Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace, które zdobią korytarz przedszkolny. Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego przedszkola. Jednak długo to nie trwało, bo Mikołaj wiedział, że za drzwiami czeka na Niego dużo, dużo dzieci. Dzieci dzielnie zaśpiewały dla gości przygotowane piosenki, także w języku angielskim. W końcu nadszedł czas na prezenty. A prezenty były wspaniałe. Dzieciom bardzo przypadły do gustu świąteczne kuferki. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania. Po wizycie Mikołaja w salach czekał na dzieci słodki poczęstunek i wspólne zabawy taneczne z paniami. Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.