1,5 LATKI – GRUPA BEES

Strona główna/Żłobek/Galeria zdjęć/1,5 LATKI – GRUPA BEES
1,5 LATKI – GRUPA BEES2020-09-14T09:39:33+02:00

Spacer

Spacer w pogodny, słoneczny dzień. Oglądanie przez dzieci zmian zachodzących w przyrodzie.

Film zachęcający do segregacji śmieci

Dzieci z grupy Biedronek oraz Kangurków wystąpiły w filmie zachęcającym do segregacji śmieci. Jesteśmy bardzo dumne z naszych przedszkolaków, które wiedzą jak ważne jest dbanie o naszą planetę Ziemię.

„Dobre rady na odpady”

Moi drodzy przyjaciele,

śmieci wokół mamy wiele,

lecz gdy śmieci segregujesz,

wiele na tym zyskujesz.

Jest pożytek z tego wielki,

wiec do kosza zielonego wrzucaj szklane butelki,

do brązowego od jajek skorupki,

a do niebieskiego papierowe ozdóbki.

Kosz koloru żółtego jest przeznaczony do plastiku i metalu różnego.

A gdy już wszystko posegreguję ,

to się bardzo raduję.

Z tych śmieci powstaną rzeczy nowe,

do kupienia gotowe.

Gdy informacje te już znam,

do segregowania Was zapraszamy.

Zatem, niech każdy pamięta ,

na co dzień – nie od święta,

gdy śmieci segreguję,

Ziemię ratuję.

Zofia Paulina Mendalka

Film:

https://drive.google.com/file/d/11S6Htf8G__ZSXp6BFbuK5sZlf_O0ajbZ/view?invite=CIX61Fw&ts=606c502d

Wideo

Wyjątkowy tydzień

Ten tydzień był dla nas naprawdę wyjątkowy. Mimo iż byliśmy od siebie odosobnieni i pracowaliśmy samodzielnie, wspólnymi siłami tworzyliśmy naprawdę niesamowite rzeczy. Skupiliśmy się na Świętach Wielkanocnych, nawiązując do nich przeróżnymi aspektami. Wykonywaliśmy różnorakie prace plastyczne dotyczące np. króliczków, jajek lub kurczaków. Śpiewaliśmy i tańczyliśmy do wielkanocnych piosenek. Niekiedy nawet zamienialiśmy się w prawdziwych farmerów i opiekowaliśmy się rzeżuchą. Był to naprawdę cudowny czas! Zdjęcia mówią same za siebie…

6 kwietnia, 2021|1,5 LATKI - GRUPA BEES (2020/2021)|

Pisanki

„Pisanki, pisanki, jajka malowane, nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek…” Pisanki są symbolem Wielkanocy, najlepiej malować jajka ugotowane na twardo, aby powstały wzorki, wystarczy przed pokryciem skorupki farbką, lub barwnikiem, przewiązać jajeczko sznurkiem, wstążeczką, lub gumką. Po wyschnięciu zdejmujemy tylko sznureczek i mamy ciekawy wzór na pisance.

Kurczaczek z wytłaczanki po jajkach

„Żółciutkie kurczątko z jajka wyskoczyło, malutkie, wesołe, aż wszystkim jest miło.” Takiego słodziutkiego kurczaczka można zrobić w domu z dziećmi. Wystarczy stara wytłaczanka po jajkach, żółta farbka, klej i kilka piórek. Własnoręcznie wykonane kurczątko będzie piękną dekoracją koszyczka wielkanocnego.

 

Zajączek z rolki po papierze toaletowym

„Na kubeczku z porcelany mieszka zając malowany…” A my zrobimy przepięknego zajączka z rolki po papierze toaletowym, sprawdzi się idealnie jako ozdoba stołu wielkanocnego.

Baranek z rolki po papierze toaletowym

„Baś baś baranku, chodź na śniadanko, bo mam dla Ciebie owies i sianko…” – bardzo łatwo takiego ślicznego baranka, który będzie ozdobą naszego koszyczka wielkanocnego, można wykonać w domu, wystarczy rolka po papierze toaletowym, wata, klej, tektura z której zrobimy nóżki i wydrukowana na papierze głowa baranka. Wszystko łączymy w całość i tak powstaje puchaty zwierzaczek.

 

Załaduj więcej wpisów