GRUPA 4 LATKI – BEETLES (Archiwum 2019/2020)

Strona główna/Przedszkole/Galeria zdjęć/GRUPA 4 LATKI – BEETLES (Archiwum 2019/2020)
GRUPA 4 LATKI – BEETLES (Archiwum 2019/2020)2020-09-07T08:56:58+02:00

Zajęcia z kodowania

Zapoznanie się z nową grą „RoboDog” i jej elementami. Wstępne poruszanie się po planszy przy pomocy strzałek znajdujących się na robocie.

„Recepta” na bezpieczne wakacje – grupa Żuczki

Ah, co to był za tydzień w naszym przedszkolu. Żuczki poznały „receptę” na bezpieczne wakacje. Wykonały piękne prace plastyczne o tematyce morskiej i górskiej. Dzieci mogły rozwiną swoje zdolności matematyczne wykorzystując tablicę multimedialną. Jednak najbardziej cieszyliśmy się z pogody. Podczas wolnego czasu korzystaliśmy z przedszkolnego placu zabaw oraz zwiedzaliśmy okolice. Przedszkolaki bacznie obserwowały zachowanie innych pieszych i kierowców. To ważne, by dzieci wiedziały jak bezpiecznie poruszać się po drogach idąc pieszo, dlatego systematycznie przypominamy o tych zasadach.

22 czerwca, 2020|Grupa 4 latki – BEETLES (Archiwum 2019/2020)|

08.06 – 12.06.2020r. Grupa Beetles

Kolejny tydzień czerwca upłynął nam w tematyce morskiej i pośrednio wakacyjnej, gdyż małymi krokami się do nich zbliżamy. Na zajęciach dydaktycznych rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w czasie letnim, a w języku angielskim badaliśmy morskie głębiny. Cieszyliśmy się pogodą na spacerach, ale dzieci bardzo chętnie spędzały wspólnie czas na przedszkolnym placu zabaw, który jest przygotowywany dla nas przed każdym korzystaniem.

15 czerwca, 2020|Grupa 4 latki – BEETLES (Archiwum 2019/2020)|

Kwiatowe kompozycje Żuczki

Kwiatowe kompozycje stworzone przez dzieci z grupy Beetles.

10 czerwca, 2020|Grupa 4 latki – BEETLES (Archiwum 2019/2020)|

Zabawy na świeżym powietrzu – Dzień Dziecka

Dużo zabaw na świeżym powietrzu, zawody sportowe, bańki mydlane i to wszystko z okazji Dnia Dziecka, które mogliśmy wspólnie spędzić w przedszkolu. Po długiej przerwie wróciliśmy. Dzieci z ogromną ilością energii oraz uśmiechem na buzi, spędzają kolejny już wspólny dzień w przedszkolu. Wszystkim naszym dzieciom życzymy tylko takich pięknych i radosnych dni. Mamy nadzieje, że już niedługo wszyscy spotkamy się w naszym przedszkolu. Do zobaczenia.

Serce dla mamy

W ostatnich dniach w Małym Poliglocie nie było czasu na nudę. Celebrowaliśmy święto swoich mam i z tej okazji dzieci tworzyły kolejną pracę plastyczną pt. „Serce dla mamy”. Uczestniczyły w zajęciach z elementami dydaktycznymi oraz relaksowały się podczas czytania bajek. Dzieci przypominały sobie wcześniej poznane piosenki i wiadomości w języku angielskim (poznały kilka nowych rymowanek). Tydzień zakończyliśmy eksperymentem, który wyjaśnił, dlaczego właściwie mycie rąk jest takie ważne? Nasi wychowankowie doskonale wiedzą, że higiena jest najważniejsza a ich bezpieczeństwo naszym priorytetem.

Prelekcja o koronawirusie

Opowiadamy o zapobieganiu rozprzestrzenia się wirusa. Dzieci wiedzą w jaki sposób myć ręce, jak zachować się w kontaktach z ludźmi.

Dzień mamy

W dniu mamy, dzieci pięknie śpiewały oraz wykonały laurkę. Praca plastyczna polegała na przygotowaniu kwiatka z papieru wykorzystując dziecięcą wyobraźnię oraz czynności manualne.

Załaduj więcej wpisów