5 LATKI – GRUPA BEETLES

Strona główna/Przedszkole/Galeria zdjęć/5 LATKI – GRUPA BEETLES
5 LATKI – GRUPA BEETLES2020-09-14T09:39:12+02:00

Spacer

Spacer w pogodny, słoneczny dzień. Oglądanie przez dzieci zmian zachodzących w przyrodzie.

Tulipany

Chociaż tydzień był krótszy o jeden dzień to Żuczki nie folgowały sobie, pomimo że praca nadal jest zdalna. Drążyły temat wiosny, odkrywały które zwierzątka się budzą, które ptaki przylatują. Pogłębiały wiedzę na temat kwiatów, co tak pięknie zdobią okolice. Wykonały nawet swoje prace palstyczne pt. „Tulipany”. Głowę ćwiczyły z geometrycznymi figurami. Ba, powstały z tego wspaniałe mozaiki, a nawet całe budowle. Tak trzymać Żuczki!

 

9 kwietnia, 2021|5 LATKI - GRUPA BEETLES (2020/2021)|

Film zachęcający do segregacji śmieci

Dzieci z grupy Biedronek oraz Kangurków wystąpiły w filmie zachęcającym do segregacji śmieci. Jesteśmy bardzo dumne z naszych przedszkolaków, które wiedzą jak ważne jest dbanie o naszą planetę Ziemię.

„Dobre rady na odpady”

Moi drodzy przyjaciele,

śmieci wokół mamy wiele,

lecz gdy śmieci segregujesz,

wiele na tym zyskujesz.

Jest pożytek z tego wielki,

wiec do kosza zielonego wrzucaj szklane butelki,

do brązowego od jajek skorupki,

a do niebieskiego papierowe ozdóbki.

Kosz koloru żółtego jest przeznaczony do plastiku i metalu różnego.

A gdy już wszystko posegreguję ,

to się bardzo raduję.

Z tych śmieci powstaną rzeczy nowe,

do kupienia gotowe.

Gdy informacje te już znam,

do segregowania Was zapraszamy.

Zatem, niech każdy pamięta ,

na co dzień – nie od święta,

gdy śmieci segreguję,

Ziemię ratuję.

Zofia Paulina Mendalka

Film:

https://drive.google.com/file/d/11S6Htf8G__ZSXp6BFbuK5sZlf_O0ajbZ/view?invite=CIX61Fw&ts=606c502d

Zadania na odległość

W trakcie pracy na odległość Żuczki wykazywały się pracowitością i sumiennością. Poznały nową literkę oraz porównywały wielkości w zakresie 10ciu. Poza tym był to czas, który przybliżył nam zwyczaje Wielkanocne. Dzieci wykazały się kreatywnością w stwarzaniu matematycznych pisanek. Wykonały koguciki z okazji warsztatów świątecznych i uczyły się rymowanek. Pracowały dzielnie na kartach pracy. Pomagały aktywnie w przygotowaniach świątecznych. Oby tak dalej Żuczki! To był ciekawy tydzień.

 

6 kwietnia, 2021|5 LATKI - GRUPA BEETLES (2020/2021)|

Poniedziałek 22.03.21 r.

Poniedziałek 22.03.21 r. był dniem 3 projektów. Dużo się działo i było mnóstwo emocji. Po pierwsze Żuczki dołączyły do projektu ” Jesteśmy różni, ale równie ważni ” z tej okazji wspólnie planowaliśmy pracę plastyczną i wykonanie jej poprzez podział grupy na różne zespoły. Obchodziliśmy Dzień Wody więc robiliśmy różne doświadczenia przy jej użyciu no. co sie rozpuszcza w wodzie, co pływa a co tonie. Oglądaliśmy film edukacyjny jak Zadbać o Wodę, aby jej nie zabrakło. I ostatni punkt to było wspólne wykonanie Pani Wiosny. Spacer z nią po okolicy w ramach zaproszenia do siebie Wiosny. To był ciekawy dzień.

30 marca, 2021|5 LATKI - GRUPA BEETLES (2020/2021)|

Poznaliśmy literkę „C”

W tym tygodniu poznaliśmy literkę „C” oraz manipulowalismy cyfrą 6. Rozmawialiśmy o witaminach i ich wpływie na odporność, rozmawialiśmy o trudnej marcowej pogodzie i odpowiednim ubraniu. Odbył się Turniej Matematyczny, będący efektem pracy dzieci na kółku matematycznym. Zabawy i zdrowej rywalizacji było bardzo dużo. Dzieci były zachwycone konkurencjami i poradziły sobie świetnie. Na ile pogoda pozwoliła spacerowaliśmy poszukując oznak wiosny. Wszyscy przygotowujemy się do jej powitania w następnym tygodniu.

 

22 marca, 2021|5 LATKI - GRUPA BEETLES (2020/2021)|

Kodowanie na dywanie

Podczas ostatnich zajęć z kodowania, dzieci poruszały się na wyznaczonej planszy według kodu utworzonego przez kolegę. Zabawa ta ćwiczyła poruszanie się według instrukcji oraz utrwalała znajomość kierunków.

19 marca, 2021|5 LATKI - GRUPA BEETLES (2020/2021)|
Załaduj więcej wpisów