6 LATKI – GRUPA SQUIRRELS (Archiwum 2020/2021)

Strona główna/Przedszkole/Galeria zdjęć/6 LATKI – GRUPA SQUIRRELS (Archiwum 2020/2021)
6 LATKI – GRUPA SQUIRRELS (Archiwum 2020/2021)2021-09-03T11:39:06+02:00

HAWAIIAN DAY AT “SQUIRRELS AND BEETLES ” (13.08.2021)

Aloha, Everyone! W piątek obchodziliśmy w Naszym przedszkolu Dzień Hawajski, do którego przygotowywaliśmy się przez cały tydzień 🙂 Oczywiście, wszystkie dzieci, jak i Panie, ubrały się tego dnia w stroje rodem z rajskiej wyspy – i rozpoczęliśmy Nasze Hawaiian Party! Najpierw był taniec hula w rytm pięknej piosenki I dźwięków ukulele” Somewhere Over the Rainbow”, po czym odtańczyliśmy limbo dance, tanecznym krokiem przechodząc pod zawieszoną poprzeczką. Po zabawach i tańcach, zasiedlismy przy iście hawajskim stole i zajadaliśmy się zdrowymi przysmakami, przygotowanymi z egzotycznych owoców.

Rozwijanie zdolności plastycznych

W ostatnim tygodniu Żuczki razem z Wiewiórkami rozwijały swoje zdolności plastyczne. Malowały obrazy,które były odzwierciedleniem ich wakacyjnych wspomnień. Każdy tworzył lalki, które wykorzystywali w wymyślnych przez siebie scenkach teatralnych. Mieliśmy czas na zabawę na Smart floor a pod koniec tygodnia odbyło się Hawajskie Przyjęcie na którym dzieci mogły skosztować egzotycznych owoców i zatańczych taniec „Hula”.

Hawaiian Week

Wakacyjny czas to czas relaksu, słońca i tropikalnych plaż. I u Nas nadszedł czas na tydzień relaksu na tropikalnych wyspach, gdyż w tym tygodniu odwiedziliśmy na zajęciach z języka angielskiego piękne Hawaje i archipelag wysp Nowej Zelandii. Na początek wybraliśmy się na urokliwe Hawajskie plaże I poznaliśmy krajobraz, faunę i florę oraz klimat tam panujący. Poznaliśmy tamtejsze tradycje oraz symbole Hawajów. Kolejny dzień był dniem poświęconym zdrowemu odżywianiu i diecie warzywno- owocowej; wspólnie braliśmy udział w zabawach matematyczno- językowych, licząc i nazywajac owoce letnie i egzotyczne. Kolejnego dnia odwiedziliśmy wyspy Nowej Zelandii I poznaliśmy tamtejsze mity I legendy jej rdzennych mieszkańców, ludów Maori. W czwartek wykonaliśmy hawajskie naszyjniki kwiatowe zwane Lei oraz udekorowaliśmy Naszą salę na przyjęcie hawajskie zaplanowane na piątek. I tak piątkowe Hawaiian Party zakończyło Nasz Rajski- Hawajski tydzień. 

Traveling Around The World at Squirrels ( 12-16.07.2021)

W tym tygodniu ( 12- 16.07’) z grupą Naszych “Squirrels” na zajęciach z języka angielskiego podróżowaliśmy po świecie i wspólnie zwiedziliśmy aż 3 kontynenty: Azję, Afrykę i Australię. Nasza podróż rozpoczęła sie w Chinach, gdzie mogliśmy podziwiać słynny Chiński Mur i rozmawialiśmy o tradycjach tego niezwykłego kraju oraz o symbolice chińskiego smoka. Dzieci wykonały własne smoki oraz obejrzeliśmy bajkę o chińskim cesarstwie i bohaterce Chin, “Mulan ”. Kolejnym przystankiem w Naszej podrózy była Afryka, gdzie napotkaliśmy wiele gatunków dzikich zwierząt, w tym „Króla Lwa”, po czym wspólnie odtańczyliśmy dziki taniec afrykański. Następnie przyszedł czas na wycieczke po pięknej Australii, gdzie zachwyciła Nas różnorodność krajobrazu oraz niezwykłe zwierzęta zamieszkujące ten kontynent. Na koniec naszej podróży poznaliśmy kuchnię 3 kontynentów i rozsmakowaliśmy się w australijskim przysmaku zwanym Fairy Bread.

Składanie papieru

W tym tygodniu dzieci uczyły sie składania papieru, jakim jest japońska sztuka origami. Tydzień był poświęcony zwierzetom z różnych kontynentów i takie też modele zwierząt wykonywały dzueci. Przy ich składaniu będzie się dobrze bawić i maluszek i starszak.

Początek wakacji i piekna pogoda

Początek wakacji, piekna pogoda, to świetna okazja do zorganizowania pikniku przedszkolnego. Grupa Wiewioreczek wspaniałe spędziła ten czas, byly porzekaski, zabawy, pląse przy muzyce. Dziekujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu poczęstunku.

Summertime week

Po uprzednim tygodniu pełnym wrażeń, wzruszeń i emocji w grupie naszych Squirrels, przyszedł czas na tydzień relaksu. Zajęcia z języka angielskiego skupiły się na tematyce wakacyjnej, graliśmy wspólnie w gry edukacyjne- zarówno te bardziej tradycyjne planszowe, jak i te uwielbiane przez dzieci gry online na platformie LearningApps. W przerwach pomiędzy zajęciami i w ramach zasłużonego relaksu, oglądaliśmy także filmy animowane Disney’a na tablicy interaktywnej. W czwartek wybraliśmy się na piknik w ogrodzie, który sprawił Nam niesamowitą frajdę, odwiedziła Nas także Sheila wraz ze swoją właścicielką, która opowiedziała Nam, jak właściwie zająć się pupilem w okresie upałów wakacyjnych.

Preschool Graduation at “Squirrels”

W tym tygodniu ( 28.06’- 02.07’) z grupą naszych “Squirrels” mieliśmy tydzień pożegnania z przedszkolem. Pomiędzy przygotowaniami do tego szczególnego dnia, na zajęciach z języka angielskiego mówiliśmy o urodzinach i znakach zodiaku, a dla rozluźnienia robiliśmy figurki z papieru techniką Origami. Od poniedziałku dzieci wytrwale ćwiczyły swoje role wokalne i z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały się do występu na Uroczystej Akademii Zakończenia Przedszkola, która miała miejsce w środę ( 30.06’). W czwartek ( 01.07’) wybraliśmy się do parku linowego, a potem wzięliśmy udział w uroczystym obiedzie pożegnalnym wraz z Rodzicami dzieci. Nie zabrakło łez wzruszenia, ale także wielu pięknych i podniosłych chwil, których pozostaną na zawsze w Naszych sercach i pamięci.

Załaduj więcej wpisów