5 LATKI – GRUPA BEETLES (Archiwum 2020/2021)

Strona główna/Przedszkole/Galeria zdjęć/5 LATKI – GRUPA BEETLES (Archiwum 2020/2021)
5 LATKI – GRUPA BEETLES (Archiwum 2020/2021)2021-09-03T11:38:56+02:00

HAWAIIAN DAY AT “SQUIRRELS AND BEETLES ” (13.08.2021)

Aloha, Everyone! W piątek obchodziliśmy w Naszym przedszkolu Dzień Hawajski, do którego przygotowywaliśmy się przez cały tydzień 🙂 Oczywiście, wszystkie dzieci, jak i Panie, ubrały się tego dnia w stroje rodem z rajskiej wyspy – i rozpoczęliśmy Nasze Hawaiian Party! Najpierw był taniec hula w rytm pięknej piosenki I dźwięków ukulele” Somewhere Over the Rainbow”, po czym odtańczyliśmy limbo dance, tanecznym krokiem przechodząc pod zawieszoną poprzeczką. Po zabawach i tańcach, zasiedlismy przy iście hawajskim stole i zajadaliśmy się zdrowymi przysmakami, przygotowanymi z egzotycznych owoców.

Rozwijanie zdolności plastycznych

W ostatnim tygodniu Żuczki razem z Wiewiórkami rozwijały swoje zdolności plastyczne. Malowały obrazy,które były odzwierciedleniem ich wakacyjnych wspomnień. Każdy tworzył lalki, które wykorzystywali w wymyślnych przez siebie scenkach teatralnych. Mieliśmy czas na zabawę na Smart floor a pod koniec tygodnia odbyło się Hawajskie Przyjęcie na którym dzieci mogły skosztować egzotycznych owoców i zatańczych taniec „Hula”.

Hawaiian Week

Wakacyjny czas to czas relaksu, słońca i tropikalnych plaż. I u Nas nadszedł czas na tydzień relaksu na tropikalnych wyspach, gdyż w tym tygodniu odwiedziliśmy na zajęciach z języka angielskiego piękne Hawaje i archipelag wysp Nowej Zelandii. Na początek wybraliśmy się na urokliwe Hawajskie plaże I poznaliśmy krajobraz, faunę i florę oraz klimat tam panujący. Poznaliśmy tamtejsze tradycje oraz symbole Hawajów. Kolejny dzień był dniem poświęconym zdrowemu odżywianiu i diecie warzywno- owocowej; wspólnie braliśmy udział w zabawach matematyczno- językowych, licząc i nazywajac owoce letnie i egzotyczne. Kolejnego dnia odwiedziliśmy wyspy Nowej Zelandii I poznaliśmy tamtejsze mity I legendy jej rdzennych mieszkańców, ludów Maori. W czwartek wykonaliśmy hawajskie naszyjniki kwiatowe zwane Lei oraz udekorowaliśmy Naszą salę na przyjęcie hawajskie zaplanowane na piątek. I tak piątkowe Hawaiian Party zakończyło Nasz Rajski- Hawajski tydzień. 

Olimpiada z kodowania w grupie 5-latków

„Wyturlaj buzię”, „Kto pierwszy zbuduje”, zakodowana droga do celu oraz sudoku, to aktywności jakie miały przed sobą dzieci podczas olimpiady z kodowania. Dzieci pięknie pracowały w swoich drużynach oraz zdobywały punkty, aby na końcu zdobyć medal Mistrza Kodowania.

22 czerwca, 2021|5 LATKI - GRUPA BEETLES (Archiwum 2020/2021)|

Dzień Unii Europejskiej

Dzieci grupy”Beetles” na języku angielskim poznały flagi 27 państw Unii Europejskiej. Potrafią także przedstawić się w wybranych językach obcych.

Zdjęcia 10-14.05.2021

W tym tygodniu obchodziliśmy „Dzień Strażaka” Żuczki utrwalały numery alarmowe, rozwiązywały trudne sytuacje i wzywały pomoc. Zapoznały się z różnego rodzajami map, wiedzą też gdzie leży Polska i potrafią dużo na mapach wskazać. W przedszkolu pojawiła się chusta animacyjna więc i zabawa nabrała jeszcze śmielszego wymiaru. To był dobry tydzień.

Tydzień pogłębiania wartości patriotycznych

To był tydzień pogłębiania wartości patriotycznych, poznawaliśmy bliżej Polskę ale także swoje okolice. Żuczki były organizatorami Akademii z Okazji Świeta Flagi, występy były znakomite. Dzieci rozbudzały ciekawość orientacyjną i szacunkową, dokonywały pomiarów ciężaru przeróżnych przedmiotów. Była dogoterapia, ceramika i zajęcia sportowe. Wszyscy z uśmiechem brali udział w dodatkowych zajęciach.

Zwierzęta podwodne

Dzieci z grupy 5 latkow wiedzą, że zwierzęta podwodne są barwne i bardzo mądre. Żuczki wykonały niezwykłą wystawę zwierząt podwodnych wykonanych z plastikowych butelek.

Załaduj więcej wpisów