GRUPA 2,5 LATKI – KANGAROOS (Archiwum 2019/2020)

Strona główna/Przedszkole/Galeria zdjęć/GRUPA 2,5 LATKI – KANGAROOS (Archiwum 2019/2020)
GRUPA 2,5 LATKI – KANGAROOS (Archiwum 2019/2020)2020-09-07T08:56:46+02:00

Ahoj piraci!

Dzieci z naszego przedszkola miały okazje poznać w tym tygodniu historie piratów! Znają już wszystkie akcesoria pirackie takie jak: hak, opaskę na oko, miecz, kapelusz – również po angielsku! Wspólnie poszukiwaliśmy skrzyni złota ukrytej przez Kapitana Haka.

Hej dzieci, jeśli chcecie zobaczyć smerfów las…

Kangurki i Krokodylki w Smerfnej Krainie!
Dzieci w tym tygodniu poznały imiona Smerfów oraz smerfne piosenki przy których świetnie się bawiły.

Zakończenie roku

Witamy wakacje!
24 lipca Kangurki i Krokodylki oficjalnie zakończyły rok szkolny 2019 / 2020. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki, czekał na nich także słodki poczęstunek oraz wspólne zabawy i tańce w kole. Wielką niespodzianką był przejazd ciuchcią ulicami miasta.

Dzień Kolorowej Skarpety

W Przedszkolu odbył się dzień Kolorowej Skarpety! Dzieci mogły zaprezentować swoje kolorowe skarpetki oraz wykonać projekt swoich wymarzonych skarpet.
Podczas spaceru podziwialiśmy piękne kołobrzeskie fontanny.

Dzień Poduszki

Dzieci w naszym przedszkolu miały okazję świętować dzień poduszki. Przedszkolaki z grupy Kangurków i Krokodylków zbudowały ogromną poduszkową wieżę, tańczyły i bawiły się poduszkami! Każdy wykazał się projektując swoją – wymarzoną poduszką.

Dzień Hawajski

W lipcu grupa „Kangurki” i „Krokodylki” zorganizowała Dzień Hawajski. W sali pojawiła się piękna plaża, morze, palmy i owoce egzotyczne. Tego dnia dzieci witały się tradycyjnym okrzykiem hawajskim: ALOHA! Dużą atrakcją były oczywiście kolorowe stroje, palma i kolorowy dywan. Przedszkolaki doskonale poradziły sobie również z tańcem „hula”, w którym chodzi przede wszystkim o poruszanie biodrami. Następnie uczestnicy zabawy oddali się degustacji pysznych, egzotycznych owoców. Przedszkolaki rozpoznawały owoce za pomocą zmysłów smaku i dotyku. Tego dnia nie mogło również zabraknąć zabawy LIMBO, czyli przechodzenie pod poprzeczką, która jest umieszczana coraz niżej. Hawaje są to wyspy, które kojarzą nam się z pięknymi krajobrazami i wesołą zabawą, dlatego przedszkolaki doskonale bawiły się w rytm skocznych przebojów. To był bardzo tropikalny dzień dla naszych przedszkolaków.

Dzień spódnicy

W naszym przedszkolu obchodziliśmy jedno ze świąt nietypowych – Dzień Spódnicy. Z okazji tego dnia, dzieci miały możliwość poznać rożne fasony spódnic, przyjrzeć się wzorom oraz dodatkom do spódniczek. Była też okazja na ich przymierzenie. Dodatkowo liczyliśmy spódnice i określaliśmy ich kształt. Następnie każde z dzieci wykonało prace plastyczną, projektując swoją własną spódniczkę. Taki, to był „nietypowy” dzień.

Urodziny Zuzi – grupy Kangaroos i Crocodiles

Sto lat, sto lat – tak śpiewały przedszkolaki Zuzance, z okazji jej 4 urodzin. Zuzia świętowała swoje urodzinki w przedszkolu i otrzymała moc życzeń i buziaków oraz drobny upominek. Był to dla wszystkich dzieci bardzo miły, wyjątkowy dzień. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Załaduj więcej wpisów