4 LATKI – GRUPA CROCODILES

Strona główna/Przedszkole/Galeria zdjęć/4 LATKI – GRUPA CROCODILES
4 LATKI – GRUPA CROCODILES2020-09-14T09:39:03+02:00

Spacer

Spacer w pogodny, słoneczny dzień. Oglądanie przez dzieci zmian zachodzących w przyrodzie.

Film zachęcający do segregacji śmieci

Dzieci z grupy Biedronek oraz Kangurków wystąpiły w filmie zachęcającym do segregacji śmieci. Jesteśmy bardzo dumne z naszych przedszkolaków, które wiedzą jak ważne jest dbanie o naszą planetę Ziemię.

„Dobre rady na odpady”

Moi drodzy przyjaciele,

śmieci wokół mamy wiele,

lecz gdy śmieci segregujesz,

wiele na tym zyskujesz.

Jest pożytek z tego wielki,

wiec do kosza zielonego wrzucaj szklane butelki,

do brązowego od jajek skorupki,

a do niebieskiego papierowe ozdóbki.

Kosz koloru żółtego jest przeznaczony do plastiku i metalu różnego.

A gdy już wszystko posegreguję ,

to się bardzo raduję.

Z tych śmieci powstaną rzeczy nowe,

do kupienia gotowe.

Gdy informacje te już znam,

do segregowania Was zapraszamy.

Zatem, niech każdy pamięta ,

na co dzień – nie od święta,

gdy śmieci segreguję,

Ziemię ratuję.

Zofia Paulina Mendalka

Film:

https://drive.google.com/file/d/11S6Htf8G__ZSXp6BFbuK5sZlf_O0ajbZ/view?invite=CIX61Fw&ts=606c502d

29.03.21 – 2.04.21

Wielkanoc to święto pełne tradycji i obyczajów. Tradycje wielkanocne sprawiają, że to święto staje się wyjątkowe, a świąteczne dni są bardziej radosne. W taki właśnie wesoły sposób dzieci z grupy „Krokodylki” przygotowywały się do tych świąt. Lepiły baranki z masy solnej, barwiły jajka na pisanki, kolorowały pisanki, uczyły się wielkanocnych piosenek i rymowanek. Choć ten czas spędzony w domu, nie był niewykorzystany, a słoneczna pogoda sprzyjała wiosennym spacerom. Za ich pracowitość wielkanocn Zajączek na pewno nagrodził ich słodyczami i niespodziankami.

6 kwietnia, 2021|4 LATKI - GRUPA CROCODILES (2020/2021)|

Wielkanocne życzenia od Krokodylków

Na Wielkanoc, od króliczka,
niech Ci wpadną do koszyczka
lukrowany mazurek i kolorowy sznurek.
Na stole święcone, a obok baranek,
Koszyczek pełny barwnych pisanek
I tak znamienne w polskim krajobrazie
W bukiecie srebrzyste, wiosenne bazie.
Zielony barwinek, fiołki i żonkile
– Barwami stroją uroczyste chwile.
Wesołych Świąt!

6 kwietnia, 2021|4 LATKI - GRUPA CROCODILES (2020/2021)|

Święta Wielkanocne

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z utęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Tuż przed Wielkanocą w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Właśnie z tej okazji zaprosiliśmy dzieci z grupy „Krokodylki” dnia 26 marca 2021 wzięły udział w warsztatach wielkanocnych. Przedszkolaki wykonały piękne wielkanocne zajączki. Zaprezentowały również swoje umiejętności w języku angielskim śpiewając piosenki i mówiąc wierszyki. Wielką niespodzianką, był dla nich list od zajączka, który napisał do nich po angielsku, i żeby go zrozumieć, dzieci musiały wykonać kilka specjalnych zadań. Na zakończenie, zmęczone ale radosne, wspólnie skorzystały z poczęstunku. Do domu oprócz uśmiechów zabrały zajączki i słodkie niespodzianki.

29 marca, 2021|4 LATKI - GRUPA CROCODILES (2020/2021)|

Wielkanoc coraz bliżej

Powoli zbliżają się święta Wielkanocne i Krokodylki rozpoczęły małe przygotowania w tym kierunku. W zajęczych uszach kicały po sali oraz wykonały piękną pracę techniczną. Ogromne, kolorowe pisanki w towarzystwie kurczaczków, również przygotowanych przez dzieci zdobią nasz przedszkolny korytarz. Wielkanoc coraz bliżej.

29 marca, 2021|4 LATKI - GRUPA CROCODILES (2020/2021)|

A. Vivaldi „Wiosna” – wideo

W grupie „Krokodylki” wtorkowe zajęcia plastyczne miały wyjątkową oprawę. Jak wiadomo, słuchanie muzyki klasycznej stymuluje rozwój mózgu dziecka, poprawia koncentrację, wpływa na nastrój i emocje. Toteż, zajęcia z rozdmuchiwaną farbą, były połączone z utworem A. Vivaldi „Wiosna”. W trakcie słuchania, dzieci poddawały ekspresji swoje umiejętności, tworząc wiosnę na kolorowych kartkach. Były to bardzo przyjemne dla przedszkolaków zajęcia. Na pewno to jeszcze powtórzymy, bo czeka na nas „Lato”

 

W marcu jak w garncu

W trzecim tygodniu marca nasze przedszkolaki dowiedziały się jakie są pierwsze oznaki wiosny oraz uważnie słuchały wiersza o Marcu, a następnie poznały przysłowie związane z marcową pogodą. Na zakończenie zajęć wykonały pracę plastyczną – „W marcu jak w garncu”. Celem pracy było utrwalenie nazw i symboli składników pogody jak również rozwój umiejętności manualnych. Najwięcej radości sprawiało mieszanie w garnku atmosferycznych składników, tak oby powstała pogodowa zupka.

22 marca, 2021|4 LATKI - GRUPA CROCODILES (2020/2021)|
Załaduj więcej wpisów