ŻŁOBEK
I PRZEDSZKOLE
ANGLOJĘZYCZNE

Mały Poliglota

INTENSYWNA NAUKA JĘZYKA
ANGIELSKIEGO W FORMIE ZABAWY

2-3 GODZINY DZIENNIE

NOWY

OBIEKT MONITOROWANY
Park rozrywki / Czerwiec 2017
29 czerwca (czwartek) wszystkie wspaniałe przedszkolaki wyjechały do Parku Rozrywki „Pomerania” na wspólną zabawę z rodzicami. Atrakcji było sporo, dla każdego coś zabawnego! Pogoda dopisała, humory też. To było super zakończenie super roku szkolnego!

Straż pożarna / Czerwiec 2017
W poniedziałek, 26 czerwca, wszystkie przedszkolaki, wraz z „Małymi Pszczółkami” wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu. Wyprawa okazała się bardzo ciekawa i pouczająca. Pojechaliśmy wynajętym busem, zaraz po śniadaniu. Najpierw odwiedziliśmy stanowisku, przy którym dyżuruje jeden ze strażaków, aby odbierać telefony alarmowe i przyjmować zgłoszenia. Następnie rozdzieliliśmy się i nasza grupa poszła do garażu. Oglądaliśmy tam pojazdy, których używają strażacy podczas swoich akcji, do jednego z aut mogliśmy wsiąść, byliśmy świadkami próbnego alarmu oraz mogliśmy przymierzyć hełm strażacki. Później udaliśmy się na piętro, gdzie znajduje się sala, w której zazwyczaj przyjmowane są grupy dzieci, odwiedzające komendę. Najpierw maluchy mogły przebrać się za strażaków, dotknąć gorących drzwi, za którymi szaleje pożoga (oczywiście nieprawdziwa), a potem rozsiąść się wygodnie w sali na wielkich poduchach i obejrzeć filmy na temat zagrożeń spowodowanych przez ognień, jak ich unikać i jak sobie radzić, kiedy się już pojawią. W momencie, kiedy oglądaliśmy film o tym, jak należy się ewakuować z zadymionego pomieszczenia, osoby, siedzące z tyłu sali, zauważyły, że w pokoju jest coraz więcej dymu. Nie pozostało nam nic innego, jak na czworakach, żeby uniknąć wdychania dymu, uciec z pomieszczenia. Oczywiście dym nie był groźny, został specjalnie puszczony, aby dzieci pokazały, jak należy uciec z zadymionego budynku. Wszystkie Pszczółeczki ewakuowały się spokojnie, bez paniki, wykazując się właściwą postawą wobec niebezpieczeństwa. Mamy wielką nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzimy naszych dzielnych strażaków, których serdecznie pozdrawiamy!

Ceramika / Czerwiec 2017
W piątek 9 czerwca odbyły się, ostatnie już w tym roku szkolnym, zajęcia z ceramiki. Tym razem przedszkolaki wykonywały rybkę, ozdobioną cekinami, ponieważ, jak wiadomo, lato to wakacje, a wakacje to woda, np. morze z piękną piaszczystą plażą, a jak morze, to oczywiście powinny pływać w nim ryby, im więcej, tym lepiej, ponieważ świadczy to o czystości wody. W naszym mieście mamy to szczęście, że w każdej, praktycznie, chwili wolnej, możemy korzystać latem z wspaniałej plaży i czystego wybrzeża, kąpać się w czyściutkiej, chociaż często zimnej wodzie. Poza tym lubimy także rybki... jeść! Zwykle raz w tygodniu, goszczą one w przedszkolnym menu. Rybki wyszły dzieciom przepiękne, błyszczące i wesołe. A wszystkie Pszczółki przyznały, że nie mogą się już doczekać kolejnych zajęć z ceramiki, które odbędą się dopiero w nowym roku szkolnym 2017/2018. Lepienie z gliny jest jednym z ulubionych zajęć dodatkowych dzieci w naszej placówce.

Wycieczka do biblioteki / Czerwiec 2017
23 czerwca był dla „Małych Pszczółek” niezwykle ważnym dniem, ponieważ to właśnie tego dnia odbyła się ich pierwsza wycieczka, a zarazem pierwsze spotkanie biblioteczne w Bibliotece Dziecięcej na ul Brzozowej w Kołobrzegu. Najmłodsze przedszkolaki były bardzo przejęte tą wyprawą, ale stwierdzam z przyjemnością, że zachowały się nienagannie, zarówno w bibliotece, jak i w autokarze. Autokar podjechał pod samo wejście do przedszkola, aby jak najbardziej ułatwić dzieciom wsiadanie. Pszczółeczki z pomocą dorosłych wsiadły do autokaru, zajęły miejsca, każde z pasami bezpieczeństwa. Już sam krótki przejazd takim wielkim pojazdem, jak autokar, był dla nich nie lada przeżyciem. Następnie weszliśmy do biblioteki na niedługie zajęcia biblioteczne. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom czym jest biblioteka, kto tam przychodzi oraz co to znaczy wypożyczać książki. Po tym wstępie dzieci zwiedziły bibliotekę oraz obejrzały książeczki, przygotowane dla nich na stolikach. Pobawiły się, także z naszą sympatyczną panią bibliotekarką w kilka zabaw, wysłuchały książki Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Mydło”, odpowiedziały na pytania do tej historii i jeszcze troszeczkę się pobawiły. Zostaliśmy zaproszeni na kolejną lekcję biblioteczną w przyszłym roku szkolnym, na co już nie możemy się doczekać. Po spotkaniu w królestwie książek, jakim bez wątpienie jest dla maluchów biblioteka, wróciliśmy autokarem do przedszkola, pełni niezapomnianych wrażeń. Nie pozostaje mi nic innego, jak wszystkim, którzy to czytają życzyć przyjemnej lektury!

Olimpiada sportowa / Czerwiec 2017
„W zdrowym ciele, zdrowy duch!” - jak mówi znane przysłowie i zgodnie z tą mądrością, przedszkolaki postanowiły pokazać na co je stać i wzięły udział w Olimpiadzie Sportowej, zorganizowanej przez pana Łukasza w naszym ogrodzie przedszkolnym, w piątek 9 czerwca. Rywalizacja była zacięta, ale nie zostali wyłonieni zwycięzcy, ponieważ najważniejsza jest dobra zabawa, a nie wygrani i przegrani. Pogoda także nam dopisała, słońce pięknie świeciło, także nic, tylko biegać, ćwiczyć, skakać, jak śpiewał Pan Kleks w piosence „Z poradnika młodego zielarza”: „Biegać, skakać, latać pływać, w tańcu, w ruchu wypoczywać!”.

Przedstawienie teatralne / Maj 2017
Dzień mamy i taty / Maj 2017
Co prawda do Dnia Mamy zostało nam kilka dni, a do Dnia Taty cały miesiąc, ale w naszym przedszkolu, w „Małych Pszczółkach” właśnie dzisiaj odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci zaprezentowały piosenki dla mamy i taty po polsku i angielsku, taniec z gitarami i taniec robotów oraz angielskie pożegnanie. Później rozdały rodzicom specjalnie dla nich przygotowane podarunki, a na koniec mogły wraz z rodzicami napić się soku i zjeść coś słodkiego. Było to dla naszej grupy wyjątkowe przedstawienie, ponieważ po raz pierwszy dzieci wystąpiły same przed publicznością złożoną z ich bliskich, z zaproszonych gości. Występ udał się pięknie, co doskonale rokuje na przyszłość, mamy nadzieję, że następne występy wyjdą jeszcze lepiej. A dzisiaj życzymy wszystkim Mamusiom i Tatusiom Wszystkiego Najlepszego, spełnienia marzeń, zdrowia, szczęście i pociechy z dzieci!!

Ceramika / Maj 2017
W maju znów odbyła się nasza ulubiona ceramika, tym razem „Małe Pszczółki” robiły z gliny piękne róże dla swoich mam z okazji Dnia Mamy. Ceramika to jedne z ulubionych zajęć maluszków, ponieważ mamy tutaj przyjemne z pożytecznym – ćwiczenie paluszków, piękny prezent dla bliskiej osoby i jednocześnie satysfakcję twórcy z uzyskanego efektu oraz lepienie w materiale miękkim, jakim jest glina, którą to czynność dzieci uwielbiają. Ciekawe, co będziemy robić następnym razem?

Tata Oliwki czyta dzieciom / Kwiecień 2017
Kultywując zwyczaj czytania dzieciom przez rodziców, pan Augustyniak, Tata Oliwki, czyta naszym maluchom.

Koncert / Maj 2017
W czwartek, 11 maja, przedszkolaki z „Małego Poligloty” po raz kolejny gościły u siebie muzyków Filharmonii Koszalińskiej na koncercie umuzykalniającym. Tym razem słuchacze odbyli wraz z artystami muzyczną podróż do kilku dalekich krajów, m.in. Hiszpanii i Rosji przy pomocy magicznego kufra z pamiątkami z innych państw. Nasi goście opowiadali bardzo ciekawie o muzyce z różnych rejonów świata, grali popularne melodie z dalekich stron na flecie poprzecznym, klarnecie i klawikordzie, takie, jak np. aria torreadora z opery „Carmen” Bizeta, czyli słynne: „Zabiłem byka, cóż to dla mnie byk...”, które zapewne niejeden tatuś nuci podczas golenia. Z niecierpliwością czekamy na kolejny, czerwcowy, ostatni już w tym roku szkolnym, koncert.

Dzień tańca / Maj 2017
W piątek 12 maja, w naszym przedszkolu odbył si Dzień Tańca. Z taj okazji pani Marta, która prowadzi w naszym przedszkolu zajęcia choreograficzne, zorganizowała warsztaty taneczne dla rodziców z dziećmi. Spotkanie rozpoczęło się od występu tancerki, jednej z uczennic pani Marty. Następnie krótka rozgrzewka i wspólna zabawa rodziców i ich pociech. Wszyscy doskonale się bawili, taki taniec z dzieckiem to jak aerobik, a nawet lepiej, doskonale poprawia samopoczucie. Wszyscy uczestnicy warsztatów byli zachwyceni i na pewne będą chcieli wziąć udział w spotkaniu, także w przyszłym roku szkolnym, a wszystkim, którzy oglądają naszą galerię, życzymy roztańczonego dnia!

Spotkanie wielkanocne / Kwiecień 2017
We wtorek 11 kwietnia w sali „Małych Pszczółek” odbyło się Spotkanie Wielkanocne, co prawda do Wielkanocy pozostało jeszcze parę dni, ale maluchy już świętowały, zaprosiły rodziców, dziadków i ciocie do wspólnej zabawy. Wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenki w języku polski i angielskim, zatańczyli taniec „W dżungli” oraz bawili się w typowe gry wielkanocne, takie jak toczenie wielkiej pisanki, gra w owieczki i wilka oraz udawanie zajączka wielkanocnego. Szczególnie ta ostatnie zabawa miała bardzo wielkie znaczenie, ponieważ według teorii magii sympatycznej, podobne powinno wywołać podobny skutek, czyli udawanie zajączka wielkanocnego, powinno go przywołać, co się faktycznie wydarzyło. Zajączek, co prawda nie pokazał nam się osobiście, ale pozostawił dla dzieci słodkie upominki, czekoladowe figurki zajączków w koszyczku, które panie rozdały przedszkolakom po przedstawieniu. Na zakończenie naszego spotkania wykonaliśmy piękne owieczki z masy solnej, które mali artyści zabrali sobie do domu. Życzymy Wszystkim „Małym Pszczółkom” oraz ich rodzinom Wesołych Świąt, Smacznego Jajka i Mokrego Dyngusa!

Rodzice czytają swoim pociechom / Kwiecień 2017
Gimnastyka korekcyjna / Kwiecień 2017
„Małe Pszczółki” uwielbiają zajęcia ruchowe, dlatego zawsze z wielką chęcią i zapałem ćwiczą na gimnastyce korekcyjnej, prowadzonej przez pana Łukasza. W końcu, jak mówi stare przysłowie: „Ruch to zdrowie”, a wszelkie zajęcia ruchowe są niezwykle ważne dla rozwoju motoryki dużej i koordynacji ruchowej wśród przedszkolaków.

Ceramika / Kwiecień 2017
Jak, co miesiąc, w kwietniu także maluszki z niecierpliwością wyczekiwały zajęć z ceramiki. Ponieważ zbliżają się Święta Wielkanocne, tym razem robiliśmy kurki i kurczaczki w gniazdku z jajeczkami. Prace wyszły przepiękne, dzieci zabrały swoje dzieła do domów, a te wykonane przez panie, zdobią naszą salę.

Dzień św. Patryka / Marzec 2017
W piątek, 17.03.2017 w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień św. Patryka, patrona Irlandii. Dzieci miały okazję poznać bliżej tradycje związane z obchodami tego święta. Wspólna zabawa ułatwiła im zrozumienie tematu oraz pokazała, jak Irlandczycy traktują obchody związane z tym dniem. Od samego rana w naszym przedszkolu panowała muzyka irlandzka, słuchanie której umożliwiło naszym maluchom wejście w magiczny świat oraz przygotowało je do rozpoczęcia obchodów. Następnie dzieci wybrały się w krótką wycieczkę po Irlandii, podczas której dowiedziały się z czym związane jest święto św. Patryka. Wspólne szukanie skarbu pozostawionego przez skrzata Leprikona dało możliwość zgłębienia irlandzkiej tradycji związanej z dniem patrona Irlandii. Uwieńczeniem radosnych obchodów było wykonanie zielonej drogi, usłanej koniczynami, tak by Leprikon mógł z powrotem wrócić do naszego przedszkola po zagubiony garnuszek z monetami.

Zabawy w ogrodzie / Marzec 2017
22 marca „Małe Pszczółki” po raz pierwszy po dłuższej przerwie poszły pobawić się do ogrodu, zachęciło je do tego pięknie świecące marcowe słoneczko. Maluchy zabrały ze sobą piłki, obręcze i inne sprzęty wykorzystywane do zabaw sportowych. Nasz ogród przedszkolny jest otoczony drzewami, dzięki czemu przebywające w nim osoby są osłonięte od wiatru. W ogrodzie można bez problemu biegać, ponieważ trawa amortyzuje ewentualne upadki dzieci. Maluszki miło spędziły czas, biegając, grając w berka, ścigając się, skacząc i kopiąc piłkę do bramki. Sezon ogrodowy możemy uznać za rozpoczęty! Na pewno będziemy jeszcze nie raz bawili się na naszym przedszkolnym placu zabaw, o ile pogoda na to pozwoli, ponieważ jak mówi stare przysłowie ludowe: „W marcu, jak w garncu!”.

Koncert umuzykalniający / Marzec 2017
We wtorek 9 marca odbył się kolejny z serii koncertów umuzykalniających, tym razem gościliśmy panów grających na instrumentach dętych: trąbce, puzonie oraz saksofonie. Panowie zaprezentowali nam hity zarówno dziecięce, młodzieżowe, jak i filmowe oraz kilka sztuczek magicznych. Bardzo interesujący okazał się pokaz tańczącej kobry. Mamy nadzieję, że panowie jeszcze nas odwiedzą, wszystkim dzieciom bardzo spodobały się instrumenty dęte i nie możemy już się doczekać, kiedy ponownie będziemy mieli okazję ich posłuchać.

Ceramika / Marzec 2017
Do Wielkanocy jeszcze trochę czasu, ale „Małe Pszczółki” już czują świąteczną atmosferę. Na zajęcia z ceramiki, które odbyły się 10 marca w piątek, dzieci wykonały z gliny wielkanocnego zajączka z jajeczkami oraz ślicznego baranka, ciekawe, co będziemy robili za miesiąc.

Dzień kobiet / Marzec 2017
„Zapamiętaj sobie - dzisiaj jest Dzień Kobiet!” - tą piosenką rozpoczął się koncert, który we środę 8 marca, czyli w Dzień Kobiet, grupa „Małe Pszczółki” zorganizowała dla wszystkich dzieci i pań w naszym przedszkolu. Był to pierwszy występ maluchów przed publicznością, do tej pory występowały zawsze razem ze swoimi gośćmi. Koncert okazał się niezwykle udany, dzieci zaprezentowały piosenki, specjalnie wybrane na ten uroczysty dzień, taniec kowbojski oraz gwóźdź programu – utwór rockowy „Dzień Kobiet” z gitarami, wcześniej wykonanymi przez rodziców. Maluchy zaśpiewały także piosenki w języku angielskim oraz zaprosiły wszystkich do wspólnego tańca owocowego. Po występie chłopcy z naszej grupy rozdali paniom i dzieciom słodkie upominki. Życzymy wszystkiego najlepszego wszystkim kobietom, które czytają i oglądają naszą stronę!

Sianie roślin / Marzec 2017
Wiosna to przede wszystkim zmiany w przyrodzie, czas pojawiania się nowych, zielonych listków i wzrostu roślin, dlatego „Małe Pszczółki” także postanowiły zadbać o rośliny w swojej sali. We wtorek 7 marca maluchy zasiały rzeżuchę, kiełki brokuła i rzodkiewki, aby móc obserwować wzrost roślin i poczuć powiew wiosny w swojej własnej sali. Teraz pozostało nam tylko oczewikać z niecierpliwością, aż nasiona zakiełkują.

Spacer do Sano / Marzec 2017
W piątek 3 marca „Małe Pszczółki” wybrały się na spacer edukacyjny do sklepu „Sano” na dział warzywno-owocowy. Nie była to taka zwyczajna wyprawa po zakupy, tylko lekcja języka angielskiego w terenie, prowadzona przez panią Joannę, naszą lektorkę, mająca na celu utrwalenie nazw warzyw i owoców po angielsku. Z małymi dziećmi metoda prowadzenia zajęć w terenie, jest jedną z najskuteczniejszych metod nauczania, ponieważ maluchy uczą się poprzez przeżywanie rozmaitych sytuacji. Wyprawa okazała się bardzo owocna, Pszczółeczkom udało się wykonać zadanie i bez problemu odnaleźć w sklepie wszystkie owoce i warzywa, o które pytała lektorka. Należy też wspomnieć o tym, że dzieci zachowywały się bardzo grzecznie, udowadniając tym samym, iż są już na tyle dojrzałe, aby częściej brać udział w tego typu wycieczkach. Po powrocie do przedszkola, w sali na naszych milusińskich czekała kolejna niespodzianka. Pani Joanna zorganizowała w naszej sali sklepik warzywno-owocowy, sama przebrana za ekspedienta obsługiwała małych klientów, którzy mogli dokonywać zakupu, ale jedynie mówiąc po angielsku. Trzeba było sobie przypomnieć odpowiednie słówka, aby kupić np. banana, czy jabłko, na szczęście nasze Pszczółki nie miały z tym większych problemów. Pozdrawiamy owocowo i kolorowo!

Ceramika / Luty 2017
Lutowe zajęcia z ceramiki, były utrzymane w walentynkowym klimacie. Z rąk dzieci powstały duże i małe misie, które w łapkach trzymały serduszka. Każde były wyjątkowe i stworzone samodzielnie przez dziecko. Jak tylko glina wyschnie, niedźwiadki zostaną zabrane do domku i posłużą na pewno za miły upominek dla mamy lub taty.

Rodzice czytają swoim pociechom / Luty 2017
Cała Polska czyta dzieciom i my również, co miesiąc zapraszamy do naszej sali troje rodziców, aby poczytali naszym przedszkolakom książeczkę. Czytanie dzieciom jest niezwykle ważne w rozwoju intelektualnym, wzbudza zainteresowanie malucha książkami i słowem pisanym w ogóle, kształtuje wyobraźnię, rozwija słownictwo, co jest bardzo potrzebne maluszkom, które zaczynają dopiero mówić, pobudza ich kreatywność, zachęca do podejmowania zabaw tematycznych, opowiadania własnych historii i do mówienia coraz więcej i więcej. Poza tym, a może przede wszystkim, słuchanie czytanych przez dorosłych bajek, baśni, opowiadań i wierszy jest dla dzieci przyjemnością, radością, która rodzica kosztuje jedynie odrobinę czasu. Podaruj dzieciom trochę radości i poczytaj im u nas w przedszkolu.

Tańce / Luty 2017
Jak to mówią: „W zdrowym ciele, zdrowy duch” - i w duchu tego powiedzenia w naszym przedszkolu oferujemy dzieciom mnóstwo zajęć i zabaw ruchowych. Jedną z takich propozycji są tańce, zajęcia choreograficzne, które prowadzi dla nas, bardzo lubiana przez dzieci, pani Marta. Ćwiczenia taneczno-baletowe wspomagają rozwój fizyczny naszych maluchów oraz pomagają im w poznaniu własnego ciała, a także w zachowaniu odpowiedniej postawy. „Małe Pszczółki” ćwiczą różne układy taneczne, z których największym powodzeniem cieszy się „Baby shark”. Można śmiało powiedzieć, że nasze maluszki są z tańcem i muzyką za pan brat.

Dzień poczty / Luty 2017
16 lutego tradycyjnie obchodzimy święto Poczty Polskiej, „Małe Pszczółki” postanowiły zorganizować pocztę w swojej sali. Dowiedziały się jak działa poczta, co można wysłać, jak wyglądają koperty, znaczki, paczki itp. Dzieci przygotowały dwie piękne przesyłki, podbiły je pieczątkami, pani Ania zapisała adres przedszkola zarówno na liście, jak i na paczce. Maluchom bardzo podobała się zabawa w pocztę. Aż chciałoby się zaśpiewać: „Ludzie zejdźcie z drogi, bo listonosz jedzie, pełna jest od listów torba listonosza dziś! Dostaniesz od wujka list!”.

Dzień pizzy / Styczeń 2017
9 luty to dzień, w który przypada nietypowe, ale bardzo radosne święto, a mianowicie Międzynarodowy Dzień Pizzy. Oczywiście w naszym przedszkolu również świętujemy tę datę w specjalny sposób. „Małe Pszczółki” dały się już poznać jako doświadczeni kucharze, dlatego tym razem, także postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce, a raczej małe rączki i samodzielnie przygotować pizzę. Dzieci przyniosły składniki, każde swój kawałek pizzy udekorowało tym, co może i lubi jeść, po czym wstawiliśmy obie pizze do piekarnika. Pszczółeczki zjadły pizzę w ramach drugiego śniadania, bardzo im smakowała i zabawy było przy tym dużo, na pewno powtórzymy to kiedyś, zwłaszcza, że wspólne gotowanie i pieczenie tak świetnie nam wychodzi. Życzymy wszystkim smacznego!

Zdjęcia z balu / Styczeń 2017
W piątek, 27.01.2017 r., w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Zabawa była cudowna! Pani Marta zadbała, aby tańce nikomu się nie znudziły. A po muzycznych wygibasach odbył się przegląd strojów, niektórych naprawdę trudno było rozpoznać. Wspólny poczęstunek pozwolił nam ochłonąć i przygotować do dalszej zabawy. Było naprawdę suuuuper!!!

Biesiada z Babcią i Dziadkiem / Styczeń 2017
17 stycznia w grupie „Małe Pszczółki” obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka, przedszkolaki zaprosiły do swojej sali swoje babcie i swoich dziadków. Wszyscy świetnie się bawili, dzieci wraz z dziadkami zaprezentowały program artystyczny po polsku i angielsku. Następnie wnuki wręczyły dziadkom laurki i papierowe kwiaty, później juniorzy wraz z seniorami wzięli udział w zabawie plastycznej, polegającej na tworzeniu ozdobnych słoiczków. Po części artystycznej na dorosłych i dzieci czekał poczęstunek.

Spotkanie wigilijne / Grudzień 2016
Od stuleci Święta Bożego Narodzenia były okazją do spotkania w gronie rodzinnym, do wspólnego biesiadowania i śpiewania kolęd. Kontynuując tę tradycję, „Małe Pszczółki” 13 grudnia 2016 roku zaprosiły swoich bliskich na spotkanie wigilijne w przedszkolu. Dzieci wraz z rodzicami, lub dziadkami śpiewały kolędy oraz pastorałki po polsku i angielsku w ciepłym świetle świec i lampek choinkowych. Następnie zaproszeni goście uczestniczyli w zabawie plastycznej, wykonywali ozdobę bożonarodzeniową – aniołka. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem i życzeniami od pracowników przedszkola dla wszystkich zgromadzonych w sali gości. To wspólne kolędowanie długo pozostanie w naszej pamięci, następne już za rok.

Koncert - perkusja solo / Grudzień 2016
Dnia 8 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowo głośnego gościa – perkusję. Tym razem nasi młodzi słuchacze mogli się przekonać, jak perkusja brzmi wraz z innymi instrumentami, lub sama. Muzycy zaprezentowali widowni najróżniejsze instrumenty perkusyjne i utwory zagrane przy ich pomocy. Szczególnie zaskoczyła wszystkich koncertowa wersja popularnej piosenki „Panie Janie”, zupełnie niepodobna do znanej nam i często przez nasze dzieci śpiewanej wersji. Totalnym zaskoczeniem okazał się także utwór muzyczny bez melodii, składający się z samego tylko rytmu, zagrany jedynie na instrumentach perkusyjnych, bardzo spodobał się „Wiewiórkom”, które zaraz zaczęły przy nim tańczyć. Nie możemy się już doczekać kolejnego koncertu umuzykalniającego, który będzie miał miejsce już w styczniu.

Przedstawienie teatralne / Grudzień 2016
Dnia 16.12.2016 dzieci z grupy „Wiewiórki” zaprosiły przedszkolaków z grup „Małe Pszczółki” oraz „Biedronki” na przedstawienie teatralne w języku angielskim pt: The Trouble Dragon”. Na scenie występowały wróżki, księżniczki, czarodzieje, rycerze i oczywiście smoki. Dzieci z zapartym tchem śledziły wydarzenia, obserwowały tańczące wróżki oraz ryczące smoki. Dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami oraz szerokimi uśmiechami. Być może już niedługo nadarzy się kolejna okazja, żeby obejrzeć takie wydarzenie.

Mikołajki - Cz.2 / Grudzień 2016
Mikołajki - Cz.1 / Grudzień 2016
Był wtorkowy poranek, gdy na korytarzu dało się słyszeć dzwonki. Tak, to Mikołaj odwiedził nasze przedszkole. Z wielkim workiem pełnym prezentów wszedł do sali, w której zebrały się wszystkie przedszkolaki. Rozpoczęła się wspaniała zabawa. Dzieci pięknie zaśpiewały piosenki dla naszego Gościa, zaprosiły Go do tańca. Na koniec zabawy Mikołaj rozdał przywiezione ze sobą prezenty. Radość była wielka. Dziękujemy Mikołaju i czekamy na Ciebie!

Wizyta w aptece / Grudzień 2016
29 listopada „Małe Pszczółki” wybrały się do apteki, ale proszę się nie martwić! Nikomu nic nie dolegało, po prostu maluchy chciały zobaczyć, jak apteka wygląda wewnątrz. Pan aptekarz okazał się bardzo miły i z radością pokazał nam swoje królestwa, wypełnione lekami w rozmaitych opakowaniach. Zaprosił nas także do laboratorium, gdzie powstają lekarstwa. Z przyjemnością zwiedziliśmy to urocze miejsce. Na koniec maluszki wręczyły panu farmaceucie piękną, wykonaną przez siebie laurkę. Dzieci nie mogą się już doczekać kolejnej wycieczki, którą odbędziemy niebawem.

Logopedia / Grudzień 2016
Co tydzień w środę odwiedza nas pani Xymena i prowadzi zajęcia z logopedii. Maluchy chętnie uczestniczą w logopedycznych grach i zabawach. Czasami są to zabawy słowno-ruchowe, a czasem zawierają elementy dramy. Dzieci uczą się na nich poprawnie mówić, wymawiać poszczególne dźwięki języka polskiego.

Kanapki / Listopad 2016
W czwartek 24 listopada „Małe Pszczółki” po raz kolejny udowodniły, że doskonali z nich kucharze. Nasze maluchy przyrządziły kanapki z przyniesionych z domu produktów. Dzieci spisały się doskonale, wszystkie zrobiły pyszne kanapeczki, a następnie je zjadły na drugie śniadanie, co pokazuje, że wychowanie i gotowanie mają ze sobą wiele wspólnego. Maluszki twierdzą, że było smacznie i wesoło, jak widać zwyczajne robienie kanapek może się okazać wspaniałą zabawą.

Wizyta u dentysty / Listopad 2016
W czwartek 24 listopada „Małe Pszczółki” wybrały się w odwiedziny do pani dentystki. Zwiedziły gabinet, pojeździły na fotelu i obejrzały najciekawsze przyrządy dentystyczne. Wizyta u dentysty odbyła się w ramach tygodnia tematycznego „Dbamy o zdrowie”. Dzieciom bardzo podobała się ich pierwsza wycieczka poza teren przedszkola, pani doktor okazała się niezwykle miła i gościnna. Warto jak najwcześniej przyzwyczajać maluchy do badania ząbków, trzeba pokazywać im, że to nic strasznego. W ten sposób można uniknąć niechęci małych pacjentów do badań dentystycznych również w późniejszym wieku. W podziękowaniu, dzieci przekazały pani dentystce, wykonaną przez siebie laurkę. Maluchy później długo przeżywały spotkanie z dentystą, nie mogą się już doczekać następnej wycieczki.

Andrzejki / Listopad 2016
Dnia 30 listopada, jak zwyczaj każe, „Małe Pszczółki” postanowiły poznać swoją przyszłość. Andrzejki to dzień wróżb, przepowiedni, odgadywania, co czeka nas w przyszłym życiu. Dwie cygańskie wróżki, w które na jeden dzień zamieniły się panie Róża i Ania, wróżyły dzieciom z dłoni, z kart, a także za pomocą kolejki butów. Oczywiście nie obyło się bez lania wosku przez ucho klucza. Na koniec, jak na każdy balik przystało, odbyły się tańce. Z tego, co udało nam się odkryć, przyszłość „Małych Pszczółek” maluje się w wesołych barwach, nasze maluchy zostaną w przyszłości profesorami, naukowcami, farmerami i innymi wspaniałymi ludźmi. Naturalnie są to tylko wróżby, więc wszystko jeszcze może się zdarzyć... Do zobaczenia za rok, kiedy znowu spróbujemy odgadnąć naszą przyszłość!

Koncert / Listopad 2016
17 listopada 2016 roku w naszym przedszkolu odbył się koncert umuzykalniający zatytułowany „Filip w kosmosie”. Muzycy opowiadali historię klauna Filipa, który wybrał się w podróż w kosmos. Niektóre z naszych przedszkolaków, również mogły dołączyć do tej niezwykłej wyprawy, biorąc udział w przedstawieniu – jako kosmici lub kryjąc się w kosmicznej mgle. Na zakończenie wszyscy wspólnie tańczyli i śpiewali piosenkę pt. „Trzej kosmici”.

Dzień misia / Listopad 2016
„Mieszkam w lesie, lubię miodek i jagódki też! Czasem wychodzę nad wodę, nie kuję jak jeż!” - zwierzę opisane w tym wierszyku, to oczywiście niedźwiadek, a tak się składa, że właśnie 25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu dzień pluszowego misia. Przybyło do nas mnóstwo gości, wszyscy pluszowi, misie małe i duże, białe i brązowe. Wszystkie razem się bawiły oraz śpiewały piosenki. Mamy wielką nadzieję, że za rok odwiedzą nas znowu, ponieważ, jak śpiewał miś Uszatek: „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci!”

Czytali nam / Październik 2016
W naszym przedszkolu trwa akcja czytania książek dzieciom przez rodziców w przedszkolu, ponieważ pragniemy już od najmłodszych lat zapoznawać dzieci ze słowem pisanym, propagować czytelnictwo także wśród maluchów. I nieważne, że nie potrafią jeszcze czytać! Poczytać im mogą, a nawet powinny osoby dorosłe, ponieważ, jak powiedział Józef Czechowicz: „Kto dużo czyta, żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany.” W przedszkolu realizujemy także program „Książka – mój przyjaciel”, jednym z jego celów jest przybliżenie naszym maluszkom literatury dziecięcej polskich autorów. W każdym miesiącu zapraszamy rodziców, aby czytali książeczki całej grupie. W październiku czytali nam ….

Halloween / Październik 2016
W dniu 28 października nasze przedszkole nawiedziły duchy, wampiry, upiory i inne stwory prosto z koszmarów. Przez ten jeden dzień cały budynek był w ich władaniu. Nie można było się przed nimi ukryć. Tańczyły, śpiewały, bawiły się zabawkami naszych przedszkolaków, wszystkich straszyły i trzeba było dawać im słodycze, inaczej groziły psikusami. Na szczęście kiedy się je nakarmiło, uspokoiły się i postanowiły powrócić do swoich nawiedzonych domów, gdziekolwiek one są, ale na odchodnym zagroziły, że za rok odwiedzą nas ponownie, lepiej, aby przedszkole było na to przygotowane.

Zajęcia z angielskiego / Pażdziernik 2016
Zajęcia z angielskiego / Listopad 2016
Tańce / Pażdziernik 2016
Małe Pszczółeczki uwielbiają tańczyć, dlatego tak świetnie się bawią co tydzień w czwartki, kiedy o 9:00 rano zjawia się u nas pani Marta i prowadzi swoje zajęcia taneczne z elementami baletu. Dzieci już od poniedziałku pytają, kiedy przyjdzie do nich pani Marta, zawsze bardzo cieszą się na jej zajęcia. Maluchy chętnie ćwiczą i tańczą układy choreograficzne. Tego typu gimnastyka wspomaga właściwy rozwój dziecka, wiadomo, że w zdrowym ciele, zdrowy duch!

Koncert / Pażdziernik 2016
Październikowym tematem koncertu muzycznego w naszym przedszkolu, był „Pan Hałasiński”. Muzycy, grający na skrzypach, altówce oraz gitarze, podczas spotkania, przekazywali dzieciom wiedzę z zakresu szkodliwości hałasu dla zdrowia człowieka. Dzieci nie tylko mogły posłuchać dźwięków gitary, altówki czy skrzypiec, ale także wziąć udział w krótkim przedstawieniu. W jego trakcie, został w sposób bardzo obrazowy, przedstawiony sposób tworzenia instrumentów. Nasze przedszkolaki bardzo dobrze czuły się w roli aktorów m.in. wiewiórki i bobra. Koncert oraz pokaz zaliczamy do bardzo udanych i pouczających.

Tydzień owocowy / Pażdziernik 2016
Okres od 3 do 7 października był tygodniem owocowym w grupie „Małe Pszczółki”. W tym czasie maluchy poznawały kształty, kolory i smaki polskich owoców, robiły sałatkę owocową, wybrały się na spacer w poszukiwaniu oznak jesieni, tańczyły i śpiewały piosenki o owocach.

Sałatka warzywna / Pażdziernik 2016
o tygodniu owocowym przyszła pora na tydzień warzywny. W okresie od 10 do 14 października „Małe Pszczółki” poznawały warzywa. Były najróżniejsze zabawy z warzywami, wizyta wróżki Witaminki, a 13 października maluszki ponownie zamieniły się w kucharzy i przyrządziły pyszną sałatkę warzywną. Po raz kolejny okazało się, że doskonale radzą sobie z krojeniem i mieszaniem składników. Na koniec były naprawdę dumne ze swojego dzieła i przy okazji doskonale się bawiły.

Sałatka owocowa / Pażdziernik 2016
nia 5 października „Małe Pszczółki” zamieniły się w kucharzy, a ich sala w wielką kuchnię. Maluchy postanowiły przyrządzić sałatkę owocową z jesiennych owoców. Wszystko wyszło znakomicie, więc stare ludowe przysłowie: „Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść”, zdecydowanie nie miało zastosowania. Dzieci uczyły się kroić owoce, oczywiście plastikowymi nożami, a następnie wymieszały sałatkę i zjadły. Wszystkim posiłek bardzo smakował, a zabawa przy tym była wyśmienita.

Jesienny spacer / Pażdziernik 2016
W dniu 4 października cała grupa „Małe Pszczółki” wybrała się na spacer w poszukiwaniu oznak jesieni. Oczywiście odwiedziliśmy nasz ulubiony park z dinozaurami, wypatrując zmian w przyrodzie, świadczących o tym, że lato już definitywnie odeszło. Znaleźliśmy mnóstwo kolorowych liści, ale także piękne jesienne kwiaty, kwitnące pomimo chłodu. Jesień to zdecydowanie najbardziej nostalgiczna, ale także najbardziej urokliwa pora roku. Na pewno jeszcze nie raz wybierzemy się do parku i będziemy z zainteresowaniem obserwować wszelkie zmiany, jakie w nim zachodzą.

Gimnastyka / Pażdziernik 2016
Gimnastyka korekcyjna, odbywająca się w każdy piątek, jest jednym z najbardziej lubianych przez dzieci zajęć dodatkowych. Wszystkie „Małe Pszczółki” z przyjemnością uczestniczą w ćwiczeniach organizowanych przez pana Łukasza. Zajęcia te pomagają w wypracowaniu przez dzieci odpowiedniej postawy oraz w prawidłowym rozwoju ruchowym.

Zdjęcia z zajęć / Październik 2016
Małe pszczołki uczą się nazw części ciała w języku angielskim.
Słówka z jedzeniem / Październik 2016
Małe pszczółki poznają nowe słówka związane z jedzeniem :-D
Kuchnia litewska / Wrzesień 2016
W tygodniu od 19 do 23 września, w naszym przedszkolu obchodziliśmy tydzień litewski. Jak, co roku, staraliśmy się przybliżyć dzieciom tradycje, historię i symbole narodowe rozmaitych państw europejskich. W środę 21 września przypadał dzień poświęcony litewskim kulinariom. Ceppeliny, kałduny, bliny – to tylko niektóre przysmaki kuchni litewskiej, nasze małe przedszkolaki z grupy „Little Bees” miały za zadanie przyrządzenie tych pyszności, ale nie ma się co obawiać, nie musiały w tym celu obsługiwać kuchenki, obierać ton ziemniaków, czy kroić mnóstwo mięsa. Wszystkie dania zostały wykonane z masy solnej – elastycznej, ekologicznej, lecz zupełnie niejadalnej. Lepienie pierogów szło naszym maluchom tak dobrze, że na pewno jeszcze nie raz wykorzystamy masę solną w grupie „Małe Pszczółki”. Myślę, że gospodynie z polsko-litewskiego pogranicza byłyby zachwycone tymi kartaczami.
Pasowanie na przedszkolaka / Wrzesień 2016
Dnia 28 września o godzinie 14:00 w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka najmłodszej grupy, czyli „Małych Pszczółek”. Najpierw maluszki zaprezentowały program artystyczny po polsku i angielsku, następnie zostały przez Panią Dyrektor pasowane na przedszkolaka, otrzymały dyplomy i wypowiedziały uroczyste słowa przysięgi przedszkolnej. Później wraz z rodzicami dzieci wzięły udział w zabawie plastycznej, oklejaniu kawałkami bibuły wielkiej pszczoły. Gdy pszczoła odzyskała już swoje kolory dzięki naszym „Małym Pszczółkom” i ich gościom, malutkie przedszkolaczki odebrały z rąk wychowawców podarunki i wszyscy razem w radosnej atmosferze zasiedli do poczęstunku. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejną uroczystą okazję do spotkania, która będzie miała miejsce już niedługo w progach naszej placówki.Sprzątanie świata / Wrzesień 2016
W piątek 30 września grupa „Małe Pszczółki” wzięła udział w akcji sprzątania świata, a było to tak... Jak co dzień wybraliśmy się do ogrodu przedszkolnego, aby się bawić, biegać i spędzać miło czas na świeżym powietrzu, korzystając z wyjątkowo przyjemnej w tym roku, jesiennej aury. Ku naszemu zaskoczeniu, okazało się, że cały ogród przedszkolny jest wręcz usiany różnorodnymi śmieciami, zarówno rolkami po papierze toaletowym, plastikowymi tackami i butelkami, nawet jeden szklany słoik się znalazł! „Małe Pszczółki” były zaszokowane tym widokiem, ledwie rozpoznaliśmy miejsce naszych codziennych zabaw! Ale, ponieważ wszelkie przeszkody na drodze do dobrej zabawy nam niestraszne, natychmiast wzięliśmy się do pracy! Uzbrojone w gumowe rękawice w przyjemnym, niebieskim kolorze, dzielne „Małe Pszczółki” w dosłownie kilka minut posprzątały wszystkie śmieci, dokładnie je segregując na: papier, plastik i szkło. Także, ci nieznani, śmiecący intruzi nie zdołali popsuć nam dnia! Właśnie to mogą zrobić dzieci, by nie rosły góry śmieci!

Koncert instrumentów dętych / Wrzesień 2016
W dniu 8 września 2016 roku zawitała do naszego przedszkola muzyka! W sali „Małych Pszczółek” odbył się pierwszy z serii koncertów umuzykalniających, specjalnie dla naszych dzieci wystąpili muzycy z filharmonii koszalińskiej. Zaprezentowali przedszkolakom instrumenty dęte: róg, puzon oraz trąbkę. Mogliśmy usłyszeć w ich wykonaniu m. in. „Marsz Imperialny” z „Gwiezdnych Wojen”, piosenkę zespołu Fasolki „Zuzia, lalka nieduża”, znany przebój Franka Sinatry „Something Stupid” i inne utwory. Wszyscy słuchacza doskonale się bawili, tańczyli i śpiewali. Z niecierpliwością czekamy na następny koncert, który odbędzie się już za miesiąc. Ciekawe, jakie instrumenty poznamy tym razem?
Zabawy w ogrodzie / Wrzesień 2016
Dzięki temu, że mamy piękny i ciepły wrzesień, możemy bawić się w naszym ogrodzie, wyposażonym w zjeżdżalnie, huśtawkę, bramki, piłki i domek. Maluchy uwielbiają biegać po trawie, grać w piłkę i zjeżdżać, każda chwila spędzona przez nich na naszym przedszkolnym placu zabaw pomaga w rozwoju fizycznym i hartowaniu zdrowia. Zdarza się, że rano trawa bywa mokra, ale wystarczą kalosze i można spokojnie oddać się zabawie. Dbamy o to, aby dzieci dużo się ruszały, organizujemy dla nich konkurencje sportowe, dostosowane poziomem trudności do ich możliwości. Ruch to podstawa zdrowego stylu życia, jaki propaguje nasza placówka.