3 LATKI – GRUPA BUTTERFLIES (2021/2022)

Strona główna/Przedszkole/Galeria zdjęć/3 LATKI – GRUPA BUTTERFLIES (2021/2022)
3 LATKI – GRUPA BUTTERFLIES (2021/2022)2022-07-08T13:24:09+02:00

Tydzień hiszpański

W tym tygodniu dzieci zapoznały się z krajem Hiszpania. Miały możliwość poznać flagę, hymn i godło tego kraju. Kuchnię oraz kulturę Hiszpanii. Między innymi mogły posłuchać flamenko oraz zatańczyć Macarenę.

Spanish Week at Ladybirds & Butterflies (18-22.07.22)

W tym tygodniu obchodziliśmy w naszym przedszkolu Tydzień Hiszpański: Spanish Week. Dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat Hiszpanii i jej kultury oraz języka hiszpańskiego. Po przypomnieniu sobie flagi Hiszpanii oraz jej położenia na mapie świata, zwiedziliśmy wirtualnie piękny Madryt i urokliwą Barcelonę. Nauczyliśmy się hiszpańskich kolorów, liczb i zwrotów, poznaliśmy też przysmaki tamtejszej kuchni. Na koniec poznaliśmy zwyczaje i zabawy hiszpańskie, m.in. Corridę i La Tomatina i bawiliśmy się w rytm hiszpańskiego Flamenco.

Dzień Policjanta

„Gdy ktoś Cię okradnie, lub zabłądzisz na dworze, wołaj policjanta, zawsze Ci pomoże!” Właśnie dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Policjanta. Dzieci ubrały się na niebiesko i zapoznały się z ciężką pracą policji. A wszystkim odwiedzającym naszą galerię życzymy miłego i bezpiecznego dnia.

Włoski Tydzień (11 – 15.07.2022 )

W tym tygodniu obchodziliśmy w Naszym przedszkolu Tydzień Włoski: Italian Week. Odbyliśmy wspólnie z dziećmi niezwykłą podróż do królestwa pizzy i makaronów, poznaliśmy symbole Włoch i atrakcje w Rzymie. W kolejnych dniach poznawaliśmy inne słynne miejsca, w kuchnię włoską oraz słynnych Włochów, m.in. Leonarda da Vinci. Bawiliśmy się i tańczyliśmy przy wspaniałej włoskiej muzyce a na koniec mówiliśmy o ulubionych zabawach dzieci i poznaliśmy bliżej słynną historię Pinokia.

Wspólna praca plastyczna – pizza

Ponieważ trwa tydzień włoski, nie mogło także zabraknąć pizzy. Dzieci z grup Motylki i Biedronki wykonały pizzę z papieru, niestety nie jest jadalna, ale wygląda przepięknie.

Spacer na dworzec kolejowy

Wakacje to czas podróży, dlatego dzieci z grup Motylki i Biedronki wybrały się na spacer na dworzec kolejowy, zobaczyły pociągi, zapoznały się z rozkładem jazdy PKP. Na pewno w te wakacje jeszcze nie raz tutaj zawitają.

Wycieczka do restauracji Pasta e Pesto

Biedroneczki i Motylki miały przyjemność zapoznać się z pracą w restauracji, otrzymały po kawałku ciasta, żeby same spróbowały przygotować podstawę do pizzy. Pan pizzerman pokazał sposób wyrabiania ciasta podczas przygotowania pizzy dla dzieci. Motylki i Biedroneczki ze smakiem zjadły przygotowane smakowitości. Pobyt zakończył się słodkim deserem.

Poznajemy Włochy

Buon giorno, rozpoczynamy włoski tydzień w naszym przedszkolu. Dzisiaj dzieci poznały flagę, godło, mapę i hymn włoski. Kolorowały flagę i wybrały się na wycieczkę do włoskiej restauracji. A wszystkim odwiedzającym naszą galerię życzymy miłego dnia.

12 lipca, 2022|3 LATKI - GRUPA BUTTERFLIES (2021/2022)|
Załaduj więcej wpisów