ŻŁOBEK
I PRZEDSZKOLE
ANGLOJĘZYCZNE

Mały Poliglota

INTENSYWNA NAUKA JĘZYKA
ANGIELSKIEGO W FORMIE ZABAWY

2-3 GODZINY DZIENNIE

NOWY

OBIEKT MONITOROWANY
Galeria / Luty 2019
W minionym tygodniu w naszym Kąciku Przyrody „mali ogrodnicy” siali i sadzili roślinki: groch, fasole i kwiatki- aksamitki, bratki, . Teraz codziennie pielęgnujemy tj.: podlewamy, obserwujemy i zachwycamy się efektami. „Wiewiórki” miały okazje same przekonać się na czym polega praca ogrodnika, oraz poznać narzędzia, którymi posługuje się ogrodnik przy swojej pracy. Poznały w jaki sposób uprawia się warzywa, dowiedziały się czego roślinka potrzebuje do wzrostu i jak należy o nią dbać.

Dzień kobiet / Luty 2019
8 marca 2019 w naszym przedszkolu obchodziliśmy w bardzo miłej atmosferze Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy z najmłodszej grupy przygotowali wierszyk dla naszych pań oraz dziewczynek oraz wszyscy zaśpiewali huczne „Sto lat’. Żeby było jeszcze milej wszyscy razem tańczyliśmy oraz chłopcy poczęstowali dziewczynki słodkościami. Wszystkie dziewczynki otrzymały również dyplomy „Super dziewczyny”. Miłą niespodzianką był też pokaz slajdów, na którym mogliśmy z bliska przyjrzeć się naszym małymi dużym kobietkom. Każda dziewczynka wyszła dziś z przedszkola z małym kwiatuszkiem i upominkiem.

Sport to zdrowie / Luty 2019
Sport dla dzieci to po prostu zabawa, radość, ruch, a także nauka współpracy w grupie, wspólnego działania jak i rywalizacji oraz zaangażowania, dlatego tak ważne w życiu przedszkola są zajęcia sportowe.

Gimnastyka korekcyjna / Luty 2019
Gimnastyka korekcyjna wspomaga u dzieci: kształtowanie nawyku prawidłowej postawy wygaszanie nieprawidłowych nawyków wyrabianie u dziecka prawidłowej postawy podczas czynności życia codziennego wytworzenie stabilizacji mięśniowo-więzadłowej kręgosłupa rozciąganie mięśni nadmiernie przykurczonych i skracanie nadmiernie rozciągniętych zwiększenie zakresu ruchu w stawach i znoszenie ograniczeń wzmocnienie osłabionych grup mięśni

Tłusty czwartek / Luty 2019
Istnieją w naszym kraju różne tradycje i zwyczaje, które są ciągle żywe i stale kultywowane. Jednym z takich zwyczajów jest Tłusty Czwartek, a nieodzownym jego akcentem są pączki. Taki zwyczaj bardzo się nam podoba i jesteśmy gorącymi zwolennikami takiej tradycji. A tak właśnie dzieci z naszego przedszkola z grupy „ Wiewiórki” obchodziły TŁUSTY CZWARTEK, była to świetna okazja do stworzenia pracy plastycznej.

Pożegnanie zimy / Luty 2019
Piękna, słoneczna i ciepła, jak na luty, pogoda za oknem, sprawiła, że grupa „Biedronki” wpadła na pomysł, żeby koncertowo pożegnać zimę. Z tej okazji, gośćmi specjalnymi występu, była klasa I D ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu. „Biedronki” w swym wykonaniu wypadły znakomicie, udowodniając, że nie brak im talentu wokalnego, tanecznego i aktorskiego. Na zakończenie pani wychowawczyni klasy pierwszej oraz pierwszaki serdecznie nam podziękowały za zaproszenie, obdarowując wszystkie dzieci upominkami i drobnostkami, które samodzielnie zrobiły, będąc jeszcze w szkole. Dziękujemy za spotkanie.

Bal karnawałowy / Luty 2019
Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia. W piątek 15 lutego w naszym przedszkolu w odbył się Bal Karnawałowy. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Jedne dzieci wchodziły do sali już w swoich kostiumach, inne dźwigały je zapakowane w torby i reklamówki. Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. Po śniadaniu, już wszyscy gotowi do zabawy, rozpoczęli bal. Panie nauczycielki w każdej grupie zachęcały do wesołej, wspołnej zabawy. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami oraz konkursami, zwycięzcy byli nagradzani cukierkami oraz balonikami. W końcu nadszedł czas na wielką niespodziankę. W tym roku był to pokaz magii. Do naszego przedszkola przybył Magik, który bawił dzieci niezwykłymi sztuczkami, pokazami i zagadkami. Po pokazie dzieci miały również okazję do skosztowania słodkich poczęstunków, przygotowanych przez rodziców naszych przedszkolaków. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w naszej pamięci.

Przedstawienie teatralne / Luty 2019
Dnia 12 lutego 2019r. przedszkolaki z grup „Wiewiórki”, „Pszczółki” oraz „Biedronki” wraz z wychowawcami udali się do RCK w Kołobrzegu na rozśpiewany i roztańczony spektakl dla najmłodszych pt.: "Jak Rumcajs Cypiska uratował". Narodowy Teatr Edukacji w niezwykle udany sposób przypomniał dzieciom jedną z bajek dzieciństwa ich rodziców, w której jasno i czytelnie zawarte były podbudowane głębokim morałem nieprzemijające wartości wychowawczo-edukacyjne. "W Rzecholeckim Lesie, nieopodal Jilczyna mieszkał słynny rozbójnik Rumcajs ze swoją żoną Hanką i synkiem Cypiskiem..." w ten sposób zaczęła się piękna czeska bajka. Twórcy Narodowego Teatru Edukacji wraz z dzielnym Rumcajsem zabrali widzów na ekscytującą wycieczkę wgłąb niesamowitego Rzacholeckiego Lasu". Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska i raz na zawsze rozprawienie się ze złem czającym się w głębi tego nieprzebytego boru. Dzieci z wielką uwagą śledziły losy bohaterów, nagradzając aktorów gromkimi brawami za udany występ.

Walentynki / Luty 2019
Na górze róże, na dole fiołki, a my się kochamy jak dwa aniołki:) 14 lutego obchodzimy święto każdego zakochanego! Bo przecież kochamy mamę, tatę czy przyjaciela i w tym dniu ślemy im życzenia. Śpiewaliśmy piosenki i tańcowaliśmy, ponieważ to dzień radosny dla wszystkich. Przedszkolaki życzą szczęśliwego i pełnego miłości Dnia Walentynek! Oby każdy dzień w roku był tak samo wyjątkowy!

Bezpieczny Internet / Luty 2019
Piątego lutego, w całej Europie, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy ten dzień. Wspólnie obejrzeliśmy bajkę o robocie Necio, który wprowadził dzieci w świat internetu, następnie przedstawiona została im prezentacja pt. "Dzieci w sieci-czyli abc bezpiecznego internetu". Dzieci dowiedziały się z niej, co mogą znaleźć w internecie, jakie są korzyści używania go, ale także jakie mogą czyhać na nie niebezpieczeństwa oraz jak im zapobiegać. Na koniec razem zaśpiewaliśmy piosenkę "Necio-fajnie w internecie".

Psiaki / Luty 2019
Każdy przedszkolak kocha zwierzaki! Niektórzy mają pieski, kotki czy chomiki. Jest z nimi duży zabawy oraz radości, ale również obowiązków. O naszych przyjaciół trzeba dbać-karmić, kąpać , wyprowadzać i poświęcać czas aby nie czuły się samotne . Jednak i one czasami mogą poczuć się źle wiec ważne aby wiedzieć do kogo w takiej sytuacji zwrócić się o pomoc. 1 lutego całe nasze przedszkole odwiedziło przychodnię weterynaryjną, aby dowiedzieć się co nie co o pracy lekarza zwierząt. Dzieci dowiedziały się z jakimi problemami zdrowotnymi trafiają do nich zwierzaki, w jaki sposób należy im pomoc oraz jak należy o naszych pupili dbać aby szybko wróciły do zdrowia. Udało się zobaczyć psiaka przygotowywanego do zabiegu oraz pieska który przyszedł z wizytą kontrolną. Teraz już każdy przedszkolak wie, co należy robić i jak pomagać naszym czworonożnym przyjaciołom.

Ceramika / Luty 2019
Zajęcia ceramiki są to zajęcia przy użyciu gliny, z którą dzieci odkrywają i rozwijają swoje talenty. Ugniatanie jej, lepienie rozwija aktywność dzieci, kształtuje wyobraźnię artystyczną, wrażliwość estetyczną i zdolności manualne dziecka. Zmusza je nie tylko do wysiłku fizycznego ale także umysłowego. Praca z gliną ma właściwości terapeutyczne, na wiele dzieci działa uspokajająco, daje możliwość „wyżycia się” w tym bezkształtnym tworzywie. Rozwija cierpliwość i uczy pracy w grupie. Pozwala uwierzyć we własne możliwości. Zabawa z gliną jest twórcza i kształcąca, jest doskonałą formą wyrazu artystycznego co widać na załączonych zdjęciach.

Warsztaty / Luty 2019
W minionym tygodniu, dzieci z grupy Biedronek i Pszczółek, wzięły udział w warsztatach przeprowadzonych przez naszego przedszkolnego psychologa. Warsztaty obejmowały tematykę emocji i rozwiązywania konfliktów interpersonalnych. Wspólnie obejrzeliśmy krótki film pt. "Feeling and emotion for Kids - how to menage emotion. ", w którym w jasny i zabawny sposób przedstawiono podstawowe emocje oraz proste sposoby radzenia sobie z nimi. Następnie dzieci obejrzały odegrane przez wychowawców scenki konfliktów rowieśniczych, z którymi mają na co dzień do czynienia. Nasi podopieczni wymyślali alternatywne, pozytywne zakończenia danych sytuacji. Na koniec wspólnie, z kolorowego papieru, stworzyliśmy "Przedszkolny łańcuch pozytywnych emocji", gdzie każdy kolor oznaczał inną wartość: miłość, przyjaźń, szczerość, tolerancję i zrozumienie. Dzięki udziałowi w spotkaniu dzieci udoskonaliły umiejętność rozpoznawania i radzenia sobie z doświadczanymi emocjami, a także nauczyły się jak, nie raniąc innych, rozwiązywać spotykające ich konflikty z rówieśnikami.

Dzień babci i dziadka / Styczeń 2019
21 i 22 stycznia to najpiękniejsze dni w roku- "Dzień Babci i Dziadka". W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Przedszkolaki z grupy Wiewiórki zaprosiły swoje Babcie i Dziadków 23.01.2019r. na okolicznościowe spotkanie, gdzie pod opieką swoich pań przedstawiły program składający się z wierszy ,piosenek i tańca jako dowód wdzięczności i szczególnej miłości. Na koniec występu dzieci wraz z dziadkami zatańczyły taniec, wręczyły własnoręcznie wykonane upominki i zaprosiły do wspólnego poczestunku.

Koncert umuzykalniający / Styczeń 2019
Nowy Rok przedszkolaki z Przedszkola „Mały Poliglota” powitały koncertowo. Otóż 10 stycznia odbył się pierwszy koncert umuzykalniający pt. „Piosenki naszych bajek”. Prowadzący zachęcali dzieci do wspólnej zabawy i słuchania znanych im dobrze piosenek. Wśród przedszkolaków znalazły się znakomite wokalistki, które bez obaw wystąpiły przed publicznością. Byliśmy pod wielkim wrażeniem talentu wokalnego naszej Ady Herman. Zabawa była bardzo udana i wszystkim było bardzo wesoło. Takim, muzyczno - tanecznym krokiem weszliśmy w rok 2019.

Organizacja czasu / Styczeń 2019
Jak co roku, początek stycznia stanowi idealny okres na poruszenie tematyki związanej z rytmiczną organizacją czasu. Zgodnie z założeniami "Dziecięcej matematyki" E. Gruszczyk- Kolczyńskiej, rozpoczynamy cykl owych tematów od przypomnienia wiadomości na temat czterech pór roku. Dzieci przyswajały nazwy aktualnej pory roku, dostrzegały cykliczność, utrwalały charakterystyczne cech pór roku, a także wyrabiały umiejętności dopasowywania elementów do odpowiedniej pory roku.

Warsztaty świąteczne / Grudzień 2018
Boże Narodzenie to najbardziej oczekiwane święta przez nas wszystkich. W naszym przedszkolu tworzymy sytuacje sprzyjające czynnemu uczestnictwu w tradycji. 18 grudnia dzieci z grupy "Wiewiórki" prezentowały wcześniej przygotowane programy artystyczne przybyłym rodzicom. Cała grupa z radością śpiewała kolędy, recytowała wiersz oraz zaprezentowała świąteczny taniec. Po uroczystości odbyły się świąteczne warsztaty, na których rodzice wraz z dziećmi tworzyli przestrzennego Aniołka. Ten długowwyczekiwany dzień przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci i rodziców.

Oczekiwanie na święta / Grudzień 2018
Czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w przedszkolu, to czas wypełniony przygotowaniami : na gazetkach ściennych w salach przedszkola pojawiły się ilustracje zapowiadające nadejście Świąt.Wystroje świąteczne w sali i piosenki zapowiadające święta stworzyły nastrój nadchodzącego wydarzenia. Przedszkolacy z wielkim zaangażowaniem wykonali prace plastyczne o tematyce świątecznej, oraz z chęcią uczestniczą w próbach przed warsztatami i występem Bożonarodzeniowy.

Przegląd piosenki / Grudzień 2018
Dnia 17.12.2018 roku w naszym Przedszkolu odbył się Przegląd Piosenki Świątecznej w Języku Angielskim. Każda z grup zaśpiewała wybrane piosenki świąteczne. Ze wzglądu na okres przygotowań do świątecznych przedstawień dla rodziców konkurs piosenki stanowił doskonałą próbę przed występami naszych Przedszkolaków. W ramach nagrody za wspaniałe wykonania świątecznych piosenek, dzieci otrzymały słodkie upominki, a także każda z grup otrzymała świąteczny dyplom uznania.

Teatr / Grudzień 2018
Dnia 04 grudnia w Naszym przedszkolu gościliśmy teatr „Tak”. Artyści zaprezentowali spektakl pt. „Grajka Mikołajka”, dzięki któremu poczuliśmy atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Tematem przedstawienia były uroki zimy oraz przygotowania do nadchodzących Świąt. W programie nie zabrakło ciekawych aktywności przeznaczonych dla dzieci. Nasze Przedszkolaki śpiewały piosenki, brały udział w zabawach ruchowych, a także z łatwością rozwiązały quiz wiedzy o Świętach. Bezsprzecznie spektakl zapewnił nam moc radości i atrakcji. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Santa Claus is coming to town / Grudzień 2018
6 grudnia nasze piekne miasto oraz przedszkole odwiedził nikt inny jak sam Święty Mikołaj! Wszystkie dzieci już od kilku dni oczekiwały tego specjalnego gościa, który co roku w tym dniu przynosi im niesamowite prezenty. Każdy ubrany na czerwono i w czapce Mikołaja zaśpiewał piosenkę, zatańczył do znanej piosenki oraz przytulił Mikołaja, który mimo dużego brzuszka oraz długiej białej brody wcale nie wzbudza strachu, przeciwnie dzieci Go kochają i rok w rok na Niego czekają. Święty Mikołaju dziękujemy za prezenty. Do zobaczenia za rok!

Tydzień narodowy / Listopad 2018
Miniony tydzień narodowy upłynął pod znakiem Wielkiej Brytanii - dzieci poznały flagę oraz wysłuchały hymnu Wielkiej Brytanii. Wspólnie zwiedziliśmy Londyn i jego zabytki oraz ciekawe miejsca takie jak London Eye, London Bridge, Buckingham Palace czy Tower of London. Mieliśmy również zaszczyt poznać członków rodziny królewskiej, a nawet wypiliśmy angielską herbatkę z królową! Dzieci poznały też tradycje kulinarne Brytyjczyków i samodzielnie stworzyły angielskie śniadanie.

Jesienna pogoda / Listopad 2018
W 2 tygodniu listopada Wiewiórki rozmawiały na temat pogody jaka jest jesienią. Utrwalały pory roku, dni tygodnia oraz świetnie się edukowały poprzez zabawę na temat różnych zjawisk atmosferycznych. Dzieci w tym tygodniu robiły korone dnia i nocy, wykonały pracę plastyczną na temat powstawania deszczu, a także brały udział w zabawach ruchowych oraz rytmicznych, wykonywały eksperymenty z wodą oraz dowiedziały się na podstawie filmu edukacyjnego jak powstaje prognoza pogody.

Jak zdrowo życ / Listopad 2018
Nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Jak zdrowo żyć ”. Od listopada prowadzone były zajęcia, które koncentrowały się wokół zdrowego odżywiania przedszkolaków. Dzieci dowiedziały się m.in.: czym jest piramida żywienia, dlaczego ma kształt piramidy, co oznaczają poszczególne jej piętra oraz których produktów powinny jeść więcej, a których mniej. W ramach realizacji programu dzieci komponowały propozycje zdrowych posiłków. Naszą przygodę z Piramidą Żywienia Przedszkolaka uwieńczyliśmy na zdjęciach, a czynny udział w akcji i propagowanie wśród dzieci nawyków zdrowego odżywiania zostanie wesoło zapamiętane. 

Andrzejki / Listopad 2018
Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. W piątek, 30 listopada  obchodziliśmy w  naszym przedszkolu Andrzejki. W każdej grupie przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Wypowiadał zaklęcia , aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości.  Dużo  radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Po słowach: Czary – mary, wosku lanie co ma stać się, niech się stanie. Zaraz wszyscy się dowiedzą co nam wróżby przepowiedzą”, dzieci podchodziły do miski z wodą i z pomocą dorosłej osoby lały wosk przez dziurkę od klucza. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Wspólnie z nauczycielkami dzieci odgadywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej,wesołej zabawy.

Koncert / Listopad 2018
W zeszły czwartek gośćmi Małych Poliglotów byli muzycy Filharmonii Koszalińskiej. Podczas koncertu dzieci poznały brzmienie instrumentów dętych drewnianych, między innymi klarnetu basowego. Przedstawiona została również bajka  o trzech świnkach i wilku, a wszystko to odbyło się  w akompaniamencie ulubionych fragmentów muzyki ze znanych dzieciom bajek oraz filmów.

Dzień misia / Listopad 2018
1. Przywitanie zabawą w parach „Witamy się….(podaną częścią ciała)” 2. Wspólne zaśpiewanie piosenki „Teddy bear, teddy bear turn around” z wykorzystaniem metody TPR. 3. Zapoznanie dzieci z celem spotkania. Opowiedzenie historii o tym skąd znamy i za co kochamy pluszowego misia. 4. Zapoznanie dzieci z etapami produkcji pluszowego misia. 5. Zagadki o znanych dzieciom misiach z bajek 7. Wspólne zabawy taneczne do znanych piosenek o misiach „Pluszowy miś”, „Jadą, jadą misie”, „The Gummy Bear”, „Stary niedźwiedź mocno śpi” 8. Wspólne zaśpiewanie „Sto lat” wszystkim pluszowym misiom, poczęstunek miodowym ciasteczkiem 9. Zabawa „Pamiątkowe zdjęcie”

Tydzień międzynarodowy / Listopad 2018
Miniony tydzień narodowy upłynął pod znakiem Wielkiej Brytanii - dzieci poznały flagę oraz wysłuchały hymnu Wielkiej Brytanii. Wspólnie zwiedziliśmy Londyn i jego zabytki oraz ciekawe miejsca takie jak London Eye, London Bridge, Buckingham Palace czy Tower of London. Mieliśmy również zaszczyt poznać członków rodziny królewskiej, a nawet wypiliśmy angielską herbatkę z królową! Dzieci poznały też tradycje kulinarne Brytyjczyków i samodzielnie stworzyły angielskie śniadanie.

Jesień / Listopad 2018
W 2 tygodniu listopada Wiewiórki rozmawiały na temat pogody jaka jest jesienią. Utrwalały pory roku, dni tygodnia oraz świetnie się edukowały poprzez zabawę na temat różnych zjawisk atmosferycznych. Dzieci w tym tygodniu robiły korone dnia i nocy, wykonały pracę plastyczną na temat powstawania deszczu, a także brały udział w zabawach ruchowych oraz rytmicznych, wykonywały eksperymenty z wodą oraz dowiedziały się na podstawie filmu edukacyjnego jak powstaje prognoza pogody.

Wspólne czytanie / Listopad 2018
7 listopada grupy Pszczółki oraz Wiewiórki odwiedziły miejską Bibliotekę Dziecięcą w Kołobrzegu. Dla dzieci w grupy Wiewiórek była to pierwsza wycieczka do biblioteki. Dzieci z duzym zainteresowaniem oglądały miejsce w którym mieści się tak wiele książek oraz z wielkim zaangażowaniem sluchały czytanej ksiażki o przygodach nikogo innego jak bardzo dobrze im znanej Wiewiórki. Wyjazdy do Biblioteki są bardzo cennym doświadczeniem dla dzieci. Zachęcają do obcowania z literaturą, uczą szacunku do książki, poszerzają słownictwo oraz rozwijają wyobraźnię dzieci podczas wspólnego czytania. 

Dzień niepodległości / Listopad 2018
9 listopada w Przedszkolu Anglojęzycznym "Mały Poliglota" obchodzilismy 100-lecie lodzyskania Niepodległości. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Podczas występu przygotowanego przez grupę Wiewiórek, dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. 

Wycieczka na teatrzyk / Październik 2018
Najpierw wycieczka na teatrzyk, aby podziwiać aktorów na scenie, nastepnie prawdziwe kino już w przedszkolu aby zobaczyc ich na ekranie. A wszystko dlatego, ponieważ przedszkolaki przez caly tydzień przypominały lub poznawały artystyczne zawody w tym zawód aktora. O ile w teatrze panował spokój i ogromne zaangazowanie w oglądany spektakl, o tyle w kinie atmosfera jest zdecydowanie luźniejsza i nikogo nie rozprasza chrupany popcorn 🙂. Taka forma spedzania czasu bardzo spodobała się dzieciom, które z ogromnym zaciekawieniem oglądały aktorów 

Halloween Party / Październik 2018
30 października w przedszkolu przy ulicy Starynowskiej odbył się 'straszny' bal, czyli Halloween Party. Nasze małe 'straszydła' brały udział w konkursach i zabawach, między innymi w rzucie piłką w paszczę dyni oraz w pokazie kostiumów 30 października w przedszkolu przy ulicy Starynowskiej odbył się 'straszny' bal, czyli Halloween Party. Nasze małe 'straszydła' brały udział w konkursach i zabawach, między innymi w rzucie piłką w paszczę dyni oraz w pokazie kostiumów Halloween'owych. Nie zabrakło również wspólnych tańców i odganiania przerażających potworów. Po zabawie był czas na słodki poczęstunek, a po nim straszny pociąg odwiózł wszystkich uczestników imprezy do ich sal. Happy Halloween!'owych. Nie zabrakło również wspólnych tańców i odganiania przerażających potworów. Po zabawie był czas na słodki poczęstunek, a po nim straszny pociąg odwiózł wszystkich uczestników imprezy do ich sal. Happy Halloween!

Wycieczka do RCK w Kołobrzegu / Październik 2018
24 października grupy Biedronki, Pszczółki oraz Wiewiórki wybrały się do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu na spektakl przygotowany przez Ole Zmruż-Oczko pod tytułem ,,Opowieści z naszego dzieciństwa". Gospodarze przygotowali go z myślą o twórczości ponadczasowych baśni Pana Andersena, jednak nie były to tak popularne i wszystkim znane baśnie jak ,,Królowa Śniegu", ,,Calineczka", ale te rzadziej prezentowane, a równie piekne, głebokie i z pozytywnym przekazem baśnie tj. ,,Świniopas", ,,Szczęśliwa rodzina" oraz ,,Krzesiwo". Było wiele radości, śmiechu , ale rówież były momenty strachu. Wszyscy wiemy, przecież, że w baśni pojawiają się dobre, ale i złe postacie. Jednak zawsze  wszystko kończy się szczęśliwie i tak było również tym  razem. Dzieci z wielkim zaangażowaniem ogladały zmagania bohaterów na scenie. Przeżywały ich emocje. To zdecydowanie była bardzo udana wycieczka. 

Tydzień narodowy / Październik 2018
W poniedziałek w naszym Przedszkolu rozpoczęliśmy Tydzień Narodowy. W ramach zajęć z języka angielskiego w trzecim tygodniu każdego miesiąca poznajemy wybrany kraj Europy. W październiku jest to Austria. Na początku tygodnia Wiewióreczki poznały symbole narodowe oraz podstawowe informacje na temat tego państwa. Oprócz tego dzieci wybrały się na wirtualną wycieczkę po stolicy Austrii, Wiedniu oraz obejrzały krótki film prezentujący najpiękniejsze widoki austriackich krajobrazów.

Wizyta policjanta / Październik 2018
Przedszkole Anglojęzyczne "Mały Poliglota"  odwiedził pan policjant, który  przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniał numery alarmowe. Dzieci otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej oraz ataku groźnego psa. Przedszkolaki chętnie ćwiczyły pozycję „żółwika”, która chroni przed atakiem zwierzęcia. Jednak największym  zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta oraz miały okazję przymierzyć część ubioru policyjnego. Dzieci  dzieliły  się także swoimi doświadczeniami, pokazały,  że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.

Dzień poczty / Październik 2018
9 października obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Dzień Poczty. Dzieci zapoznały sie z zawodem listonosza, obejrzały film przedstawiający pracę na poczcie. Zobaczyliśmy skrzynki pocztowe które były kiedys i do których dzisiaj wrzucamy nasze listy. Rozmawialiśmy o bardzo odpowiedzialnej i ciężkiej pracy zarówno Pana Listonosza jak i wszystkich innych pracowników na poczcie. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Pan Listonosz” , a na koniec dzieci obejrzały bardzo lubianą przez nich bajkę „Listonosz Pat”.

Dzień edukacji narodowej / Październik 2018
11 października 2018 roku, był w naszym przedszkolu wyjątkowym dniem. Na twarzach pań nauczycielek oraz pracowników obsługi pojawiły się jeszcze większe niż na co dzień uśmiechy, a serca zabiły mocniej. Ten pogodny i ciepły nastrój zawdzięczamy naszym podopiecznym, w szczególności grupie „Biedronki”, którzy pięknie zaprezentowali dla wszystkich , specjalnie przygotowane na tę okazję występy. Starsze przedszkolaki były bardzo dumne i pełne powagi podczas artystycznego wystąpienia. Wszystkie przedszkolaki otrzymały wielkie brawa. Nie zabrakło również uroczystego „Sto lat” dla wszystkich pań. Dopełnieniem tej szczególnej uroczystości było wręczenie kwiatów oraz upominków dla naszych kochanych pań.

Dbamy o zdrowie / Październik 2018
Tematem ostatnich dni było zachęcenie dzieci do dbania o swoje zdrowe i prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez promowanie zasad spożywania właściwych pokarmów oraz korzystania z ruchu na świeżym powietrzu. Dzieci poznały wartościowe produkty i piramię żywienia. Dzieci miały okazję poznać związek między chorobą a leczeniem i koniecznością przyjmowania lekarstw oraz zastrzyków. Dzieci miały niepowtarzalną okazję do obejrzenia filmu edukacyjnego oraz bajkę "Kajtus u lekarza", jak również zapoznania się z podstawowym sprzętem medycznym niezbędnym do badania. Ważnym elementem zajęć " Do czego służą nasze ząbki" było poznanie zawodu Pani stomatolog i nauka dokładnego mycia zębów.

Aktywność sportowa / Październik 2018
W promowaniu zdrowego stylu życia trzeba zwrócić uwagę na konieczność korzystania z różnych form aktywności sportowej. Grupa Wiewiórek z chęcią uczestniczy w zajęciach wymagających skupienia, wysiłku oraz sprawności.

Koncert umuzykalniający / Październik 2018
Dnia 4 października 2018 odbył się w naszym przedszkolu koncert umuzykalniający pod nazwą „ Gama – niezwyczajna dama”. Zabawna historia Gamy i pana Adama pełne wesołych piosenek. Nasi młodzi słuchacze zostali zabrani w świat pełen skrupulatnych melodii z odrobiną szaleństwa. Dziękujemy za przyjemny koncert.

Dzień przedszkolaka - Teatrzyk / Wrzesień 2018
W dniu 18.09.2018r. W przedszkolu "Mały Poliglota" odbył się teatrzyk z okazji Dnia Przedszkolaka. Tematem przewodnim przedstawienia była Pipi Lansztrung Pończoszanka i poszukiwanie skarbów, a cały występ nawiązywał do treści anglojęzycznych. Dzieci podczas występu chętnie uczestniczyły w śpiewach, wyliczankach i zgadywankach, co było dla nich ogromną przyjemnością i radością, a dalszą część dnia minęła w miłej i ciepłej atmosferze.

Koncert / Wrzesień 2018
Po długiej wakacyjnej przerwie do naszego przedszkola powrócili muzycy z Filharmonii Koszalińskiej. Ulubieniec naszych przedszkolaków Filip, opowiedział dzieciom o wakacyjnych lekcjach muzyki jakich udzielili mu Melodyjka, Dynamika, Rytm oraz Barwa. Opowieści towarzyszyły znane dzieciom instrumenty tj. Obój , flet poprzeczny oraz trąbka. Koncert jak zawsze był wyśmienity, a przedszkolaki czekają na więcej.

Dzień języków obcych / Wrzesień 2018
Języki Europy nie są nam obce. 26 września obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Podczas wspólnej zabawy poznaliśmy flagi krajów Europy (Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Ukrainy oraz Francji), zaśpiewaliśmy znaną wszystkim piosenkę 'Panie Janie' w kilku wersjach językowych oraz dowiedzieliśmy się jak brzmi powitanie 'dzień dobry' w innych językach europejskich. Zwieńczeniem obchodów Dnia Języków obcych był słodki poczęstunek.

Dzień kolejarza / Wrzesień 2018
Wrzesień w przedszkolu to początek i powrót do zajęć dydaktycznych po wakacjach. Dzieci z radością i skupieniem uczestniczą w blokach dydaktycznych. W tym tygodniu obchodziliśmy "Dzień Kolejarza", dzieci poznały zawód Kolejarza, obejrzały film edukacyjny oraz wykonały pracę plastyczną, nie zabrakło również zabawy przy utworze "Jedzie pociąg"

Pierwszy tydzień / Wrzesień 2018
W tym tygodniu dzieci miały również okazję uczestniczyć w zajęciach sportowych prowadzonych przez Pana Michała. Dzieci chętnie wykonywały polecenia i przy tym świetnie się bawiły.