ŻŁOBEK
I PRZEDSZKOLE
ANGLOJĘZYCZNE

Mały Poliglota

INTENSYWNA NAUKA JĘZYKA
ANGIELSKIEGO W FORMIE ZABAWY

2-3 GODZINY DZIENNIE

NOWY

OBIEKT MONITOROWANY
Zakończenie roku - Cz.1 / Czerwiec 2016
W czwartek 23 czerwca zakończyliśmy oficjalnie rok szkolny 2015/16. Na spotkanie w ogrodzie przyszli wszyscy rodzice. Piknikowi rodzinnemu towrzyszyła gorąca atmosfera! Każda grupa zaprezentowała piosenkę w języku polskim i angielskim, był pokaz tańców, konkurencje sportowe i konkurs plastyczny dla rodziców. Każdej konkurencji towrzyszył śmiech i dobra zabawa. Na koniec rozdane zostały dyplomy dla dzieci i listy gratulacyjne dla rodziców. Wesołych wakacji!


Zakończenie roku - Cz.4 / Czerwiec 2016
Gimnastyka korekcyjna / Czerwiec 2016
Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej są bardzo ważną forma aktywności ruchowej w żłobku . Maluszki z grupy Małych Pszczółek zawsze z wielka chęcią i zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez wujka Łukasza.  Od września az do teraz dzieci co poniedziałek ćwiczą swoje mięśnie oraz prawidłowa postawę.

Urodzinki / Maj 2016
Dzieci z grupy „Małych Pszczółek” dnia 16 maja zaśpiewały swojemu koledze Olusiowi 100 lat, który skończył 2 latka. Były tańce, życzenia oraz pyszny poczęstunek. Olusiowi życzymy wszystkiego najlepszego i uśmiechu, który gości na jego twarzy.


Dzień mamy i taty / Maj 2016
W dniu 25.05.2016 roku w naszym żłobku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której „Małe Pszczółki” zaprezentowały swój program taneczno – wokalno - recytatorski. Po występie była zabawa plastyczna, życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy maluszki zostały nagrodzone burzą braw. Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności i wiadomości.Dzień ziemi / Kwiecień 2016
22 kwietnia dzieci z grupy Małych Pszczółek obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Maluszki nauczyły się jak trzeba segregować śmieci i po co trzeba to robić,dzięki temu wiedzą jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Również w tym dniu odbył się konkurs „Jestem eko-moja zabawka z recyklingu,w którym rodzice i dzieci chętnie wzięli udział. Powstało wiele ciekawych prac t.j. laleczki,autka,żółw i wiele różnych stworków. Wszystkim rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i wykonanie prac. Na koniec dnia dzieci przygotowały wspólną zabawkę z odpadów, która będzie im przypominała ,że z wielu rzeczy które wyglądają na niepotrzebne z odrobiną chęci powstać może najlepsza zabawka.

Dzień czekolady / Kwiecień 2016
Uwielbiana czekolada - mleczna, gorzka, biała czy smakowa 12 kwietnia obchodzila swoje święto. Maluszki z grupy Małych Pszczółek w tym dniu z wielkim uśmiechem na ustach przyniosły do żłobka ulubione czekoladowe przysmaki. Małe Pszczółki dzielnie wysłuchały pogadanki na temat czekolady jak sie ja tworzy oraz w jakich postaciach można ja spotkać. Jednak najbardziej ucieszyły się z degustacji tych wszystkich smakołyków. W tym dniu było bardzo słodko i radośnie. Dzień czekolady to z pewnością ulubiony dzień w roku wszystkich dzieci.Dzień ziemniaka / Marzec 2016
Ziemniak to znane i bardzo lubiane przez dzieci warzywo. Jest smaczny i można z niego wyczarować wiele ciekawych potraw. Dlatego jest tak chętnie zjadany przez nasze maluszki. 31 marca właśnie ziemniak obchodził swoje święto. Małe Pszczółki z wielkim zaangażowaniem wysłuchały opowieści cioci Joasi o ziemniaczkach, chętnie uczestniczyły w zabawach jak i degustacji przygotowanych na kilka sposobów ziemniaków.
Dzień wiosny / Marzec 2016
Opis I Dzień wiosny „WITAJ WIOSNO, ŻEGNAJ ZIMO” pod tym hasłem najmłodsze dzieci z grupy „Little Bees” przywitały długo oczekiwaną porę roku-WIOSNĘ. Oczywiście nie mogło zabraknąć symbolu witania wiosny i żegnania zimy jakim jest MARZANNA. Dzieci przygotowały ją ze swoimi ciociami na lubianych przez nich zajęciach z koła plastycznego ? Po pożegnaniu Marzanny nasze maluszki tanecznym krokiem odwiedziła PANI WIOSNA z którą zatańczyły i zaśpiewały do przygotowanej na ten długo oczekiwany dzień piosenki „Maszeruje wiosna”. Nie zabrakło również posadzenia rzeżuszki na zbliżające się święta Wielkanocne. Dzień był bardzo radosny, ale niestety deszczowy i nasza Zabawa odbyła się w Sali. Jednak po takim przywitaniu maluszki wierzą, że już niedługo WIOSNA zawita do nas na stałe ?

Urodzinki / Marzec 2016
„Sto lat, sto lat…” tak dzieci z grupy „Małych Pszczółek” śpiewały swojemu koledze Arturkowi który 23 marca obchodził swoje drugie urodziny. Oczywiście nie zabrakło szalonej skocznej zabawy tanecznej którą nasz Arturek uwielbia, jak również życzeń dla kolejnego 2latka w grupie oraz pysznych smakołyków. My również życzmy Arturowi wszystkiego co najlepsze, aby ta energia którą ma w sobie nigdy nie ustała i aby z taką samą ciekawością dalej odkrywał nieznany mu świat.


Spotkanie wielkanocne, dzień otwarty - Cz. 1 / Marzec 2016
Spotkanie wielkanocne Zbliżające się Święta Wielkanocne były świetną okazją do spotkania się rodziców dzieci z grupy Małych Pszczółek. W ramach dnia otwartego odbyło się wiele ciekawych zajęć tj. wspólne tańce do ulubionych piosenek dzieci, zabawy kolorowymi pisankami z papieru, zabawy z zającem w języku angielskim oraz warsztaty plastyczne. Dzieci wraz z rodzicami wykonały kolorowe pisanki, które na pewno znajdą miejsce w wielkanocnych koszyczkach. Spotkanie odbyło się w miłej, serdecznej i rodzinnej atmosferze. Wszystkim rodzicom oraz dzieciom życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy.
Spotkanie wielkanocne, dzień otwarty - Cz. 2 / Marzec 2016
Muzyczny krok / Marzec 2016
Miniony tydzień dzieci z grupy Małych Pszczółek rozpoczęły muzycznym krokiem. Maluszki poszukiwały oznak nadchodzącej wiosny przy dźwiękach piosenki „Maszeruje wiosna” której pogrywały na instrumentach perkusyjnych. Granie na instrumentach to dla dzieci świetna Zabawa podczas której uczą się poczucia rytmu oraz poznają nowe ciekawe dźwięki.
Irlandia / Marzec 2016
W ramach comiesięcznych tygodni narodowych dzieci z naszego przedszkola w marcu „odwiedziły” Irlandię. Poznały kulturę tego pięknego kraju, a także święto znane na całym świecie – Dzień Św. Patryka obchodzony 17 marca. Maluszki z grupy Little Bees również dowiedziały się co nieco o tym ważnym dla Irlandczyków dniu o czym w formie zabawy opowiedziała dzieciom ciocia Joasia.

Urodzinki / Marzec 2016
W grupie Małych Pszczółek kolejne przyjęcie urodzinowe. Tym razem swoje święto obchodziła Michalinka która w minionym tygodniu skończyła dwa latka. Były tańce, Zabawa, pyszny poczęstunek i mnóstwo życzeń dla solenizantki. Wszystkie ciocie z całego przedszkola życzą Michalince dużo radości, samych wspaniałości, oraz aby piękny uśmiech zawsze gościł na jej twarzyUrodzinki / Luty 2016
Urodziny to bardzo ważne wydarzenie w życiu dziecka. Każde z nich staje się o rok starsze, mądrzejsze i gotowe na nowe wyzwania. 23 lutego ten ważny dzień miał Miłoszek z grupy Little Bees który obchodził swoje drugie urodziny. Były tańce, słodkości, pyszny torcik i najlepsze życzenia od rówieśników dla solenizanta. My również przyłączamy się do życzeń, niech uśmiech nigdy nie schodzi Ci z twarzy, a każdy nowy dzień nowy dzień niech będzie tym najlepszym.
Gimnastyka korekcyjna / Luty 2016
Jak w każdy poniedziałek najmłodszą grupę w przedszkolu „Małe Pszczółki” odwiedził wujek Łukasz. Wszystkie dzieci chętnie się gimnastykowały podczas wspólnych ćwiczeń do których wujek Łukasz ich zachęcał. Gimnastyka korekcyjna jest bardzo ważną aktywnością ruchową u takich maluszków gdyż kształtuje u dzieci odpowiednią postawę ciała, ćwiczy i usprawnia ich mięśnie, a przede wszystkim sprawia, że aktywność ruchowa to świetna Zabawa.
Malowanie kredkami - Cz. 1 / Luty 2016
19 lutego dzieci z grupy "Little Bees" poznały nową technikę plastyczną - malowanie kredkami pastelowymi na gazecie. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, napewno częściej będziemy do niego wracać. Po zajęciach plastycznych dzieci tanecznym krokiem wkroczyły do zabaw w języku angielskim. Razem z ciocią Joasią powtarzały słowa znanych im piosenek oraz osłuchiwały się z nowymi melodiami. Maluchy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach językowych, utrwalając nazwy kolorów oraz pojazdów.

Koło plastyczne / Luty 2016
Mąka tu,mąka tam i ja trochę soli dam...17 lutego w naszej grupie „Małych Pszczółek” odbyły się zajęcia z koła plastycznego pt. „Nasze dzieła". Dzieci wraz z ciocią wyrabiały różne kształty z masy solnej, pojawiły się koła, wąsy, ciasteczka, wąż, mikołaj wszystko wg pomysłu dzieci. Zajęcia miały na celu kształtowanie wyobrażni oraz kreatywności.

Dzień pizzy / Luty 2016
Ulubiony przysmak wszystkich dorosłych i dzieci pochodzący ze słonecznych Włoch 9 lutego zawitał w naszym żłobku, a mianowicie chodzi o „pizze.” Ta jakże smaczna i prosta potrawa właśnie w tym dniu obchodzi swoje święto. Dzieci z grupy „Małych Pszczółek”wykonały swoją pizze używając papierowych kolorowych dodatków,natomiast prawdziwą pizze dla całego przedszkola przywieziono z włoskiej restauracji. Wszystkie dzieci miały okazję zasmakować znanej na całym świecie włoskiej potrawy.Walentynki - Cz. 1 / Luty 2016
Serduszko puka w rytmie czacza... również zapukało do naszego żłobka. W grupie „Little Bees” 12 lutego dzieci obchodziły „Święto zakochanych”-Walentynki. W tym dniu było wiele radości , serdeczności i uśmiechu na twarzy. Wspólnym zabawom towarzyszyły znane piosenki o miłości „Chłopiec z gitarą”,”Zakochani”,”Serduszko puka”i wiele innych. Na zakończenie zabawy wszystkie maluchy wykonały tradycyjne walentynki dla swoich najbliższych.Walentynki - Cz. 2 / Luty 2016
Ruch to zdrowie / Luty 2016
„Ruch to zdrowie” pod tym hasłem nasze Małe Pszczółki rozpoczęły miniony tydzień. Codziennie z ciociami gimnastykowały się na dywanie, ćwicząc swoje mięśnie. W rytmie muzyki i instrumentów perkusyjnych dzieci ćwiczyły poczucie rytmu,równowagę i rozwijały swoją wyobraźnię .Zabawy ruchowe sprawiły im wiele radości i chętnie w nich uczestniczyły.


Zdjęcia z zajęć / Luty 2016
Za górami za lasami... jak i również w naszym żłobku w minionym tygodniu można było spotkać księżniczkę i królewicza. Dzieci z grupy Little Bees poznały najpiękniejsze baśnie i bajki. Do ich sali zawitał Kopciuszek,Jaś i Małgosia,Rybak ze złotą rybką i wiele innych ciekawych postaci. Dzieci były zachwycone poznanymi opowieściami i zabawami z nimi związanymi.

Bal karnawałowy - Cz. 1 / Styczeń 2016
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 28.01.2016 w grupie Little Bees odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w żłobku pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w sali żłobkowej można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Panią Ania przebrana za Królewnę i Pani Asia przebrana za Czarownicę zachęcały wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku Pan Asia i Pani Ania zachęcały do śpiewania znanych piosenek. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rokBal karnawałowy - Cz. 4 / Styczeń 2016
Dzień babci i dziadka - Cz. 1 / Styczeń 2016
20 stycznia w grupie Little Bees odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nasze Małe Pszczółki odwiedzili zaproszeni dziadkowie, aby wspólnie uczccić ich święto. Nie zabrakło wspólnych zabaw, w których nasi goście z chęcią uczestniczyli z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy. Maluszki z uciechą wręczyły swoim dziadziusiom i babciom własnoręcznie wykonane laurki. Po zabawach i tańcach Dziadkowie wraz z wnuczkami udali się na słodki poczęstunek przygotowany z tej okazji. Uroczystość upłynęła w miłej i rodzinnej atmosferze.
Dzień babci i dziadka - Cz. 2 / Styczeń 2016
Zabawy z solą / Styczeń 2016
Dziś w naszej grupie tematem zabawy była sól.Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem słuchali opowieści cioci o soli,jej smaku,kolorze,chętnie też próbowali.Na koniec zajęć dzieci pomagały w pewnym doświadczeniu- rozpuszczali sól z wodą i zawiesili nitkę z pomocą cioci.Dla wszystkich była to super zabawa i nauka co widać na naszych zdjęciach ;)


Baloniki / Styczeń 2016
Dnia 25.01.2016 w naszej grupie odbyły się zajęcia kształtujące mowę i myślenie.Zabawa związana była z karnawałem a szczególnie dotyczyła baloników w czterech podstawowych kolorach.Maluszki chętnie uczestniczyły w zabawie a szczególnie w dopasowywaniu odpowiednich kolorów do baloników.Zajęcia sprawiały dzieciom wiele radości i uśmiechu w wykonywaniu zadania.

Kolędowanie - Cz. 1 / Grudzień 2015
To był wyjątkowo uroczysty dzień dla dzieci i rodziców z grupy Biedronek. Wspólne, przedświąteczne spotkanie rozpoczęliśmy powitaniem w kręgu przy świecy, przesyłając sobie iskierkę przyjaźni. Przedszkolaczki zaskoczyły swoich rodziców, podczas śpiewania świątecznych piosenek po polsku, jak i w języku angielskim. Ich wykonanie było doskonałe, dzieci bardzo dobrze czuły się podczas śpiewania i ilustrowania treści piosenki, zachęcając tym samym, rodziców do wspólnej zabawy. Klimat podczas spotkania, był niebywale rodzinny i wzruszający. Nucąc kolędy, dzieci z rodzicami wykonały piękne, papierowe choineczki, które zostały zabrane do domu na pamiątkę. Przy okazji składania sobie życzeń świątecznych, każdy przedszkolaczek otrzymał drobny upominek i tym gestem pożegnaliśmy się w miłej, wesołej atmosferze.

Kolędowanie - Cz. 2 / Grudzień 2015
Mikołajki - Cz. 1 / Grudzień 2015
04.XII. 2015 w grupie Małych Pszczółek odbyły się Mikołajki. Dzieci i ciocie w oczekiwaniu na Świętego Mikołaja słuchały piosenek oraz wspólnie tańczyły. Podczas spotkania z Mikołajem na twarzach dzieci gościł uśmiech i dużo radości, w trakcie tego pięknego święta nie zabrakło również poczęstunku, który przygotowali rodzice za co serdecznie dziękujemy :)
Mikołajki - Cz. 2 / Grudzień 2015
Warzywny stworek / Listopad 2015
Dnia 23.11 w grupie Małych Pszczółek odbył się konkurs na "Warzywnego stworka". Serdeczne podziękowania dla rodziców Ali i Oliwki za pięknie wykonane prace i pomysł.


Dzień misia / Listopad 2015
Dnia 25.11. w grupie Małych Pszczółek odbył się "Dzień misia" dzieci z wielkim zaangażowaniem zajmowały się swoimi maskotkami, było dużo zabaw i tańców.

Andrzejki / Listopad 2015
Dnia 30.XI. w grupie "Małych Pszczółek" odbyły się Andrzejki. Uśmiech nie schodził z twarzy dzieci, wszyscy wspaniale się bawili. :)

Dzień jeża / Listopad 2015
Dnia 10.11 w grupie Małych Pszczółek odbył się dzień jeża, dzieci z ciociami malowały "solone jeżyki" wykonane wcześniej z masy solnej. Dzięki takim zajęciom dzieci rozwijają twórcze myślenie oraz wyobraźnię, wspólne malowanie oraz zabawy ruchowe dają dzieciom wiele uśmiechu i radości co widać na naszych zdjęciach.

Pasowanie - Cz. 1 / Listopad 2015
Dnia 5.11. w grupie "Małych Pszczółek" odbyło się pasowanie. Z tej okazji wszystkie dzieci wraz z ciociami złożyły uroczystą przysięgę. Tego dnia zoorganizowany został również "dzień postaci z bajek". Na twarzach dzieci gościł promienny uśmiech.


Zajęcia muzyczno-ruchowe / Listopad 2015
W minionym tygodniu w grupie LITTLE BEES odbyły się zajęcia z koła plastycznego oraz muzyczno-ruchowego. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały prace jak również chętnie uczestniczyły w zajęciach muzyczno-ruchowych co widać na poniższych zdjęciach.


Dzień mycia rączek / Październik 2015
W dniu 15.10. w grupie MałychPszczółek odbył się DZIEŃ MYCIA RĄCZEK. Dzieci wraz z ciociami poznały zasady użytkowania mydełka oraz jego rodzaje. Małe Pszczółki świetnie bawily się podczas wspólnego mycia rączek. Był to dla nich świetny moment, aby pochlapać się w wodzie. Na koniec była piosenka o mydełku i bańkach mydlanych, co widać na naszych wspólnych zdjeciach.
Bal halloween / Październik 2015
Dnia 30.10.2015 w grupie Little Bees odbył się bal z okazji Halloween. Nasze maluszki przebrane były za diabełki, dynie i czarownice. W balu udział wzięły przedszkolaki z grupy ”Ladybirds”, wspaniałej zabawy było co niemiara. Serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców za pięknie przygotowane stroje oraz za cudowne dynie! :)Owoce i warzywa / Październik 2015
W tym tygodniu w grupie żłobkowej odbył się tydzień owoców i warzyw, z tej okazji ciocie z dziećmi bawiły się w jesienny warzywniak.Podczas zabawy było wiele śpiewu i śmiechu , wszyscy świetnie się bawili a na sam koniec odbyła się degustacja musu owocowego :) dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach.


Zdjęcia z zajęć / Wrzesień 2015
Dzisiaj w naszym żłobku odbyły się zajęcia mające na celu kształtowanie wyobrażni i spostrzegawczości, dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach, szczególnie z chustą pt. Gdzie jest miś? Wszystkie pszczółki wspaniale się bawiły oraz integrowały :)
Sprzątanie świata / Wrzesień 2015
Dziś w grupie Małych Pszczółek odbył się dzień segregacji odpadów- sprzątanie Świata,dzieci z ciociami bawiły się w segregowanie śmieci i wkladanie ich do odpowiednich kolorowych pojemników. Zabawa bardzo podobała sie maluszkom i chętnie brały w niej udział.Zdjęcia z gimnastyki korekcyjnej / Wrzesień 2015
W każdy poniedziałek w naszym żłobku odbywają się zajęcia z gimnastyki korekcyjnej prowadzone przez wujka Łukasza. Maluchy z wielkim zaangażowaniem uczestniczą we wspólnych ćwiczeniach. Gimnastyka korekcyjna ma na celu profilaktykę i korekcję zaistniałych wad postawy, zwiększenie wydolności organizmu oraz siły mięśniowej, a przede wszystkim kształtowanie u dziecka nawyku prawidłowej postawy. Jednak pragniemy także zaszczepić w dzieciach chęć podejmowania aktywności fizycznej, pokazać, że ruch służy nie tylko zdrowiu, ale może dostarczać dużo radości.