6 LATKI – GRUPA SQUIRRELS

Strona główna/Przedszkole/Galeria zdjęć/6 LATKI – GRUPA SQUIRRELS
6 LATKI – GRUPA SQUIRRELS2020-09-14T09:39:22+02:00

Dogoterapia – Squirrels

W naszym przedszkolu ponownie rozpoczęły się zajęcia z dogoterapii, są to zajęcia, które pomagają dzieciom w prawidłowym rozwoju oraz edukacji, a także podczas leczenia i rehabilitacji. Polega na kontakcie z wyszkolonym psem oraz wykonywaniu swobodnych zadań dobieranych przez terapeutę. Najczęściej zajęcia poświęcone są ćwiczeniom mającym na celu poprawę koordynacji ruchowej oraz zdolności do przyswajania określonej wiedzy. Dziecko nawiązuje pozytywne relacje z czworonogiem, poprzez dotyk odczuwa ciepło i bliskość zwierzęcia oraz uczy się budowania więzi. Kontakt z psem pomaga dzieciom odnaleźć się w życiu codziennym i nawiązywać relacje z ludźmi.

28 września, 2020|6 LATKI - GRUPA SQUIRRELS (2020/2021)|

Tydzień 21.09 – 25.09 w grupie Wiewiórek

Building a castle, drawing the Earth, making road signs, story books, poster, magic carpet.

28 września, 2020|6 LATKI - GRUPA SQUIRRELS (2020/2021)|

Dzień głośnego czytania – grupy krokodylki, żuczki i wiewiórki

W dniu 24 września 2020 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Od dawna dobrze wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. W końcu to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu. Z tej okazji w ten dzień w naszym przedszkolu wszystkie panie wychowawczynie czytały dzieciom bardzo głośno!

Pierwszy Dzień Jesieni

22 września świętowaliśmy pierwszy Dzień Jesieni. Jest to okres, w którym wszystko co żyje, przygotowuje się na nadejście zimowych chłodów. Świat wokół nas zaczyna się mienić wszystkimi odcieniami zieleni, brązu i czerwieni.Z drzew zaczynają spadać liście, które szeleszczą pod nogami w czasie spacerów po lesie lub po parku. Dzieci zbierają opadające z drzew kasztany i żołędzie. Czerwienią się w parkach grona jarzębiny. Między gałęziami drzew i krzewów rozciągają się nitki „babiego lata”, na których osiada wieczorna rosa.

23 września, 2020|6 LATKI - GRUPA SQUIRRELS (2020/2021)|

Zajęcia proekologiczne

Realizując program profilaktyczno-wychowawczy staramy się kształtować u dzieci świadomość proekologiczną. W tym celu zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne dotyczące segregacji śmieci, recyklingu i dbania o otaczający nas świat. W naszej sali w minionym tygodniu pojawiły się pojemniki do segregacji śmieci.

21 września, 2020|6 LATKI - GRUPA SQUIRRELS (2020/2021)|

Dzień przedszkolaka – Grupy Squirrels, Beetles, Crocodiles

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, w tym roku dzieci z przedszkola Anglojęzycznego „Mały Poliglota” świętowały 18 września. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci, a także ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Dla wszystkich dzieci był to bardzo wyjątkowy i magiczny dzień, podczas którego Panie przebrane za dobre wróżki przeniosły dzieci do krain pełnych przygód.

Tydzień włoski u naszych Squirrels

Tydzień włoski u naszych Squirrels (wykonanie przez dzieci książeczki:”Pinocchio Story”, pizza i maski weneckie), kącik j.angielskiego: „An English Corner”z naszej sali oraz kilka zdjęć z dzisiejszego Dnia Przedszkolaka.

21 września, 2020|6 LATKI - GRUPA SQUIRRELS (2020/2021)|
Załaduj więcej wpisów