5 LATKI – GRUPA BEETLES

Strona główna/Przedszkole/Galeria zdjęć/5 LATKI – GRUPA BEETLES
5 LATKI – GRUPA BEETLES2020-09-14T09:39:12+02:00

Dzień głośnego czytania – grupy krokodylki, żuczki i wiewiórki

W dniu 24 września 2020 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Od dawna dobrze wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. W końcu to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu. Z tej okazji w ten dzień w naszym przedszkolu wszystkie panie wychowawczynie czytały dzieciom bardzo głośno!

Żuczki 21.09-25.09

Żuczki w tym tygodniu były bardzo zajęte. W naszej sali pojawiły się kosze do segregacji odpadów, więc porządkowanie sali stało się zarówno przyjemnością, jak i wyzwaniem. Dzieci radzą sobie doskonale z segregacją. Poza tym mamy za sobą pierwsze spotkanie na dogoterapii. Były niesamowite emocje. W kwestii dydaktycznej witaliśmy Jesień, poszukiwaliśmy jej przejawów na spacerach. Ze skarbów, które przyniosły dzieci, stworzyliśmy piękne figurki, które zamieszkały w kąciku przyrodniczym.

28 września, 2020|5 LATKI - GRUPA BEETLES (2020/2021)|

Kodowanie i programowanie

Podczas wprowadzania kompetencji przydatnych podczas nauki programowania, uczymy dzieci planowania, współpracy, analizowania oraz odczytywania czy tworzenia kodów. Podczas ostatnich zajęć z kodowania i programowania dzieci z grupy 5-latków programowały drogę dla naszego robota Super-Doc. Samodzielnie ustalali kierunki jego podróży, aby z punktu A dotarł do punku B. Tym razem była to iście baśniowa podróż, ponieważ nasz robot zmienił się w smoka i swoją podróż odbył w magicznym lesie pełnym niesamowitych rzeczy.

24 września, 2020|5 LATKI - GRUPA BEETLES (2020/2021)|

Tydzień włoski

W naszym przedszkolu, pani Joanna przywiozła pamiątki z Włoch i podzieliła się wiedzą z dziećmi. Dzieci nauczyły się nazwy zwierząt w języku włoskim, pies-cane, kot-gatto, ptak-uccello, ryba-pesce. Dzieci doskonale opanowały słownictwo i przedstawiły je podczas pracy plastycznej. Ich zadaniem było namalować farbami oraz makaronem penne jedno zwierzątko.

Zajęcia teatralne w języku angielskim

Dzieci przygotowały z ogromną starannością maski zwierząt. Podczas zajęć teatralnych każdy może wcielić się w rolę zwierzątka, naśladować ich odgłosy doskonałe ćwiczenia artykulacyjne oraz zabawy ruchowe. Zajęcia odbywają się w języku angielskim, gdzie jest kolejnym stopniem trudności. Takie zadanie wymaga koncentracji i skupienia. Bravo żuczki, jesteście fantastyczni!

21 września, 2020|5 LATKI - GRUPA BEETLES (2020/2021)|

Dzień przedszkolaka – Grupy Squirrels, Beetles, Crocodiles

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, w tym roku dzieci z przedszkola Anglojęzycznego „Mały Poliglota” świętowały 18 września. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci, a także ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Dla wszystkich dzieci był to bardzo wyjątkowy i magiczny dzień, podczas którego Panie przebrane za dobre wróżki przeniosły dzieci do krain pełnych przygód.

Tydzień 14.09 -18.09.2020r. grupa Beetles

Trzeci tydzień września był bardzo wyjątkowy. Trzy dni okazały się uroczystymi. W pierwszy z nich to Dzień Kropki. Żuczki poznały historię małej dziewczynki, odkrywały swoje mocne strony i projektowały własną kropkę. Obchodziliśmy wielkie Święto Przedszkolaka. Wróżka Ola i Joanna zabrały dzieci z tej okazji do krainy magii. Co to były za emocje. Jednak przede wszystkim to był dydaktycznie „Bezpieczny tydzień” w grupie, więc utrwalaliśmy odpowiedni sposób przejścia przez jezdnie, utrwalaliśmy znaki istotne dla pieszych – szukaliśmy ich w czasie spaceru w okolicy przedszkola.,

 

21 września, 2020|5 LATKI - GRUPA BEETLES (2020/2021)|
Załaduj więcej wpisów