2 LATKI – GRUPA FROGS

Strona główna/Żłobek/Galeria zdjęć/2 LATKI – GRUPA FROGS
2 LATKI – GRUPA FROGS2020-09-14T09:39:44+02:00

Cebulinki

„Gdy żółtą ma suknię cebula, jak kula wesoło się kula, a kiedy jest biała to bywa, zgryźliwa niczym pokrzywa, oj!” – ale cebula jest nie tylko żółta, ale także czerwona. Dzisiaj dzieci z grupy Żabki poznały dwa rodzaje cebuli. Zapach ich nie zachwycił, ale mogły za to zobaczyć, jak wygląda cebulka w środku. Pięknie śpiewały o cebuli i zrobiły plakaty cebulinkowe. A wszystkim odwiedzającym naszą galerię życzymy miłego dnia.

25 lutego, 2021|2 LATKI - GRUPA FROGS (2020/2021)|

Nasze akwarium

Dziś do naszego żłobku zawitała mała rybka TOLA oraz akwen wodny, który został stworzony przez nasze dzieci. Całość połączona była z zabawa taneczna „pływające rybki”.

Dzień Ryby

Dziś Żabki świętowały Dzień Ryby. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu kolorowych rybek.

Leszcz za wąsy suma szarpie.
„A to śmiałość!” – rzekły karpie.
„Karpie dobre są, lecz w sosie” –
Odezwały się łososie.
„Głupie żarty” – rzekła flądra.
„Patrzcie, flądra jaka mądra,
Skąd u flądry rozum taki?” –
Obruszyły się szczupaki.
„Cóż za dziwne obyczaje,
Że okoniem szczupak staje?” –
Mruknął sandacz. Więc sandacza
Zbeształ okoń: „Pan uwłacza
Mnie i całej mej rodzinie,
Niech pan od nas precz odpłynie!”
Rzekły śledzie: „Ryby rzeczne
Są zazwyczaj niedorzeczne”.
„Każda woda im za słodka” –
Przygadała śledziom płotka.
Karaś milczał. Tylko Kilka
Jeszcze słów rzuciła kilka,
A sardynki z tej rozmowy
Potraciły całkiem głowy.

J. Brzechwa

19 lutego, 2021|2 LATKI - GRUPA FROGS (2020/2021)|

Gimnastyka korekcyjna

W tym tygodniu wujek Łukasz przygotował dla nas mini tor przeszkód z ćwiczeniami doskonalącymi prawidłową postawę ciała oraz zapobiegającymi płaskostopiu. Dzieci ćwiczyły marsz w slalomie z laską gimnastyczną oraz marsz po klockach gimnastycznych . Ćwiczenia wykonywane były indywidualnie z lekką pomocą prowadzącego.

19 lutego, 2021|2 LATKI - GRUPA FROGS (2020/2021)|

Moja droga do żłobka

„Spójrzcie tylko dzieci czy to wietrzyk leci? Nie to Krzyś i Ola pędzą do przedszkola…”Dziś dzieci poznały jaka jest ich droga do żłobka i co trzeba zrobić na pasach drogowych.

 

15 lutego, 2021|2 LATKI - GRUPA FROGS (2020/2021)|

Walentynki

„Święty Walenty przynosi prezenty, kwiatki, czekoladki i z sercem kartki. Dzisiaj Walenty swe Święto ma, gdy kogoś kochasz, prezent mu daj.” Dzisiaj nasze kochane Żabki obchodziły Walentynki, przygotowały piękne podarunki dla rodziców i doskonale się bawiły. A wszystkim odwiedzającym naszą galerię życzymy wesołego, pełnego miłości dnia.

 

11 lutego, 2021|2 LATKI - GRUPA FROGS (2020/2021)|

Miodek

Miodek słodki, Miodek lepki każdy misio o tym wie i Puchatek i Prosiaczek zawsze chętnie miodek zje. Nasze Żabki również dzisiaj skosztowały tego złocistego przysmaku.

 

9 lutego, 2021|2 LATKI - GRUPA FROGS (2020/2021)|

Zapoznanie z Kubusiem Puchatkiem 

„To tylko chmurka deszczowa, z której poleci zaraz deszcz, nic złego się za nią chowa, ona miodu nie będzie jeść. ” – tak właśnie śpiewał, a raczej mruczał nasz dzisiejszy bohater, ponieważ jest to jedna z kubusiowych mruczanek, a my zaczynamy w naszym żłobku tydzień z Kubusiem Puchatkiem. Podczas tego tygodnia wyruszymy w wielką podróż w świat Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, będziemy się bawić w Stumilowym Lesie, pobrykamy z Tygryskiem, spróbujemy miodu i odwiedzimy ogród Królika. A wszystkim odwiedzającym naszą galerię życzymy wszystkiego Puchatkowego.

8 lutego, 2021|2 LATKI - GRUPA FROGS (2020/2021)|
Załaduj więcej wpisów