2 LATKI – GRUPA FROGS (Archiwum 2020/2021)

Strona główna/Żłobek/Galeria zdjęć/2 LATKI – GRUPA FROGS (Archiwum 2020/2021)
2 LATKI – GRUPA FROGS (Archiwum 2020/2021)2021-09-03T11:15:45+02:00

Tydzień adaptacyjny 23.08 – 27.08.2021

Biedroneczki przygotowują się do nowego roku przedszkolnego. Ostatni tydzień to czas spędzony w miłej atmosferze, który upłynął Nam przede wszystkim na nawiązywaniu nowych znajomości. Dzieci integrowały się podczas zabaw edukacyjnych, rozwojowych i językowych, a także podczas spacerów na świeżym powietrzu oraz przy wspólnych posiłkach. Na zajęciach wprowadzających z języka angielskiego tematem przewodnim było pożegnanie lata i wakacji oraz poznanie symboli lata i towarzyszących mu zjawisk pogodowych. Udało Nam się także zorganizować poczęstunek na pożegnanie Naszych kolegów i koleżanek oraz spędzić wspólnie czas na tańcach i ulubionych zabawach. To był tydzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Owady na łące

Poznajemy owady. „Tu siedział konik polny, jak groszek był zielony, jak groch zielony był, to niesamowite, jak on zielony był, to niesamowite, niesamowite, krople rosy pił…” – tak dzisiaj śpiewały dzieci z grupy Żabki, ponieważ dzisiaj wybraliśmy się na wirtualny spacer na łąkę, aby odwiedzić owady i sprawdzić, jak spędzają lato. A wszystkim odwiedzającym naszą galerię życzymy dnia kolorowego, jak motyl.

26 sierpnia, 2021|2 LATKI - GRUPA FROGS (Archiwum 2020/2021)|

Bezpieczne wakacje

„Pojadę na wakacje razem z mamą, razem z tatą, zabierzemy piłkę, namiot i rowery, bo to lato…” – Lato, wakacje, morze, plaża, słońce…, ale ale, nie należy zapominać o bezpieczeństwie, dlatego dzieci miały zajęcia o letnich zabawach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. A wszystkim odwiedzającym naszą galerię życzymy bezpiecznego dnia.

26 sierpnia, 2021|2 LATKI - GRUPA FROGS (Archiwum 2020/2021)|

Wizyta na Wsi

Dziś nasze dzieci miały okazję zobaczyć dotknąć, jak i poczuć prawdziwe sianko i słome. Było przy tym wiele uśmiechu i zabawy. Całość dopełniły sprzęty rolnicze, jak i przejażdżka dużym traktorem. Zobaczcie sami!

Gdzie mieszkają zwierzątka?

„Burek mieszka w budzie, kaczka mieszka w stawie, wiewióreczka w dziupli, a biedronka w trawie. Każdy ma swój domek, każdy mieszka gdzieś, nieważne czy to miasto, czy las, czy wieś.” Właśnie w ten poniedziałek poznały różne zwierzątka i dowiedziały się, gdzie mieszkają, a wszystkim odwiedzającym naszą galerię życzymy wesołego niczym malutka wiewióreczka dnia.

16 lipca, 2021|2 LATKI - GRUPA FROGS (Archiwum 2020/2021)|

Spotkanie z weterynarzem

„Gdy boli łapka, ucho, lub skrzydło, kiedy jedzonko mu nawet zbrzydło, kto pomoże ukochanemu pupilowi, z kim spotkanie najlepiej mu zrobi?” – chodzi oczywiście o weterynarza, czyli zwierzęcego lekarza. Właśnie dzisiaj dzieci z grupy Żabki mogły zapoznać się z jego pracą i pacjentami.

16 lipca, 2021|2 LATKI - GRUPA FROGS (Archiwum 2020/2021)|

Apteczka

Dziś grupa pszczółek i żabek zapoznała się z zawartoścìą apteczki pierwszej pomocy. Naklejanie opatrunków, bandażowanie, okrywanie kocem termicznym cieszyło się wielkim zainteresowaniem, jak i radością.

Piramida żywieniowa

Zdrowe odżywianie jest niezwykle ważne, szczególnie na wakacjach. Dlatego dzieci z grup Żabki i Pszczółki powtarzały sobie dzisiaj wraz z opiekunkami informacje o piramidzie żywieniowej. A wszystkim odwiedzającym naszą galerię życzymy zdrowego dnia.

Załaduj więcej wpisów