Owocowy tydzień
” Wpadła gruszka do fartuszka…” w tym tygodniu żłobiaczki poznały owoce sezonowe: czereśnie, truskawki. Maluszki stworzyły kolorowe czereśnie ćwicząc motorykę małą oraz współpracę przy malowaniu, malowanie bardzo spodobało się dzieciom.
Joga
Wczoraj ponownie odwiedziła nas Pani Olainstruktorka jogi dla dzieci. Jeżyki bardzo chętnie z nią ćwiczyły. A wszystkim odwiedzającym naszą galerię życzymy miłego dnia.
Odwiedziny Biblioteki ☺️
Poraz kolejny dzieci odwiedziły zaprzyjaźnioną bibliotekę. Cele ponownych wizyt dzieci w bibliotece mogą być następujące:
-rozwijanie zainteresowań czytelniczych i kształtowanie nawyku regularnego sięgania po książki,
-poznawanie zasad korzystania z biblioteki oraz jej zbiorów,
-rozwijanie wyobraźni, kreatywności i umiejętności słuchania poprzez udział w zajęciach i głośnym czytaniu,
-zachęcanie do samodzielnego poszukiwania informacji i poszerzania wiedzy,
-budowanie pozytywnego stosunku do książek, nauki i kultury.
Jak zawsze sówkom się podobało! 😍
DZIEŃ PSZCZÓŁKI
„Z kwiatka na kwiatka małego bratka…” Bumbelbee zapoznały się z pszczółkami, miodem i kolorowymi kwiatkami. Maluszki dowiedziały się skąd się bierze miód i jaki jest zdrowy. Na koniec była degustacja miodku.
święto służb mundurowych 🤝
Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w obchodach święta służb mundurowych. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały pokaz pracy policjantów, strażaków oraz innych funkcjonariuszy. Mogły z bliska zobaczyć pojazdy służbowe, specjalistyczny sprzęt oraz umundurowanie. Spotkanie było ciekawą lekcją o bezpieczeństwie i odpowiedzialnej służbie na rzecz społeczeństwa.
Place zabaw 😁
Oprócz naszego placu zabaw przy przedszkolu, mamy również inne w niedalekiej odległości 😁 zwiedzamy je, korzystamy z nich, uczymy się bezpiecznie bawić oraz ….tworzymy nowe przygody wymyślając różne historie ❤️
Spacer edukacyjny-PKP 🚂
Przedszkolaki uczestniczyły w spacerze edukacyjnym na dworzec PKP. Dzieci miały okazję obserwować pracę kolejarzy, poznać zasady bezpiecznego zachowania na peronie oraz obejrzeć pociągi. Spacer wzbudził duże zainteresowanie i dostarczył wielu nowych doświadczeń oraz wiedzy o transporcie kolejowym.
Nauka poprzez zabawę ❤️
W minionym tygodniu dzieci wykonały przepiękną pracę plastyczną pt.:”zachód słońca nad miastem”. Kredki pastelowe bardzo brudzą co jak widać cieszy dzieci a prace które z nich powstają chwytają za serce. Po całym roku w którym poznawaliśmy literki przyszedł czas na zabawę nimi ! Nasze klasery będą nam towarzyszyć całą zerówkę ale dzieci już dziś wykazały ogromne zainteresowanie nimi i nie chciały czekać na wrzesień 😅







































































































































































