ŻŁOBEK
I PRZEDSZKOLE
ANGLOJĘZYCZNE

Mały Poliglota

INTENSYWNA NAUKA JĘZYKA
ANGIELSKIEGO W FORMIE ZABAWY

2-3 GODZINY DZIENNIE

NOWY

OBIEKT MONITOROWANY
Urodziny Antosia / Kwiecień 2019
26 kwietnia w grupie Crocodiles odbyły się urodziny Antosia. Dzieci zaśpiewały dla niego głośne "Sto lat" i zatańczyły. Potem nastąpił słodki poczęstunek a następnie dzieci wykonały niespodziankę - stempelkowe odbicia paluszków- dla Antka. Życzymy Wszystkiego Najlepszego! 😊

Galaretka / Kwiecień 2019
25 kwietnia Krokodylki podczas brudnych zajęć miały okazję pobrudzić się galaretką. Poznały jej kolory, smak i zapach. Chętnie ćwiczyły ręce i palce zanurzając je w lepkiej galaretce. Zajęcia były bardzo ciekawe i smakowite.

Warsztaty / Kwiecień 2019
15 kwietnia w grupie Krokodylki odbyły się świąteczne warsztaty wielkanocne z udziałem rodziców. Na początku spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę o króliczku w języku polskim i angielskim oraz wykonały z lektorem pracę plastyczną. Następnie wspólnie z rodzicami Krokodylki obejrzały prezentację multimedialną o tradycjach Świąt Wielkanocnych i zabrały się do tworzenia pięknych ozdób świątecznych. Dziękujemy wszystkim przybyłym rodzicom za wspólnie spędzony czas i życzymy Wesołych Świąt.

Światowy dzień zdrowia / Kwiecień 2019
7 kwietnia w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia, którego najważniejszym tematem był dostęp do powoszechnej opieki medycznej Krokodylki wzięły udział w pogadance. Aktywnie opowiadały, jak czujemy się, gdy jesteśmy chorzy i kogo pomocy wtedy potrzebujemy. Dzieci dowiedziały się, że każdy chory, na całym świecie ma prawo do wizyty u lekarza.

Koło odkrywcy / Kwiecień 2019
05.04.2019 dzieci z grupy Crocodiles wzięły udział w kole małego podróżnika/ odkrywcy. W ramach zajęć Krokodylki poznały wygląd ziaren owsa i zasady jego siania. Najpierw do plastikowych doniczek nasypały ziemi, następnie ziarenek, a na końcu wszystko podlały obficie wodą. Teraz doniczki stoją na nasłonecznionym parapecie a my czekamy z niecierpliwością na efekty naszej pracy :)

Dzień czkolady / Kwiecień 2019
18 kwietnia w grupie Krokodylków odbył się dzień czekolady. Dzieci dowiedziały się jak powstaje czekolada i poznały jej rózne rodzaje. Każdy ochoczo i ze smakiem próbował czekoladek. Następnie w ramach brudnych zajęć Krokodylki wykonały smakowity obraz z roztopionej czekolady.

Ceramika / Kwiecień 2019
10 kwietnia Krokodylki ponownie gościły ciocię Agnieszkę. Zajęcia z ceramiki były bardzo owocne. Każde z dzieci wykonało wielkanocnego baranka. Będzie on świąteczną niespodzianką dla rodziców na warsztatch wielkanocnych. Baranki wyszły wszystkim perfekcyjnie. :)

Brudne zajęcia / Kwiecień 2019
W czwartek 4 kwietnia Krokodylki w czasie brudnych zajęć zrobiły wielką pianę łącząc pachnący płyn do kąpieli z wodą. Każdy poznał piękny zapach płynu. Dzieci chętnie pluskały się w pieniącej wodzie i umyły zabawki.

Urodzinki Abril / Marzec 2019
29.03.2019 w naszej grupie odbyły się trzecie urodzinki Abril. Dzieci doskonale bawiły się z Panią Animator. Na samym początku zaśpiewaliśmy "Sto lat!" i wręczyliśmy solenizantce urodzinowe prezenty. Tańczyliśmy, malowaliśmy twarze, usiedliśmy do poczęstunku, byliśmy w środku ogromnej bańki mydlanej. Każdy został obdarowany pięknym balonem i małym prezencikiem od Abril. Zabawa była bardzo udana! :)

Brudne zajęcia / Marzec 2019
28.03.2019 Krokodylki w ramach Brudnych Zajęć wykonały aksamitną masę plastyczną. Mieszając w misce mąkę ziemniaczaną, trochę oliwki oraz pachnącego balsamu dzieci stworzyły wspaniałą zapachową plastelinę, która po dodaniu brokatu wspaniale się skrzyła. Było mnóstwo brudnej zabawy przy tworzeniu z masy zwierzątek, stworów, słoneczek i kolorowych dań.

Dzień wody / Marzec 2019
27.03.2019 w grupie Crocodiles odbył się Dzień Wody. Krokodylki poznały sposoby oszczędzania wody, a następnie za pomocą przyniesionych z domów pojemników wykonały swoją magiczną wodę z ozdobami i brokatem. Dzieci określiły także własciwości wody, ciepła, zimna, przejrzysta, mokra. :)

Pierwszy dzień wiosny / Marzec 2019
Dzieci z grupy Żuczki i Krokodylki świętowały wspólnie Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, Przedszkolaki przyszły ubrane na kolorowo. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od zabaw związanych z tematyką pór roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, z kolorowymi pomponami i grzechotkami, krzycąc ile sił w płucach: " Uciekaj zimo! My chcemy wiosnę!!!". Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Koncert / Marzec 2019
Po raz kolejny odbył się u nas koncert umuzykalnoający. Tym razem o tematyce iście wiosennej : W ogrodzie Pani Wiosny. Piosenki wiosenne, lekkie i przyjemne - ah WIOSNA, to co Żuczki lubią najbardziej.

Wizyta fryzjerki / Marzec 2019
Niedawno naszych przedszkolaków odwiedziła pani fryzjerka, która zaprezentowała przedszkolakom przyrządy i akcesoria niezbędne w zakładzie fryzjerskim. Na zakończenie niespodzianką było modelowanie fryzury dziewczęcej i chłopięcej. Podczas wizyty gościa wszyscy doskonale się bawili, a niektórzy przełamali strach związany z wizytami w salonie fryzjerskim. Dziękujemy pani fryzjerce za wizytę.

Pierwsza pomoc / Marzec 2019
30 na 2... Co to takieg? Jedne z najważniejszych liczb jakie powinniśmy znać. ... 30 na 2 ... 30 uciśnięć, 2 wdechy ... 30 na 2... Liczby, ktore mogą uratować komuś życie. Nasz Pan Łukasz zrobil nam niespodziankę i przyniósł fantoma i wprowadził dzieci z grupy Żuczki w świat: Pierwszej Pomocy. Dzieci były bardzo zainteresowane i aktuwnie bry udział w zajeciach.

Wiosna / Marzec 2019
Z okazji przybycia Pani Wiosny, 22 marca grupy Żuczków i Krokodylków wybrały się na wiosenny pochód. Dzieci przywitały ją radosnymi okrzykami. W parku przy pomocy chusty animacyjnej wyrzuciły śnieżne kule oznaczające zimę i zasadziły kolorowe kwiaty kojarzące się z wiosną. Było bardzo kolorowo, głośno i wiosennie ;-)

Ceramika / Marzec 2019
12.03.2019 w grupie Crocodiles odbyły się kolejne zajęcia z ceramiki. Świętą Wielkanocne za pasem, więc ciocia Agnieszka pokazała dzieciom jak łatwo wykonać wielkanocne kurki. Krokodylki tworzyły i przyozdabiały kury a także jajeczka. Bardzo chętnie ćwiczyły rączki i ruchy okrężne.

Dzień ziemniaka / Marzec 2019
15.03.2019 w grupie Crocodiles odbył się Dzień Ziemniaka. Krokodylki poznały wygląd warzyw oraz porównywały ich wielkości. Dzieci poznały ciekawe dania jakie można wykonać z ziemniaków a następnie przyozdobiły swoje nieugotowane i obrane ziemniaki farbą oraz brokatem. Dzień był bardzo smakowity :-)

Piłkarze / Marzec 2019
14.03. 2019 grupę Crocodiles odwiedzili goście: Piłkarze klubu sportowego "Kotwica". Sportowcy opowiedzieli dzieciom co trzeba jeść, aby mieć siłę, żeby trenować i jak istotny jest sport dla naszego zdrowia. Dzieci miały okazję obejrzeć i przymierzyć wszystkie elementy stroju piłkarza oraz pograć w piłkę nożną. Było wspaniale! Dzieci podziękowały tacie Oskarka i Panu Mateuszowi wręczając własnoręcznie wykonane laurki w kształcie piłki nożnej. Dziękujemy za wizytę :)

Dzień Świętego Patryka / Marzec 2019
18.03.2019 grupy Zuczków oraz Krokodylków obchodziły Saint Patrick's Day- Dzień Swiętego Patryka. Dzieci poznały słownictwo oraz symbole takie jak: Pot of gold, Leprechaun, rainbow a także wykonały taniec irlandzki na zielonych trójlistnych koniczynach. Chętnie brały udział w poszukiwaniu złota i odgadywaniu zagadek oraz kolorów tęczy. Posumowaniem dnia była praca plastyczna- postać Leprechaun- skrzat z pomarańczową brodą i zielonym kapeluszem.

Urodziny rozalki / Marzec 2019
4.03.2019 w grupie Crocodiles odbyły się trzecie urodziny Rozalki. Z tej okazji odwiedziła dzieci Pani Animator, która poprowadziła urodzinową zabawę. Dzieci chętnie zaśpiewały Rozalce "Sto lat", następnie wzięły udział w tańcach z kolorowymi balonami oraz malowaniu twarzy. Na zakończenie zabawy na Krokodylki czekał słodki poczęstunek.

Dzień kobiet / Marzec 2019
Dzień kobiet! Dzień kobiet! Niech każdy się dowie, Że dzisiaj święto dziewczynek! Uśmiechy są dla nich Zabawa i taniec Piosenka z radia popłynie W tym roku grupa Żuczki wraz z Krokodylkami przygotowała Akademię z okazji Dnia Kobiet. Żuczki pięknie wyrecytowaly wierszyk i zakończyły. Kiedy Żuczki łapaly oddech i przrbierały się na scenę weszły Krokodylki. Po występie Krokodylków na scenę wróciły Żuczki przebrane za pszczółki. Na koniec już wszyscy razem zatańczyliśmy. Po występie nadszedl czas na wręczenie laurek dla wszystkich Pań i słodki prezencik dla wszystkich dzieci.

Bezpieczny Internet / Marzec 2019
Internet: skarbnica wiedzy ale i też bardzo niebezpieczne miejsce. Dlatego też od najmłodszych lat staramy się pokazać dobrodziejstwa ale i niebezpieczeństwa jakie niosą ze sobą korzystanie z Internetu. Temat bardzo zainteresował wszystkie dzieci.

Koncert / Marzec 2019
W naszym przedszkolu odbył siesię kolejny koncert umuzykalnoający, tym razem tematem koncertu była: Kraina Lodu. Dzieci były zachwycone, śpiewały razem z zespołem. ß

Dzień pizzy / Luty 2019
9 lutego obchodzimy: Światowy Dzień Pizzy. My również świętowaliśmy ten dzień. Dzień Pizzy w naszym przedszkolu był finalem całego tygodnia włoskiego. Poznaliśmy piękny kraj jakimi są Włochy, poznaliśmy flagę i włoskie przeboje i najważniejsze - włoskie przysmaki. Dzieci świetnie się bawiły przy wspólnym robieniu pizzy...

Koncert umuzykalniający / Luty 2019
21. 02.2019 Krokodylki wzięły udział w koncercie umuzykalniajacym odpowiadającym o bohaterach bajki pt.:"Kraina lodu". Dzieci poznały dźwięki oraz wygląd takich instrumentów jak trąbka czy akordeon. Na koniec była świetna okazja żeby potańczyć osobno jak i w parach :-).

Kosmiczne galaktyki / Luty 2019
28.02.2019 w ramach brudnych zajęć dzieci z grupy Crocodiles wykonały kosmiczne galaktyki. Krokodylki użyły gąbeczek, niebieskiej i białej farby oraz brokatu. Była to świetna okazja do poznania Kosmosu a zarazem mnóstwo frajdy :-)

Światła / Luty 2019
27.02.2019 Krokodylki na zajęciach z języka angielskiego wzięły udział w tetrzyku cieni zorganizowanym przez lektora. Dzieci poznały słownictwo dotyczące światła takie jak: "light", "shadow", "lamp", "switch on", "switch off" oraz dopasowywały cienie do odpowiednich kształtów.

Włochy / Luty 2019
20.02.2019 grupa Crocodiles wzięła udział w Dniu Pizzy. Dzieci poznały kraj Pizzy- Włochy, flagę oraz kraj. Krokodylki zatańczyły do włoskich przebojów oraz zrobiły Pizzę według swoich pomysłów. Na koniec Krokodylki wzięły udział w konkursie przyciągania liny. Dzieciom bardzo podobał się włoski dzień :-).

Ceramika / Luty 2019
19.02.2019 Krokodylki wzięły udział w kolejnych zajęciach z ceramiki. Dzieci przy odgłosach zwierząt domowych ulepiły z ciocią Agnieszką koniki. Zabawa była świetna. Konie wyszły dzieciom z grupy Crocodiles przepięknie!

Walentynki / Luty 2019
14.20.2019 Krokodylki obchodziły Walentynki. Dzieci ubrane na czerwono, z serduszkami na policzkach poznały zwyczaje tego dnia oraz zagrały w walentynkowe memory. Grupa Crocodiles wykonała wspólnie duuuże serce dla rodziców pełne miłości. :-)

Karnawał / Luty 2019
11.02.2019 dzieci z grupy Crocodiles przygotowywały się w języku angielskim na karnawał wraz kolorowymi potworkami. Dzieci przyswajały słownictwo takie jak: monster, Carnival oraz kolory. Następnie Krokodylki wykonały z plasteliny swoje śmieszne stworki. Było kolorowo i potwornie! :-)

Dzień kota / Luty 2019
7.02.2019 grupy Crocodiles oraz Beatles obchodziły wspólnie Dzień Kota. Dzieci uczestniczyły w konkursie, robiły kocie grzbiety i śpiewały kocie piosenki w języku angielskim. Dzieci zapoznały się z kotkiem cioci Lindy oraz wykonały ozdobne czarne koty i kocie maski. Dzień był mrucząco udany! Miauuu ;-)

Zdjęcia z balu / Luty 2019
"Dziś w przedszkolu wielki bal, bal wspaniały na sto par..." - dzisiaj w naszym żłobku odbył się bal kostiumowy. Wszystkie dzieci oraz ciocie się poprzebierały. Były tańce, zabawy, konkursy, prace plastyczne, głośna muzyka oraz pyszny poczęstunek. A wszystkim oglądającym naszą galerię życzymy wesołego karnawału!

Dzień babci i dziadka / Styczeń 2019
24.01.2019 w grupie Crocodiles odbył się Dzień Babci i Dziadka. Krokodylki po raz pierwszy wystąpiły przed tak liczną publicznością. Dzieci zaśpiewały piosenki w języku polskim oraz angielskim. Wręczyłu dziadkom także własnoręcznie wykonane prezenty i zaprosiły na wspólny poczęstunek. Wszyscy wspólnie wykonali prace plastyczną- portret babci i dziadka. Krokodylki z dziadkami miały bardzo dobry dzień! :)

Koncert / Styczeń 2019
Po raz kolejny odbył się u nas koncert umuzykalnoający. Tymnrazem pod tytulem: Muzyka z bajek. Koncert wywołał wielki entuzjazm. Większość koncertu dzieci przetańczyły. Była to świetna zabawa.

Dzień puchatka / Styczeń 2019
18.01.2019 grupy Krokodylki oraz Zuczki świętowały Dzień Kubusia Puchatka. Dzieci ochoczo brały udział w quizie na temat Misia, za odpowiedzi nagrodami były pieczatki! Poznały także jego przysmak- miód, który chętnie próbowały. Tańczyły wspólnie z Puchatkiem i jego przyjaciółmi oraz wybrały się do Stumilowego Lasu. Na koniec zabawy dzieci dostały medale- są idealnymi przyjaciółmi Kubusia Puchatka.

Zima zła / Styczeń 2019
Mamy zimę a za oknem śniegu brak! Dlatego dzieci z grupy Crocodiles wraz z ciocią Darią wykonały swój własny sztuczny śnieg. Zajęcia odbyły się 17.01.2019 w czwartek w ramach brudnych zabaw. Dzieci były szczęśliwe, że mogą ulepić śniegowe kule. Krokodylki bawiły się świetnie i śniegowo! Było zimno jak na prawdziwą zimę przystało..bbbrrrrrr.....:)

Koncert umuzykalniający / Styczeń 2019
10.01.2019r. grupa Krokodylki wzięła udział w koncercie umuzykalniajacym pt.: "Najpiękniejsze piosenki z bajek". Dzieci chętnie śpiewały i tańczyły do piosenek z takich bajek jak Gumisie, Shrek czy Vaiana. Grupa Crocodiles z utęsknieniem czeka na kolejny koncert!

Ceramika / Styczeń 2019
9.01.2019 r. w grupie Crocodiles odbyły się zajęcia z ceramiki. Krokodylki wykonały z ciocią Agnieszką przepiękne prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Babci i Dziadka. Dzieci coraz chętniej tworzą w glinie, uwielbiają takie kreatywne zajęcia!

Zajęcia z angielskiego / Styczeń 2019
2.01.2019 w grupie Crocodiles odbyły się zajęcia z języka angielskiego o tematyce :"It's snowy". Dzieci poznały nazwy zimowych ubrań i kolory rękawiczek -"Mittens". Krokodylki utrwaliły piosenkę pt. "I'm a little snowman" oraz ozdobiły rękawiczki przyswajając polecenia w języku angielskim, np. :"paste"- przyklej. Na zajęciach panowała iście zimowa aura. Było mroźno!

Koncert / Grudzień 2018
20.12.2018 odbył się koncert umuzykalniający pt. "Muzyka z małego i dużego ekranu". Krokodylki poznały takie instrumenty jak trąbka oraz puzon. Muzycy przedstawili dzieciom piosenki z filmów oraz bajek takie jak: "Reksio", "Różowa Pantera" czy "Bolek i Lolek". Krokodylkom bardzo podobał się koncert.

Wizyta żołnierza / Grudzień 2018
0.12.2018 grupę Crocodiles odwiedził Żołnierz. Krokodylki dowiedziały się jakie zadania ma i co robi w pracy prawdziwy, zawodowy Żołnierz. Dzieci mogły także przymierzyć wszelkiego rodzaju czapki. Było bardzo ciekawie!

Warsztaty / Grudzień 2018
20.12.2018 w grupie Crocodiles odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Dzieci wraz z rodzicami tańczyły oraz grały na dzwoneczkach do polskich i angielskich piosenek. Krokodylki wykonały także obraz bałwanka oraz ozdobiły bożonarodzeniowy obrus. Rodzice dostali od swoich pociech świąteczne prezenty. Było bardzo miło :-). Jeszcze raz: "Wesołych Świąt!"

Ceramika / Grudzień 2018
12.12.2018 r. w grupie Crocodiles odbyły się kolejne zajęcia z ceramiki. Ciocia Agnieszka w mikołajkowym stroju pomogła Krokodylkom przygotować bożonarodzeniowe prezenty. Dzieci bawiły się świetnie tworząc świąteczne upominki, które wręczą już niedługo kochanym rodzicom.

Santa Claus is coming to town / Grudzień 2018
6 grudnia nasze piekne miasto oraz przedszkole odwiedził nikt inny jak sam Święty Mikołaj! Wszystkie dzieci już od kilku dni oczekiwały tego specjalnego gościa, który co roku w tym dniu przynosi im niesamowite prezenty. Każdy ubrany na czerwono i w czapce Mikołaja zaśpiewał piosenkę, zatańczył do znanej piosenki oraz przytulił Mikołaja, który mimo dużego brzuszka oraz długiej białej brody wcale nie wzbudza strachu, przeciwnie dzieci Go kochają i rok w rok na Niego czekają. Święty Mikołaju dziękujemy za prezenty. Do zobaczenia za rok!

Andrzejki / Listopad 2018
29.11.2018 w grupie Crocodiles odbyły się Andrzejki. Dzieci zostały zaproszone przez Czarownicę oraz Czarnego Kota do wspólnych wróżb. Były kolorowe klucze, wrzucanie pieniażka do wody na szczęście, losowanie sznurówek oraz układanie butów i przymierzanie kapelusza czarownicy. Krokodylkom bardzo podobała się ta zabawa. ;-)

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja / Listopad 2018
W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja dzieci z grupy Crocodiles wykonały dla niego kartkę. Krokodylki chętnie przyklejały kolorowe śnieżynki, choinki, bałwanki oraz gwiazdki. Mikołaj odwiedzi nas 6 grudnia a wtedy dzieci wreczą mu piękną, własnoręcznie przystrojoną kartkę z podziękowaniami.

Koncert / Listopad 2018
W dniu 22.11 odbył sie kolejny koncert umuzykalnoający. Tym razem artyści opowiedzieli mam bajkę pt.: "Trzy świnki". Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało.

Koncert / Listopad 2018
22.11.2018 r. grupa Crocodiles wzięła udział w koncercie umuzykalniajacym pt. "Baśń o trzech małych świnkach". Dzieci na początku poznały wszystkie instrumenty muzyczne a następnie dzielnie pomagały świnkom uchronić się przed złym wilkiem. Na końcu Krokodylki chętnie tanczyły do melodii z bajek.

Świąteczne dekoracje / Listopad 2018
Święta coraz bliżej, a wiec pora na przygotowywanie światecznych dekoracji. 20 listopada nasze przedszkolaki na zajeciach z ceramiki przygotowały swiąteczne aniołki. Prace dzieci są coraz dokładniejsze. Przedszkolaki pracują z gliną w dużym skupieniu, aby ich prace były idealna. Wkoncu te piękne aniołki trafią do ich domów, gdzie będą cieszyć oczy wszystkich domowników podczas wspólnego kolędowania.

Angielski / Listopad 2018
13.11.2018 w grupie Crocodiles odbyły się zajęcia z języka angielskiego "All leaves arę falling down". Dzieci chętnie śpiewały piosenki i mówiły rymowanki paluszkowe dotyczące pogody: "Whats the weather like?",  "Rolly Polly". Krokodylki tanczyly jak jesienne listki przy melodii Vivaldiego " Jesień " oraz uczyły się słownictwa: rainy, leaves, umbrella.

Ceramika / Listopad 2018
Dnia 6.11.2018 w grupie Crocodiles odbyły się kolejne zajęcia z ceramiki. Dzieci ulepily z ciocią Agnieszką aniołki. Chętnie tworzyły sukienki, głowy, rączki, włoski, skrzydła. Każdy aniołek był oryginalny, jedyny w swoim rodzaju i piękny. Krokodylki nie mogą już doczekać się kolejnych zajęć! :-) 

Dzień jeża / Listopad 2018
Dnia 13.11.2018 w grupie Crocodiles odbył się Dzień Jeża. Dzieci poznały wygląd zwierzątka i dowiedziały się co lubi jeść. Następnie zapoznaly się z różnorodnymi zdjęciami i maskotkami jeży. Krokodylki wykonały także jeże z plasteliny oraz ziaren dyni i słonecznika.

Gimnastyka korekcyjna / Listopad 2018
8.11.2018 r. w grupie Crocodiles odbyły się kolejne zajęcia z gimnastyki korekcyjnej prowadzone przez Pana Łukasza. Dzieci dzielnie ćwiczyły swoje stópki i utrzymywały równowagę. Zajęcia odbywają się w wesołej i aktywnej atmosferze. Krokodylki zawsze bardzo chętnie biorą w nich udział.

Halloween / Październik 2018
31.10.2018 w grupie Crocodiles odbyły się najstraszniejszy Bal Halloween. Dzieci zaprezentowały swoje świetne stroje i doskonale bawiły się na dyskotece. Brały również udział w konkursach: dniowe kręgle, owijanie mumii, ugryzienie pływającego jabłka, stworzenie puchatego ducha. Na końcu czekał na dzieci słodki poczęstunek. Było wesoło i oczywiście bardzo strasznie! 

Tańce wygibańce / Październik 2018
23.10.2018 grupa Crocodiles w ramach zajęć "Tańce -wygibańce" rozwijała pamięć słuchową przy muzyce i wielu wesołych piosenkach. Był to dobry moment na dostrzeganie zmian tempa i wysokości dźwięków piosenek. Dzieci świetnie bawiły się tańcząc osobno i w parach jednocześnie ćwicząc przed balem Halloween, który odbędzie się w środę 31.10.2018.

Wizyta policjanta / Październik 2018
17.10.2018 gościliśmy Pana Policjanta, który opowiedział nam o swojej pracy i przypomniał, że zawsze możemy liczyć na jego pomoc. Mogliśmy poczuć się jak prawdziwi policjanci przymierzając policyjną czapkę oraz trzymając w rękach lizaka drogowego. Dzieci były zachwycone i szczęśliwe, że mogły dowiedzieć się jak ubrany i w co wyposażony jest Policjant.

Dzień mycia rąk / Październik 2018
10.10.2018 w grupie Krokodylki odbył się Dzień Mycia Rąk. Dzieci utrwaliły sobie prawidłowe zasady mycia rąk oraz kiedy trzeba myć ręce. Poznały także rodzaje mydeł oraz myły rączki z ciocia w łazience. Na koniec Krokodylki pokolorowaly obrazek z mająca rączki dziewczynką.

Dzień nauczyciela / Październik 2018
W tym roku to Żuczki zorganizowały Akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Dnia Nauczyciela. Mino stresu dzieci miały bardzo dobry humor. Na początku był wierszyk z życzeniami dla wszystkich Nauczycielek. Nastepnie zatańczyliśmy piosenkę i odśpiewaliśmy STO LAT. Na koniec w częśco angielskiej zatanczyliśmy i zaśpiewaliśmy 2 piosenki, ale tym razem zapraszając pozostałe Panie do wspólnego tańca. Na koniec Żuczki rozdały pi małym upominku dla Pań. Występ Żuczków uważamy za jak najbardziej udany. Po wystepie dla naszych aktorów mały słodki poczęstunek.

Dzień języków obcych / Październik 2018
Kto moze wsiąść do pociągu byle jakiego i pojechać gdzie wzrok nas poniesie? MY!!!! Jako mali Poligloci pojechaliśmy pociągiem do Londynu, następnie polecieliśmy samolotem do Paryża. Z Paryża do Kołobrzegu przylecieliśmy samolotem. Zabawa była przednia. Zatańczyliśmy tą samą piosenkę w trzech językach. W zabawie towarzyszyli nam nasi koledzy z grupy Crocodiles.

Koncert / Październik 2018
04.10.2018 grupa Krokodylki wzięła udział w koncercie umuzykalniajacym pt. "Gama - niezwyczjana dama". Dzieci poznały historie Pana Adama. Zapoznaly się z dźwiękami fletu, skrzypiec oraz altówki. Dzieci były zachwycone!

Dzień krzewa / Październik 2018
05.10. 2018 grupa Krokodylki obchodziła Dzień Drzewa. Dzieci poznały wygląd liści dębu i kasztanowca oraz ich owoce. Chętnie brały udział w zabawie ruchowej "Drzewa na wietrze" oraz wykleily liśćmi barwne drzewa.

Ceramika / Październik 2018
W dniu 9.10.2018 w grupie Crocodiles odbyły się pierwsze zajęcia z ceramiki. Zajęcia poprowadziła ciocia Agnieszka, która ma wiele ciekawych pomysłów. Wszystkie dzieci ulepily wesołe słonie. Krokodylki były zafascynowane zajęciami i bardzo chętnie wezmą udział w następnych.

Jesień / Wrzesień 2018
Grupa Crocodiles przywiatała nową porę roku- Jesień. Dzieci poznały dary jesieni takie jak kolorowe liście, jarzębina, kasztany, żołędzie, szyszki oraz mech. Wspólnie przystroiły liśćmi sukienkę Pani Jesieni a następnie stworzyły jesienne stroiki do kącika przyrodniczego.

Koncert umuzykalniający / Wrzesień 2018
W czwartek po raz pierwszy odbył się w grupie Żuczki koncert umuzykalnoający. Towarzyszyły nam również dzieci z grupy Krokodylki. Wszystkie dzieci były pod ogromnym wrażeniem. Ze skupieniem obserwowały to co dzieje sie na scenie. Z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert.

Dzień szwecji / Wrzesień 2018
Grupa Crocodiles zaczyna swoją przygodę z językiem angielskim. Dzieci uwielbiają bawić się i uczyć z Panią lektor. Z utęsknieniem czekają na kolejne zajęcia,które zawsze są ciekawe, wesołe i pełne dziecięcych uśmiechów.

Zabawa w ogrodzie / Wrzesień 2018
Dzieci z niecierpliwością czekały na pierwszą wizytę w ogrodzie. W końcu nadszedł ten czas! Krokodylki miały ogromną frajdę korzystając ze zjeżdżalni, samochodzików, huśtawek, domku. Było mnóstwo wrażeń oraz uśmiechnięte i wesołe twarze dzieci.

Nasz język angielski / Wrzesień 2018
Grupa Crocodiles zaczyna swoją przygodę z językiem angielskim. Dzieci uwielbiają bawić się i uczyć z Panią lektor. Z utęsknieniem czekają na kolejne zajęcia,które zawsze są ciekawe, wesołe i pełne dziecięcych uśmiechów.

Dzień grzyba / Wrzesień 2018
14. 09. 2018 r. grupa Crocodiles świętowała Dzień Grzyba. Dzieci wysłuchały wiersza Jana Brzechwy pt. "Grzyby", następnie dowiedziały się jak zbudowany jest grzybek. Krokodylki bardzo chętnie brały udział w wyklejaniu wspólnego Atlasu Grzybów oraz pokolorowaniu swoich grzybków. To był miły i owocny dzień.

Pierwsze kroki - cz. 1 / Wrzesień 2018
W pierwszym tygodniu września dzieci z grupy Krokodylki przeszły zajęcia adaptacyjne. Dzieci wraz z opiekunkami poznawały rytm dnia oraz harmonogram zajęć. Czas ten spędziły bardzo pożytecznie, nabierając coraz większej chęci do zajęć ruchowych, dydaktycznych, językowych jak i sensorycznych oraz relaksacyjnych.
Pierwsze kroki - cz. 2 / Wrzesień 2018