eTwinning

eTwinning2020-02-07T09:25:22+01:00

eTwinning project: “Happily Ever After”(Grupa “Squirrels”)

Międzynarodowy projekt eTwinning: „MASALLARLA ÖĞRENİYORUM-I LEARN WİTH FAİRY TALES” („Uczę się poprzez bajki”) , w którym wraz z dziećmi uczestniczyliśmy już od września, wielkimi krokami zbliża się ku końcowi. Właśnie w tym tygodniu (23.02’), w ramach projektu , stworzyliśmy Naszą wspólną książkę. Dzieci wykonały piękne ilustracje do swoich własnych historii i w efekcie powstała wyjątkowa bajka pt.”Happily Ever After”/”Długo I Szczęśliwie”. Oprócz tego, przypomnieliśmy sobie Nasze wspólne projektowe zadania, obejrzeliśmy filmiki i spotkania online z Naszym udziałem , a także prezentacje multimedialne, m.in. ostatnią z nich:”Our Story Books”:

Na zakończenie zajęć, dzieci otrzymały symboliczne bajkowe upominki, za ich entuzjazm, ogromne zaanagażowanie i wspólpracę przy realizacji poszczególnych zadań projektowych.
Udział w projekcie eTwinning był niezapomnianą, pełną wrażeń i wyzwań przygodą w świecie bajek i baśni z całego świata, którą dzieci z pewnością zapamiętają na długo; być może nawet na całe życie.

eTwinning project: Together for a Better Internet

W tym tygodniu (09.02’), w ramach projektu eTwinning i z okazji obchodzonego Dnia Bezpiecznego Internetu- Safer Internet Day, rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa w sieci. Oglądaliśmy filmik edukacyjny o bezpiecznym korzystaniu z Internetu oraz rozmawialiśmy na temat zagrożeń, jakie mogą czyhać na dzieci w sieci. Wraz z dziećmi z innych krajów uczestniczących w Naszym projekcie, stworzyliśmy wyjątkowy edukacyjny plakat z puzzli, propagujący bezpieczeństwo w sieci. Jesteśmy bardzo dumni z efektu Naszej wspólnej pracy!

Winter sports week at “Squirrels” (14-18.12.2020)

W tym tygodniu ( 14- 18.12’) w grupie naszych “Squirrels” na zajęciach z języka angielskiego mieliśmy WINTER SPORTS WEEK, tydzień tematycznie związany ze sportami zimowymi. Wspólnie oglądaliśmy film edukacyjny o sportach zimowych :”Winter Sports” na kanale YouTube, po czym mówiliśmy o naszych ulubionych sportach zimowych oraz odzieży i sprzęcie sportowym, charakterystycznych dla danego sportu. Rozmawialiśmy także o Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, dyscyplinach olimpijskich i rodzajach konkurencji sportowych. W ramach podsumowania, dzieci kolorowały i następnie opisywały wybrane przez siebie obrazki związane ze sportami i aktywnościami zimowymi.

Projekt eTwinning

Projekt eTwinning w grupie Squirrels

Art work

Paint art

 

Międzynarodowy program eTwinning

Nasze przedszkole 16 września 2020 przystąpiło do międzynarodowego programu eTwinning. Projekt ma na celu wzmocnić wielokulturowość i wielojęzyczność dzieci naszego przedszkola a także dzieci krajów partnerskich. Projekt obejmuje 5 miesięcy, 7 krajów oraz 30 placówek,nauczycieli. Wraz z krajami partnerskimi będziemy motywować dzieci do zdrowia, ruchu poprzez aktywność społeczną, zdrowotną, fizyczną, techniczną i językową.

Załaduj więcej wpisów
Przyjaciele przedszkola