obchodziły wspólnie Dzień Kota. Dzieci uczestniczyły w konkursie, robiły kocie grzbiety i śpiewały kocie piosenki w języku angielskim. Dzieci zapoznały się z kotkiem cioci Lindy oraz wykonały ozdobne czarne koty i kocie maski. Dzień był mrucząco udany! Miauuu ;-)

Zdjęcia z balu / Luty 2019
"Dziś w przedszkolu wielki bal, bal wspaniały na sto par..." - dzisiaj w naszym żłobku odbył się bal kostiumowy. Wszystkie dzieci oraz ciocie się poprzebierały. Były tańce, zabawy, konkursy, prace plastyczne, głośna muzyka oraz pyszny poczęstunek. A wszystkim oglądającym naszą galerię życzymy wesołego karnawału!

Dzień babci i dziadka / Styczeń 2019
24.01.2019 w grupie Crocodiles odbył się Dzień Babci i Dziadka. Krokodylki po raz pierwszy wystąpiły przed tak liczną publicznością. Dzieci zaśpiewały piosenki w języku polskim oraz angielskim. Wręczyłu dziadkom także własnoręcznie wykonane prezenty i zaprosiły na wspólny poczęstunek. Wszyscy wspólnie wykonali prace plastyczną- portret babci i dziadka. Krokodylki z dziadkami miały bardzo dobry dzień! :)

Koncert / Styczeń 2019
Po raz kolejny odbył się u nas koncert umuzykalnoający. Tymnrazem pod tytulem: Muzyka z bajek. Koncert wywołał wielki entuzjazm. Większość koncertu dzieci przetańczyły. Była to świetna zabawa.

Dzień puchatka / Styczeń 2019
18.01.2019 grupy Krokodylki oraz Zuczki świętowały Dzień Kubusia Puchatka. Dzieci ochoczo brały udział w quizie na temat Misia, za odpowiedzi nagrodami były pieczatki! Poznały także jego przysmak- miód, który chętnie próbowały. Tańczyły wspólnie z Puchatkiem i jego przyjaciółmi oraz wybrały się do Stumilowego Lasu. Na koniec zabawy dzieci dostały medale- są idealnymi przyjaciółmi Kubusia Puchatka.

Zima zła / Styczeń 2019
Mamy zimę a za oknem śniegu brak! Dlatego dzieci z grupy Crocodiles wraz z ciocią Darią wykonały swój własny sztuczny śnieg. Zajęcia odbyły się 17.01.2019 w czwartek w ramach brudnych zabaw. Dzieci były szczęśliwe, że mogą ulepić śniegowe kule. Krokodylki bawiły się świetnie i śniegowo! Było zimno jak na prawdziwą zimę przystało..bbbrrrrrr.....:)

Koncert umuzykalniający / Styczeń 2019
10.01.2019r. grupa Krokodylki wzięła udział w koncercie umuzykalniajacym pt.: "Najpiękniejsze piosenki z bajek". Dzieci chętnie śpiewały i tańczyły do piosenek z takich bajek jak Gumisie, Shrek czy Vaiana. Grupa Crocodiles z utęsknieniem czeka na kolejny koncert!

Ceramika / Styczeń 2019
9.01.2019 r. w grupie Crocodiles odbyły się zajęcia z ceramiki. Krokodylki wykonały z ciocią Agnieszką przepiękne prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Babci i Dziadka. Dzieci coraz chętniej tworzą w glinie, uwielbiają takie kreatywne zajęcia!

Zajęcia z angielskiego / Styczeń 2019
2.01.2019 w grupie Crocodiles odbyły się zajęcia z języka angielskiego o tematyce :"It's snowy". Dzieci poznały nazwy zimowych ubrań i kolory rękawiczek -"Mittens". Krokodylki utrwaliły piosenkę pt. "I'm a little snowman" oraz ozdobiły rękawiczki przyswajając polecenia w języku angielskim, np. :"paste"- przyklej. Na zajęciach panowała iście zimowa aura. Było mroźno!

Koncert / Grudzień 2018
20.12.2018 odbył się koncert umuzykalniający pt. "Muzyka z małego i dużego ekranu". Krokodylki poznały takie instrumenty jak trąbka oraz puzon. Muzycy przedstawili dzieciom piosenki z filmów oraz bajek takie jak: "Reksio", "Różowa Pantera" czy "Bolek i Lolek". Krokodylkom bardzo podobał się koncert.

Wizyta żołnierza / Grudzień 2018
0.12.2018 grupę Crocodiles odwiedził Żołnierz. Krokodylki dowiedziały się jakie zadania ma i co robi w pracy prawdziwy, zawodowy Żołnierz. Dzieci mogły także przymierzyć wszelkiego rodzaju czapki. Było bardzo ciekawie!

Warsztaty / Grudzień 2018
20.12.2018 w grupie Crocodiles odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Dzieci wraz z rodzicami tańczyły oraz grały na dzwoneczkach do polskich i angielskich piosenek. Krokodylki wykonały także obraz bałwanka oraz ozdobiły bożonarodzeniowy obrus. Rodzice dostali od swoich pociech świąteczne prezenty. Było bardzo miło :-). Jeszcze raz: "Wesołych Świąt!"

Ceramika / Grudzień 2018
12.12.2018 r. w grupie Crocodiles odbyły się kolejne zajęcia z ceramiki. Ciocia Agnieszka w mikołajkowym stroju pomogła Krokodylkom przygotować bożonarodzeniowe prezenty. Dzieci bawiły się świetnie tworząc świąteczne upominki, które wręczą już niedługo kochanym rodzicom.

Santa Claus is coming to town / Grudzień 2018
6 grudnia nasze piekne miasto oraz przedszkole odwiedził nikt inny jak sam Święty Mikołaj! Wszystkie dzieci już od kilku dni oczekiwały tego specjalnego gościa, który co roku w tym dniu przynosi im niesamowite prezenty. Każdy ubrany na czerwono i w czapce Mikołaja zaśpiewał piosenkę, zatańczył do znanej piosenki oraz przytulił Mikołaja, który mimo dużego brzuszka oraz długiej białej brody wcale nie wzbudza strachu, przeciwnie dzieci Go kochają i rok w rok na Niego czekają. Święty Mikołaju dziękujemy za prezenty. Do zobaczenia za rok!

Andrzejki / Listopad 2018
29.11.2018 w grupie Crocodiles odbyły się Andrzejki. Dzieci zostały zaproszone przez Czarownicę oraz Czarnego Kota do wspólnych wróżb. Były kolorowe klucze, wrzucanie pieniażka do wody na szczęście, losowanie sznurówek oraz układanie butów i przymierzanie kapelusza czarownicy. Krokodylkom bardzo podobała się ta zabawa. ;-)

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja / Listopad 2018
W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja dzieci z grupy Crocodiles wykonały dla niego kartkę. Krokodylki chętnie przyklejały kolorowe śnieżynki, choinki, bałwanki oraz gwiazdki. Mikołaj odwiedzi nas 6 grudnia a wtedy dzieci wreczą mu piękną, własnoręcznie przystrojoną kartkę z podziękowaniami.

Koncert / Listopad 2018
W dniu 22.11 odbył sie kolejny koncert umuzykalnoający. Tym razem artyści opowiedzieli mam bajkę pt.: "Trzy świnki". Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało.

Koncert / Listopad 2018
22.11.2018 r. grupa Crocodiles wzięła udział w koncercie umuzykalniajacym pt. "Baśń o trzech małych świnkach". Dzieci na początku poznały wszystkie instrumenty muzyczne a następnie dzielnie pomagały świnkom uchronić się przed złym wilkiem. Na końcu Krokodylki chętnie tanczyły do melodii z bajek.

Świąteczne dekoracje / Listopad 2018
Święta coraz bliżej, a wiec pora na przygotowywanie światecznych dekoracji. 20 listopada nasze przedszkolaki na zajeciach z ceramiki przygotowały swiąteczne aniołki. Prace dzieci są coraz dokładniejsze. Przedszkolaki pracują z gliną w dużym skupieniu, aby ich prace były idealna. Wkoncu te piękne aniołki trafią do ich domów, gdzie będą cieszyć oczy wszystkich domowników podczas wspólnego kolędowania.

Angielski / Listopad 2018
13.11.2018 w grupie Crocodiles odbyły się zajęcia z języka angielskiego "All leaves arę falling down". Dzieci chętnie śpiewały piosenki i mówiły rymowanki paluszkowe dotyczące pogody: "Whats the weather like?",  "Rolly Polly". Krokodylki tanczyly jak jesienne listki przy melodii Vivaldiego " Jesień " oraz uczyły się słownictwa: rainy, leaves, umbrella.

Ceramika / Listopad 2018
Dnia 6.11.2018 w grupie Crocodiles odbyły się kolejne zajęcia z ceramiki. Dzieci ulepily z ciocią Agnieszką aniołki. Chętnie tworzyły sukienki, głowy, rączki, włoski, skrzydła. Każdy aniołek był oryginalny, jedyny w swoim rodzaju i piękny. Krokodylki nie mogą już doczekać się kolejnych zajęć! :-) 

Dzień jeża / Listopad 2018
Dnia 13.11.2018 w grupie Crocodiles odbył się Dzień Jeża. Dzieci poznały wygląd zwierzątka i dowiedziały się co lubi jeść. Następnie zapoznaly się z różnorodnymi zdjęciami i maskotkami jeży. Krokodylki wykonały także jeże z plasteliny oraz ziaren dyni i słonecznika.

Gimnastyka korekcyjna / Listopad 2018
8.11.2018 r. w grupie Crocodiles odbyły się kolejne zajęcia z gimnastyki korekcyjnej prowadzone przez Pana Łukasza. Dzieci dzielnie ćwiczyły swoje stópki i utrzymywały równowagę. Zajęcia odbywają się w wesołej i aktywnej atmosferze. Krokodylki zawsze bardzo chętnie biorą w nich udział.

Halloween / Październik 2018
31.10.2018 w grupie Crocodiles odbyły się najstraszniejszy Bal Halloween. Dzieci zaprezentowały swoje świetne stroje i doskonale bawiły się na dyskotece. Brały również udział w konkursach: dniowe kręgle, owijanie mumii, ugryzienie pływającego jabłka, stworzenie puchatego ducha. Na końcu czekał na dzieci słodki poczęstunek. Było wesoło i oczywiście bardzo strasznie! 

Tańce wygibańce / Październik 2018
23.10.2018 grupa Crocodiles w ramach zajęć "Tańce -wygibańce" rozwijała pamięć słuchową przy muzyce i wielu wesołych piosenkach. Był to dobry moment na dostrzeganie zmian tempa i wysokości dźwięków piosenek. Dzieci świetnie bawiły się tańcząc osobno i w parach jednocześnie ćwicząc przed balem Halloween, który odbędzie się w środę 31.10.2018.

Wizyta policjanta / Październik 2018
17.10.2018 gościliśmy Pana Policjanta, który opowiedział nam o swojej pracy i przypomniał, że zawsze możemy liczyć na jego pomoc. Mogliśmy poczuć się jak prawdziwi policjanci przymierzając policyjną czapkę oraz trzymając w rękach lizaka drogowego. Dzieci były zachwycone i szczęśliwe, że mogły dowiedzieć się jak ubrany i w co wyposażony jest Policjant.

Dzień mycia rąk / Październik 2018
10.10.2018 w grupie Krokodylki odbył się Dzień Mycia Rąk. Dzieci utrwaliły sobie prawidłowe zasady mycia rąk oraz kiedy trzeba myć ręce. Poznały także rodzaje mydeł oraz myły rączki z ciocia w łazience. Na koniec Krokodylki pokolorowaly obrazek z mająca rączki dziewczynką.

Dzień nauczyciela / Październik 2018
W tym roku to Żuczki zorganizowały Akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Dnia Nauczyciela. Mino stresu dzieci miały bardzo dobry humor. Na początku był wierszyk z życzeniami dla wszystkich Nauczycielek. Nastepnie zatańczyliśmy piosenkę i odśpiewaliśmy STO LAT. Na koniec w częśco angielskiej zatanczyliśmy i zaśpiewaliśmy 2 piosenki, ale tym razem zapraszając pozostałe Panie do wspólnego tańca. Na koniec Żuczki rozdały pi małym upominku dla Pań. Występ Żuczków uważamy za jak najbardziej udany. Po wystepie dla naszych aktorów mały słodki poczęstunek.

Dzień języków obcych / Październik 2018
Kto moze wsiąść do pociągu byle jakiego i pojechać gdzie wzrok nas poniesie? MY!!!! Jako mali Poligloci pojechaliśmy pociągiem do Londynu, następnie polecieliśmy samolotem do Paryża. Z Paryża do Kołobrzegu przylecieliśmy samolotem. Zabawa była przednia. Zatańczyliśmy tą samą piosenkę w trzech językach. W zabawie towarzyszyli nam nasi koledzy z grupy Crocodiles.

Koncert / Październik 2018
04.10.2018 grupa Krokodylki wzięła udział w koncercie umuzykalniajacym pt. "Gama - niezwyczjana dama". Dzieci poznały historie Pana Adama. Zapoznaly się z dźwiękami fletu, skrzypiec oraz altówki. Dzieci były zachwycone!

Dzień krzewa / Październik 2018
05.10. 2018 grupa Krokodylki obchodziła Dzień Drzewa. Dzieci poznały wygląd liści dębu i kasztanowca oraz ich owoce. Chętnie brały udział w zabawie ruchowej "Drzewa na wietrze" oraz wykleily liśćmi barwne drzewa.

Ceramika / Październik 2018
W dniu 9.10.2018 w grupie Crocodiles odbyły się pierwsze zajęcia z ceramiki. Zajęcia poprowadziła ciocia Agnieszka, która ma wiele ciekawych pomysłów. Wszystkie dzieci ulepily wesołe słonie. Krokodylki były zafascynowane zajęciami i bardzo chętnie wezmą udział w następnych.

Jesień / Wrzesień 2018
Grupa Crocodiles przywiatała nową porę roku- Jesień. Dzieci poznały dary jesieni takie jak kolorowe liście, jarzębina, kasztany, żołędzie, szyszki oraz mech. Wspólnie przystroiły liśćmi sukienkę Pani Jesieni a następnie stworzyły jesienne stroiki do kącika przyrodniczego.

Koncert umuzykalniający / Wrzesień 2018
W czwartek po raz pierwszy odbył się w grupie Żuczki koncert umuzykalnoający. Towarzyszyły nam również dzieci z grupy Krokodylki. Wszystkie dzieci były pod ogromnym wrażeniem. Ze skupieniem obserwowały to co dzieje sie na scenie. Z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert.

Dzień szwecji / Wrzesień 2018
Grupa Crocodiles zaczyna swoją przygodę z językiem angielskim. Dzieci uwielbiają bawić się i uczyć z Panią lektor. Z utęsknieniem czekają na kolejne zajęcia,które zawsze są ciekawe, wesołe i pełne dziecięcych uśmiechów.

Zabawa w ogrodzie / Wrzesień 2018
Dzieci z niecierpliwością czekały na pierwszą wizytę w ogrodzie. W końcu nadszedł ten czas! Krokodylki miały ogromną frajdę korzystając ze zjeżdżalni, samochodzików, huśtawek, domku. Było mnóstwo wrażeń oraz uśmiechnięte i wesołe twarze dzieci.

Nasz język angielski / Wrzesień 2018
Grupa Crocodiles zaczyna swoją przygodę z językiem angielskim. Dzieci uwielbiają bawić się i uczyć z Panią lektor. Z utęsknieniem czekają na kolejne zajęcia,które zawsze są ciekawe, wesołe i pełne dziecięcych uśmiechów.

Dzień grzyba / Wrzesień 2018
14. 09. 2018 r. grupa Crocodiles świętowała Dzień Grzyba. Dzieci wysłuchały wiersza Jana Brzechwy pt. "Grzyby", następnie dowiedziały się jak zbudowany jest grzybek. Krokodylki bardzo chętnie brały udział w wyklejaniu wspólnego Atlasu Grzybów oraz pokolorowaniu swoich grzybków. To był miły i owocny dzień.

Pierwsze kroki - cz. 1 / Wrzesień 2018
W pierwszym tygodniu września dzieci z grupy Krokodylki przeszły zajęcia adaptacyjne. Dzieci wraz z opiekunkami poznawały rytm dnia oraz harmonogram zajęć. Czas ten spędziły bardzo pożytecznie, nabierając coraz większej chęci do zajęć ruchowych, dydaktycznych, językowych jak i sensorycznych oraz relaksacyjnych.
Pierwsze kroki - cz. 2 / Wrzesień 2018