5 LATKI – GRUPA CROCODILES (2021/2022)

Strona główna/Przedszkole/Galeria zdjęć/5 LATKI – GRUPA CROCODILES (2021/2022)
5 LATKI – GRUPA CROCODILES (2021/2022)2021-09-03T11:46:26+02:00

Michał Chojnacki – I miejsce w konkursie „Rolnictwo przyszłości”

W miniony piątek (tj. 21.01.2022), dotarła do nas wiadomość o zajęciu pierwszego miejsca w konkursie plastycznym, przez Michała Chojnackiego. Michał wziął udział w konkursie pt. „Rolnictwo przyszłośći”, zorganizowanym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, skierownym do dzieci w wieku przedszkolnym. Michał, był bardzo zaskoczony, ale zarazem szczęśliwy z otrzymanych nagród. Gratulujemy!

25 stycznia, 2022|5 LATKI - GRUPA CROCODILES (2021/2022)|

Dzień Babci i Dziadka

W dniach 19 stycznia w grupie „Krokodylki’ odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Niestety w tym roku nie mogliśmy gościć dziadków w naszej placówce, pomimo, iż święto to na stałe wpisało się do kalendarza przedszkolnych uroczystości. Wnuczęta uczciły to święto składając dziadkom życzenia, recytując wiersze, śpiewając piosenki, przygotowały laurki oraz upominki. Dzieci pamiętały, by podziękować za opiekę, cierpliwość i czas, jaki poświęcają im ukochana Babcia i Dziadek. Dla dziadków nagrane zostały filmy z uroczystości, do których linki zamieszczono na stronie internetowej przedszkola. KOCHANI DZIADKOWIE- JESZCZE RAZ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

25 stycznia, 2022|5 LATKI - GRUPA CROCODILES (2021/2022)|

CERAMIKA W STYCZNIU 2022

Styczniowe zajęcia z ceramiki były utrzymane w zwierzęcym klimacie. Dzieci przygotowywały z gliny piękne kotki w kształcie miseczki. Każdy kotek miał uszka i wąski, dodatkowo miseczkę z jedzeniem. Dodatkowo prace zostały ozdobione kolorowym brokatem. Taka piękna praca będzie na pewno miłym prezentem dla babci lub dziadka.

17 stycznia, 2022|5 LATKI - GRUPA CROCODILES (2021/2022)|

Tablica interaktywna

Dzieci wspólnie wybierają zadania z grupy zadań rozwijających pamięć i wyobraźnię.m Dziecko rozpoznaje kierunki – prawo, lewo, góra, dół; porusza się w odpowiednim kierunku na tablicy interaktywnej; potrafi znaleźć rozwiązanie na podane mu zadanie; potrafi współpracować w grupie.

14 stycznia, 2022|5 LATKI - GRUPA CROCODILES (2021/2022)|

Wrona – praca plastyczna

W drugim tygodniu stycznia 2022, dzieci z grupy „Krokodylki”, omawiały temat, związany z opieką nad ptaszkami zimą. W trakcie zajęć plastycznych, wykonały wronę. Wrona, nie jest tak popularna wśród dzieci, jak np. wróbelek czy gil, ale efekt pracy technicznej, był bardzo ciekawy. Skrzydła powstały z odciśniętej dłoni, pomalowanej czarną farbą, resztę części dzieci złożyły z wyciętych elementów. Tak, już nieco „oswojone” wrony, zdobią naszą przedszkolną galerię.

 

13 stycznia, 2022|5 LATKI - GRUPA CROCODILES (2021/2022)|

Zakodowany Mikołaj”

Na planszy dzieci w kolejności układają kolorowe plastikowe kubki według podanych przez nauczycielkę współrzędnych. Na koniec zadania dzieci odczytują obraz z planszy.

10 stycznia, 2022|5 LATKI - GRUPA CROCODILES (2021/2022)|

Zbiórka dla domu samotnej matki w Błotnicy

Przez cały listopad prowadziliśmy w naszej placówce zbiórkę artykułów biurowych i szkolnych dla Domu samotnej matki w Błotnicy. Dziękujemy bardzo wszystkim darczyńcom za hojność i życzymy wszystkim Wesołych świąt.

Alpaki

Dnia 18 grudnia, w każdej grupie, odbyły się zajęcia edukacyjne z przyjaznymi alpakami.Te niewielkie zwierzęta podobne do lamy są doskonałymi zwierzęcymi terapeutami o dużej wrażliwości i empatii. Są delikatne i płochliwe, ale pozytywnie nastawione do dzieci. Przedszkolaki miały okazję poznać różnice między alpakami a lamami, a także dowiedzieć się skąd pochodzą, w jakim celu są hodowane i jak należy o nie dbać. Nauczyć się szacunku i empatii dla żywych stworzeń. Podczas zajęć z alpakoterapii dzieci mogły pogłaskać, przytulić i nakarmić zwierzęta. Z radością karmiły alpaki marchewkami, przytulały je a także pozowały do zdjęć.

Załaduj więcej wpisów