3 LATKI – GRUPA KANGAROOS

Strona główna/Przedszkole/Galeria zdjęć/3 LATKI – GRUPA KANGAROOS
3 LATKI – GRUPA KANGAROOS2020-09-14T09:38:54+02:00

Pierwsze zajęcia z ceramiki

Odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym uwielbiane przez dzieci zajęcia z ceramiki. Dzieci miały okazję wyrzeźbić z gliny zwierzątko, przedstawiające naszą grupę, czyli KANGURKI. Wszystkie Kangurki w sali były zachwycone… nawet te z gliny.

29 września, 2020|3 LATKI - GRUPA KANGAROOS (2020/2021)|

Przedszkolaki poznają znaki!

„Czerwone na górze, zielone na dole – to najważniejsze dla dzieci światła drogowe!”. Kangurki poznały zasady ruchu drogowego, a także najważniejsze znaki drogowe. Wiedzą, ze zebra to nie tylko zwierzę, ale i tez przejście dla pieszych na jezdni. Dzieci znają obowiązki policjanta oraz jakie czynności on wykonuje.

28 września, 2020|3 LATKI - GRUPA KANGAROOS (2020/2021)|

Segregacja

Jesteśmy ekologiczni! Nasze sale zostały wyposażone w specjalne kosze, dzięki którym z łatwością segregujemy odpady. Kangurki doskonale wiedzą, gdzie wyrzucić papier, a gdzie resztki podwieczorku.

21 września, 2020|3 LATKI - GRUPA KANGAROOS (2020/2021)|

Gimnastyka korekcyjna

W miniony piątek Kangurki rozpoczęły zajęcia z gimnastyki korekcyjnej. Na początek Pan Łukasz przygotował zestaw ćwiczeń ogólnorozwojowych.

21 września, 2020|3 LATKI - GRUPA KANGAROOS (2020/2021)|

Dzień Przedszkolaka

Dzisiaj jest chyba najradośniejszy dzień w roku, oczywiście nie licząc Wigilii Bożego Narodzenia, mianowicie Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w naszym przedszkolu w sali Kangurków odbyła się uroczystość z muzyką, tańcami, bańkami mydlanymi i balonikami. Był także filmik dla dzieci specjalnie od klauna. Dzieci doskonale się bawiły, tańczyły, śmiały, radości nie było końca. Już nie możemy się doczekać na Dzień Przedszkolaka w przyszłym roku. A wszystkim odwiedzającym naszą galerię życzymy wesołego, wspaniałego i pełnego miłych niespodzianek dnia.

Dzień Kropki u Kangurków

Kangurki poznały opowiadane o Kropce Psotce, która odbijała wszędzie swoje kropki, m.in: na biedronce, na koszulkach, a także na kostce. Następnie dzieci policzyły kropeczki zostawione na kostce. Mieliśmy okazje połączyć kolorowe kropeczki, utrwalając kolory. A w dużej kropce – Kangurki odbiły swoimi paluszkami dużo malutkich kropeczek. Nie obyło się bez zabaw przy muzyce do naszych kropek.

21 września, 2020|3 LATKI - GRUPA KANGAROOS (2020/2021)|

Nowy kodeks przedszkolaka

„Jeśli bardzo chcesz czarować,
musisz znać magiczne słowa.
Proszę oto pierwsze z nich,
co otwiera wszystkie drzwi.
Przepraszam – drugie magiczne słowo,
sprawia, że uśmiech wraca na nowo.
I dziękuje słowo trzecie,
po nim cudnie jest na świecie.”
W tym tygodniu dzieci stworzyły nowy kodeks przedszkolaka z zasadami, które obowiązują w naszej grupie. Kangurki zapoznały się ze swoimi znaczkami, które widnieją na ich wieszaczkach w szatni oraz w łazience. Dzieci doskonale potrafią wymienić części garderoby, a także dopasować odpowiedni strój do aktualnej pogody. Świetnie wykazali się tworząc projekt swoich wymarzonych spodni.

14 września, 2020|3 LATKI - GRUPA KANGAROOS (2020/2021)|
Załaduj więcej wpisów