4 LATKI – GRUPA CROCODILES (Archiwum 2020/2021)

Strona główna/Przedszkole/Galeria zdjęć/4 LATKI – GRUPA CROCODILES (Archiwum 2020/2021)
4 LATKI – GRUPA CROCODILES (Archiwum 2020/2021)2021-09-03T11:38:50+02:00

Zgadywanki obrazkowe – tablica multimedialna

W zgadywanki obrazkowe można się bawić również za pomocą tablicy multimedialnej. Przedszkolaki z grupy Krokodylki, o tym wiedzą, i doskonale radzą sobie w tej zabawie w kalambury. Wśród zagadek był ziemniaczek, serduszko i dinozaur. Prace niezwykle ciekawe i wykonane z wielką pasją przez dzieci. Niektóre proste do odgadnięcia, a inne trudniejsze. Ćwiczenia na tablicy zawsze są dla dzieci bardzo atrakcyjną formą nauki i zabawy.

30 sierpnia, 2021|4 LATKI - GRUPA CROCODILES (Archiwum 2020/2021)|

Krokodylki w nowej sali

Grupa Krokodylki wraz z końcem sierpnia przeniosła się do nowej sali dydaktycznej. Nie tylko sala okazała się nowa, lecz też zabawki, na które dzieci nie mogły się doczekać. Każdą wolną chwilę wykorzystywały na wspólne zabawy i „testowanie” gier i zabawek. Z wielkim zaangażowaniem układały, budowały, tworzyły, bawiły się razem, ale i też osobno. Chwile spędzone na zabawie swobodnej, są dla dziecka najmilszymi chwilami, pełnymi radości.

30 sierpnia, 2021|4 LATKI - GRUPA CROCODILES (Archiwum 2020/2021)|

Dogoterapia

Shila to zawsze bardzo wyczekiwany gość w naszym przedszkolu. Gdy pojawia się w naszej sali, na ustach wszystkich dzieci pojawia się szeroki uśmiech. Shila zaprasza do przytulania i głaskania oraz wspólnej zabawy. Tym, razem zaproponowała naszym dzieciom grę w memory. Za każdy punkt, to ona otrzymywała pyszną przekąskę z rąk graczy. Dziękujemy za wspólną zabawę.

26 sierpnia, 2021|4 LATKI - GRUPA CROCODILES (Archiwum 2020/2021)|

SPORTS WEEK AT “CROCODILES” (16.08 – 20.08. 2021)

Hello, Everyone! W tym tygodniu ( 16-20.08’) na zajęciach z języka angielskiego mieliśmy tydzień tematycznie związany ze sportem. Rozmawialiśmy o sportach letnich, a dzieci wypowiadały się także na temat swoich ulubionych dyscyplin sportowych. Poznaliśmy nazwy sportów wodnych i zrobiliśmy własne łódki z papieru techniką Origami. Dowiedzieliśmy się także, że sporty dzielą się na różne kategorie , w tym sporty drużynowe i indywidualne. Ostatniego dnia Naszych zajęć poznaliśmy dyscypliny sportowe Letnich Igrzysk Olimpijskich i wzięliśmy udział w mini wyścigu.

 

26 sierpnia, 2021|4 LATKI - GRUPA CROCODILES (Archiwum 2020/2021)|

Hawajska impreza

W piątek 13 lipca 2021 odbyła się impreza hawajska, która podsumowała cały tydzień w stylu hawajskim. Na sali witał dzieci napis „Aloha”, który oznacza serdeczne powitanie w języku hawajskim, a w tle dało się słyszeć tradycyjną muzykę tegoż kraju. Sam wystrój robił o zawrót głowy. Dzieci, aby chociaż na chwilę poczuć się jak na hawajskich wakacjach przywdziały hawajskie łańcuchy (lei), kwiatowe koszule, kapelusze i girlandy. Nauczyły się również tańca „hula—hula” , popularnego w tym regionie i zajadały się tropikalnymi owocami i sokami.Były także rzuty kokosem, limbo (przechodzenie pod kijem) i dużo tańca. Pogoda za oknem również dopisała i dzieci mogły poczuć w pełni klimat tropikalnych Hawajów.

26 sierpnia, 2021|4 LATKI - GRUPA CROCODILES (Archiwum 2020/2021)|

Hawaiian Week

Wakacyjny czas to czas relaksu, słońca i tropikalnych plaż. I u Nas nadszedł czas na tydzień relaksu na tropikalnych wyspach, gdyż w tym tygodniu odwiedziliśmy na zajęciach z języka angielskiego piękne Hawaje i archipelag wysp Nowej Zelandii. Na początek wybraliśmy się na urokliwe Hawajskie plaże I poznaliśmy krajobraz, faunę i florę oraz klimat tam panujący. Poznaliśmy tamtejsze tradycje oraz symbole Hawajów. Kolejny dzień był dniem poświęconym zdrowemu odżywianiu i diecie warzywno- owocowej; wspólnie braliśmy udział w zabawach matematyczno- językowych, licząc i nazywajac owoce letnie i egzotyczne. Kolejnego dnia odwiedziliśmy wyspy Nowej Zelandii I poznaliśmy tamtejsze mity I legendy jej rdzennych mieszkańców, ludów Maori. W czwartek wykonaliśmy hawajskie naszyjniki kwiatowe zwane Lei oraz udekorowaliśmy Naszą salę na przyjęcie hawajskie zaplanowane na piątek. I tak piątkowe Hawaiian Party zakończyło Nasz Rajski-Hawajski tydzień.

26 sierpnia, 2021|4 LATKI - GRUPA CROCODILES (Archiwum 2020/2021)|

Lody, lody…

W piękny, słoneczny wtorkowy dzień dzieci z grupy „Krokodylki” pojechały wesołą, niebieską Ciuchcią na pyszne lody. Przejazd po mieście ciuchcią, sprawił dzieciom dużo radości, ale najbardziej smakowały lody. A, smaków do wyboru było bardzo dużo. Przedszkolaki wybierały lody oreo, truskawkowe, cytrynowe i śmietankowe. Ze słodkim uśmiechem na twarzy, dzieci wróciły do przedszkola, i już nie mogą się doczekać kolejnej takiej wycieczki.

Rozdanie dyplomów

„Niech żyją wakacje, niech żyje pole i las
i niebo i słońce wolny swobodny czas…”

Na zakończenie roku szkolnego Krokodylki otrzymały dyplomy ukończenia grupy 4-latków, tym samym wraz z nowym rokiem szkolnym, staną się starszakami. Oprócz dyplomów, miłą niespodzianką był słodki poczęstunek, które dzieci zjadły wspólnie przy stoliczkach. Krokodylki już nie mogą się doczekać, bycia starszakiem w Przedszkolu Mały Poliglota.

Załaduj więcej wpisów