2,5 LATKI – GRUPA LADYBIRDS (Archiwum 2020/2021)

Strona główna/Przedszkole/Galeria zdjęć/2,5 LATKI – GRUPA LADYBIRDS (Archiwum 2020/2021)
2,5 LATKI – GRUPA LADYBIRDS (Archiwum 2020/2021)2021-09-03T11:38:24+02:00

Tydzień adaptacyjny 23.08 – 27.08.2021

Biedroneczki przygotowują się do nowego roku przedszkolnego. Ostatni tydzień to czas spędzony w miłej atmosferze, który upłynął Nam przede wszystkim na nawiązywaniu nowych znajomości. Dzieci integrowały się podczas zabaw edukacyjnych, rozwojowych i językowych, a także podczas spacerów na świeżym powietrzu oraz przy wspólnych posiłkach. Na zajęciach wprowadzających z języka angielskiego tematem przewodnim było pożegnanie lata i wakacji oraz poznanie symboli lata i towarzyszących mu zjawisk pogodowych. Udało Nam się także zorganizować poczęstunek na pożegnanie Naszych kolegów i koleżanek oraz spędzić wspólnie czas na tańcach i ulubionych zabawach. To był tydzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Ameryka Północna

Dzieci zapoznały się z położeniem kontynentu Ameryki Północnej na mapie świata. Przedstawienie krajów i krajobrazów znajdujących się na tym kontynencie. Wykonanie przez dzieci wspólnej pracy plastycznej w postaci flagi jednego z krajów Ameryki Północnej. Wykonanie tańca z ciocią Meddi do piosenki „Have you ever met an Indian?”.

26 sierpnia, 2021|2,5 LATKI - GRUPA LADYBIRDS (Archiwum 2020/2021)|

Australia, samotna wyspa.

„Na oceanie gdzieś, samotny leży ląd, niezwykły tak, odległy tak, bardzo daleko stąd!” – tak właśnie śpiewały dzisiaj dzieci z grupy Biedronki, ponieważ poznały kolejny niezwykle interesujący kontynent, jakim jest Australia. Dowiedziały się, gdzie leży, jakie tam żyją zwierzęta, a także poznały florę i faunę oceaniczną. Powtórzyły z Panią Maddy angielskie nazwy ryb i innych zwierząt, mieszkających w głębinach. A wszystkim odwiedzającym naszą galerię życzymy dnia gorącego niczym Australia.

Zakończenie roku 2020/2021 – wideo

Dzieci zaprezentowały dla swoich bliskich wierszyk pt. Wakacje.

Biedroneczki zaprezentowały piosenkę w języku angielskim pt. What’s The Weather Like Today.

Azjatyckie wakacje

Zapoznanie z rodzajami i kolorami flag państw azjatyckich. Kultura, prezentcja krajobrazów i zabytków oraz kuchni azjatyckiej. Wykonanie pracy plastycznej przez grupę drzewa kwitnącej wiśni.

Zakończenie roku 2020/2021

Z okazji zakończenia roku w przedszkolu i rozpoczęcia upragnionych wakacji życzę wszystkim dzieciom i Wam rodzice wielu spokojnych, słonecznych i bezpiecznych dni spędzonych z bliskimi.

Na podwórku

Nie ma to jak w piaskownicy. Robienie babek, zabawa manualna przy pomocy piasku. Biedroneczki świetnie poradziły sobie z quizem dla 4-latków. Dzieci wykonują pracę plastyczną przy pomocy plasteliny.

Dzień Unii Europejskiej

Z okazji Dnia Unii Europejskiej dzieci z grupy Biedronki wykonały piękną flagę Unii Europejskiej z własnoręcznie pokolorowanych gwiazd. W związku z portugalskim tygodniem narodowym, dzieci poznały także elementy kultury portugalskiej, w tym sławnego koguta, wspaniałe krajobrazy oraz tradycyjną kuchnię.

Załaduj więcej wpisów