ŻŁOBEK
I PRZEDSZKOLE
ANGLOJĘZYCZNE

Mały Poliglota

INTENSYWNA NAUKA JĘZYKA
ANGIELSKIEGO W FORMIE ZABAWY

2-3 GODZINY DZIENNIE

NOWY

OBIEKT MONITOROWANY
Koniec akcji pt. "Pomóż się przytulić"
Zakończyliśmy akcje: "Pomóż się przytulić". Akcja polegala na zbiórce nowych maskotek dla dzieci z sali wybudzeń w Centrum Zdrowia Dziecka. Dziecko budzi się po operacji ale wtedy jeszcze nie ma obok rodzica... jest na sali wybudzeń a dookoła wiele nieznanych osób. Można sobie tylko wyobrazić jak może sie czuć mały samotny człowiek po operacji. Wywołajmy uśmiech na twarzy dziecka darując mu pluszaczka do którego bedzie mógł się przytulić zanim zobaczy swoich rodziców. W szpitalu Centrum Zdrowia Dziecka wykonywanych jest blisko 20 tyś operacji i zabiegów w pełnej narkozie. Dlatego potrzeba jest masa pluszaków. Przedszkole Anglojęzyczne „Mały Poliglota” postanowiło wesprzeć małych pacjentów przy udziale naszych przedszkolaków i ich rodziców. Zbieraliśmy masę maskotek. Dziękujmy wszystkim którzy do nas wsparli. Akcja zorganizowana była we współpracy ze szpitalem Centrum Zdrowia Dziecka.

Akcja pt. 'Pomóż się przytulić'
Prezentacja: Mały Poliglota poznaje Polskę
Prezentacja: METHODS OF TEACHING ENGLISH
INICJATYWY W NASZYM PRZEDSZKOLU W ROKU SZKOLNYM 2018/2019
1. Tablica interaktywna

Okres największego rozwoju intelektualnego, społecznego i emocjonalnego to wiek od 3 do 6 lat. W tym czasie najbardziej intensywnie rozwijają się u dzieci procesy poznawcze takie jak: pamięć, uwaga, myślenie. Dbając o wszechstronny rozwój dzieci nasze przedszkole wykorzystuje najnowocześniejsze osiągnięcia technologii multimedialnych w edukacji, a mianowicie tablicę interaktywną. Tablica interaktywna wykorzystywana jest podczas zajęć dydaktycznych. Jest nieoceniona w pracy z dzieckiem. Pozwala dzieciom poznać, to czego nie mogą zobaczyć w rzeczywistości, służy do rozwiązywania: zagadek, rebusów, układania puzzli, wykonywania ćwiczeń grafo – motorycznych, rozwija spostrzegawczość, ćwiczy pamięć ,słuch muzyczny i fonematyczny. Każdy wykorzystywany przez nas program multimedialny dostarcza dzieciom zarówno bodźców dźwiękowych jak i wizualnych.

2. Kodowanie w przedszkolu – Scote eoG

Nowoczesne technologie rozwijające się w niemal wszystkich dziedzinach życia stawiają nowe wzywania zarówno nam dorosłym, jak i młodym pokoleniom. Staramy się rozwijać dziecko również pod kątem projektowania czyli inaczej kodowania. Rolą nauczyciela przedszkola jest wyposażenie dzieci w wiedzę i umiejętności, dzięki którym w przyszłości będą one potrafły swobodnie i odpowiedzialnie korzystać z najnowszych osiągnięć – nie tylko biernie, ale również aktywnie i twórczo – logicznie myśląc, projektując i kreując.

Nauka kodowania/programowania przedszkolaków jest realizowana poprzez podejmowanie różnych form aktywności i świetną zabawę – również, a właściwie przede wszystkim – bez komputera. Jej efekty obejmują nie tylko podstawowe kompetencje informatyczne, ale także rozwój poznawczy, społeczny, emocjonalny, umiejętności językowe i matematyczne oraz takie sprawności dziecka, jak koncentracja, koordynacja, pamięć, systematyczność oraz odwaga do samodzielnego myślenia, eksperymentowania oraz podejmowania decyzji.
3. Mały Poliglota zwiedza Polskę.

Nasz kraj jest wyjątkowo piękny i bogaty w różnorodną kulturę oraz tradycję. Nasza maskotka, którą stworzą rodzice wraz z dziećmi, będzie zwiedzać zaprzyjaźnione przedszkola w całej Polsce. Dzięki niej nasze przedszkolaki poznają miasta, ich historię, regionalne tradycje i zwyczaje.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY POŁĄCZONEJ Z NAUKĄ W NASZYM PRZEDSZKOLU :)

Nasz komiks o strażaku
Przedszkolaki z grupy Wiewiórki wzięły udział w konkursie plastycznym „Strażak Sam – bohaterskie przedszkolaki”. Dzieci wykonały komiks o strażaku, a Pani wysłała go do organizatorów. Teraz wszyscy mogą obejrzeć tę pracę.

Nasz komiks o strażaku można już zobaczyć na stronie: https://www.miniminiplus.pl/minisite/strazak-sam-bohaterskie-przedszkolaki/praca/314193/przedszkole-anglojezyczne-maly-poliglota.html
ELITARNA SIEĆ PRZEDSZKOLI - PRZEDSZKOLE UCZĄCE SIĘ
SŁOWEM WSTĘPU
Witamy w pierwszym przedszkolu anglojęzycznym w Kołobrzegu

We wrześniu 2013 roku utworzyliśmy pierwsze anglojęzyczne grupy z programem językowym i niepowtarzalną atmosferą. Posiadamy pozytywne opinie Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kołobrzegu.

6 września 2013r. Prezydent Miasta Kołobrzeg wpisał Niepubliczny Punkt Przedszkolny
Anglojęzyczny mały poliglota do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Gminę Miasto Kołobrzeg pod nr 13. Placówka przekształciła się w Przedszkole Anglojęzyczne we wrześniu 2014r.

13 września 2013r. Punkt Żłobkowy Anglojęzycznymały poliglota został wpisany
do rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzonego przez Prezydenta Miasta Kołobrzeg pod nr 3.

Tworząc nasz dziecięcy świat, sugerowaliśmy się troską o dziecko wyposażając placówkę w meble, zabawki oraz wszelkie pomoce dydaktyczne posiadające atesty i certyfikaty. Jest to gwarancją bezpieczeństwa w naszych grupach.
Serdecznie zapraszamy!

Z poważaniem
dyrektor małego poligloty
mgr Ewelina Sutuła
NASZA MISJA
Misją małego poligloty  jest:

Stworzenie przyjaznej i domowej atmosfery, stymulującej rozwój językowy dziecka,
w którym każdy podopieczny jest traktowany z godnością, zaufaniem
i podejściem indywidualnym.

Radosny spacer naszych dzieci przez życie i gotowość na kolejne wyzwania.
DLACZEGO WARTO POWIERZYĆ NAM SWOJE DZIECKO
  • jako jedyni oferujemy intensywną naukę języka angielskiego w przedszkolu
  • mały poliglota promuje naukę języka angielskiego przez zabawę
  • tylko u nas język angielski przez 2-3 godziny dziennie wraz z realizacją pełnego programu przedszkolnego
  • w przedszkolu mały poliglota Twoje dziecko będzie przyswajało język angielski
    w naturalny sposób, jak od rodziców uczy się języka polskiego
  • tylko u nas Twoje dziecko ma szanse obcować z językiem angielskim od wczesnego
    wieku żłobkowego aż po przedszkole
  • po zakończeniu swojej przygody Twoje dziecko będzie  małym poliglotą
INFORMACJE I ZAPISY
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 1 do 6 lat do naszych grup dwujęzycznych.

Informacje i zapisy w języku polskim i angielskim pod nr tel.: 602 383 243